Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Breaststroke Women 18-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:12.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.36 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:14.80 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.31 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:15.93 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.48 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:16.31 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:16.43 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.03 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:17.60 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:25.38 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.57 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Hertzberg |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:27.23 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.33 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 11:30:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Breaststroke Women 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:22.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.08 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:25.30 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.77 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:25.79 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.97 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nana Andersen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:26.30 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.73 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:26.65 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:27.01 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.89 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:27.41 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.01 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Mejse Jakobsen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:30.83 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.00 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Anne-Marie Toft |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:30.83 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.63 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Høyer |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:35.47 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.18 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Risager Strate |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:36.90 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.81 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dicte Maar |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:37.78 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.26 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Paulsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:39.06 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.99 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Bendtsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:39.31 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.76 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 11:30:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Breaststroke Women 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.04 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:18.62 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.26 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:21.27 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.83 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:21.42 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.63 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:22.20 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.87 |
(-7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:23.24 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.96 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.16 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.80 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
1:25.70 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.16 |
(-14.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:25.73 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:26.95 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.53 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:27.64 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:28.02 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.87 |
(-6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:28.72 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.83 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:30.08 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.31 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:30.69 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.37 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:31.03 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.73 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:33.05 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:33.48 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.00 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:37.12 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.87 |
(+7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:37.49 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.81 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:37.97 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.80 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:38.21 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.17 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:38.30 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:48.15 |
+30.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.82 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:53.84 |
+35.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.38 |
(+5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine Jaakkonen Nielsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:56.08 |
+38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Yde Haastrup |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:56.35 |
+38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Unn |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 11:30:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Breaststroke Women 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:30.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.84 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:30.80 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.57 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:32.56 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:35.06 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:36.67 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.83 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:37.80 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:38.49 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.00 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:39.60 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-15.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:39.88 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.99 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:40.38 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.98 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:40.80 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-19.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:41.39 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.62 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:41.57 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-13.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:41.76 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.32 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:43.60 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.32 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:44.32 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+14.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:44.36 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-10.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:44.81 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.43 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:44.99 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:45.07 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:45.53 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:45.62 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.11 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:45.83 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.06 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:46.19 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.65 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:47.19 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:48.22 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.78 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:48.58 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:49.50 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-20.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:52.45 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:52.80 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:55.46 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.79 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:56.36 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.00 |
(+22.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:56.47 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:56.96 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.49 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:57.64 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:58.77 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+18.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:59.96 |
+29.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+9.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:00.21 |
+29.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-14.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:03.81 |
+33.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-16.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:05.27 |
+34.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-34.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:08.35 |
+37.59 |
|
SB9 |
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:10.13 |
+39.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:10.64 |
+39.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-9.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:11.35 |
+40.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:11.45 |
+40.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-28.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Maya Jønsson |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:14.10 |
+43.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.36 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:18.91 |
+48.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-21.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands brought back beyond the hip line (except after the first stroke following the start or turn) |
|
|
|
|
- |
|
Ayah Løvgreen El Husseini |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 11:30:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Breaststroke Women 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:55.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.85 |
(-9.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Nechevska |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:04.55 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.49 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:06.56 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.22 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:10.35 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.71 |
(-14.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:11.82 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.81 |
(+7.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Gagnér |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:34.94 |
+39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Frørup Holm |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands brought back beyond the hip line (except after the first stroke following the start or turn) |
|
|
|
|
- |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 11:30:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 13:15.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|