Resultat för Arena Lyngby Open 2023 - Lyngby Svømmehal (Stadion)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag finaler
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
426 |
31.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
303 |
35.41 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.86 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
299 |
35.58 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.64 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
279 |
36.40 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
276 |
36.54 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.45 |
243 |
38.11 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.83 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 18:17:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.70 |
452 |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.18 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.63 |
428 |
31.56 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
418 |
31.83 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
392 |
32.51 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.61 |
382 |
32.78 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.65 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
356 |
33.58 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 18:17:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 18:35.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|