2024-04-20   02:37:14
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Märsky-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Märsky-uinnit
Place: Mäkelänrinteen Uintikeskus Organizer: Helsingfors Simsällskap r.f.
Pool: 50m Competition Date: May 28, 2022 to May 28, 2022
Event 11, 50m Vapaauinti Naiset T10 - Final
IKM13-15 29.18
SM-raja 28.54
NSM-raja 29.00
GP 30.70
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Enni Pirkkalainen 2012 Cetus Espoo +0.84 135 46.04
Entry time: 46.15 (-0.11)
2 Saana Ekholm 2012 Helsingfors Simsällskap +0.31 132 46.43 +0.39
Entry time: 46.70 (-0.27)
3 Jessica Oker-Blom 2012 Helsingfors Simsällskap +0.83 118 48.14 +2.10
Entry time: 52.02 (-3.88)
4 Lilli Rugemalira 2014 Cetus Espoo +0.71 110 49.30 +3.26
Entry time: 50.88 (-1.58)
5 Siiri Levomäki 2012 Helsingfors Simsällskap +0.96 108 49.57 +3.53
6 Molly Enroth 2012 Cetus Espoo +0.91 107 49.81 +3.77
Entry time: 52.82 (-3.01)
7 Linnea Holm 2012 Jyväskylän Aalto +0.75 104 50.19 +4.15
Entry time: 49.66 (+0.53)
Event official at: 5/28/2022 6:18:28 PM
Event 11, 50m Vapaauinti Naiset T12 - Final
IKM13-15 29.18
SM-raja 28.54
NSM-raja 29.00
GP 30.70
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Johanna Juntunen 2010 Cetus Espoo +0.85 427 31.43
Entry time: 32.72 (-1.29)
2 Helmi Illukka 2010 Cetus Espoo +0.75 389 32.42 +0.99
Entry time: 33.20 (-0.78)
3 Keneli Marybel Maranik 2010 Cetus Espoo +0.74 362 33.20 +1.77
Entry time: 33.76 (-0.56)
4 Venla Tolvanen 2010 Haminan Uimaseura +0.77 318 34.67 +3.24
Entry time: 33.71 (+0.96)
5 Emelia Jormanainen 2010 Cetus Espoo +0.94 304 35.19 +3.76
Entry time: 36.69 (-1.50)
6 Saaga Vesterbacka 2010 Cetus Espoo +0.74 296 35.49 +4.06
Entry time: 37.73 (-2.24)
7 Noora Ruuskanen 2010 Jyväskylän Aalto +0.77 291 35.69 +4.26
Entry time: 34.44 (+1.25)
8 Ella Åström 2010 Cetus Espoo +0.69 268 36.69 +5.26
Entry time: 38.22 (-1.53)
9 Matilda Elo 2010 Helsingfors Simsällskap +0.81 245 37.79 +6.36
Entry time: 37.30 (+0.49)
10 Senni Helskyaho 2010 Salon Uimarit +0.73 231 38.53 +7.10
Entry time: 42.67 (-4.14)
11 Tianna Vuorio 2010 Helsingfors Simsällskap +0.93 222 39.04 +7.61
Entry time: 39.78 (-0.74)
12 Pihla valkonen 2010 Jyväskylän Aalto +0.83 219 39.25 +7.82
Entry time: 41.63 (-2.38)
13 Meri Koskipää 2011 Helsingfors Simsällskap +0.79 200 40.42 +8.99
Entry time: 40.87 (-0.45)
14 Hertta Pakarinen 2010 Jyväskylän Aalto +0.86 193 40.89 +9.46
Entry time: 40.37 (+0.52)
15 Riia Koskela 2011 Helsingfors Simsällskap +0.83 181 41.84 +10.41
Entry time: 44.88 (-3.04)
16 Lilja Ahvenlampi 2010 Helsingfors Simsällskap +0.85 157 43.80 +12.37
Entry time: 41.36 (+2.44)
17 Helmi Vuorinen 2010 Helsingfors Simsällskap +0.88 151 44.40 +12.97
Entry time: 45.28 (-0.88)
18 Mandi Brandes 2010 Riihimäen Uimaseura +0.97 147 44.79 +13.36
Entry time: 44.98 (-0.19)
