Resultater for Farum Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag B-Flght
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Farum Svømmehal |
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. jun 2022 to 5. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 309, 50m Frisvømning Damer - Gr. 3+4 13-14 år - Indledende |
|
|
FarumCu |
25.33 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6-Jyllinge (DEN) |
Farum (DEN) |
03-05-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
593 |
28.17 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
542 |
29.03 |
+0.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
540 |
29.06 |
+0.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
539 |
29.07 |
+0.90 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
535 |
29.15 |
+0.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
506 |
29.70 |
+1.53 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
500 |
29.81 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
498 |
29.86 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
495 |
29.92 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
485 |
30.11 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
478 |
30.26 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
466 |
30.53 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
462 |
30.61 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
461 |
30.63 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
443 |
31.04 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
434 |
31.26 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
429 |
31.36 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
428 |
31.39 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
419 |
31.61 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
415 |
31.73 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
413 |
31.78 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
406 |
31.96 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
401 |
32.09 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
399 |
32.15 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
394 |
32.28 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
389 |
32.41 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
384 |
32.56 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sigrid Mygind |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
381 |
32.65 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
358 |
33.31 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
353 |
33.47 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caysa Fortun |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
346 |
33.69 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
340 |
33.89 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Melani Jesse |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
338 |
33.96 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ida Frederiksen |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
321 |
34.55 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
310 |
34.95 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Wilma Fortun |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
288 |
35.84 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mille Therp |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
287 |
35.86 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
244 |
37.86 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annabella Holm Ciampi |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-06-2022 13:03:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 309, 50m Frisvømning Damer - Gr. 3+4 12 og yngre - Indledende |
|
|
FarumCu |
25.33 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6-Jyllinge (DEN) |
Farum (DEN) |
03-05-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
503 |
29.75 |
|
|
|
DI |
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
460 |
30.66 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
441 |
31.09 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
424 |
31.50 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
376 |
32.77 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Lai Byberg |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
346 |
33.69 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
344 |
33.77 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
314 |
34.79 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
313 |
34.83 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
308 |
35.02 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
298 |
35.40 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
292 |
35.66 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
287 |
35.86 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
262 |
36.96 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
260 |
37.05 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
258 |
37.17 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
253 |
37.40 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
248 |
37.66 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
243 |
37.93 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
207 |
39.99 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
205 |
40.08 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
203 |
40.25 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
197 |
40.62 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Marie Monberg Søstrøm |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
177 |
42.08 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
176 |
42.23 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
176 |
42.23 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
169 |
42.78 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
146 |
44.88 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
145 |
44.97 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
100 |
50.96 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-06-2022 13:03:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-06-2022 13:03.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|