Results for Arena Lyngby Open 2023 - Lyngby Svømmehal (Stadion)
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag finaler
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 125, 100m Frisvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
375 |
1:11.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
365 |
1:12.32 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.91 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
359 |
1:12.74 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.04 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
324 |
1:15.24 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.22 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
321 |
1:15.51 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.57 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 17:07:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 125, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
545 |
1:03.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.47 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
537 |
1:03.61 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.76 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
529 |
1:03.93 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.75 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
521 |
1:04.23 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.19 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
479 |
1:06.07 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.51 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
437 |
1:08.10 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.93 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 17:07:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 18:34.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|