2024-04-20   04:10:42
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Märsky-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Märsky-uinnit
Place: Mäkelänrinteen Uintikeskus Organizer: Helsingfors Simsällskap r.f.
Pool: 50m Competition Date: May 28, 2022 to May 28, 2022
Event 1, 50m Perhosuinti Naiset T10 - Final
Rollo10 49.36
Rollo11 44.04
IKM13-15 31.59
SM-raja 31.11
NSM-raja 31.50
GP 32.80
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sophia Aitamaa 2012 Riihimäen Uimaseura +0.50 120 49.49
Entry time: 50.61 (-1.12)
2 Senja Heikkinen 2012 Cetus Espoo +0.82 110 50.89 +1.40
Entry time: 49.58 (+1.31)
3 Amanda Autio 2012 Riihimäen Uimaseura +0.89 89 54.58 +5.09
Entry time: 54.19 (+0.39)
4 Diana Bityutskaya 2012 Cetus Espoo +0.80 84 55.74 +6.25
Entry time: 52.55 (+3.19)
5 Lilli Rugemalira 2014 Cetus Espoo +0.59 51 1:05.46 +15.97
Event official at: 5/28/2022 3:17:13 PM
Event 1, 50m Perhosuinti Naiset T12 - Final
Rollo10 49.36
Rollo11 44.04
IKM13-15 31.59
SM-raja 31.11
NSM-raja 31.50
GP 32.80
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lumi Oura 2010 Helsingfors Simsällskap +0.76 395 33.27
Entry time: 33.59 (-0.32)
2 Venla Heikkinen 2010 Cetus Espoo +0.72 270 37.76 +4.49
Entry time: 38.05 (-0.29)
3 Aino Pirkkalainen 2010 Cetus Espoo +0.76 267 37.91 +4.64
Entry time: 39.49 (-1.58)
4 Viktoria Tuominen 2010 Helsingfors Simsällskap +0.78 260 38.27 +5.00
Entry time: 39.68 (-1.41)
5 Elsa Jussila 2011 Nummelan Kisaajat +0.82 233 39.67 +6.40 Rollo11
Entry time: 41.54 (-1.87)
6 Pihla Kapanen 2010 Uimaseura Kaarina +0.75 233 39.68 +6.41
Entry time: 44.46 (-4.78)
7 Keneli Marybel Maranik 2010 Cetus Espoo +0.61 227 40.04 +6.77
Entry time: 41.94 (-1.90)
8 Ilona Kellman 2010 Mikkelin Uimaseura +0.72 190 42.44 +9.17
Entry time: 43.56 (-1.12)
9 Veera Vainio 2011 Nummelan Kisaajat +0.72 188 42.57 +9.30 Rollo11
Entry time: 41.95 (+0.62)
10 Lilli Häyrynen 2010 Cetus Espoo +0.73 186 42.77 +9.50
Entry time: 48.49 (-5.72)
11 Isla Ovaskainen 2011 ORCA Helsinki +0.54 179 43.28 +10.01 Rollo11
Entry time: 44.01 (-0.73)
12 Aino Salminen 2011 Cetus Espoo +0.80 176 43.57 +10.30 Rollo11
Entry time: 40.97 (+2.60)
13 Anni Sohlman 2011 Riihimäen Uimaseura +0.79 174 43.73 +10.46 Rollo11
Entry time: 47.22 (-3.49)
14 Lotta Äijälä 2011 Nurmijärven Uinti +0.91 168 44.19 +10.92
Entry time: 48.84 (-4.65)
15 Selma Pelkonen 2011 ORCA Helsinki +0.77 157 45.23 +11.96
Entry time: 45.26 (-0.03)
16 Ina Broumand 2010 ORCA Helsinki +0.63 155 45.39 +12.12
Entry time: 50.54 (-5.15)
17 Emma Kaiser 2011 ORCA Helsinki +0.63 152 45.69 +12.42
Entry time: 46.48 (-0.79)
18 Hertta Lehtinen 2010 Salon Uimarit +0.68 147 46.19 +12.92
Entry time: 47.35 (-1.16)
19 Peppi Tuomainen 2011 Vanders +0.88 144 46.59 +13.32
Entry time: 44.78 (+1.81)
20 Teresa Jämsä 2010 Jyväskylän Aalto +0.75 142 46.80 +13.53
Entry time: 49.92 (-3.12)
21 Erin Liikkanen 2011 Cetus Espoo +0.65 140 46.99 +13.72
Entry time: 48.35 (-1.36)
22 Ella Åström 2010 Cetus Espoo +0.73 139 47.05 +13.78
Entry time: 49.29 (-2.24)
23 Olivia Vanne 2010 Uimaseura Kaarina +0.80 139 47.08 +13.81
Entry time: 49.63 (-2.55)
24 Siiri Sirainen 2011 Nokian Pyry +0.82 129 48.23 +14.96
Entry time: 51.26 (-3.03)
25 Dorotea Bjelicic 2010 Cetus Espoo +0.77 123 49.05 +15.78
Entry time: 49.75 (-0.70)
26 Seela Ruponen 2011 Riihimäen Uimaseura +0.86 113 50.42 +17.15
Entry time: 45.87 (+4.55)
27 Lumi Sutinen 2011 ORCA Helsinki +0.67 112 50.65 +17.38
Entry time: 43.81 (+6.84)
28 Jenni Korhola 2011 Cetus Espoo +0.72 100 52.51 +19.24
Entry time: 50.76 (+1.75)
29 Heta Lesonen 2011 Salon Uimarit +0.71 88 54.84 +21.57
Entry time: 57.90 (-3.06)
30 Victoria Davis 2010 Helsingfors Simsällskap +0.86 85 55.48 +22.21
Entry time: 55.79 (-0.31)
31 Pihla valkonen 2010 Jyväskylän Aalto +0.82 82 56.08 +22.81
Entry time: 53.31 (+2.77)
- Helmi Kimari 2010 Jyväskylän Aalto +0.73 DSQ
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike
- Iida Lohvansuu 2010 Jyväskylän Aalto +0.76 DSQ
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Wilma Ritola 2011 Riihimäen Uimaseura +0.80 DSQ
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike
Event official at: 5/28/2022 3:17:13 PM
Event 1, 50m Perhosuinti Naiset T13 - Final
Rollo10 49.36
Rollo11 44.04
IKM13-15 31.59
SM-raja 31.11
NSM-raja 31.50
GP 32.80
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Uliana Nikashina 2009 ORCA Helsinki +0.68 459 31.66 GP