19 Anne Suominen 2010 Salon Uimarit +0.86 134 46.22 +14.79
Entry time: 46.77 (-0.55)
20 Tilda Lovisa Rak 2010 Helsingfors Simsällskap +0.99 124 47.39 +15.96
Entry time: 57.02 (-9.63)
21 Peppi Österberg 2011 Cetus Espoo +0.74 120 47.88 +16.45
Entry time: 45.12 (+2.76)
22 Ella Piispanen 2011 Jyväskylän Aalto +0.66 96 51.52 +20.09
Entry time: 47.23 (+4.29)
23 Rauha Riikonen 2011 ORCA Helsinki +0.71 95 51.76 +20.33
Entry time: 47.24 (+4.52)
- Iiris Uusitalo 2011 Helsingfors Simsällskap DNS
Event official at: 5/28/2022 6:18:28 PM
Event 11, 50m Vapaauinti Naiset T13 - Final
IKM13-15 29.18
SM-raja 28.54
NSM-raja 29.00
GP 30.70
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo +0.75 544 28.98 IKM13-15
Entry time: 29.33 (-0.35)
2 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo +0.65 502 29.77 +0.79 GP
Entry time: 30.11 (-0.34)
3 Julia Lampinen 2009 Jyväskylän Aalto +0.70 484 30.14 +1.16 GP
Entry time: 30.44 (-0.30)
4 Elli Himanen 2009 Mikkelin Uimaseura +0.75 456 30.75 +1.77
Entry time: 30.18 (+0.57)
5 Minea Ruusu 2009 Haminan Uimaseura +0.67 436 31.20 +2.22
Entry time: 31.37 (-0.17)
6 Adele Backlund 2009 Helsingfors Simsällskap +0.75 417 31.68 +2.70
Entry time: 31.54 (+0.14)
7 Siiri Tapaninen 2009 HTU Stadi +0.79 380 32.66 +3.68
Entry time: 32.08 (+0.58)
8 Aamu Hilma Päivätär Himanen 2009 Mikkelin Uimaseura +0.68 358 33.33 +4.35
Entry time: 33.56 (-0.23)
9 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat +0.83 355 33.42 +4.44
Entry time: 32.76 (+0.66)
10 Lila Eskola 2009 Cetus Espoo +0.81 336 34.04 +5.06
Entry time: 35.73 (-1.69)
11 Seela Saario 2009 ORCA Helsinki +0.87 332 34.18 +5.20
Entry time: 34.85 (-0.67)
12 Ellen Koponen 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.73 308 35.04 +6.06
Entry time: 34.42 (+0.62)
13 Eeva Pirttimäki 2009 Jyväskylän Aalto +0.82 304 35.18 +6.20
Entry time: 36.40 (-1.22)
14 Kaisla Hirvasniemi 2009 Nummelan Kisaajat +0.78 279 36.20 +7.22
Entry time: 37.89 (-1.69)
15 Sofie Vigman 2009 Jyväskylän Aalto +0.77 179 41.93 +12.95
Entry time: 40.71 (+1.22)
Event official at: 5/28/2022 6:18:28 PM
Event 11, 50m Vapaauinti Naiset T15 - Final
IKM13-15 29.18
SM-raja 28.54
NSM-raja 29.00
GP 30.70
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit +0.68 653 27.28 IKM13-15
Entry time: 26.93 (+0.35)
2 Naomi Hillers 2007 Helsingfors Simsällskap +0.71 535 29.15 +1.87 IKM13-15
Entry time: 28.73 (+0.42)
3 Ella Gylden 2007 Uinti Tampere +0.78 532 29.20 +1.92 GP
Entry time: 29.56 (-0.36)
4 Veera Ahvenainen 2008 Vanders +0.73 520 29.43 +2.15 GP
Entry time: 30.03 (-0.60)
5 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry +0.74 517 29.48 +2.20 GP
Entry time: 29.35 (+0.13)
6 Viivi Vainoniemi 2008 Vanders +0.70 516 29.50 +2.22 GP
Entry time: 29.54 (-0.04)
7 Eevi Hirsi 2007 HTU Stadi +0.76 490 30.01 +2.73 GP
