Resultater for Vuosaari-uinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Epävirallinen yhteenveto |
|
|
3 / 3 erän jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vuosaaren Urheiluhalli |
Järjestäjä: |
Orca Helsinki ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
30 04 2022 - 30 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet 16 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Kellinsalmi |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
|
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.76 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
|
2:34.29 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.04 |
(-20.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artem Khotenovskii |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
2:36.20 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
2:41.70 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.79 |
(-9.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Väinö Kero |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
|
2:50.34 |
+30.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.45 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
|
2:51.63 |
+31.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.76 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aapo Ellonen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
2:54.95 |
+34.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.52 |
(-11.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joel Väisänen |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
3:00.13 |
+39.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.61 |
(-18.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Myller |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
3:00.68 |
+40.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.06 |
(-28.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eero Lähteenmäki |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW7.5 |
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaska Schoenmakers |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
2:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.03 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martti Karesjoki |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
2:30.24 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.62 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henri Erlund |
2003 |
HTU Stadi |
|
|
2:31.48 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 12.28.10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|