Entry time: 32.83 (-1.17)
2 Sofia Sundell 2009 Helsingfors Simsällskap +0.64 454 31.77 +0.11 GP
Entry time: 34.00 (-2.23)
3 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap +0.68 329 35.36 +3.70
Entry time: 35.67 (-0.31)
4 Nelma Vuorre 2009 Helsingfors Simsällskap +0.77 303 36.35 +4.69
Entry time: 40.19 (-3.84)
5 Sofia Rokka 2009 ORCA Helsinki +0.67 296 36.65 +4.99
Entry time: 36.25 (+0.40)
6 Amelie Hillers 2009 Helsingfors Simsällskap +0.76 284 37.15 +5.49
Entry time: 38.23 (-1.08)
7 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat +0.82 278 37.39 +5.73
Entry time: 36.88 (+0.51)
8 Lili Galambosi 2009 Keravan Uimarit +0.66 273 37.65 +5.99
Entry time: 38.88 (-1.23)
9 Hanna-Mari Kuisma 2009 Nurmijärven Uinti +0.76 269 37.82 +6.16
Entry time: 43.27 (-5.45)
10 Siiri Tapaninen 2009 HTU Stadi +0.77 268 37.85 +6.19
Entry time: 36.73 (+1.12)
11 Ella Liimatainen 2009 ORCA Helsinki +0.78 223 40.23 +8.57
Entry time: 47.53 (-7.30)
12 Frida Viinikainen 2009 Cetus Espoo +0.77 205 41.37 +9.71
Entry time: 41.30 (+0.07)
13 Elsa Olivia Koivula 2009 ORCA Helsinki +0.73 204 41.46 +9.80
14 Sofia Lam 2009 Cetus Espoo +0.87 194 42.19 +10.53
Entry time: 42.49 (-0.30)
15 Kia Kallio 2009 Cetus Espoo +0.71 172 43.85 +12.19
Entry time: 44.35 (-0.50)
16 Venla Väisänen 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.71 156 45.32 +13.66
Entry time: 47.85 (-2.53)
- Seela Saario 2009 ORCA Helsinki +0.80 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Event official at: 5/28/2022 3:17:13 PM
Event 1, 50m Perhosuinti Naiset T15 - Final
Rollo10 49.36
Rollo11 44.04
IKM13-15 31.59
SM-raja 31.11
NSM-raja 31.50
GP 32.80
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit +0.68 643 28.29 IKM13-15
Entry time: 28.80 (-0.51)
2 Melissa Paukkunen 2008 Vanders +0.74 553 29.75 +1.46 IKM13-15
Entry time: 29.87 (-0.12)
3 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap +0.69 504 30.69 +2.40 IKM13-15
Entry time: 31.16 (-0.47)
4 Ines Pälviranta 2007 Uinti Tampere +0.74 493 30.91 +2.62 IKM13-15
Entry time: 31.08 (-0.17)
5 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki +0.72 474 31.32 +3.03 IKM13-15
6 Eevi Hirsi 2007 HTU Stadi +0.72 469 31.44 +3.15 IKM13-15
Entry time: 32.49 (-1.05)
7 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura +0.75 468 31.46 +3.17 IKM13-15
Entry time: 31.56 (-0.10)
8 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.76 459 31.67 +3.38 GP
Entry time: 32.48 (-0.81)
9 Saima Peltonen 2007 Salon Uimarit +0.63 453 31.79 +3.50 GP
Entry time: 32.12 (-0.33)
10 Riinu Hotulainen 2008 Cetus Espoo +0.75 446 31.97 +3.68 GP
Entry time: 31.67 (+0.30)
11 Liisa Peetsu 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.72 444 32.01 +3.72 GP
Entry time: 31.91 (+0.10)
12 Hanna Zautasvili 2008 Uinti Tampere +0.66 436 32.21 +3.92 GP
Entry time: 32.50 (-0.29)
=13 Miina-Anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.67 423 32.54 +4.25 GP
Entry time: 33.74 (-1.20)
=13 Venla Hauvala 2007 Jyväskylän Aalto +0.62 423 32.54 +4.25 GP
Entry time: 32.47 (+0.07)
15 Hilla-Maaria Juhola 2007 Porin Uimaseura +0.62 422 32.55 +4.26 GP
Entry time: 32.57 (-0.02)
16 Veera Ahvenainen 2008 Vanders +0.73 413 32.80 +4.51
Entry time: 32.17 (+0.63)
17 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat +0.75 412 32.82 +4.53
Entry time: 32.03 (+0.79)
18 Sofia Oksa 2007 Nummelan Kisaajat +0.66 399 33.17 +4.88
Entry time: 31.79 (+1.38)
19 Joanna Kivelä 2007 Uinti Tampere +0.75 387 33.52 +5.23
Entry time: 33.51 (+0.01)
20 Naomi Hillers 2007 Helsingfors Simsällskap +0.74 376 33.84 +5.55
Entry time: 33.75 (+0.09)
=21 Nelli Kiho 2008 Jyväskylän Aalto +0.84 370 34.01 +5.72
Entry time: 34.40 (-0.39)
=21 Viia Tossavainen 2007 Simmis Wanda ry +0.73 370 34.01 +5.72
Entry time: 34.42 (-0.41)
23 Iida Hirvonen 2007 ORCA Helsinki +0.74 366 34.15 +5.86
Entry time: 35.10 (-0.95)
24 Alma Westerholm 2007 Helsingfors Simsällskap 364 34.20 +5.91
Entry time: 34.91 (-0.71)
25 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo +0.78 343 34.89 +6.60
Entry time: 36.16 (-1.27)
26 Iiris Kostiainen 2008 Helsingfors Simsällskap +0.76 339 35.03 +6.74
Entry time: 36.80 (-1.77)
27 Silja Salonsaari 2007 Helsingin Uimarit +0.76 338 35.05 +6.76
Entry time: 34.39 (+0.66)
28 Veera Hiltunen 2008 ORCA Helsinki +0.78 325 35.51 +7.22
