Resultater for Farum Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag B-Flght
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Farum Svømmehal |
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. jun 2022 to 5. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 312, 100m Brystsvømning Herrer - Gr. 3+4 14-15 år - Indledende |
|
|
FarumCu |
1:03.78 |
|
|
|
Philip Greve |
1998 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Farum (DEN) |
05-05-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
436 |
1:15.00 |
|
|
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
417 |
1:16.12 |
+1.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
411 |
1:16.47 |
+1.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
370 |
1:19.23 |
+4.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
361 |
1:19.81 |
+4.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
353 |
1:20.43 |
+5.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
345 |
1:21.05 |
+6.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
297 |
1:25.21 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
285 |
1:26.42 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
282 |
1:26.67 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
269 |
1:28.03 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
250 |
1:30.18 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
231 |
1:32.60 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
230 |
1:32.79 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
222 |
1:33.82 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-06-2022 13:41:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 312, 100m Brystsvømning Herrer - Gr. 3+4 13 og yngre - Indledende |
|
|
FarumCu |
1:03.78 |
|
|
|
Philip Greve |
1998 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Farum (DEN) |
05-05-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
292 |
1:25.71 |
|
|
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
281 |
1:26.84 |
+1.13 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
270 |
1:27.99 |
+2.28 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
261 |
1:28.98 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
260 |
1:29.04 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
255 |
1:29.61 |
+3.90 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
246 |
1:30.71 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Kühl |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
245 |
1:30.82 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
199 |
1:37.39 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
197 |
1:37.66 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
184 |
1:39.86 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
166 |
1:43.44 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
161 |
1:44.50 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
127 |
1:52.91 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Hansen |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-06-2022 13:41:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-06-2022 13:41.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|