Resultater for TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet - Erä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
Porin Uimaseura |
+0.72 |
|
1:01.11 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.99 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.49 |
|
1:04.10 |
+2.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.68 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Pyykkönen |
1996 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.65 |
|
1:04.73 |
+3.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.32 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jami Ihalainen |
2003 |
TaTu Tampere |
+0.63 |
|
1:06.18 |
+5.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.97 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Nyberg |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
|
1:06.56 |
+5.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
1:09.26 |
+8.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
1:10.84 |
+9.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.11 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saku Romo |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.77 |
|
1:11.56 |
+10.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.02 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bruce Clayhills |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
|
1:12.41 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.04 |
(+4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
|
1:12.93 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.36 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
|
1:13.77 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.38 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frans Riekki |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.74 |
|
1:14.32 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Serhat Kalin |
2005 |
ORCA Helsinki |
+0.66 |
|
1:14.99 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.47 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Teemu Oksakari |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.73 |
|
1:15.05 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.52 |
(+4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.53 |
|
1:15.21 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(+4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.73 |
|
1:15.31 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.82 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
+0.70 |
|
1:15.76 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.07 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.76 |
|
1:16.51 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.64 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ville Savulahti |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.66 |
|
1:16.81 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
|
1:17.19 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.88 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
1:17.35 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.31 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Joona Saloniemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.80 |
|
1:19.74 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.24 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Timi Louhe |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.78 |
|
1:21.25 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.33 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 12.44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 12.48.00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|