Entry time: 35.87 (-0.36)
29 Alisa Nyman 2008 Cetus Espoo +0.71 314 35.94 +7.65
Entry time: 38.05 (-2.11)
30 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo +0.78 308 36.14 +7.85
Entry time: 35.34 (+0.80)
31 Veera Nurmikolu 2007 Uinti Tampere +0.73 308 36.17 +7.88
Entry time: 35.16 (+1.01)
32 Armi Hakkarainen 2008 Vanders +0.79 307 36.21 +7.92
Entry time: 37.23 (-1.02)
33 Olga Kaiser 2008 ORCA Helsinki +0.75 288 36.99 +8.70
Entry time: 38.62 (-1.63)
34 Nella Kuivanen 2008 Uinti Tampere +0.77 284 37.13 +8.84
Entry time: 36.92 (+0.21)
35 Emilia Elizaveta Karulina 2008 Cetus Espoo +0.58 277 37.44 +9.15
Entry time: 37.73 (-0.29)
36 Pinja Hacklin 2008 Jyväskylän Aalto +0.76 267 37.92 +9.63
Entry time: 39.03 (-1.11)
37 Selma Ala-Karvia 2008 Uinti Tampere +0.64 266 37.95 +9.66
Entry time: 36.15 (+1.80)
38 Luisa Sofia Zurban 2008 Cetus Espoo +0.80 262 38.15 +9.86
Entry time: 38.38 (-0.23)
39 Emmi Pernaa 2008 Cetus Espoo +0.85 261 38.19 +9.90
Entry time: 36.25 (+1.94)
40 Sophie Campbell 2008 Helsingfors Simsällskap +0.65 228 39.96 +11.67
Entry time: 39.12 (+0.84)
41 Olivia Ojala 2008 Jyväskylän Aalto +0.79 225 40.12 +11.83
Entry time: 42.17 (-2.05)
42 Vieno Niemi 2007 Nurmijärven Uinti +0.59 196 42.00 +13.71
Entry time: 41.63 (+0.37)
43 Aino Nokikuru 2007 Riihimäen Uimaseura +0.53 168 44.20 +15.91
Entry time: 42.62 (+1.58)
- Saara Holmberg 2008 Helsingfors Simsällskap +0.65 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Anna Nummela 2008 Nummelan Kisaajat +0.79 DSQ
SW 8.3 Rintauinnin potku
Event official at: 5/28/2022 3:17:13 PM
Event 1, 50m Perhosuinti Naiset N - Final
Rollo10 49.36
Rollo11 44.04
IKM13-15 31.59
SM-raja 31.11
NSM-raja 31.50
GP 32.80
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Essi Ahvenainen 2005 Vanders +0.69 649 28.21 SM-raja
Entry time: 28.06 (+0.15)
2 Aino Hinkka 2005 Uinti Tampere +0.70 620 28.65 +0.44 SM-raja
Entry time: 28.32 (+0.33)
3 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Uimarit +0.70 595 29.03 +0.82 SM-raja
Entry time: 28.91 (+0.12)
4 Reetta Kanervo 1999 Helsingfors Simsällskap +0.65 585 29.20 +0.99 SM-raja
Entry time: 29.00 (+0.20)
5 Tanja Ruohoniemi 1995 Cetus Espoo +0.72 580 29.28 +1.07 SM-raja
Entry time: 28.89 (+0.39)
6 Selma Soininen 1999 Jyväskylän Aalto +0.61 579 29.30 +1.09 SM-raja
Entry time: 28.24 (+1.06)
7 Riina Niemi 2005 Helsingfors Simsällskap +0.61 547 29.87 +1.66 SM-raja
Entry time: 29.88 (-0.01)
8 Gréta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap +0.71 544 29.91 +1.70 SM-raja
Entry time: 29.67 (+0.24)
9 Hanna Kareinen 2000 Helsingfors Simsällskap +0.67 544 29.92 +1.71 SM-raja
Entry time: 29.43 (+0.49)
10 Peppi Vesalainen 2004 Helsingfors Simsällskap +0.72 531 30.15 +1.94 SM-raja
Entry time: 30.85 (-0.70)
11 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo +0.70 526 30.26 +2.05 SM-raja
Entry time: 31.56 (-1.30)
12 Vilma Ruotsalainen 1996 Helsingfors Simsällskap +0.70 520 30.38 +2.17 SM-raja
Entry time: 29.52 (+0.86)
13 Petra Ansaranta 2004 Oulun Uinti 1906 +0.75 505 30.66 +2.45 SM-raja
Entry time: 29.35 (+1.31)
14 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere +0.66 500 30.76 +2.55 SM-raja
Entry time: 30.06 (+0.70)
15 Aino Koskelo 2005 Race Club Sveitsi +0.65 484 31.10 +2.89 SM-raja
Entry time: 30.85 (+0.25)
16 Nelli Ohvo 2001 Cetus Espoo +0.72 479 31.22 +3.01 GP
Entry time: 30.57 (+0.65)
17 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo +0.71 474 31.33 +3.12 NSM-raja
Entry time: 30.70 (+0.63)
18 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo +0.68 471 31.39 +3.18 NSM-raja
Entry time: 31.38 (+0.01)
19 Meeri Yli-Äyhö 2004 Uinti Tampere +0.67 469 31.44 +3.23 GP
Entry time: 30.11 (+1.33)
20 Mona Vahteristo 2005 TaTu Tampere +0.82 468 31.46 +3.25 NSM-raja
Entry time: 31.29 (+0.17)
21 Isla Leinonen 2006 Uinti Tampere +0.75 465 31.52 +3.31 GP
Entry time: 30.87 (+0.65)
22 Sanni Räty 2005 Helsingfors Simsällskap +0.75 463 31.57 +3.36 GP
Entry time: 31.80 (-0.23)
23 Helmi Käkelä 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.64 462 31.59 +3.38 GP
Entry time: 32.57 (-0.98)
24 Roona Karola 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.57 451 31.84 +3.63 GP
Entry time: 30.77 (+1.07)
25 Emma Hakala 2004 Helsingin Uimarit +0.61 441 32.09 +3.88 GP
Entry time: 31.69 (+0.40)
26 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.75 430 32.35 +4.14 GP
