Resultat för Vårsimiaden 2022, Södertälje
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2022 Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4x50m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
Boy power |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Tsampazis |
2011 |
AD2311 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Douglas Hanikat |
2011 |
AC4711 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shenol Myumyun |
2011 |
AK4911 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Rodemar |
2010 |
AN3110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roblox grabbarna |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Thor Lieu |
2011 |
AG2511 |
|
39.24 |
|
|
|
|
39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Söderlund |
2010 |
AB1710 |
-.-- |
38.06 |
|
|
|
|
1:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
AE3310 |
-.-- |
33.81 |
|
|
|
|
1:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
AC9110 |
-.-- |
35.18 |
|
|
|
|
2:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Neptun Lag krabb |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Tom Linander |
2010 |
AF0910 |
|
39.83 |
|
|
|
|
39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Noé Wikström |
2011 |
AC4111 |
-.-- |
42.39 |
|
|
|
|
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
AF1310 |
|
38.70 |
|
|
|
|
2:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Chubakov |
2010 |
AB8110 |
-.-- |
29.81 |
|
|
|
|
2:30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Neptun lag Mussl |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:55.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Dante Sandström |
2010 |
AF1110 |
|
40.71 |
|
|
|
|
40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Myrberg |
2010 |
AK3310 |
-.-- |
56.64 |
|
|
|
|
1:37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Vallin |
2010 |
AD3310 |
|
39.25 |
|
|
|
|
2:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Ekström |
2011 |
AG2111 |
-.-- |
39.11 |
|
|
|
|
2:55.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Neptun lag räkorn |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
3:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
August Myrberg |
2010 |
AK3110 |
|
47.13 |
|
|
|
|
47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Max Junlén |
2011 |
AF6511 |
|
50.95 |
|
|
|
|
1:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harry Bergnehr |
2011 |
AE4911 |
-.-- |
55.77 |
|
|
|
|
2:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mika Fredholm |
2011 |
AK4711 |
-.-- |
44.01 |
|
|
|
|
3:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Södertälje Simsällskap |
12 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Gustafsson |
2011 |
AF6711 |
|
52.80 |
|
|
|
|
52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Kamakian |
2011 |
AH8911 |
-.-- |
52.02 |
|
|
|
|
1:44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Novak Ramovic |
2011 |
AF6911 |
-.-- |
45.05 |
|
|
|
|
2:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Bahtiyar |
2010 |
AN9710 |
|
37.14 |
|
|
|
|
3:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Turebergs Simklubb Barracudo |
12 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Bernström |
2011 |
AB9911 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Wei |
2011 |
AH8311 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Hermelin |
2010 |
AD5110 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Mazya |
2010 |
AD8310 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap herrar lag 1 |
12 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Magnusson |
2010 |
AF2510 |
|
48.80 |
|
|
|
|
48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Gambe |
2011 |
AF4311 |
-.-- |
52.91 |
|
|
|
|
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Enström |
2010 |
AC3710 |
|
46.20 |
|
|
|
|
2:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Kristiansson |
2011 |
AE0111 |
-.-- |
41.84 |
|
|
|
|
3:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap herrar lag 2 |
12 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Törngren |
2010 |
AM9510 |
|
44.35 |
|
|
|
|
44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Smitterberg |
2011 |
AE9911 |
-.-- |
1:00.78 |
|
|
|
|
1:45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loui Björkman |
2011 |
AH1311 |
-.-- |
46.76 |
|
|
|
|
2:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilgot Bergman |
2011 |
AE9711 |
-.-- |
42.16 |
|
|
|
|
3:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:20:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-08 10:25:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|