Resultater for Aarhus Open 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. maj 2022 to 22. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer Gruppe 5 - Final |
|
|
Sponsor |
AC-AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
6:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:26.84 |
(-8.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
6:32.02 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:00.00 |
(-27.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
6:35.23 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:29.84 |
(+5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2022 20:11:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer Gruppe 4 - Final |
|
|
Sponsor |
AC-AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
5:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.67 |
(-15.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:10.64 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.14 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:11.68 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.00 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:14.61 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.88 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:20.94 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
5:24.92 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.35 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
5:25.22 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.80 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
5:26.86 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:28.36 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.00 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:29.06 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:29.49 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.20 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
5:34.42 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:17.09 |
(-42.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
5:35.57 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.77 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
5:39.54 |
+31.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:58.10 |
(-18.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:44.24 |
+36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
5:46.10 |
+38.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.33 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
5:47.37 |
+39.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.00 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
5:48.73 |
+40.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.65 |
(-11.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
5:48.98 |
+40.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.13 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
5:50.72 |
+42.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.42 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
5:57.60 |
+49.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:09.99 |
(-12.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
6:00.52 |
+52.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:27.68 |
(-27.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
6:02.27 |
+54.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:02.27 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
6:05.08 |
+56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
6:11.56 |
+1:03.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:25.25 |
(-13.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
6:15.01 |
+1:06.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:09.36 |
(+5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
6:18.99 |
+1:10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:25.26 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
6:26.41 |
+1:18.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:46.22 |
(-19.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
6:47.20 |
+1:39.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:51.71 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2022 20:11:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer Gruppe 3 - Final |
|
|
Sponsor |
AC-AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:54.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.02 |
(+5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
4:59.12 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.73 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
5:00.08 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.01 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
5:00.43 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:03.27 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
5:01.30 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.52 |
(+5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:10.74 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.00 |
(+5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:11.07 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.51 |
(-31.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
5:16.06 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.83 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:17.43 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.00 |
(-12.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:19.92 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.75 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:20.38 |
+25.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.72 |
(-8.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
5:22.61 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.24 |
(-23.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Louise Popp-Madsen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
5:23.31 |
+28.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.83 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
5:24.47 |
+29.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.89 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
5:24.88 |
+29.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.88 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:30.66 |
+35.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.04 |
(+17.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:31.11 |
+36.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-28.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
5:34.05 |
+39.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.27 |
(+12.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
5:40.07 |
+45.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.82 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:43.55 |
+48.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.00 |
(+18.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
5:54.14 |
+59.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:06.82 |
(-12.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
5:55.78 |
+1:00.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.82 |
(+7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
6:08.97 |
+1:14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.17 |
(+15.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
6:11.55 |
+1:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
6:13.76 |
+1:18.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:02.65 |
(+11.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2022 20:11:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Final |
|
|
Sponsor |
AC-AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.93 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:52.38 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.00 |
(+13.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:56.41 |
+26.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.98 |
(+7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
5:53.06 |
+1:22.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.30 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
6:08.13 |
+1:37.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:04.96 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2022 20:11:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Final |
|
|
Sponsor |
AC-AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.24 |
(+6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:46.86 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.56 |
(+12.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2022 20:11:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-05-2022 20:11.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|