Entry time: 32.33 (+0.02)
27 Tinja Korhonen 2006 Kuopion Uimaseura +0.65 427 32.43 +4.22 GP
Entry time: 32.35 (+0.08)
28 Noora Kylmämetsä 2004 Uinti Tampere +0.67 422 32.57 +4.36 GP
Entry time: 31.25 (+1.32)
29 Jenna Rajahalme 2002 Uinti Tampere +0.69 420 32.60 +4.39 S10 GP
Entry time: 32.67 (-0.07)
30 Milla Strandberg 2005 Vanders +0.73 418 32.67 +4.46 GP
Entry time: 31.35 (+1.32)
31 Lotta Linnea Partanen 2001 Nummelan Kisaajat +0.73 406 32.99 +4.78
Entry time: 31.86 (+1.13)
32 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.64 398 33.19 +4.98
Entry time: 34.76 (-1.57)
33 Vilma Saarelainen 2006 Mikkelin Uimaseura +0.73 383 33.64 +5.43
Entry time: 32.66 (+0.98)
34 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.75 372 33.95 +5.74
Entry time: 33.50 (+0.45)
35 Venla Kantanen 2006 Mikkelin Uimaseura +0.75 363 34.24 +6.03
Entry time: 34.36 (-0.12)
36 Sanni Rintanen 2006 Jyväskylän Aalto +0.72 360 34.33 +6.12
Entry time: 35.56 (-1.23)
37 Henni Halme 2005 Uinti Tampere +0.73 358 34.40 +6.19
Entry time: 33.39 (+1.01)
38 Rauha Heikkinen 2005 Helsingin Uimarit +0.69 349 34.68 +6.47
Entry time: 34.29 (+0.39)
39 Veera Saarelainen 2002 Mikkelin Uimaseura +0.75 348 34.73 +6.52
Entry time: 32.43 (+2.30)
40 Milla Paavola 2005 Helsingin Uimarit +0.70 344 34.84 +6.63
Entry time: 34.77 (+0.07)
41 Ronja Terävä 2005 Helsingin Uimarit +0.71 342 34.90 +6.69
Entry time: 34.12 (+0.78)
42 Emilia Majuri 2001 Uinti Tampere +0.75 335 35.16 +6.95
Entry time: 34.77 (+0.39)
43 Noora Pätiälä 2004 Uinti Tampere +0.87 331 35.30 +7.09
Entry time: 34.42 (+0.88)
44 Erica Tomperi 2004 Uinti Tampere +0.76 321 35.66 +7.45
Entry time: 34.15 (+1.51)
45 Emilia Peuhkurinen 2005 Uinti Tampere +0.74 313 35.95 +7.74
Entry time: 35.37 (+0.58)
46 Jenna Luoma 2005 Uinti Tampere +0.89 307 36.19 +7.98
Entry time: 35.41 (+0.78)
47 Riia Pietilä 2006 Uinti Tampere +0.51 284 37.14 +8.93
Entry time: 35.65 (+1.49)
48 Oosa Mattila 2006 Tuusulan Uimaseura ry +0.82 281 37.26 +9.05
Entry time: 36.78 (+0.48)
49 Viivi Hallikainen 2006 Kuopion Uimaseura +0.72 273 37.65 +9.44
Entry time: 34.05 (+3.60)
50 Daniela Sohlman 2005 Helsingin Uimarit +0.72 268 37.89 +9.68 S10
Entry time: 37.30 (+0.59)
51 Nea Mäkelä 2006 Nurmijärven Uinti +0.76 237 39.45 +11.24
Entry time: 39.29 (+0.16)
52 Beatriz Coloma Vanhala 2003 Helsingin Uimarit +0.78 211 41.03 +12.82
Entry time: 37.36 (+3.67)
53 Pihla Mättö 2005 Kuopion Uimaseura +0.67 198 41.90 +13.69
54 Heli Havantola 2003 Race Club Sveitsi +0.65 188 42.60 +14.39
- Siiri Arjanmaa 2004 Uinti Tampere DNS
Event official at: 5/28/2022 3:17:13 PM
2022-05-28 15:25:13 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Helsingfors Simsällskap
Document
Results
Märsky-uinnit
Place: Mäkelänrinteen Uintikeskus Organizer: Helsingfors Simsällskap r.f.
Pool: 50m Competition Date: May 28, 2022 to May 28, 2022
Event 2, 50m Perhosuinti Miehet P11 - Final
Rollo11 47.00
Rollo12 40.16
IKM14-16 28.64
SM-raja 28.06
NSM-raja 28.10
GP 29.80
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Antti Laurila 2011 Nurmijärven Uinti +0.77 152 41.66 Rollo11
Entry time: 44.32 (-2.66)
2 Tiitus Sirola 2011 Rauman Uimaseura +0.62 83 50.94 +9.28
Entry time: 49.42 (+1.52)
3 Leevi Pirttimäki 2011 Jyväskylän Aalto +0.71 79 51.81 +10.15
4 Ahti López-Lehto 2011 Jyväskylän Aalto +0.72 54 58.61 +16.95
Entry time: 53.99 (+4.62)
- Aaron Helander 2011 Simmis Wanda ry +0.72 DSQ
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike
Event official at: 5/28/2022 3:31:52 PM
Event 2, 50m Perhosuinti Miehet P13 - Final
Rollo11 47.00
Rollo12 40.16
IKM14-16 28.64
SM-raja 28.06
NSM-raja 28.10
GP 29.80
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kalle Romppainen 2009 Mikkelin Uimaseura +0.71 214 37.22
Entry time: 35.82 (+1.40)
2 Onni Österberg 2009 Cetus Espoo +0.76 210 37.43 +0.21
Entry time: 37.60 (-0.17)
3 Joel Kontio 2009 Riihimäen Uimaseura +0.75 197 38.25 +1.03
Entry time: 37.58 (+0.67)
4 Konsta Hiltunen 2009 Riihimäen Uimaseura +0.84 191 38.61 +1.39
Entry time: 39.46 (-0.85)
5 Maxim Loboda 2009 Jyväskylän Aalto +0.66 178 39.57 +2.35
Entry time: 39.54 (+0.03)
6 Leo Savolainen 2010 Helsingin Uimarit +0.93 171 40.07 +2.85 Rollo12
Entry time: 50.57 (-10.50)
7 Luukas Jokinen 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.73 166 40.47 +3.25
