Tulokset XIX Gant Turku Junior Games
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
XIX GANT Turku Junior Games
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Impivaaran uimahalli |
Järjestäjä: |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 07 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Selkäuinti T12, T11 T11 - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Topi Riivari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Pentikäinen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.73 |
299 |
1:25.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.13 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Ääri |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.71 |
215 |
1:35.83 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.58 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Syrjänen |
2011 |
Åbo Simklubb |
+0.86 |
214 |
1:36.00 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sienna Lehtola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
+0.63 |
210 |
1:36.59 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.68 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Suojakari |
2011 |
Porin Uimaseura |
+0.80 |
190 |
1:39.92 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.98 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miia Kallio |
2011 |
Porin Uimaseura |
+0.64 |
187 |
1:40.29 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.41 |
(+3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iina Mäkitalo |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.92 |
187 |
1:40.39 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.14 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anni Nyyssönen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.82 |
177 |
1:42.22 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.99 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siiri Alaluusua |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
168 |
1:44.04 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.02 |
(+6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Venla Rainerma |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.72 |
162 |
1:45.18 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.41 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Walve |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.70 |
154 |
1:47.02 |
+21.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.58 |
(+5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Oikarainen |
2011 |
Raision Urheilijat |
+0.89 |
144 |
1:49.41 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.75 |
(+7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Heta Lesonen |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.79 |
144 |
1:49.60 |
+23.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.98 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lotta Kunttu |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.70 |
104 |
2:02.03 |
+36.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.35 |
(+8.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Sjöblom |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.77 |
91 |
2:07.65 |
+41.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.53 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Savolainen |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.96 |
73 |
2:16.93 |
+51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Pihla Halava |
2011 |
Åbo Simklubb |
+0.68 |
69 |
2:19.87 |
+54.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.08 |
(+8.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moona Korvala |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.96 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Miisa Pärssinen |
2011 |
Rauman Uimaseura |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Saara Lowell |
2011 |
Salon Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Selkäuinti T12, T11 T12 - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Topi Riivari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Toivonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.75 |
328 |
1:23.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.03 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Taimi Likki |
2010 |
Rauman Uimaseura |
+0.70 |
286 |
1:27.14 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.80 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inkeri Rinnola |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.82 |
262 |
1:29.76 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.55 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sanni Tyrni |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.95 |
247 |
1:31.48 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.54 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pihla Kapanen |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
+0.77 |
245 |
1:31.71 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.25 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eevia Marjamäki |
2010 |
Porin Uimaseura |
+0.83 |
242 |
1:32.09 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.00 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iina Koivisto |
2010 |
Vesihelmen Uimaseura |
+0.63 |
230 |
1:33.72 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.16 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kiira Rantanen |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.84 |
222 |
1:34.86 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.63 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Inka Tomula |
2010 |
Porin Uimaseura |
+0.64 |
219 |
1:35.27 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.74 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saara Solkinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.79 |
216 |
1:35.69 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.15 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Heli Kärnä |
2010 |
Raision Urheilijat |
+0.73 |
215 |
1:35.83 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino-Ilona Lehtonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.82 |
205 |
1:37.43 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.03 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aava Salmiosalo |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.92 |
201 |
1:37.96 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.92 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Liljeberg |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.87 |
199 |
1:38.27 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.37 |
(+5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hertta Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.79 |
197 |
1:38.71 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.93 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Janina Hyvönen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.68 |
195 |
1:39.04 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.60 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Siiri Kinos |
2010 |
Raision Urheilijat |
+0.92 |
184 |
1:40.89 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.73 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iina Raitaluoma |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.65 |
161 |
1:45.46 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.67 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.71 |
154 |
1:47.17 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.66 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Senni Helskyaho |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.77 |
150 |
1:47.90 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.36 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ella Kannisto |
2010 |
Raision Urheilijat |
+0.91 |
149 |
1:48.23 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.35 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aleksandra Mattila |
2010 |
Rauman Uimaseura |
+0.85 |
114 |
1:58.24 |
+34.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.20 |
(+9.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aada Lehtinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
104 |
2:01.85 |
+38.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.04 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vilma Kivi |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.87 |
99 |
2:03.94 |
+40.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.15 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ines Kauppinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.53 |
98 |
2:04.27 |
+40.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.45 |
(+6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sara Kivelä |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.80 |
89 |
2:08.54 |
+45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Milja Teräsjärvi |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.74 |
67 |
2:21.30 |
+58.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.63 |
(+5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2022 16.35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 16.35.38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
|