Entry time: 29.64 (+0.37)
8 Hertta Katajisto 2007 Nurmijärven Uinti +0.63 487 30.08 +2.80 GP
Entry time: 30.02 (+0.06)
9 Vieno Tikkanen 2007 Jyväskylän Aalto +0.64 486 30.09 +2.81 GP
Entry time: 30.58 (-0.49)
10 Alma Westerholm 2007 Helsingfors Simsällskap +0.82 483 30.16 +2.88 GP
Entry time: 29.97 (+0.19)
11 Emma Palmos 2008 Vanders +0.67 473 30.36 +3.08 GP
Entry time: 30.09 (+0.27)
12 Rebecca Mäkinen 2008 Uinti Tampere +0.69 446 30.97 +3.69
Entry time: 30.71 (+0.26)
13 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo +0.75 442 31.07 +3.79
Entry time: 30.64 (+0.43)
14 Nella Kuivanen 2008 Uinti Tampere +0.78 439 31.14 +3.86
Entry time: 31.35 (-0.21)
15 Emmiina Eho 2007 Uinti Tampere +0.68 437 31.17 +3.89
Entry time: 31.09 (+0.08)
16 Veera Nurmikolu 2007 Uinti Tampere +0.73 434 31.25 +3.97
Entry time: 30.62 (+0.63)
17 Sofia Oksa 2007 Nummelan Kisaajat +0.68 427 31.41 +4.13
Entry time: 29.44 (+1.97)
18 Armi Hakkarainen 2008 Vanders +0.74 417 31.66 +4.38
Entry time: 32.29 (-0.63)
19 Aurora Pimenoff 2008 Helsingfors Simsällskap +0.74 403 32.04 +4.76
Entry time: 31.44 (+0.60)
20 Emma Nissinen 2007 Cetus Espoo +0.84 402 32.07 +4.79
Entry time: 31.64 (+0.43)
21 Emilia Ådjers 2008 Uinti Tampere +0.67 398 32.17 +4.89
Entry time: 33.19 (-1.02)
22 Saara Holmberg 2008 Helsingfors Simsällskap +0.70 397 32.19 +4.91
Entry time: 33.97 (-1.78)
23 Hanna Zautasvili 2008 Uinti Tampere +0.74 395 32.25 +4.97
Entry time: 31.99 (+0.26)
24 Anjelica Sood 2007 Cetus Espoo +0.76 395 32.26 +4.98
Entry time: 31.92 (+0.34)
25 Saana Helsto 2007 Nurmijärven Uinti +0.69 377 32.76 +5.48
Entry time: 31.95 (+0.81)
26 Olivia Ojala 2008 Jyväskylän Aalto +0.89 371 32.93 +5.65
Entry time: 32.30 (+0.63)
27 Elsa Herrala 2007 Vieskan Uimarit +0.82 365 33.10 +5.82
Entry time: 32.91 (+0.19)
28 Noela Salokangas 2008 Jyväskylän Aalto +0.69 311 34.92 +7.64
Entry time: 34.73 (+0.19)
29 Rosa Perikangas 2007 Nurmijärven Uinti +0.81 297 35.47 +8.19
Entry time: 36.14 (-0.67)
30 Vieno Niemi 2007 Nurmijärven Uinti +0.58 284 35.99 +8.71
Entry time: 35.45 (+0.54)
31 Sophie Campbell 2008 Helsingfors Simsällskap +0.70 278 36.26 +8.98
Entry time: 36.27 (-0.01)
32 Ursula Tamminen 2008 Nurmijärven Uinti +0.82 242 37.95 +10.67
Entry time: 36.41 (+1.54)
33 Aino Nokikuru 2007 Riihimäen Uimaseura +0.70 230 38.59 +11.31
Entry time: 36.73 (+1.86)
Event official at: 5/28/2022 6:18:28 PM
Event 11, 50m Vapaauinti Naiset N - Final
IKM13-15 29.18
SM-raja 28.54
NSM-raja 29.00
GP 30.70
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Essi Ahvenainen 2005 Vanders +0.71 685 26.84 SM-raja
Entry time: 26.56 (+0.28)
2 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Uimarit +0.73 673 27.00 +0.16 SM-raja
Entry time: 26.79 (+0.21)
3 Peppi Vesalainen 2004 Helsingfors Simsällskap +0.72 643 27.41 +0.57 SM-raja