Entry time: 44.92 (-4.45)
8 Eemeli Havia 2010 Salon Uimarit +0.66 163 40.73 +3.51
Entry time: 40.71 (+0.02)
9 Patrik Kirves 2010 Salon Uimarit +0.64 156 41.33 +4.11
Entry time: 40.35 (+0.98)
10 Voitto Lehtinen 2010 Salon Uimarit +0.70 153 41.61 +4.39
Entry time: 43.70 (-2.09)
11 Ville Tressel 2010 Cetus Espoo +0.86 149 41.92 +4.70
Entry time: 42.38 (-0.46)
12 Roope Tikkanen 2010 Simmis Wanda ry +0.74 142 42.65 +5.43
Entry time: 42.19 (+0.46)
13 Hugo Virtanen 2010 Nurmijärven Uinti +0.53 141 42.77 +5.55
Entry time: 40.13 (+2.64)
14 Eero Hiekkanen 2010 Cetus Espoo +0.70 138 43.07 +5.85
Entry time: 42.62 (+0.45)
15 Jaro Pyrhönen 2010 Cetus Espoo +0.72 137 43.19 +5.97
Entry time: 45.74 (-2.55)
16 Topi Nuutinen 2010 Helsingfors Simsällskap +0.93 129 44.06 +6.84
Entry time: 50.79 (-6.73)
17 Oliver Jalo 2010 Cetus Espoo +0.83 127 44.20 +6.98
Entry time: 41.84 (+2.36)
18 Axel Paananen 2010 Cetus Espoo +0.76 125 44.54 +7.32
Entry time: 41.78 (+2.76)
19 Toivo Karinen 2010 Simmis Wanda ry +0.81 124 44.62 +7.40
Entry time: 42.82 (+1.80)
20 Márton Kovács-Balogh 2010 Salon Uimarit +0.69 123 44.78 +7.56
Entry time: 47.37 (-2.59)
21 Laban Kiuru 2010 Nurmijärven Uinti +0.61 121 44.92 +7.70
Entry time: 49.11 (-4.19)
22 Miikka Laitinen 2010 Cetus Espoo 113 45.95 +8.73
Entry time: 50.36 (-4.41)
23 Henrik Pihlaja 2009 Cetus Espoo +0.67 107 46.80 +9.58
Entry time: 45.22 (+1.58)
24 Aleksi Kärkkäinen 2010 Salon Uimarit +0.81 98 48.24 +11.02
Entry time: 48.44 (-0.20)
25 Felix Oksa 2010 Cetus Espoo +0.75 72 53.41 +16.19
Entry time: 52.56 (+0.85)
- Aleksi Aakala 2010 Riihimäen Uimaseura +0.74 DSQ
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus
- Santtu Lähdeniitty 2010 Salon Uimarit +0.70 DSQ
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus
- Eero Lähteenmäki 2010 ORCA Helsinki DNS
Event official at: 5/28/2022 3:31:52 PM
Event 2, 50m Perhosuinti Miehet P14 - Final
Rollo11 47.00
Rollo12 40.16
IKM14-16 28.64
SM-raja 28.06
NSM-raja 28.10
GP 29.80
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Leo Niemi 2008 Helsingin Uimarit +0.68 374 30.89
Entry time: 31.74 (-0.85)
2 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo +0.64 371 30.99 +0.10
Entry time: 32.14 (-1.15)
3 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere +0.65 370 31.01 +0.12
Entry time: 33.32 (-2.31)
4 Tommi Kangas 2008 Vieskan Uimarit +0.81 359 31.32 +0.43
Entry time: 32.04 (-0.72)
5 Ahti Parviainen 2008 Helsingfors Simsällskap +0.68 295 33.42 +2.53
Entry time: 35.92 (-2.50)
6 Adam Isaev 2008 Helsingfors Simsällskap +0.63 287 33.73 +2.84
Entry time: 34.42 (-0.69)
7 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo +0.81 271 34.40 +3.51
Entry time: 33.85 (+0.55)
8 Tuli Hakkarainen 2008 Helsingfors Simsällskap +0.77 271 34.41 +3.52
Entry time: 35.06 (-0.65)
9 Olli Ruuskanen 2008 Jyväskylän Aalto +0.85 175 39.81 +8.92
Entry time: 37.72 (+2.09)
10 Miro Huhtahaara 2008 Jyväskylän Aalto +0.76 164 40.68 +9.79
Entry time: 40.23 (+0.45)
Event official at: 5/28/2022 3:31:52 PM
Event 2, 50m Perhosuinti Miehet P16 - Final
Rollo11 47.00
Rollo12 40.16
IKM14-16 28.64
SM-raja 28.06
NSM-raja 28.10
GP 29.80
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo +0.80 529 27.52 IKM14-16
Entry time: 27.86 (-0.34)
2 Matias Viktor Kukkonen 2006 ORCA Helsinki +0.68 506 27.93 +0.41 IKM14-16
Entry time: 27.98 (-0.05)
3 Nico Kulju 2006 Vanders +0.66 499 28.07 +0.55 IKM14-16
Entry time: 28.06 (+0.01)
4 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi +0.64 452 29.01 +1.49 GP
Entry time: 27.82 (+1.19)
5 Christian Nummi 2006 Cetus Espoo +0.67 437 29.34 +1.82 GP
Entry time: 32.20 (-2.86)
6 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat +0.66 434 29.40 +1.88 GP
Entry time: 29.07 (+0.33)
7 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap +0.64 428 29.55 +2.03 GP
Entry time: 35.22 (-5.67)
8 Andreas Kinnunen 2006 Race Club Sveitsi +0.71 421 29.70 +2.18 GP
Entry time: 30.64 (-0.94)
9 Sampo Rahikainen 2006 Keravan Uimarit +0.72 421 29.71 +2.19 GP
Entry time: 30.07 (-0.36)
=10 Niklas Pesonen 2006 Kuopion Uimaseura +0.72 404 30.12 +2.60
Entry time: 29.76 (+0.36)
=10 Tobias Syrjä 2006 Uinti Tampere +0.69 404 30.12 +2.60
Entry time: 29.59 (+0.53)
12 Vili Sakko 2007 Keravan Uimarit +0.71 402 30.15 +2.63
Entry time: 31.92 (-1.77)
13 Cristian Cannizzaro 2007 Kuopion Uimaseura +0.69 388 30.53 +3.01
Entry time: 31.27 (-0.74)
14 Peetu Kinnunen 2006 Jyväskylän Aalto +0.79 383 30.66 +3.14
Entry time: 30.69 (-0.03)
15 Aleksi Metsäpelto 2006 Jyväskylän Aalto +0.67 382 30.69 +3.17
Entry time: 30.25 (+0.44)
16 Mikael Uitto 2007 Uinti Tampere +0.61 375 30.87 +3.35
Entry time: 30.83 (+0.04)
17 Daniel Kajava 2007 Helsingfors Simsällskap +0.64 338 31.95 +4.43
Entry time: 39.53 (-7.58)
18 Teemu Lehtinen 2007 Cetus Espoo +0.86 335 32.04 +4.52
Entry time: 31.86 (+0.18)
19 Anton Eino Mikael Ahonen 2006 Cetus Espoo +0.70 327 32.32 +4.80
Entry time: 33.73 (-1.41)
20 Benjamin Winqvist 2006 Cetus Espoo +0.65 319 32.58 +5.06
Entry time: 32.91 (-0.33)
21 Olli Järvenpää 2006 Cetus Espoo +0.71 317 32.64 +5.12
Entry time: 31.85 (+0.79)
22 Matias Pontalti 2007 Helsingin Uimarit +0.80 311 32.85 +5.33
Entry time: 31.55 (+1.30)
23 Markus Ronkainen 2007 Jyväskylän Aalto +0.74 304 33.12 +5.60
Entry time: 33.11 (+0.01)
24 Jasu Haapaniemi 2006 Keravan Uimarit 279 34.05 +6.53
Entry time: 33.27 (+0.78)
25 Lauri Hänninen 2007 Keravan Uimarit +0.82 265 34.66 +7.14
Entry time: 34.76 (-0.10)
26 Eerik Välipakka 2007 ORCA Helsinki +0.76 258 34.96 +7.44
Entry time: 33.05 (+1.91)
27 Jesse Kakko 2007 Salon Uimarit +0.68 248 35.42 +7.90
Entry time: 36.83 (-1.41)
28 Lauri Juvonen 2007 Kuopion Uimaseura +0.65 236 36.01 +8.49
Entry time: 36.26 (-0.25)
29 Rodion Pashchenko 2006 Riihimäen Uimaseura +0.96 223 36.68 +9.16
Event official at: 5/28/2022 3:31:52 PM
Event 2, 50m Perhosuinti Miehet M - Final
Rollo11 47.00
Rollo12 40.16
IKM14-16 28.64
SM-raja 28.06
NSM-raja 28.10
GP 29.80
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Luukas Vainio 2003 Cetus Espoo +0.64 678 25.34 SM-raja
Entry time: 25.09 (+0.25)
=2 Visa Kotiniitty 2003 Uinti Tampere +0.69 622 26.08 +0.74 SM-raja
Entry time: 25.57 (+0.51)
=2 Markus Veckman 2004 Jyväskylän Aalto +0.70 622 26.08 +0.74 SM-raja
Entry time: 25.95 (+0.13)
4 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap +0.76 605 26.33 +0.99 SM-raja
Entry time: 26.40 (-0.07)
5 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere +0.68 593 26.50 +1.16 SM-raja
Entry time: 26.12 (+0.38)
6 Sebastian Rasimus 2004 Uinti Tampere +0.61 592 26.52 +1.18 SM-raja
Entry time: 26.70 (-0.18)
7 Kasper Nylund 1994 Aquatics Hyvinkää +0.67 575 26.77 +1.43 SM-raja
Entry time: 27.04 (-0.27)
8 Tuomas Lehtonen 2005 Uinti Tampere +0.67 566 26.91 +1.57 SM-raja
Entry time: 26.78 (+0.13)
9 Lari Tumanoff 2003 Helsingfors Simsällskap +0.66 558 27.04 +1.70 SM-raja
Entry time: 26.40 (+0.64)
10 Atte Lindholm 2001 Jyväskylän Aalto +0.66 556 27.07 +1.73 SM-raja
Entry time: 26.60 (+0.47)
11 Reko Patinen 1998 TaTu Tampere +0.65 538 27.37 +2.03 SM-raja
Entry time: 27.64 (-0.27)
12 Oliver Priimägi 2005 Uinti Tampere +0.77 536 27.41 +2.07 SM-raja
Entry time: 28.07 (-0.66)
13 Daniel Rinne 2002 Cetus Espoo +0.74 529 27.53 +2.19 SM-raja
Entry time: 27.32 (+0.21)
14 William Fagerstedt 2005 Helsingfors Simsällskap +0.72 528 27.54 +2.20 SM-raja
Entry time: 27.78 (-0.24)
15 Janne Kultala 2005 Kuopion Uimaseura +0.70 527 27.57 +2.23 SM-raja
Entry time: 27.35 (+0.22)
16 Juuso Rahikainen 2003 Järvenpään Uintiklubi ry +0.73 515 27.77 +2.43 SM-raja
Entry time: 27.77 (=)
17 Rasmus Pettinen 1995 Helsingfors Simsällskap +0.66 514 27.80 +2.46 SM-raja
Entry time: 28.07 (-0.27)
18 Aapo Tuhkanen 2005 Tuusulan Uimaseura ry +0.67 500 28.04 +2.70 SM-raja
Entry time: 27.74 (+0.30)
19 Matti Nätti 2004 Simmis Wanda ry +0.68 498 28.09 +2.75 NSM-raja
Entry time: 28.18 (-0.09)
20 Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo +0.76 496 28.13 +2.79 GP
Entry time: 28.82 (-0.69)
21 Waldemar Palombi 2004 Helsingfors Simsällskap +0.66 481 28.41 +3.07 GP
Entry time: 28.52 (-0.11)
22 Elis Fokin 2003 Helsingfors Simsällskap +0.65 478 28.48 +3.14 GP
Entry time: 28.27 (+0.21)
23 Nuutti Laitinen 2004 Cetus Espoo +0.71 474 28.55 +3.21 GP
Entry time: 28.47 (+0.08)
24 Matias Rasinmäki 2003 Cetus Espoo +0.71 461 28.81 +3.47 GP
Entry time: 28.36 (+0.45)
25 Jaska Schoenmakers 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.69 461 28.82 +3.48 GP
Entry time: 28.93 (-0.11)
26 Väinö Niskanen 2004 Jyväskylän Aalto +0.72 459 28.87 +3.53 GP
Entry time: 27.29 (+1.58)
27 Joona Kortteinen 2003 Uinti Tampere +0.70 444 29.18 +3.84 GP
Entry time: 26.93 (+2.25)
28 Eeli Jaakko Matias Partanen 2005 Cetus Espoo +0.67 437 29.34 +4.00 GP
