Results for Vårsimiaden 2022, Staffanstorp
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2022 Staffanstorp
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bråhögsbadet |
Arrangör: |
Skånesim/SK Triton |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Andreeas Alexa |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Holmqvist |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Kapusta |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Kronogård |
2010 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Krüger |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Lasine |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Lundkvist |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Mecklint |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Modig |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ohlin |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Olausson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Olofsson |
2010 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Pålsson |
2010 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Redenby |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holger Romedahl |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Tairi |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Tegnander |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agust Thell |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Wojcieszak |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 12:57:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|