Entry time: 27.15 (+0.26)
=4 Hanna Kareinen 2000 Helsingfors Simsällskap +0.65 620 27.75 +0.91 SM-raja
Entry time: 27.34 (+0.41)
=4 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo +0.63 620 27.75 +0.91 SM-raja
Entry time: 26.43 (+1.32)
6 Melissa Miettinen 2005 Vanders +0.67 611 27.88 +1.04 SM-raja
Entry time: 28.15 (-0.27)
7 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap +0.72 592 28.18 +1.34 SM-raja
Entry time: 27.83 (+0.35)
8 Milla Nikkanen 2002 Vanders +0.76 586 28.28 +1.44 SM-raja
Entry time: 27.86 (+0.42)
9 Aino Jussila 2000 Uinti Tampere +0.74 576 28.44 +1.60 SM-raja
Entry time: 27.60 (+0.84)
10 Tanja Ruohoniemi 1995 Cetus Espoo +0.74 569 28.55 +1.71 GP
Entry time: 28.09 (+0.46)
11 Emma Hakala 2004 Helsingin Uimarit +0.63 564 28.64 +1.80 GP
Entry time: 28.79 (-0.15)
12 Milana Virtanen 2006 Uinti Tampere +0.71 563 28.65 +1.81 NSM-raja
Entry time: 28.18 (+0.47)
=13 Helmi Käkelä 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.67 555 28.80 +1.96 NSM-raja
Entry time: 28.66 (+0.14)
=13 Elina Ryynänen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.76 555 28.80 +1.96 NSM-raja
Entry time: 28.20 (+0.60)
15 Elsa Komulainen 2005 Kuopion Uimaseura +0.74 552 28.85 +2.01 NSM-raja
Entry time: 29.16 (-0.31)
16 Emma-Lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.73 542 29.02 +2.18 GP
Entry time: 28.58 (+0.44)
17 Pippi Nordström 2001 Helsingin Uimarit +0.71 527 29.30 +2.46 GP
Entry time: 28.81 (+0.49)
18 Vlada Guljajeva 2004 Riihimäen Uimaseura +0.65 526 29.32 +2.48 GP
Entry time: 29.19 (+0.13)
19 Roona Karola 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.57 525 29.34 +2.50 GP
Entry time: 28.82 (+0.52)
20 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo +0.74 524 29.35 +2.51 GP
Entry time: 28.60 (+0.75)
=21 Tinja Korhonen 2006 Kuopion Uimaseura +0.64 522 29.38 +2.54 GP
Entry time: 29.07 (+0.31)
=21 Essi Pyykkö 2006 Salon Uimarit +0.62 522 29.38 +2.54 GP
Entry time: 29.47 (-0.09)
=23 Elli Kenttälä 2006 Uinti Tampere +0.73 518 29.46 +2.62 GP
Entry time: 28.98 (+0.48)
=23 Aida Pasma 2003 Riihimäen Uimaseura +0.64 518 29.46 +2.62 GP
Entry time: 29.06 (+0.40)
25 Sofia Martinkauppi 2003 Uinti Tampere +0.70 518 29.47 +2.63 GP
Entry time: 29.21 (+0.26)
26 Erin Ovaska 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.68 516 29.50 +2.66 GP
Entry time: 29.84 (-0.34)
27 Ronja Kero 2005 ORCA Helsinki +0.70 511 29.59 +2.75 GP
Entry time: 29.52 (+0.07)
28 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.64 510 29.61 +2.77 GP
Entry time: 31.01 (-1.40)
29 Ronja Hellberg 2003 Riihimäen Uimaseura +0.83 501 29.79 +2.95 GP
Entry time: 29.61 (+0.18)
30 Emilia Ruusu 2006 Haminan Uimaseura +0.59 498 29.86 +3.02 GP
Entry time: 29.50 (+0.36)
31 Noora Kylmämetsä 2004 Uinti Tampere +0.69 496 29.90 +3.06 GP