Entry time: 28.78 (+0.56)
29 Veeti Vilén 2004 Mikkelin Uimaseura +0.71 425 29.60 +4.26 GP
Entry time: 29.91 (-0.31)
30 Niko Nokikuru 2005 Riihimäen Uimaseura +0.66 419 29.74 +4.40 GP
Entry time: 31.74 (-2.00)
31 Rasmus Ikonen 2004 Mikkelin Uimaseura +0.68 412 29.91 +4.57
Entry time: 30.21 (-0.30)
32 Lassi Walden 2004 Uinti Tampere +0.66 384 30.62 +5.28
Entry time: 29.82 (+0.80)
33 Lucas Michael neuvonen 2005 ORCA Helsinki +0.67 383 30.66 +5.32
Entry time: 31.28 (-0.62)
34 Urho Käkelä 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.68 337 32.00 +6.66
Entry time: 32.55 (-0.55)
35 Aki Raitala 2004 Riihimäen Uimaseura +0.78 334 32.07 +6.73
Entry time: 32.28 (-0.21)
36 Jesper Dolk 2005 Nurmijärven Uinti +0.70 258 34.95 +9.61
Entry time: 35.02 (-0.07)
37 Vladislav Koshman 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.86 244 35.60 +10.26
Entry time: 37.60 (-2.00)
38 Henri Piipponen 2005 Helsingin Uimarit +0.87 227 36.46 +11.12
Entry time: 37.28 (-0.82)
39 Bruuno Aleksanteri Patrakka 2005 Helsingin Uimarit +0.81 196 38.31 +12.97
Entry time: 37.30 (+1.01)
40 Henrik Krogius 1998 Järvenpään Uintiklubi ry +0.67 106 46.98 +21.64 S5
Entry time: 46.55 (+0.43)
Event official at: 5/28/2022 3:31:52 PM
2022-05-28 17:09:02 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Helsingfors Simsällskap
Document <
Results
Märsky-uinnit
Place: Mäkelänrinteen Uintikeskus Organizer: Helsingfors Simsällskap r.f.
Pool: 50m Competition Date: May 28, 2022 to May 28, 2022
Event 3, 50m Selkäuinti Naiset T10 - Final
Rollo10 49.57
IKM13-15 33.94
SM-raja 33.38
NSM-raja 33.80
GP 34.90
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Isabel Nyback 2012 Helsingfors Simsällskap +0.68 184 47.43 Rollo10
Entry time: 51.96 (-4.53)
2 Janna Hakkarainen 2012 Jyväskylän Aalto +0.77 177 48.00 +0.57 Rollo10
Entry time: 46.12 (+1.88)
3 Iida Kaffka 2012 Riihimäen Uimaseura +0.86 163 49.36 +1.93 Rollo10
Entry time: 50.76 (-1.40)
4 Sophia Aitamaa 2012 Riihimäen Uimaseura +0.70 157 49.94 +2.51
Entry time: 51.99 (-2.05)
5 Siina Savolainen 2012 Nurmijärven Uinti +0.78 155 50.15 +2.72
Entry time: 55.94 (-5.79)
6 Molly Enroth 2012 Cetus Espoo +0.76 154 50.30 +2.87
Entry time: 50.64 (-0.34)
7 Olivia Hägerström 2012 Salon Uimarit +0.80 153 50.43 +3.00
Entry time: 51.51 (-1.08)
8 Senja Heikkinen 2012 Cetus Espoo +0.93 144 51.42 +3.99
Entry time: 50.95 (+0.47)
9 Emma Kangas 2013 Helsingfors Simsällskap +0.83 143 51.48 +4.05
10 Lilli Rugemalira 2014 Cetus Espoo +0.74 138 52.16 +4.73
Entry time: 54.08 (-1.92)
11 Enni Pirkkalainen 2012 Cetus Espoo +0.73 130 53.24 +5.81
Entry time: 53.29 (-0.05)
12 Pamela Paavola 2013 Helsingfors Simsällskap +0.72 123 54.12 +6.69
13 Saana Ekholm 2012 Helsingfors Simsällskap +0.69 94 59.13 +11.70
Entry time: 1:03.17 (-4.04)
14 Jessica Oker-Blom 2012 Helsingfors Simsällskap +0.83 94 59.30 +11.87
Entry time: 1:14.48 (-15.18)
Event official at: 5/28/2022 3:43:27 PM
Event 3, 50m Selkäuinti Naiset T12 - Final
Rollo10 49.57
IKM13-15 33.94
SM-raja 33.38
NSM-raja 33.80
GP 34.90
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Olivia Pääkkö 2010 Nummelan Kisaajat +0.68 213 45.17
Entry time: 45.58 (-0.41)
2 Lilja Ahvenlampi 2010 Helsingfors Simsällskap +0.71 159 49.80 +4.63
Entry time: 49.87 (-0.07)
3 Helmi Vuorinen 2010 Helsingfors Simsällskap +0.76 158 49.85 +4.68
Entry time: 50.28 (-0.43)
4 Hertta Pakarinen 2010 Jyväskylän Aalto +0.75 152 50.53 +5.36
Entry time: 50.17 (+0.36)
5 Iiris Uusitalo 2011 Helsingfors Simsällskap +0.79 135 52.58 +7.41
Entry time: 58.64 (-6.06)
6 Åsa Suominen 2010 Helsingfors Simsällskap +0.86 121 54.45 +9.28
7 Tilda Lovisa Rak 2010 Helsingfors Simsällskap +0.80 118 54.88 +9.71
8 Wilma Ritola 2011 Riihimäen Uimaseura +0.77 104 57.26 +12.09
Entry time: 58.06 (-0.80)
9 Rauha Riikonen 2011 ORCA Helsinki +0.75 99 58.17 +13.00
Entry time: 1:00.28 (-2.11)
Event official at: 5/28/2022 3:43:27 PM
Event 3, 50m Selkäuinti Naiset T13 - Final
Rollo10 49.57
IKM13-15 33.94
SM-raja 33.38
NSM-raja 33.80
GP 34.90
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ilona Kallio 2009 Vanders +0.77 476 34.54 GP
Entry time: 34.53 (+0.01)
2 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo +0.60 415 36.17 +1.63
Entry time: 35.20 (+0.97)
3 Nelma Vuorre 2009 Helsingfors Simsällskap +0.79 410 36.29 +1.75
Entry time: 38.70 (-2.41)
4 Aino Hakkarainen 2009 Helsingfors Simsällskap +0.69 372 37.51 +2.97
Entry time: 44.34 (-6.83)
5 Sara Uski 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.65 358 37.97 +3.43
Entry time: 39.60 (-1.63)
6 Rosa Sjöblom 2009 Salon Uimarit +0.84 309 39.87 +5.33
Entry time: 41.04 (-1.17)
7 Sofia Lam 2009 Cetus Espoo +0.76 264 42.04 +7.50
Entry time: 43.64 (-1.60)
8 Eeva Pirttimäki 2009 Jyväskylän Aalto +0.74 240 43.41 +8.87
Entry time: 47.19 (-3.78)
9 Lila Eskola 2009 Cetus Espoo 210 45.32 +10.78
Entry time: 42.78 (+2.54)
- Aada Kaila 2009 Helsingfors Simsällskap +0.43 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Event official at: 5/28/2022 3:43:27 PM
Event 3, 50m Selkäuinti Naiset T15 - Final
Rollo10 49.57
IKM13-15 33.94
SM-raja 33.38
NSM-raja 33.80
GP 34.90
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.62 550 32.91 IKM13-15
Entry time: 31.58 (+1.33)
2 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit +0.63 529 33.34 +0.43 IKM13-15
Entry time: 34.01 (-0.67)
3 Mona Laiho 2008 Vanders +0.76 518 33.58 +0.67 IKM13-15
Entry time: 34.26 (-0.68)
4 Viivi Vainoniemi 2008 Vanders +0.64 500 33.99 +1.08 GP
Entry time: 33.47 (+0.52)
5 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap +0.61 494 34.11 +1.20 GP
Entry time: 34.24 (-0.13)
6 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry +0.63 480 34.45 +1.54 GP
Entry time: 34.17 (+0.28)
7 Nella Kortteinen 2007 Uinti Tampere +0.72 475 34.56 +1.65 GP
Entry time: 33.88 (+0.68)
8 Riinu Hotulainen 2008 Cetus Espoo +0.74 460 34.94 +2.03
Entry time: 34.27 (+0.67)
9 Iiris Pajamo 2008 Simmis Wanda ry +0.72 427 35.81 +2.90
Entry time: 35.09 (+0.72)
10 Ronja Pyrhönen 2008 Cetus Espoo +0.69 418 36.07 +3.16
Entry time: 36.60 (-0.53)
11 Joanna Kivelä 2007 Uinti Tampere +0.64 410 36.30 +3.39
Entry time: 35.72 (+0.58)
12 Anjelica Sood 2007 Cetus Espoo +0.67 397 36.68 +3.77
Entry time: 36.44 (+0.24)
13 Aino Ruottinen 2007 Uinti Tampere +0.87 384 37.11 +4.20
Entry time: 35.29 (+1.82)
14 Sofia Räihä 2008 Jyväskylän Aalto +0.78 347 38.36 +5.45
Entry time: 34.89 (+3.47)
15 Saana Helsto 2007 Nurmijärven Uinti +0.67 343 38.51 +5.60
Entry time: 38.05 (+0.46)
16 Sinja-Minnea Riekko 2008 Jyväskylän Aalto +0.79 338 38.71 +5.80
Entry time: 39.23 (-0.52)
17 Aurora Pimenoff 2008 Helsingfors Simsällskap +0.60 314 39.67 +6.76
Entry time: 40.66 (-0.99)
18 Pinja Metsäpelto 2008 Uinti Tampere +0.75 308 39.92 +7.01
Entry time: 40.11 (-0.19)
19 Lumi Arajuuri 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.73 284 41.02 +8.11
Entry time: 41.58 (-0.56)
20 Ursula Tamminen 2008 Nurmijärven Uinti +0.74 247 42.99 +10.08
Entry time: 42.42 (+0.57)
- Sanni Aarnivuo 2008 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 5/28/2022 3:43:27 PM
Event 3, 50m Selkäuinti Naiset N - Final
Rollo10 49.57
IKM13-15 33.94
SM-raja 33.38
NSM-raja 33.80
GP 34.90
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Emilie Pärnänen 2002 Jyväskylän Aalto +0.65 701 30.36 SM-raja
Entry time: 28.67 (+1.69)
2 Laura Kellberg 2003 Cetus Espoo +0.65 694 30.46 +0.10 SM-raja
Entry time: 29.35 (+1.11)
3 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.61 663 30.93 +0.57 SM-raja
Entry time: 29.40 (+1.53)
4 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo +0.74 660 30.98 +0.62 SM-raja
Entry time: 30.51 (+0.47)
5 Roona Karola 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.66 608 31.83 +1.47 SM-raja
Entry time: 30.92 (+0.91)
6 Selma Soininen 1999 Jyväskylän Aalto +0.59 599 32.00 +1.64 SM-raja
Entry time: 29.62 (+2.38)
7 Ronja Myllykallio 2003 Uinti Tampere +0.64 567 32.58 +2.22 SM-raja
Entry time: 32.27 (+0.31)
8 Emma-Lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.72 554 32.84 +2.48 SM-raja
Entry time: 32.36 (+0.48)
9 Milla Nikkanen 2002 Vanders +0.63 544 33.04 +2.68 SM-raja
Entry time: 31.59 (+1.45)
10 Emilia Ruusu 2006 Haminan Uimaseura +0.64 531 33.30 +2.94 SM-raja
Entry time: 33.40 (-0.10)
11 Elina Ryynänen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.68 526 33.42 +3.06 NSM-raja
Entry time: 32.42 (+1.00)
12 Hanna Kareinen 2000 Helsingfors Simsällskap +0.61 519 33.57 +3.21 GP
Entry time: 31.65 (+1.92)
13 Alisa Hänninen 2003 Järvenpään Uintiklubi ry +0.75 514 33.68 +3.32 GP
Entry time: 32.67 (+1.01)
14 Noora Kokko 2001 Helsingin Uimarit +0.72 509 33.77 +3.41 GP
Entry time: 33.24 (+0.53)
15 Lotta Lehtoila