Entry time: 29.31 (+0.59)
32 Lotta Linnea Partanen 2001 Nummelan Kisaajat +0.76 495 29.92 +3.08 GP
Entry time: 29.52 (+0.40)
33 Siiri Ruponen 2005 Riihimäen Uimaseura +0.71 488 30.05 +3.21 GP
Entry time: 30.36 (-0.31)
34 Karoliina Hirvelä 2006 Jyväskylän Aalto +0.69 487 30.07 +3.23 GP
Entry time: 29.73 (+0.34)
35 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo +0.71 482 30.17 +3.33 GP
Entry time: 29.57 (+0.60)
36 Emmi Lyytinen 2004 Kuopion Uimaseura +0.71 471 30.41 +3.57 GP
Entry time: 31.07 (-0.66)
37 Tatiana Sukhareva 2005 Vanders +0.68 467 30.49 +3.65 GP
Entry time: 30.63 (-0.14)
38 Laura Kangas 2006 Helsingfors Simsällskap +0.76 464 30.56 +3.72 GP
Entry time: 30.31 (+0.25)
39 Emilia Peuhkurinen 2005 Uinti Tampere +0.72 461 30.64 +3.80 GP
Entry time: 30.58 (+0.06)
40 Vilma Saarelainen 2006 Mikkelin Uimaseura +0.71 460 30.65 +3.81 GP
Entry time: 30.36 (+0.29)
41 Aava Aula 2004 Helsingin Uimarit +0.75 456 30.73 +3.89
Entry time: 30.46 (+0.27)
42 Veera Rantala 2006 Uinti Tampere +0.64 455 30.76 +3.92
Entry time: 30.35 (+0.41)
43 Emilia Majuri 2001 Uinti Tampere +0.70 449 30.90 +4.06
Entry time: 30.68 (+0.22)
44 Maria Rautiainen 2004 Nummelan Kisaajat +0.71 422 31.55 +4.71
Entry time: 33.83 (-2.28)
45 Viivi Hallikainen 2006 Kuopion Uimaseura +0.69 419 31.61 +4.77
Entry time: 30.98 (+0.63)
46 Viivi Ikonen 2006 Mikkelin Uimaseura +0.68 413 31.78 +4.94
Entry time: 31.05 (+0.73)
47 Ronja Terävä 2005 Helsingin Uimarit +0.72 407 31.93 +5.09
Entry time: 31.46 (+0.47)
48 Siiri Ala-Karvia 2004 Uinti Tampere +0.69 404 32.01 +5.17
Entry time: 30.72 (+1.29)
49 Venla Kantanen 2006 Mikkelin Uimaseura +0.78 398 32.16 +5.32
Entry time: 31.47 (+0.69)
50 Henni Halme 2005 Uinti Tampere +0.74 396 32.21 +5.37
Entry time: 31.99 (+0.22)
51 Heli Havantola 2003 Race Club Sveitsi +0.70 396 32.23 +5.39
Entry time: 31.83 (+0.40)
52 Daniela Sohlman 2005 Helsingin Uimarit +0.68 393 32.30 +5.46 S10
Entry time: 31.52 (+0.78)
53 Saaga Kähkönen 2006 Vieskan Uimarit +0.71 373 32.88 +6.04
Entry time: 31.03 (+1.85)
54 Riia Pietilä 2006 Uinti Tampere +0.67 364 33.15 +6.31
Entry time: 32.44 (+0.71)
55 Jenna Luoma 2005 Uinti Tampere +0.83 362 33.19 +6.35
Entry time: 32.23 (+0.96)
56 Kiti Konttinen 2006 Helsingin Uimarit +0.79 331 34.20 +7.36
Entry time: 33.35 (+0.85)
57 Pihla Mättö 2005 Kuopion Uimaseura +0.73 328 34.29 +7.45
Entry time: 32.68 (+1.61)
58 Nea Mäkelä 2006 Nurmijärven Uinti +0.72 320 34.60 +7.76
Entry time: 34.28 (+0.32)
59 Ronja Weckström 2005 Helsingin Uimarit +0.88 193 40.90 +14.06 S9
Entry time: 40.37 (+0.53)
60 Yuliia Safonova 2001 UKR Swimming team 67 58.01 +31.17 S4
Event official at: 5/28/2022 6:18:28 PM
2022-05-28 18:31:59 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Helsingfors Simsällskap

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner