Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Individual Medley Men 19-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
4:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.61 |
(+9.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
4:50.54 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.56 |
(+12.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 17:43:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Individual Medley Men 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
4:57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.76 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
5:03.83 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.50 |
(+9.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 17:43:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Individual Medley Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.87 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:12.67 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.84 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:25.88 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.87 |
(-14.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:30.06 |
+26.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.20 |
(-12.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
5:30.19 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.00 |
(+10.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:30.98 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.87 |
(+10.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:34.18 |
+30.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.00 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:39.93 |
+36.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.00 |
(+34.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
5:41.19 |
+37.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.87 |
(-19.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:50.11 |
+46.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.00 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:58.51 |
+54.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Mange fly ben v/250 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 17:43:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Individual Medley Men 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:54.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:30.00 |
(-35.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:59.66 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:40.00 |
(-40.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
6:11.03 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:30.00 |
(-18.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 17:43:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2022 17:44.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Women 18-100 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Skoglund |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
30.09 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
30.38 |
+0.29 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
30.53 |
+0.44 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
30.66 |
+0.57 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.99 |
+0.90 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Elster |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.39 |
+1.30 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
31.45 |
+1.36 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Christensen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.30 |
+2.21 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
32.52 |
+2.43 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:04:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Women 15-17 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.36 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.00 |
+0.64 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
31.20 |
+0.84 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 33.57 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.53 |
+1.17 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.23 |
+1.87 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.33 |
+1.97 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 31.90 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.48 |
+2.12 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 32.61 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
32.62 |
+2.26 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
33.43 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
33.61 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.22 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
33.68 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anne-Marie Toft |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.76 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde V. Høyer |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.94 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.21 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.68 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.60 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
34.77 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.75 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Risager Strate |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
34.96 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.48 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
35.35 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.67 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Høyer |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.64 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.00 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:04:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Women 13-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.25 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.21 |
+0.96 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.50 |
+1.25 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.41 |
+2.16 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.38 |
+3.13 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.38 |
+3.13 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.61 |
+3.36 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.35 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
33.53 |
+4.28 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
33.72 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
33.91 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.70 |
(-8.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.97 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
34.02 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.07 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.41 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.23 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.35 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.52 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.74 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.07 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.84 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
34.99 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.99 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
35.00 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(-7.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.30 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.89 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.45 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.03 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.65 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.26 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.65 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.32 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.79 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.52 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.89 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
36.47 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
36.78 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.68 |
(-7.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.02 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.03 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
37.21 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.43 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.87 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Josefine Jaakkonen Nielsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
37.83 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.09 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.49 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.23 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.97 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
43.12 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
45.34 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.92 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
45.77 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.65 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
53.90 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne-Maj Framke |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:04:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Women 11-12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.82 |
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.20 |
+0.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.28 |
+1.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.98 |
+2.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.89 |
+3.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.55 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
37.40 |
+4.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 47.75 |
(-10.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.68 |
+4.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.79 |
+4.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.24 |
+5.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.26 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-10.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.47 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-10.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.52 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-10.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.76 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-10.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.65 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.24 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-8.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.65 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
41.89 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.38 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.07 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
42.22 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.87 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
43.19 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.31 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.04 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
46.01 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.09 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.24 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.00 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.93 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.00 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.94 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
47.86 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.02 |
(-7.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.39 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
52.71 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.00 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
54.23 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.03 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
54.71 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.00 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
55.98 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
59.46 |
+26.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(+9.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Laura Emborg Schwartz |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:08.33 |
+35.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(+13.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
S.W.10.5 |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Ella Maria Cordsen |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:04:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Women 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
47.37 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.32 |
+6.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.08 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
56.03 |
+8.66 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Nechevska |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:03.62 |
+16.25 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:04:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2022 19:23.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Women 18-100 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Skoglund |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
29.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
30.36 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Elster |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.66 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
30.68 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
30.98 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
|
31.37 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophia Christensen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.16 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
32.75 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 12:23:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Women 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.90 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.54 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
31.70 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.95 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.23 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.23 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
32.75 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.80 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.33 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 12:23:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Women 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.29 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.58 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.62 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.61 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.98 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.25 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.45 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
33.49 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 12:23:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Women 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.07 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.89 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.21 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.36 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.79 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
37.42 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.40 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.03 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.68 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.93 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.24 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 12:23:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Women 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
47.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.37 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.83 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.03 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Nechevska |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:00.82 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.62 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 12:23:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 12:43.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Men 19-100 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
26.70 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 25.93 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
26.98 |
+0.28 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 26.88 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.22 |
+0.52 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 27.43 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
27.87 |
+1.17 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonatan Holmquist |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
28.08 |
+1.38 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 29.14 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Harald Franck |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
28.40 |
+1.70 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 28.34 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Men 16-18 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
27.79 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 27.70 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
28.36 |
+0.57 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
28.60 |
+0.81 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 28.47 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
28.70 |
+0.91 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip H. Christensen |
2004 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.43 |
+1.64 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 34.36 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.66 |
+1.87 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
29.93 |
+2.14 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.65 |
+2.86 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Thilker |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
32.80 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
David Warberg Ploug |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.72 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.35 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Storgaard |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
38.70 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.68 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Men 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
29.04 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.59 |
+1.55 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
30.68 |
+1.64 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
31.17 |
+2.13 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.40 |
+2.36 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.63 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
31.49 |
+2.45 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
31.60 |
+2.56 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.06 |
+3.02 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
32.83 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.23 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.12 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.66 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
33.77 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.01 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
34.23 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.64 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
36.38 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.89 |
(-12.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonathan Thomassen |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
37.27 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.96 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
37.63 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.45 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
38.56 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.58 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Meilvang |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Grønlund |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Men 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
33.61 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.67 |
+0.06 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
33.74 |
+0.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.68 |
+1.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.75 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.08 |
+1.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.16 |
+1.55 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-14.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.22 |
+1.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.78 |
+3.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.84 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-13.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.68 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.75 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.67 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.42 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
45.89 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:01.81 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Men 11 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.92 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-11.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
49.09 |
+5.17 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.20 |
+11.28 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.32 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2022 19:04.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Men 19-100 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
26.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.70 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
27.37 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.98 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.43 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.22 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonatan Holmquist |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
28.02 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
28.18 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.87 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Harald Franck |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
28.91 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Men 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
27.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.79 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
28.28 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
28.51 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
28.95 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.70 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.85 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip H. Christensen |
2004 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.94 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.20 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.62 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.65 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Men 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
29.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.82 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
30.87 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.93 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.13 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
31.63 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
33.73 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.83 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Men 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.67 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
33.16 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.61 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
33.83 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.22 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.08 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.47 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.72 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.16 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.98 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.54 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.78 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Men 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.92 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50.84 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.20 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
56.24 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.09 |
(+7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 11:30.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Backstroke Women 18-100 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.59 |
|
32.84 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
|
33.65 |
+0.81 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 33.03 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maj Jensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
|
33.97 |
+1.13 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 31.97 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.77 |
|
34.15 |
+1.31 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
|
34.40 |
+1.56 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
|
34.43 |
+1.59 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophia Christensen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
|
36.66 |
+3.82 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 34.57 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:28:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Backstroke Women 15-17 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
|
32.40 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.53 |
|
32.42 |
+0.02 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.67 |
|
32.46 |
+0.06 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 32.24 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
|
34.19 |
+1.79 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
|
34.66 |
+2.26 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Haack |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
|
34.94 |
+2.54 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 35.80 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde V. Høyer |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
|
37.09 |
+4.69 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 36.45 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Risager Strate |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
40.62 |
+8.22 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.23 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Bendtsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
42.34 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.34 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:28:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Backstroke Women 13-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.61 |
|
32.38 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.43 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.68 |
|
32.67 |
+0.29 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.79 |
|
33.82 |
+1.44 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(+3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.74 |
|
34.35 |
+1.97 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
34.47 |
+2.09 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
|
34.78 |
+2.40 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(+5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
|
35.29 |
+2.91 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.87 |
|
36.75 |
+4.37 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.53 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.61 |
|
36.81 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.40 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
|
37.06 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.69 |
|
37.72 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
|
37.80 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
|
37.82 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
|
38.51 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.66 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
38.65 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.04 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julie Holm Sørensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.90 |
|
39.21 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.37 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
|
39.33 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.22 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
|
39.50 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.88 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
|
39.79 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.17 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.85 |
|
39.97 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.94 |
|
40.80 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.19 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.77 |
|
41.28 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.92 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.84 |
|
42.15 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.59 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frederikke Unn |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
|
45.45 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.50 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
47.79 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.51 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Yde Haastrup |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.83 |
|
49.36 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.34 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Annabella Holm Ciampi |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Jaakkonen Nielsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:28:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Backstroke Women 11-12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
|
36.30 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 47.00 |
(-10.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.83 |
|
37.29 |
+0.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.59 |
|
37.89 |
+1.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-12.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
|
39.56 |
+3.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-10.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
|
39.62 |
+3.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.86 |
|
39.96 |
+3.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
40.20 |
+3.90 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 40.85 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
40.26 |
+3.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.97 |
|
40.31 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
41.13 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-8.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.85 |
|
41.25 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.13 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
|
41.43 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.74 |
|
41.49 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.86 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
|
41.70 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.00 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
|
41.73 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.00 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.93 |
|
41.84 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-8.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.74 |
|
41.99 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.64 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
42.34 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.00 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.87 |
|
42.52 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
|
42.88 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.02 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
|
43.23 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
|
43.88 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-11.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
|
44.02 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.00 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
45.16 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
|
45.34 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-9.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
|
45.82 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.76 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.76 |
|
45.94 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
|
47.22 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
47.39 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
47.75 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
|
48.00 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.00 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
|
48.91 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maya Jønsson |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
|
49.41 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.59 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
|
49.50 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.90 |
|
53.88 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
55.84 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.00 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Laura Emborg Schwartz |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.59 |
|
1:00.48 |
+24.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ayah Løvgreen El Husseini |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.93 |
|
1:04.93 |
+28.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.41 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:28:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Backstroke Women 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
|
46.81 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 51.36 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
|
50.38 |
+3.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.57 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Gagnér |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.79 |
|
55.54 |
+8.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.69 |
(-7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Penelope Meilvang |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.78 |
|
56.09 |
+9.28 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.01 |
(-6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.96 |
|
58.50 |
+11.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.41 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 18:28:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2022 19:04.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Backstroke Women 18-100 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.60 |
|
32.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
|
33.51 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.40 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maj Jensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
|
33.61 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.97 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
|
33.91 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Christensen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
|
36.87 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.66 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Backstroke Women 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.52 |
|
32.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.63 |
|
32.95 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
|
32.96 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
+0.61 |
|
33.25 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.66 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
|
34.33 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Haack |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.59 |
|
34.61 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde V. Høyer |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
|
36.52 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.09 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Backstroke Women 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.76 |
|
32.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
|
33.21 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.67 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.76 |
|
34.68 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.57 |
|
35.55 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.29 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
|
35.58 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.78 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
36.51 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
36.72 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.75 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
|
37.85 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Backstroke Women 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.62 |
|
36.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.89 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
|
37.00 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.30 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.88 |
|
37.69 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.29 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
|
38.82 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.31 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
|
39.70 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.62 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.86 |
|
40.01 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.96 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
|
40.56 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.26 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
42.00 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.20 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Backstroke Women 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
|
45.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.81 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
52.85 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.38 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Penelope Meilvang |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.87 |
|
54.77 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.09 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Gagnér |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.91 |
|
57.97 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.54 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 11:45.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 6 af 6 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Backstroke Men 19-100 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.72 |
|
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
28.85 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.32 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Backstroke Men 16-18 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
|
28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.36 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.65 |
|
29.98 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
|
31.16 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.74 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
+0.74 |
|
32.01 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.80 |
|
34.24 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.67 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bjørn Andersen |
2006 |
Farum Svømmeklub |
+0.58 |
|
35.10 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.92 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Warberg Ploug |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.84 |
|
36.26 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.31 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Backstroke Men 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
|
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
|
30.70 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.61 |
|
31.14 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
|
33.45 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
|
33.51 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
|
33.81 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
34.15 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
34.50 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
|
35.01 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
|
36.27 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.79 |
|
36.59 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.27 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
|
41.81 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.98 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Finn Nillund |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Backstroke Men 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
|
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.57 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
34.86 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.69 |
|
34.88 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
|
36.40 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.83 |
|
36.54 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
|
37.02 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.84 |
|
37.71 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
|
37.74 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-12.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
|
38.37 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.70 |
|
38.49 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.99 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anders Friis Fanø |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
|
40.46 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.15 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.83 |
|
43.36 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.33 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
|
43.39 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.71 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
46.54 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.43 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
46.83 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
|
46.86 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.56 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Backstroke Men 11 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
|
42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.00 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
+0.87 |
|
46.07 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
|
52.06 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.11 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.81 |
|
53.65 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.97 |
(-12.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2022 18:32.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Backstroke Men 19-100 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
29.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.61 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 12:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Backstroke Men 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
|
29.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.62 |
|
30.06 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.64 |
|
31.10 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
|
32.24 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Warberg Ploug |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.80 |
|
37.22 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.26 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 12:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Backstroke Men 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
|
30.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.61 |
|
30.57 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.64 |
|
31.07 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.63 |
|
33.63 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.45 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
33.67 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
34.30 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
|
34.55 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.81 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 12:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Backstroke Men 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
34.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.65 |
|
34.40 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
35.99 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
|
37.17 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.74 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
|
37.18 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.54 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
|
37.23 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.02 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
|
37.27 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.71 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 12:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Backstroke Men 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
|
41.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.24 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
47.19 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.07 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
|
50.10 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.06 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
|
52.82 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.65 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 12:46:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 13:10.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women 18-100 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
33.05 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
33.67 |
+0.62 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
35.16 |
+2.11 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
36.00 |
+2.95 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:07:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women 15-17 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
36.71 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 36.90 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.13 |
+0.42 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 37.09 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
37.29 |
+0.58 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 35.61 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
38.63 |
+1.92 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 38.05 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.72 |
+2.01 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 37.83 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
38.83 |
+2.12 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 37.99 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mejse Jakobsen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
40.69 |
+3.98 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 41.75 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.04 |
+4.33 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.19 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Bendtsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
44.51 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.32 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:07:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women 13-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.84 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
35.87 |
+0.03 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.72 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.01 |
+0.17 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.04 |
+2.20 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.28 |
+2.44 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.61 |
+2.77 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
39.72 |
+3.88 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.75 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.26 |
+4.42 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.78 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.30 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.81 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
40.67 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.38 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.84 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.10 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.52 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.18 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.58 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.43 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.14 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.05 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
42.14 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.94 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.35 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.18 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.44 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.08 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
42.66 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.42 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.98 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.28 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.50 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.21 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
45.20 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.80 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
46.24 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.31 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
47.38 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Yde Haastrup |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
55.05 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.84 |
(-13.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:00.29 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.99 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:07:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women 11-12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
43.16 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.48 |
+1.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
44.70 |
+1.54 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 45.04 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
45.51 |
+2.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
45.56 |
+2.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 45.11 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
45.90 |
+2.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 44.79 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
45.93 |
+2.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 46.05 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
46.69 |
+3.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 47.30 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.82 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.42 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.00 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
48.95 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.72 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
49.03 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.25 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.08 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-10.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.50 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.00 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.91 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
50.50 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.78 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50.83 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.00 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.56 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.00 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.71 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.93 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.00 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
52.59 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
54.46 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
55.75 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
56.30 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
57.92 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-12.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
58.08 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(+8.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
58.24 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(-6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
58.41 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:07:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Nechevska |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
58.10 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.82 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Penelope Meilvang |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:07.40 |
+9.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.82 |
(-23.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:07:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2022 19:07.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women 18-100 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
33.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.36 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.67 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
35.39 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.16 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
36.38 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 13:05:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
36.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.58 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
37.64 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.29 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.09 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.13 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
39.48 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.63 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
39.56 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.83 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mejse Jakobsen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
40.85 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Bendtsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
46.09 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.51 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 13:05:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.84 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.03 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.01 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
36.37 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.87 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.16 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.28 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.34 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.61 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.83 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
40.29 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.72 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.94 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.26 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 13:05:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
43.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.16 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
44.08 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.56 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
44.09 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.70 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.61 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
45.45 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.93 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.14 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.51 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
46.26 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.90 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
46.54 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.69 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 13:05:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Nechevska |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
57.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.10 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Penelope Meilvang |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 13:05:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 13:05.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men 19-100 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonatan Holmquist |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
31.84 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.21 |
+0.37 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 31.24 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:08:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men 16-18 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Hass |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
36.41 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 36.67 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
36.62 |
+0.21 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
37.95 |
+1.54 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
41.37 |
+4.96 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 54.31 |
(-12.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:08:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Rosberg |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
35.96 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.75 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
36.98 |
+1.02 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.95 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.32 |
+2.36 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.00 |
+3.04 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.87 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.60 |
+8.64 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
44.71 |
+8.75 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 45.85 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:08:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.97 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.22 |
+0.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 44.00 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
41.38 |
+0.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 39.34 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
41.67 |
+0.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 43.43 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.31 |
+1.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-7.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.82 |
+1.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.61 |
+2.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.70 |
+7.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristoffer Naerbout |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
53.49 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(-13.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
54.86 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
54.90 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.00 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
57.03 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.49 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:02.49 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marcus Thorup-Schou |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:03.06 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:08:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men 11 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
59.24 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.00 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:08:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2022 19:08.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men 19-100 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonatan Holmquist |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
31.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
31.81 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:54:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
36.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.62 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Hass |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
36.18 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.41 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
36.55 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.95 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
39.98 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.37 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:54:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Rosberg |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
36.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.68 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.32 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.84 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
38.30 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.98 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.24 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.60 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:54:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
39.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.38 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.66 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.97 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.71 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.22 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
41.63 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.67 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
41.72 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.31 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.08 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.82 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.98 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.61 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.27 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.70 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:54:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
59.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.24 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:54:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 11:54.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Freestyle Women 18-100 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.48 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 27.21 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Skoglund |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
28.57 |
+1.09 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 28.93 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
28.59 |
+1.11 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 28.09 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
|
28.99 |
+1.51 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 28.68 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Christensen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.18 |
+2.70 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.83 |
+3.35 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:36:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Freestyle Women 15-17 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
28.22 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
29.18 |
+0.96 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.51 |
+1.29 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
29.52 |
+1.30 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 28.93 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
29.55 |
+1.33 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
29.81 |
+1.59 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 29.42 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
29.88 |
+1.66 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne-Marie Toft |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.16 |
+1.94 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 30.08 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
30.26 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde V. Høyer |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.62 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
30.96 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.05 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.23 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Amalie Haack |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.05 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mejse Jakobsen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.55 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.24 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Risager Strate |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
31.57 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.62 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
31.63 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.02 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Høyer |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.89 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Bendtsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
34.07 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:36:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Freestyle Women 13-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
28.21 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
28.51 |
+0.30 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.70 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
28.70 |
+0.49 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.25 |
+1.04 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.44 |
+1.23 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.76 |
+1.55 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
29.89 |
+1.68 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
30.02 |
+1.81 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.13 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
30.39 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
30.65 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.72 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.80 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.90 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.87 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.18 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
31.24 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.03 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
31.32 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.61 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.36 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.70 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
31.77 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.87 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
32.43 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.92 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.11 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.87 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
33.16 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
33.29 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.23 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
33.58 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
34.42 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
34.71 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.29 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julie Holm Sørensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
34.91 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.14 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.22 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Frederikke Unn |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
35.86 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
35.90 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Josefine Jaakkonen Nielsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
35.91 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.45 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
36.08 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.11 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
37.15 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.25 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annabella Holm Ciampi |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne-Maj Framke |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:36:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Freestyle Women 11-12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.70 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.19 |
+1.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-18.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.90 |
+2.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-18.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
31.92 |
+2.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.98 |
+3.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.98 |
+3.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
33.11 |
+3.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.08 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.30 |
+3.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.34 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.61 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.73 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.83 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.17 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-15.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
34.23 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.18 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.49 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.87 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.20 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.37 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.55 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.75 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.70 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.87 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.95 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.01 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.50 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.69 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(-6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
36.72 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.25 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.74 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.34 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.38 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.65 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-11.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
38.66 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.24 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.91 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
39.18 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.64 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.80 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-10.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.87 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(-8.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maya Jønsson |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
40.18 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.57 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.11 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.00 |
(-7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.24 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-8.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.84 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.61 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.75 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Laura Emborg Schwartz |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.54 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ayah Løvgreen El Husseini |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.74 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.27 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.5 Walks during freestyle events or during the freestyle portion of the medley |
|
|
|
|
- |
|
Ella Maria Cordsen |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:36:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Freestyle Women 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
40.90 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 45.12 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
42.92 |
+2.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 48.31 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Gagnér |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
51.37 |
+10.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 47.57 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:36:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2022 19:36.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Freestyle Women 18-100 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.48 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
28.43 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.59 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
|
28.65 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Skoglund |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
28.91 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.57 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Christensen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.44 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.18 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.60 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:19:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Freestyle Women 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
28.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.22 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
29.06 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.18 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.18 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
29.88 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
29.97 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
30.20 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde V. Høyer |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.85 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.62 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne-Marie Toft |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:19:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Freestyle Women 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
28.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
28.53 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
28.84 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.70 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.26 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.65 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
29.66 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.39 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
31.67 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.65 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:19:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Freestyle Women 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.70 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.53 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.85 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.90 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
32.28 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.11 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.32 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.45 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.05 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.20 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:19:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Freestyle Women 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
40.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.90 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
42.82 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.92 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Gagnér |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
47.54 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.37 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:19:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 11:20.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Freestyle Men 19-100 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
24.09 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 24.07 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
24.92 |
+0.83 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 24.25 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
25.11 |
+1.02 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 25.32 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
26.20 |
+2.11 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 26.28 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Harald Franck |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
26.39 |
+2.30 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 25.66 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:40:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Freestyle Men 16-18 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
25.55 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 25.69 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
25.56 |
+0.01 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 25.62 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
25.62 |
+0.07 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 25.50 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
26.04 |
+0.49 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 26.50 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip H. Christensen |
2004 |
Køge Svømmeklub |
|
|
26.31 |
+0.76 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 26.47 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
26.40 |
+0.85 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 26.89 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
26.80 |
+1.25 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
26.84 |
+1.29 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 26.61 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
27.09 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.58 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.85 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.61 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.66 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.29 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
28.14 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
28.20 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.56 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
28.37 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
28.80 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
29.39 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Hass |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
29.42 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
29.53 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.07 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Daniel Thilker |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
29.75 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
David Warberg Ploug |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
30.44 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gustav Storgaard |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
31.21 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.24 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bjørn Andersen |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:40:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Freestyle Men 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
25.67 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 25.50 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
26.12 |
+0.45 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 26.37 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.94 |
+1.27 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.18 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
27.56 |
+1.89 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
27.57 |
+1.90 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.64 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
27.73 |
+2.06 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
27.91 |
+2.24 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.52 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.95 |
+2.28 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
27.98 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.15 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.18 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.74 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
28.27 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
28.37 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.43 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
28.55 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
28.58 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
28.82 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
29.15 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
29.21 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
29.64 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.22 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.26 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elliot Rosberg |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
30.34 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.40 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.52 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.54 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.67 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.11 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jonathan Thomassen |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
31.21 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
31.85 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.96 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.39 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.41 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
34.69 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sebastian Meilvang |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
40.25 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.01 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Grønlund |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Finn Nillund |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:40:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Freestyle Men 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
29.48 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.10 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
29.74 |
+0.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.70 |
+1.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
30.76 |
+1.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.96 |
+1.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.08 |
+1.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
31.45 |
+1.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.61 |
+2.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.81 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-18.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.71 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-17.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
32.95 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.99 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.51 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
33.10 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.83 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.51 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
34.67 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.43 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.15 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anders Friis Fanø |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
35.27 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.36 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.32 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.54 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.05 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.15 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.18 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kristoffer Naerbout |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
41.02 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.35 |
(-6.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
41.89 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.99 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.14 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.75 |
+25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marcus Thorup-Schou |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.86 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:40:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Freestyle Men 11 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.49 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.45 |
+1.96 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
41.09 |
+4.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 41.39 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
41.85 |
+5.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 43.91 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-04-2022 19:40:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2022 19:40.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 5 af 5 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Freestyle Men 19-100 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
24.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.92 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
25.06 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.11 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
25.95 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.20 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Harald Franck |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
26.02 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.39 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Freestyle Men 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
25.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.62 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
25.82 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.56 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
25.96 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.55 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
26.12 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.04 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip H. Christensen |
2004 |
Køge Svømmeklub |
|
|
26.23 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.31 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
26.76 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.84 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
26.94 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.80 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
27.02 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Freestyle Men 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
25.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.67 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
26.26 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.12 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
26.81 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.56 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
27.41 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.57 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.43 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
27.64 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.73 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
27.80 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.91 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
28.22 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.95 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Freestyle Men 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
29.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.89 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.91 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
30.41 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
30.51 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.27 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.60 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Freestyle Men 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.49 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.05 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.45 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
41.32 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.09 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
42.22 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.85 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 12:09.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Backstroke Women 18-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.63 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Nielsen |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.79 |
|
2:45.56 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.91 |
(+5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 09:59:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Backstroke Women 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.71 |
|
2:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.66 |
(+9.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Haack |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:41.81 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.00 |
(+6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Rödin |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.72 |
|
2:45.61 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.55 |
(+4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miki Prior |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.79 |
|
2:47.60 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.09 |
(+4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:48.58 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.61 |
(-15.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:49.62 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.25 |
(-6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:50.56 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.61 |
(-11.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde V. Høyer |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:51.69 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-23.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Risager Strate |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.66 |
|
3:10.42 |
+32.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.94 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 09:59:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Backstroke Women 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
|
2:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.56 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.66 |
|
2:25.75 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.63 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.83 |
|
2:33.35 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.87 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
|
2:35.36 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.70 |
(+5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:37.97 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.00 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
|
2:39.82 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.87 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
|
2:40.99 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.87 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:42.11 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.50 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:43.50 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.28 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nirma Bååth |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.73 |
|
2:44.94 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.48 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:46.51 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.35 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:47.11 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.70 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:47.26 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.19 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:47.60 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.90 |
(+8.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:48.58 |
+23.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-21.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:48.62 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.32 |
(+7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.87 |
|
2:51.51 |
+26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:52.82 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.76 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:53.08 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.17 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:54.21 |
+28.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.24 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:55.09 |
+29.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-19.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
2:55.13 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.48 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:56.40 |
+31.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.31 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:56.80 |
+31.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.00 |
(-8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
|
2:57.54 |
+32.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.87 |
(+16.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:59.30 |
+33.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.34 |
(+5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
|
3:01.60 |
+36.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.63 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.79 |
|
3:03.01 |
+37.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-16.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.82 |
|
3:06.65 |
+41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.91 |
|
3:08.87 |
+43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.93 |
|
3:17.85 |
+52.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.96 |
|
3:21.00 |
+55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.80 |
|
3:23.49 |
+58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.88 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 09:59:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Backstroke Women 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:47.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.00 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:54.48 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.00 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
|
2:55.57 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-34.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.61 |
|
2:55.62 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-34.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:58.37 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(+8.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:59.32 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.87 |
(+6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
|
3:04.06 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.00 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
|
3:04.77 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.76 |
|
3:05.84 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.88 |
(+3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
|
3:06.96 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.91 |
|
3:08.02 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
|
3:10.08 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
3:11.21 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
3:12.14 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
3:14.72 |
+27.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
|
3:15.47 |
+28.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-44.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
|
3:16.36 |
+29.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.84 |
|
3:17.24 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
|
3:30.89 |
+43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.95 |
|
3:37.57 |
+50.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-22.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
3:39.16 |
+51.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.84 |
|
3:45.86 |
+58.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-14.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.81 |
|
3:48.00 |
+1:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Povlsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 09:59:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Backstroke Women 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.88 |
|
3:40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-19.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.76 |
|
3:44.05 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
|
4:00.32 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vanessa Skaarup-Nielsen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.90 |
|
4:06.78 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.83 |
|
4:22.90 |
+42.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+22.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
|
4:29.91 |
+49.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+29.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 09:59:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 09:59.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Freestyle Men 19-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.44 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:00.14 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.29 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:01.25 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.35 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:01.71 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.18 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:06.20 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.57 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:07.94 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.01 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 10:53:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Freestyle Men 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip H. Christensen |
2004 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.71 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:06.50 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.14 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:08.58 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.03 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:08.92 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.00 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:09.33 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.86 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:09.46 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.18 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Larsen |
2005 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
2:09.53 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.12 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:10.58 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.48 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:14.19 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.61 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:14.84 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.21 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:23.29 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.10 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:28.06 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.19 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:34.00 |
+28.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.70 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
David Warberg Ploug |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:34.21 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Storgaard |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:41.92 |
+36.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bjørn Andersen |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 10:53:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Freestyle Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.09 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:06.77 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.57 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:09.29 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.61 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:12.27 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.29 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:13.60 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.19 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:13.94 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:17.32 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.87 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:17.95 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.40 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:18.22 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.74 |
(+3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:18.68 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.19 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:18.75 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.57 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:19.41 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.44 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:19.85 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.87 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:20.05 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.69 |
(+6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:20.65 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:22.06 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.87 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:22.15 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.16 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:22.85 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.44 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:24.59 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.41 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:28.22 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.07 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:28.37 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.47 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:28.52 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.88 |
(-13.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anton Bjursell |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:29.18 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.23 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Finn Nillund |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:29.36 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.12 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:30.30 |
+25.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.87 |
(+4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jonathan Thomassen |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:30.70 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.07 |
(-8.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:30.90 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.59 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:35.44 |
+30.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.62 |
(-24.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:39.61 |
+35.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.54 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:40.92 |
+36.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.87 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:50.77 |
+46.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.56 |
(-14.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:51.99 |
+47.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(+6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Grønlund |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 10:53:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Freestyle Men 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.02 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:22.11 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.21 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:24.71 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.18 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:27.46 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.00 |
(-8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:28.72 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.91 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:28.80 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.15 |
(-7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:29.94 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.44 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:30.47 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-59.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:32.98 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-12.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:35.61 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.00 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:35.91 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-24.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:35.99 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-54.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:37.31 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(+7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:38.96 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.88 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:39.01 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.00 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:42.24 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.75 |
(-12.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:43.18 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:45.60 |
+24.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-14.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:50.62 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.00 |
(-7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:50.88 |
+30.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:52.77 |
+32.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.68 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:55.37 |
+34.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.00 |
(+7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:55.78 |
+35.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:56.40 |
+35.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-33.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:57.10 |
+36.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-12.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:57.52 |
+36.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:00.97 |
+40.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.00 |
(-13.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:01.06 |
+40.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.68 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:01.52 |
+40.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:07.68 |
+46.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-12.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:07.70 |
+46.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:11.37 |
+50.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-18.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:11.94 |
+51.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-8.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:17.05 |
+56.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.00 |
(-30.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:23.91 |
+1:03.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:24.45 |
+1:03.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.00 |
(-15.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:25.32 |
+1:04.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.30 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Stanislaw Kowelczewski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:42.74 |
+1:22.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+12.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 10:53:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Freestyle Men 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.00 |
(-39.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:06.02 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-23.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:09.73 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-50.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:10.56 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-19.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:12.09 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:16.52 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.00 |
(-23.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:17.39 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-12.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:19.65 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+19.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:19.74 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-10.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofus Prause-Knudsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:20.17 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+10.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:20.39 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.00 |
(-24.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:20.87 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-39.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:21.19 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-38.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:24.81 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-35.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:25.86 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:34.65 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-25.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:35.41 |
+29.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-24.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:35.52 |
+29.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-24.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:06.89 |
+1:00.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:08.45 |
+1:02.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander Ross |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:27.94 |
+1:21.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+27.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 10:53:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 11:14.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Breaststroke Women 18-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:12.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.36 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:14.80 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.31 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:15.93 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.48 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:16.31 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:16.43 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.03 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:17.60 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:25.38 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.57 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Hertzberg |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:27.23 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.33 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 11:30:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Breaststroke Women 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:22.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.08 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:25.30 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.77 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:25.79 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.97 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nana Andersen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:26.30 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.73 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:26.65 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:27.01 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.89 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:27.41 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.01 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Mejse Jakobsen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:30.83 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.00 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Anne-Marie Toft |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:30.83 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.63 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Høyer |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:35.47 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.18 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Risager Strate |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:36.90 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.81 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dicte Maar |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:37.78 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.26 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Paulsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:39.06 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.99 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Bendtsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:39.31 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.76 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 11:30:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Breaststroke Women 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.04 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:18.62 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.26 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:21.27 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.83 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:21.42 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.63 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:22.20 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.87 |
(-7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:23.24 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.96 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.16 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.80 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
1:25.70 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.16 |
(-14.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:25.73 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:26.95 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.53 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:27.64 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:28.02 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.87 |
(-6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:28.72 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.83 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:30.08 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.31 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:30.69 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.37 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:31.03 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.73 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:33.05 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:33.48 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.00 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:37.12 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.87 |
(+7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:37.49 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.81 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:37.97 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.80 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:38.21 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.17 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:38.30 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:48.15 |
+30.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.82 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:53.84 |
+35.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.38 |
(+5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine Jaakkonen Nielsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:56.08 |
+38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Yde Haastrup |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:56.35 |
+38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Unn |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 11:30:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Breaststroke Women 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:30.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.84 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:30.80 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.57 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:32.56 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:35.06 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:36.67 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.83 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:37.80 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:38.49 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.00 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:39.60 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-15.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:39.88 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.99 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:40.38 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.98 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:40.80 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-19.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:41.39 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.62 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:41.57 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-13.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:41.76 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.32 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:43.60 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.32 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:44.32 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+14.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:44.36 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-10.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:44.81 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.43 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:44.99 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:45.07 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:45.53 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:45.62 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.11 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:45.83 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.06 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:46.19 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.65 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:47.19 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:48.22 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.78 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:48.58 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:49.50 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-20.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:52.45 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:52.80 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:55.46 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.79 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:56.36 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.00 |
(+22.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:56.47 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:56.96 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.49 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:57.64 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:58.77 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+18.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:59.96 |
+29.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+9.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:00.21 |
+29.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-14.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:03.81 |
+33.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-16.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:05.27 |
+34.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-34.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:08.35 |
+37.59 |
|
SB9 |
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:10.13 |
+39.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:10.64 |
+39.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-9.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:11.35 |
+40.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:11.45 |
+40.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-28.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Maya Jønsson |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:14.10 |
+43.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.36 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:18.91 |
+48.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-21.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands brought back beyond the hip line (except after the first stroke following the start or turn) |
|
|
|
|
- |
|
Ayah Løvgreen El Husseini |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 11:30:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Breaststroke Women 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:55.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.85 |
(-9.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Nechevska |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:04.55 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.49 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:06.56 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.22 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:10.35 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.71 |
(-14.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:11.82 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.81 |
(+7.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Gagnér |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:34.94 |
+39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Frørup Holm |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands brought back beyond the hip line (except after the first stroke following the start or turn) |
|
|
|
|
- |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 11:30:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 13:15.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Men 19-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
58.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.95 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:02.36 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.85 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 11:30:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Men 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:01.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.47 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:01.46 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.04 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:02.49 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.97 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:05.30 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.68 |
(-10.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip H. Christensen |
2004 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:06.31 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.22 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:07.13 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.42 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:07.56 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.89 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Larsen |
2005 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
1:16.58 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.85 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 11:30:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:05.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.87 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:06.22 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.11 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:07.37 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.31 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:08.32 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.47 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.77 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.62 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.08 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:11.12 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.24 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:11.51 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.87 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Lennartsson |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:14.68 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:14.69 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:15.22 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Bjursell |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:20.02 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.59 |
(-19.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:21.61 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.87 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:28.61 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 11:30:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Men 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.34 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:18.29 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:31.74 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.00 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:32.08 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:34.31 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.00 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:41.37 |
+27.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 11:30:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 11:30.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Freestyle Women 18-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Nielsen |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
5:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.53 |
(+21.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 12:14:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Freestyle Women 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:54.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.68 |
(+8.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:03.56 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.20 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Rödin |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
5:07.37 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.39 |
(+5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
5:17.03 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.44 |
(+14.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:19.36 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.00 |
(-10.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miki Prior |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
5:20.34 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.58 |
(+6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde V. Høyer |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:22.88 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.00 |
(-17.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
5:22.91 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:56.13 |
(-33.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 12:14:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Freestyle Women 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
4:52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.87 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
4:59.42 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.15 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:59.56 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.70 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:03.10 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.00 |
(-11.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:05.14 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.00 |
(-20.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nirma Bååth |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
5:06.02 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.67 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:11.02 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.87 |
(+5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:20.53 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.00 |
(-9.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:20.86 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.92 |
(+6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:21.22 |
+28.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.00 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:21.35 |
+29.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.32 |
(-21.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:23.29 |
+30.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.00 |
(-6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
5:27.34 |
+35.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:13.36 |
(-46.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:27.48 |
+35.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-32.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:34.24 |
+41.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.00 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:36.11 |
+43.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.19 |
(+13.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
5:57.40 |
+1:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 12:14:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Freestyle Women 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.00 |
(-7.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
5:27.08 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:40.00 |
(-1:12.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:34.11 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.00 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
5:34.68 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:42.26 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:30.00 |
(-47.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:56.06 |
+33.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.00 |
(+16.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:57.77 |
+34.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:30.00 |
(-32.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
6:09.14 |
+46.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(+9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
6:13.83 |
+50.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:20.00 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
6:14.49 |
+51.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:12.00 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 12:14:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 12:14.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Breaststroke Men 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.77 |
(+15.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:57.69 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.03 |
(+5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
3:05.91 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:06.19 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.03 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerim Ünver |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
3:24.03 |
+42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 13:52:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Breaststroke Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.37 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:50.59 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.00 |
(+15.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:51.89 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.65 |
(+7.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:54.10 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.65 |
(-28.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:02.78 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.87 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:06.03 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.72 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:08.26 |
+27.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.19 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:12.52 |
+31.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan Thomassen |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
3:14.22 |
+32.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.85 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:28.91 |
+47.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.87 |
(+8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:42.38 |
+1:01.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+32.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 13:52:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Breaststroke Men 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.00 |
(-19.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:10.33 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:12.15 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.00 |
(-32.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:12.21 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.25 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:15.15 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.00 |
(+10.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:16.23 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:23.37 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.35 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:28.68 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(-21.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:29.36 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+19.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:32.22 |
+23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:41.25 |
+32.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+11.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:48.29 |
+40.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+18.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:55.75 |
+47.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.00 |
(-14.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
4:12.41 |
+1:04.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.00 |
(-12.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
4:14.32 |
+1:06.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.00 |
(-15.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
4:27.98 |
+1:19.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.32 |
(-18.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
4:33.37 |
+1:25.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.00 |
(-6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 13:52:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Breaststroke Men 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofus Prause-Knudsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(+14.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 13:52:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 13:52.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Individual Medley Women 18-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.23 |
(+5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mie Mørkedal |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:38.75 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.79 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 14:14:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Individual Medley Women 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.21 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:37.17 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.54 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nana Andersen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:40.31 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.62 |
(+5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:40.74 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.44 |
(-12.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Pedersen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:42.54 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.28 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:45.59 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.00 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Rödin |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:47.71 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.18 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:48.40 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.83 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
2:48.50 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.62 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:50.33 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.16 |
(-6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:51.32 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.00 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Bendtsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:12.55 |
+38.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.24 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 14:14:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Individual Medley Women 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-10.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:36.49 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.87 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:36.57 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.52 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilly Frost |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:37.10 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.74 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:42.41 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.00 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:45.77 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.83 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:48.45 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-11.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:50.36 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-24.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:54.47 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.15 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:54.63 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:56.41 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.00 |
(+8.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:56.69 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-18.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:57.00 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.19 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:57.41 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.18 |
(+9.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:58.02 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.43 |
(+7.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:58.21 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.64 |
(+7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:58.33 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.90 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:00.30 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-9.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:00.54 |
+25.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-14.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
3:02.47 |
+27.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.95 |
(-14.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:02.72 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-12.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:03.47 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-26.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:04.64 |
+29.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-10.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
3:04.70 |
+29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
3:06.36 |
+31.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.33 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:13.62 |
+38.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:33.01 |
+58.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.37 |
(+7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Josefine Jaakkonen Nielsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 14:14:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Individual Medley Women 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:55.31 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.00 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:57.11 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-32.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:00.23 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-9.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:00.67 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-29.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:00.99 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.68 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
3:02.14 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.82 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:08.86 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:10.35 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-19.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:11.15 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.00 |
(-28.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:14.77 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.06 |
(+8.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:14.78 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-15.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:15.62 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.94 |
(-7.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:15.92 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.00 |
(-9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:16.15 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:16.49 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:18.20 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.51 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:18.90 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.08 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:21.29 |
+26.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(-28.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:24.60 |
+30.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:25.15 |
+30.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.10 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:30.09 |
+35.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.00 |
(+5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:36.09 |
+41.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:39.36 |
+44.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-20.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
4:01.43 |
+1:06.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.00 |
(-28.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
4:01.99 |
+1:07.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:03.10 |
+1:08.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Maria Cordsen |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 14:14:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Individual Medley Women 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:44.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 14:14:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 14:14.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Backstroke Men 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:08.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.86 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.67 |
|
1:08.42 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.16 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:08.87 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.74 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Larsen |
2005 |
Nakskov Svømme Klub |
+0.63 |
|
1:15.49 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.01 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:16.15 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.84 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Warberg Ploug |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.83 |
|
1:21.06 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.84 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Storgaard |
2006 |
Farum Svømmeklub |
+0.89 |
|
1:25.37 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
+0.89 |
|
1:25.67 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.19 |
(+5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bjørn Andersen |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 14:50:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Backstroke Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.38 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:07.23 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.88 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:07.84 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.12 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.60 |
|
1:08.03 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.96 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.65 |
|
1:12.17 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.57 |
(-12.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.82 |
|
1:12.98 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.67 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:13.45 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.54 |
|
1:14.41 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.13 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:14.79 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.78 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:14.85 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.97 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:15.14 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Finn Nillund |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.78 |
|
1:16.17 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.46 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.99 |
|
1:16.49 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.60 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elliot Rosberg |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.62 |
|
1:16.62 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.21 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lucas Lennartsson |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.77 |
|
1:16.68 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.33 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:16.92 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.45 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.83 |
|
1:17.03 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.87 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
|
1:17.58 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.73 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:18.85 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.90 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:20.25 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.91 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anton Bjursell |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.81 |
|
1:21.52 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.68 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
|
1:21.93 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.83 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:22.19 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.37 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.81 |
|
1:22.97 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.77 |
(+5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:23.71 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.99 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:24.17 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.63 |
|
1:27.35 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.35 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Grønlund |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 14:50:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Backstroke Men 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:16.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.00 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.63 |
|
1:16.30 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.83 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
|
1:16.52 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
|
1:17.66 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.88 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:18.03 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.21 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
|
1:19.71 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-10.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
1:20.70 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
|
1:20.94 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
|
1:21.21 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-8.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
|
1:21.49 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.00 |
(-6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.86 |
|
1:22.53 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:25.23 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.96 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
|
1:25.56 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.25 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:26.08 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.75 |
(+7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:28.29 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.90 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anders Friis Fanø |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:28.49 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.99 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
|
1:28.92 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.00 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:29.92 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:31.29 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.00 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:31.77 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.27 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:31.81 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.28 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:32.67 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.08 |
(+6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:33.00 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.22 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
|
1:33.47 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.92 |
|
1:33.81 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
|
1:35.16 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:37.98 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.03 |
(+6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:40.95 |
+24.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.00 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
1:42.40 |
+26.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.00 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.90 |
|
1:43.82 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-11.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:44.02 |
+28.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.75 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
|
1:44.29 |
+28.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.52 |
|
1:47.28 |
+31.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.32 |
(+4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.97 |
|
1:50.38 |
+34.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.00 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Stanislaw Kowelczewski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:55.25 |
+39.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+15.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 14:50:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Backstroke Men 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
1:30.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.00 |
(-7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:33.74 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-26.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.48 |
|
1:38.47 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.00 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:38.74 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
|
1:39.89 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:40.16 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:41.02 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:41.10 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.59 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:43.67 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:49.90 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-10.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:50.11 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-9.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:51.90 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-8.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.93 |
|
1:52.38 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.00 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
|
1:53.63 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:53.84 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:55.25 |
+24.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:55.44 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:56.00 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:57.63 |
+27.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aske Klaaby |
2013 |
Nakskov Svømme Klub |
+0.70 |
|
2:19.78 |
+49.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
- |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Ross |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.99 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 14:50:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 14:50.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Freestyle Women 18-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
58.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.70 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
|
58.79 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.55 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:02.14 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.04 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Elster |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:03.13 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.39 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mie Mørkedal |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:04.02 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.76 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Skoglund |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:04.04 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.19 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:07.16 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.86 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Christensen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:10.68 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.29 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 15:30:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Freestyle Women 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:05.51 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.56 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:06.32 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.69 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:06.34 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.38 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:06.37 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.93 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:06.58 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.68 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde V. Høyer |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.63 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.13 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.76 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.39 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Rödin |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:07.33 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.22 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:07.40 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.90 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:08.13 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.30 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Haack |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:08.48 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.50 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:08.90 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.26 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Miki Prior |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:09.20 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.56 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victoria Paulsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:09.56 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anne-Marie Toft |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:09.67 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:09.74 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.91 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:09.97 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.19 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Høyer |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:10.21 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.29 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:10.79 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.23 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mejse Jakobsen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:11.06 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.83 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Risager Strate |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:11.65 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.19 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathilde Bendtsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:15.97 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.01 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dicte Maar |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 15:30:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Freestyle Women 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.39 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
1:02.95 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.35 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:04.42 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.80 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:04.51 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.84 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:04.87 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.87 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nirma Bååth |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:05.44 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.74 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.95 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.27 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilly Frost |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:06.14 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.57 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:06.42 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.90 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:06.43 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.54 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:07.04 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.87 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:08.00 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.95 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:08.31 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.48 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:08.54 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.78 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:08.70 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.88 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:08.82 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.52 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:08.90 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.27 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:08.96 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.44 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.12 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.15 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:09.16 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.03 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:09.35 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.76 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.90 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.79 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:09.99 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.19 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.11 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.90 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.18 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.70 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
1:10.34 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.55 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:10.43 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.88 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.48 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.63 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:10.77 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.55 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:10.79 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.11 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:10.87 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.21 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:11.13 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.54 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:11.28 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.55 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:12.57 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.42 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:12.63 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.06 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:12.98 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.34 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.86 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.87 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:14.12 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.11 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:15.31 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(-6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.55 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.87 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:16.00 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:16.48 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.36 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:16.60 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.98 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:16.73 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.14 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:17.50 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.30 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:18.38 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.86 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:19.34 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.79 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:19.64 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.85 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:19.68 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:22.13 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.21 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:23.22 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.00 |
(-22.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Josefine Jaakkonen Nielsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:23.87 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.21 |
(-13.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Frederikke Unn |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:24.05 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:27.75 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.42 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Emma Yde Haastrup |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:37.00 |
+35.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.11 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annabella Holm Ciampi |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 15:30:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Freestyle Women 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.07 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.77 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.44 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:11.24 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:12.05 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(-10.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:12.16 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:12.31 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.81 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-16.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:14.40 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.38 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.41 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-15.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:14.55 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.90 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:16.43 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.87 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.43 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-13.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:17.67 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.84 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:18.10 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-21.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:18.76 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.40 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:18.81 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.00 |
(-17.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.11 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-20.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:19.18 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.17 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.36 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-9.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:21.23 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:21.31 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:21.80 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:21.96 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.47 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:23.50 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:23.72 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.18 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:24.13 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.32 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:24.47 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.56 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:25.30 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:26.97 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.00 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:27.73 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.40 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:27.86 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:28.31 |
+18.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:28.91 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.16 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:29.06 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.07 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-13.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.28 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-13.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.81 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-18.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:32.06 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.77 |
(+4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Maya Jønsson |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:32.54 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.89 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:33.91 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:34.05 |
+24.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-25.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:34.97 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.00 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:35.10 |
+25.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:36.75 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-23.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:37.35 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.08 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:37.91 |
+28.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-12.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:38.78 |
+29.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-11.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:40.00 |
+30.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:40.13 |
+30.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-19.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:40.50 |
+30.86 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:44.00 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:41.07 |
+31.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:45.71 |
+36.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-9.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Ayah Løvgreen El Husseini |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:02.43 |
+52.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.31 |
(-23.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Maria Cordsen |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Povlsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 15:30:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Freestyle Women 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:32.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:37.47 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vanessa Skaarup-Nielsen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:38.21 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:38.81 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.12 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:39.96 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:48.82 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.39 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Frørup Holm |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:49.53 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-10.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:50.96 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-2:09.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:52.07 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Nechevska |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:52.78 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.93 |
(-20.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Gagnér |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:52.82 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:00.58 |
+28.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:00.82 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:19.57 |
+47.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+19.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:21.63 |
+49.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+21.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 15:30:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 15:33.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x100m Medley Women - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Triton Girls 1 |
21 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
4:35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
+0.63 |
34.12 |
1:11.17 |
|
|
|
1:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
|
33.91 |
1:14.35 |
|
|
|
2:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
|
30.96 |
1:07.11 |
|
|
|
3:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
|
29.66 |
1:03.04 |
|
|
|
4:35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
19 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
4:43.66 |
+7.99 |
|
|
|
|
Thea Wicknertz |
2005 |
AT3405 |
+0.64 |
34.10 |
1:10.95 |
|
|
|
1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Frost |
2008 |
AD2808 |
|
36.39 |
1:17.57 |
|
|
|
2:28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Sjögren |
2005 |
AA8205 |
|
33.02 |
1:13.26 |
|
|
|
3:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Skoglund |
2003 |
BO5603 |
|
28.99 |
1:01.88 |
|
|
|
4:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
LSK I |
18 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:46.39 |
+10.72 |
|
|
|
|
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
+0.71 |
34.44 |
1:10.90 |
|
|
|
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
0886AB |
|
36.12 |
1:18.00 |
|
|
|
2:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Bell |
2007 |
0774AF |
|
33.99 |
1:15.86 |
|
|
|
3:44.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
|
30.01 |
1:01.63 |
|
|
|
4:46.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SIGMA 1 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
4:47.45 |
+11.78 |
|
|
|
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
0828AD |
+0.62 |
34.09 |
1:10.20 |
|
|
|
1:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Leidecker |
2008 |
0896AA |
|
37.78 |
1:19.70 |
|
|
|
2:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
|
34.55 |
1:16.06 |
|
|
|
3:45.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
|
28.86 |
1:01.49 |
|
|
|
4:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Køge Damer 1 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:59.35 |
+23.68 |
|
|
|
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
0796AO |
+0.64 |
36.89 |
1:16.52 |
|
|
|
1:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
0796AI |
|
38.90 |
1:23.34 |
|
|
|
2:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
0706AH |
|
34.60 |
1:16.72 |
|
|
|
3:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Liechti |
2008 |
0824AF |
|
29.74 |
1:02.77 |
|
|
|
4:59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Farum Phoenix |
18 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:01.50 |
+25.83 |
|
|
|
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
0764AJ |
+0.72 |
35.11 |
1:12.62 |
|
|
|
1:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
|
41.31 |
1:28.77 |
|
|
|
2:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
|
35.09 |
1:14.64 |
|
|
|
3:56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
0564AU |
|
30.95 |
1:05.47 |
|
|
|
5:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
LSK II |
15 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:03.05 |
+27.38 |
|
|
|
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
0866AK |
+0.89 |
37.79 |
1:16.96 |
|
|
|
1:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Madsen |
2008 |
0872AP |
|
39.54 |
1:23.96 |
|
|
|
2:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Berg |
2008 |
0868AD |
|
36.15 |
1:16.44 |
|
|
|
3:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde V. Høyer |
2007 |
0764AQ |
|
31.06 |
1:05.69 |
|
|
|
5:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Næstved Damer |
18 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:08.43 |
+32.76 |
|
|
|
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
+0.71 |
37.20 |
1:18.48 |
|
|
|
1:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
0836AF |
|
40.29 |
1:30.85 |
|
|
|
2:49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
|
30.63 |
1:07.28 |
|
|
|
3:56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
|
32.27 |
1:11.82 |
|
|
|
5:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Køge Damer 2 |
19 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:16.39 |
+40.72 |
|
|
|
|
Sophia Christensen |
2003 |
0326BD |
+0.81 |
39.74 |
1:21.92 |
|
|
|
1:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
0686AB |
|
40.37 |
1:27.29 |
|
|
|
2:49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebekka Roed |
2007 |
0732AA |
|
35.06 |
1:16.07 |
|
|
|
4:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne-Marie Toft |
2007 |
0722AE |
|
33.37 |
1:11.11 |
|
|
|
5:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigma 3 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
5:21.51 |
+45.84 |
|
|
|
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
0966AB |
+0.68 |
40.74 |
1:25.29 |
|
|
|
1:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Staal |
2009 |
0972AH |
|
39.43 |
1:25.35 |
|
|
|
2:50.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
0876AA |
|
37.04 |
1:22.12 |
|
|
|
4:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
32.38 |
1:08.75 |
|
|
|
5:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Triton Girls 2 |
15 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
5:23.10 |
+47.43 |
|
|
|
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
0808AR |
+0.66 |
36.18 |
1:15.18 |
|
|
|
1:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Janniche |
2011 |
1114AD |
|
47.49 |
1:42.76 |
|
|
|
2:57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Rindum |
2009 |
0922AG |
|
35.36 |
1:18.44 |
|
|
|
4:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
|
31.47 |
1:06.72 |
|
|
|
5:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Næstved Piger |
15 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:27.24 |
+51.57 |
|
|
|
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
0898AF |
+0.66 |
39.25 |
1:22.22 |
|
|
|
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
0732AP |
|
43.11 |
1:35.82 |
|
|
|
2:58.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
0786AJ |
|
35.32 |
1:22.12 |
|
|
|
4:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
0976AG |
|
31.29 |
1:07.08 |
|
|
|
5:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Køge Damer 4 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:31.78 |
+56.11 |
|
|
|
|
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
+0.62 |
36.80 |
1:15.97 |
|
|
|
1:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
0878AN |
|
46.65 |
1:40.93 |
|
|
|
2:56.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
0968AD |
|
37.31 |
1:23.03 |
|
|
|
4:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mejse Jakobsen |
2007 |
0712AA |
|
34.47 |
1:11.85 |
|
|
|
5:31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
E3 Piger 1 |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:32.47 |
+56.80 |
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
+0.77 |
39.55 |
1:21.37 |
|
|
|
1:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
1094AE |
|
42.71 |
1:31.08 |
|
|
|
2:52.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
1084AE |
|
40.37 |
1:29.54 |
|
|
|
4:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
34.31 |
1:10.48 |
|
|
|
5:32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Køge Damer 3 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:33.30 |
+57.63 |
|
|
|
|
Amalie Haack |
2007 |
0762AT |
+0.64 |
37.15 |
1:18.23 |
|
|
|
1:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
0834AB |
|
44.05 |
1:35.01 |
|
|
|
2:53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
0808AC |
|
40.35 |
1:28.59 |
|
|
|
4:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Høyer |
2007 |
0708AI |
|
32.86 |
1:11.47 |
|
|
|
5:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Køge Damer 5 |
13 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:44.71 |
+1:09.0 |
|
|
|
|
Rosa Sørensen |
2010 |
1096AH |
+0.74 |
44.21 |
1:30.03 |
|
|
|
1:30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Andersen |
2009 |
0952BE |
|
45.51 |
1:36.70 |
|
|
|
3:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nia Sommer |
2010 |
1074AA |
|
38.29 |
1:26.29 |
|
|
|
4:33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
0972AB |
|
34.26 |
1:11.69 |
|
|
|
5:44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Næstved piger 2 |
13 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:00.65 |
+1:24.9 |
|
|
|
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
1024AF |
+0.94 |
40.63 |
1:25.56 |
|
|
|
1:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
0978BD |
|
44.79 |
1:35.60 |
|
|
|
3:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Villadsen |
2010 |
1006AQ |
|
45.02 |
1:51.06 |
|
|
|
4:52.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
0914AC |
|
31.97 |
1:08.43 |
|
|
|
6:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Køge Damer 6 |
13 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:04.54 |
+1:28.8 |
|
|
|
|
Lucca Kiding |
2011 |
1186AA |
+0.76 |
44.14 |
1:32.21 |
|
|
|
1:32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Koch |
2010 |
1022AB |
|
47.22 |
1:43.15 |
|
|
|
3:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
0926AG |
|
42.57 |
1:34.20 |
|
|
|
4:49.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
1046AC |
|
34.94 |
1:14.98 |
|
|
|
6:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Køge Damer 7 |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:33.22 |
+1:57.5 |
|
|
|
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
1118AD |
+0.73 |
47.63 |
1:38.65 |
|
|
|
1:38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melina Ertman |
2011 |
1176AA |
|
52.63 |
1:52.02 |
|
|
|
3:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Henriksen |
2010 |
1078AM |
|
39.67 |
1:33.57 |
|
|
|
5:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
1092AH |
|
41.50 |
1:28.98 |
|
|
|
6:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
LSK III |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
0964AE |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
0896AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Zøllner |
2008 |
0874AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigma 2 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Alberte Stub |
2008 |
0874AI |
+0.69 |
35.25 |
1:13.28 |
|
|
|
1:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
|
36.38 |
1:21.31 |
|
|
|
2:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Flach |
2008 |
0842AG |
|
33.67 |
1:14.10 |
|
|
|
3:48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 16:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 16:11.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x100m Freestyle Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Triton Boys 1 |
22 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
3:40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
|
26.42 |
54.91 |
|
|
|
54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
|
25.86 |
54.42 |
|
|
|
1:49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
|
26.36 |
55.84 |
|
|
|
2:45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Studsgaard |
2004 |
0433AK |
|
26.50 |
55.58 |
|
|
|
3:40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Farum Phoenix |
19 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:48.76 |
+8.01 |
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
0393AL |
|
26.12 |
54.02 |
|
|
|
54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
0365AR |
|
27.70 |
58.90 |
|
|
|
1:52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
0621AB |
|
27.68 |
58.64 |
|
|
|
2:51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
0747AF |
|
27.01 |
57.20 |
|
|
|
3:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Køge Herrer 1 |
18 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:50.29 |
+9.54 |
|
|
|
|
Philip H. Christensen |
2004 |
0437AN |
|
27.13 |
56.39 |
|
|
|
56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Joachim Poulsen |
2006 |
0643AF |
|
26.18 |
56.40 |
|
|
|
1:52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Melgaard |
2007 |
0755AF |
|
28.32 |
1:01.69 |
|
|
|
2:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
0733AA |
|
25.69 |
55.81 |
|
|
|
3:50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
LSK I |
16 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:57.04 |
+16.29 |
|
|
|
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
0761AC |
|
27.11 |
56.66 |
|
|
|
56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
0661AL |
|
28.89 |
1:00.50 |
|
|
|
1:57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
0611AH |
|
27.89 |
59.43 |
|
|
|
2:56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
0731AG |
|
28.70 |
1:00.45 |
|
|
|
3:57.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Næstved Herre |
15 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:05.33 |
+24.58 |
|
|
|
|
Sebastian Aunt |
2007 |
0747AH |
|
28.27 |
59.81 |
|
|
|
59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Lejbølle |
2007 |
0769AB |
|
27.99 |
1:01.17 |
|
|
|
2:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
0873AH |
|
28.86 |
1:01.23 |
|
|
|
3:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
0899AA |
|
28.37 |
1:03.12 |
|
|
|
4:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Køge Herrer 2 |
16 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:15.80 |
+35.05 |
|
|
|
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
0627AJ |
|
30.22 |
1:04.34 |
|
|
|
1:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
0853AB |
|
29.58 |
1:03.02 |
|
|
|
2:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
0727AG |
|
30.65 |
1:03.97 |
|
|
|
3:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
0775AC |
|
31.75 |
1:04.47 |
|
|
|
4:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigma 1 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
4:16.49 |
+35.74 |
|
|
|
|
Lucas Linderoth |
2007 |
0777AB |
|
27.38 |
58.13 |
|
|
|
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
0863AG |
|
31.63 |
1:05.47 |
|
|
|
2:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Drachmann |
2008 |
0853AJ |
|
31.35 |
1:06.63 |
|
|
|
3:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joe Hargreaves |
2008 |
0893AA |
|
31.65 |
1:06.26 |
|
|
|
4:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
14 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
4:26.62 |
+45.87 |
|
|
|
|
Lucas Lennartsson |
2008 |
AB6708 |
|
32.22 |
1:05.97 |
|
|
|
1:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
AI7507 |
|
31.67 |
1:06.52 |
|
|
|
2:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Rosberg |
2008 |
AE6508 |
|
31.79 |
1:07.56 |
|
|
|
3:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Finn Nillund |
2008 |
AB0308 |
|
31.34 |
1:06.57 |
|
|
|
4:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
K3-drenge |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
4:34.97 |
+54.22 |
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
|
33.04 |
1:10.41 |
|
|
|
1:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
|
32.16 |
1:08.62 |
|
|
|
2:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
|
31.83 |
1:06.59 |
|
|
|
3:25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
|
33.34 |
1:09.35 |
|
|
|
4:34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Triton Boys 2 |
16 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
4:37.57 |
+56.82 |
|
|
|
|
Alexander Nielsen |
2006 |
0697AD |
|
31.74 |
1:06.38 |
|
|
|
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2009 |
0963AF |
|
33.66 |
1:10.67 |
|
|
|
2:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Warberg Ploug |
2006 |
0673AQ |
|
32.49 |
1:09.15 |
|
|
|
3:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Albjerg |
2009 |
0953AF |
|
33.55 |
1:11.37 |
|
|
|
4:37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
E3 Drenge 1 |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:46.64 |
+1:05.8 |
|
|
|
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
1011AB |
|
32.04 |
1:07.30 |
|
|
|
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hald |
2009 |
0977AC |
|
32.03 |
1:07.31 |
|
|
|
2:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
35.03 |
1:14.41 |
|
|
|
3:29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
|
37.22 |
1:17.62 |
|
|
|
4:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sigma 2 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
4:46.98 |
+1:06.2 |
|
|
|
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
|
33.61 |
1:10.84 |
|
|
|
1:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
|
32.97 |
1:09.82 |
|
|
|
2:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
0815AQ |
|
35.71 |
1:16.00 |
|
|
|
3:36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
0911AF |
|
32.94 |
1:10.32 |
|
|
|
4:46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
LSK II |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:47.38 |
+1:06.6 |
|
|
|
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
0845AG |
|
32.66 |
1:07.51 |
|
|
|
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rares Enache |
2010 |
1031AC |
|
35.87 |
1:14.28 |
|
|
|
2:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
|
35.95 |
1:15.40 |
|
|
|
3:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
|
32.87 |
1:10.19 |
|
|
|
4:47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Køge Herrer 3 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:53.55 |
+1:12.8 |
|
|
|
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
0831AB |
|
35.32 |
1:12.74 |
|
|
|
1:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
0775AG |
|
32.77 |
1:07.82 |
|
|
|
2:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
1085AB |
|
35.98 |
1:14.18 |
|
|
|
3:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
0925AE |
|
36.90 |
1:18.81 |
|
|
|
4:53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
K3-drenge 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
5:11.95 |
+1:31.2 |
|
|
|
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
0901BC |
|
31.73 |
1:09.91 |
|
|
|
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
0969BB |
|
38.48 |
1:21.74 |
|
|
|
2:31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
|
36.98 |
1:21.02 |
|
|
|
3:52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
0993BB |
|
3:52.67 |
1:19.28 |
|
|
|
5:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
K3-drenge 3 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
5:26.59 |
+1:45.8 |
|
|
|
|
Otto Avril |
2010 |
1067AL |
|
37.99 |
1:20.60 |
|
|
|
1:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
1085AK |
|
40.53 |
1:23.29 |
|
|
|
2:43.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
0959BB |
|
37.88 |
1:21.09 |
|
|
|
4:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Nor Englund |
2012 |
1243AE |
|
38.47 |
1:21.61 |
|
|
|
5:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-04-2022 16:24:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2022 16:24.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Backstroke Men 19-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
|
2:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.23 |
(+8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
|
2:13.32 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.67 |
(+5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 09:36:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Backstroke Men 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
|
2:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.00 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:27.02 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.12 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.70 |
|
2:28.92 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.73 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 09:36:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Backstroke Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.70 |
|
2:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.23 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:20.65 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.68 |
(+4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
|
2:28.06 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.87 |
(+9.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:31.28 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.34 |
(+11.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.73 |
|
2:36.89 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.10 |
(+12.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:37.39 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.64 |
|
2:40.47 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.14 |
(-28.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.60 |
|
2:43.54 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Finn Nillund |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.81 |
|
2:44.45 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.36 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
|
2:47.23 |
+26.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.81 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:50.64 |
+30.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.97 |
(+7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.81 |
|
2:52.23 |
+31.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.17 |
(+5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 09:36:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Backstroke Men 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(-6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
|
2:43.84 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(-11.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
|
2:46.67 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-43.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
|
2:50.73 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.00 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.83 |
|
2:54.67 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:58.35 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
3:09.32 |
+25.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(+14.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
|
3:09.99 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Friis Fanø |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.67 |
|
3:10.46 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
|
3:17.52 |
+33.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
3:18.57 |
+34.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.00 |
(-21.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
|
3:34.20 |
+50.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.00 |
(-35.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 09:36:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Backstroke Men 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
+0.81 |
|
3:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 09:36:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 09:36.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Freestyle Women 18-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.48 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:17.01 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.80 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Nielsen |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:19.29 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.24 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mie Mørkedal |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:19.62 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.59 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Skoglund |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:20.91 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.41 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:24.09 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.95 |
(+5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Hertzberg |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 10:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Freestyle Women 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Pedersen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.04 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:20.81 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.23 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:23.07 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.00 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:24.50 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.75 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:30.56 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.79 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:32.90 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.50 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mejse Jakobsen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:33.15 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.72 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Paulsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:37.59 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.88 |
(-12.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Høyer |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:38.52 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.04 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 10:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Freestyle Women 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
2:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.23 |
(+5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:18.65 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.77 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:18.95 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.03 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:21.43 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.87 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:23.86 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.57 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:24.26 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.87 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:25.35 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.87 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nirma Bååth |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:25.86 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.51 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:27.46 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.37 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lilly Frost |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:27.52 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.51 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:27.69 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.22 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:32.11 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.79 |
(-8.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:32.29 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.98 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:36.06 |
+18.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(+6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:36.17 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.59 |
(+5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:36.29 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.31 |
(-12.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:36.93 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.78 |
(+4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
2:37.20 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.14 |
(-7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:39.94 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.55 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:41.18 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.35 |
(-17.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:42.46 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(-7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:43.36 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:44.66 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:45.94 |
+28.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.87 |
(-9.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:47.08 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:48.03 |
+30.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(+8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:48.21 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:50.27 |
+32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:51.43 |
+34.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.24 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:53.06 |
+35.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.39 |
(-7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
3:00.63 |
+43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:03.39 |
+46.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-26.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Josefine Jaakkonen Nielsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:11.09 |
+53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
3:12.01 |
+54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:23.27 |
+1:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 10:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Freestyle Women 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.52 |
(-6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:34.62 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:34.84 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-55.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:36.04 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.00 |
(-26.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:36.75 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.00 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:38.80 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(-16.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:39.73 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.00 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:40.47 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-49.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:42.04 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-47.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:42.31 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.64 |
(+5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:42.35 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-17.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:42.97 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(-12.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:43.64 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.96 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:45.85 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-24.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:46.89 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(-8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:47.06 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.58 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:49.10 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-40.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:49.87 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.42 |
(-1:39.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:51.72 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-1:08.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:52.59 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:53.85 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-21.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:53.95 |
+23.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:54.27 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-35.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:55.61 |
+25.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-34.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:56.82 |
+26.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-23.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:57.60 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.00 |
(-37.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:57.95 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-17.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:59.26 |
+29.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-10.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:59.38 |
+29.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.56 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:00.05 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.00 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:01.03 |
+30.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(+6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:01.63 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.00 |
(-38.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:02.30 |
+32.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(-47.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:04.15 |
+33.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-15.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:06.91 |
+36.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-13.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:07.49 |
+37.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.92 |
(+9.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:09.48 |
+39.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.67 |
(-8.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:11.87 |
+41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:12.18 |
+42.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-17.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:14.46 |
+44.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:15.35 |
+45.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.06 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:16.17 |
+45.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:16.52 |
+46.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:21.89 |
+51.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.00 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:21.95 |
+51.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.00 |
(-18.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:22.14 |
+51.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.00 |
(-17.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:24.20 |
+54.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.00 |
(-1:25.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:25.25 |
+55.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.98 |
(-16.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:27.66 |
+57.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-32.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:27.89 |
+57.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.00 |
(-12.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:29.89 |
+59.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.00 |
(-10.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:33.27 |
+1:03.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+23.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 10:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Freestyle Women 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 10:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 10:15.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Breaststroke Men 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.00 |
(+6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.80 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.08 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:18.94 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.03 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:22.72 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.46 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Hass |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:24.03 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.26 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:25.30 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.81 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:26.62 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Thilker |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:27.31 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.59 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kerim Ünver |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:30.02 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.38 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 10:42:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Breaststroke Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.41 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Rosberg |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:20.96 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.60 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:21.02 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:21.31 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.84 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:26.34 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.73 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:26.94 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.87 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:27.59 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.02 |
(+6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:29.11 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.97 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:34.65 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.64 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:37.53 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.87 |
(+6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:40.54 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 10:42:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Breaststroke Men 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:29.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.35 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:29.15 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:30.45 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:37.03 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.39 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:37.61 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:39.06 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.24 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:40.82 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.60 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:41.04 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.80 |
(-17.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:41.51 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.00 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:44.01 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:46.06 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:47.97 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:48.59 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.00 |
(-5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:48.93 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.00 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:50.75 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.35 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:52.93 |
+23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Stanislaw Kowelczewski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:53.08 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+8.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:53.92 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-26.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:55.74 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.00 |
(-9.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:56.00 |
+26.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kristoffer Naerbout |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:57.26 |
+28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:58.06 |
+29.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-16.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:58.33 |
+29.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:05.08 |
+36.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.19 |
(-32.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:07.15 |
+38.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:08.67 |
+39.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-11.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:14.60 |
+45.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Marcus Thorup-Schou |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:17.19 |
+48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:22.60 |
+53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:26.41 |
+57.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 10:42:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Breaststroke Men 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:45.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.00 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:46.47 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.00 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:51.02 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.55 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:52.87 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:59.27 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:00.97 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:01.04 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:01.76 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.00 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:06.59 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aske Klaaby |
2013 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
2:39.46 |
+53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:40.61 |
+54.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 10:42:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 10:42.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Women 18-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.77 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:09.43 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.91 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:15.22 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.97 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 10:44:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Women 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:11.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:11.52 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:12.17 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.22 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:13.36 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.99 |
(+4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:15.59 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.18 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
1:16.06 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.47 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde V. Høyer |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:17.10 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.47 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:19.02 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.02 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.05 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-10.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:22.88 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.53 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 10:44:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Women 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:11.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:12.36 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.87 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:17.44 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.72 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:19.18 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.72 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:22.65 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:26.42 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.48 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:28.36 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 10:44:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Women 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:28.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:29.45 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:34.78 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:36.23 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.71 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:40.16 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:50.04 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.26 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:01.70 |
+32.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.80 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 10:44:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 10:45.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Freestyle Men 19-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
4:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.35 |
(+13.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:17:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Freestyle Men 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip H. Christensen |
2004 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.07 |
(+7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
4:37.34 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.62 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
4:41.80 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.62 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:46.54 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.35 |
(+6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:17:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Freestyle Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
4:35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.52 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
4:41.60 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.66 |
(+9.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
4:46.49 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.41 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Lennartsson |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
4:47.69 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.08 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:55.01 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.00 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:58.79 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.00 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
5:05.02 |
+29.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.87 |
(+4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:05.33 |
+29.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.00 |
(-9.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
5:05.84 |
+30.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.87 |
(+4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
5:08.48 |
+32.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.75 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
5:10.99 |
+35.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.87 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Finn Nillund |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
5:13.68 |
+38.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.63 |
(-11.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:17:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Freestyle Men 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.00 |
(+10.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:10.57 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.00 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:21.00 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:30.00 |
(-1:09.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:31.05 |
+29.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.00 |
(-8.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:32.49 |
+30.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.00 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
5:32.65 |
+30.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.00 |
(-12.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:47.05 |
+45.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-12.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:48.48 |
+46.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-11.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
6:11.34 |
+1:09.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.00 |
(+21.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:17:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 11:17.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Breaststroke Women 18-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.98 |
(+10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Hertzberg |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:23:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Breaststroke Women 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nana Andersen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
3:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.69 |
(+8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:05.73 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.72 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
3:10.33 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.64 |
(+9.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:18.90 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.40 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
3:19.95 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.91 |
(+10.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:23:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Breaststroke Women 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:50.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.01 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:56.63 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.87 |
(+8.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:58.27 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.85 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:58.37 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:59.10 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.87 |
(-11.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
3:04.74 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.97 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
3:13.14 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.96 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
3:14.93 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.00 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:18.58 |
+28.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.96 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:24.71 |
+34.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.00 |
(-20.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:31.18 |
+40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:33.00 |
+42.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(+18.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:34.41 |
+44.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:35.14 |
+44.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.00 |
(-1:14.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
4:37.52 |
+1:47.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:23:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Breaststroke Women 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:19.20 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-10.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:19.56 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
3:21.60 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:21.75 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-38.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:24.62 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-35.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:27.62 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(+12.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:34.33 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.51 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:36.11 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-23.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:37.91 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:39.60 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:42.04 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.97 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:45.27 |
+29.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.00 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:45.65 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+15.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:49.85 |
+34.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.77 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:52.98 |
+37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:23:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Breaststroke Women 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
4:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
4:29.35 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.91 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Penelope Meilvang |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
4:45.46 |
+40.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:23:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 12:23.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Individual Medley Men 19-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.18 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:14.51 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.16 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:17.93 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.81 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:02:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Individual Medley Men 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.38 |
(+7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:25.21 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.68 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:27.59 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.92 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:28.10 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.83 |
(+9.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:30.93 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.45 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Thilker |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:41.52 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.88 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bjørn Andersen |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:57.22 |
+34.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.46 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:59.38 |
+36.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.40 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:02:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Individual Medley Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.00 |
(-6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:30.99 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.58 |
(+5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:37.34 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.38 |
(+5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:37.49 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.33 |
(+6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:42.00 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.03 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:45.57 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.80 |
(+9.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:47.70 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.70 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elliot Rosberg |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:50.20 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.46 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:50.24 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.87 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:53.77 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:54.15 |
+25.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:00.81 |
+32.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.87 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
3:01.25 |
+32.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.03 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
3:06.26 |
+37.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.31 |
(-8.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:11.59 |
+43.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(+16.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:02:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Individual Medley Men 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.83 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:50.49 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-39.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:52.29 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.00 |
(-47.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:54.78 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-35.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:55.57 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(+5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:55.77 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:14.29 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+14.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:22.00 |
+31.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+22.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:24.80 |
+34.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+14.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:25.07 |
+34.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:37.67 |
+47.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.00 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:43.91 |
+53.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.00 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
4:04.87 |
+1:14.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(+14.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
4:14.53 |
+1:24.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.00 |
(+19.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:02:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Individual Medley Men 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
4:05.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:02:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 13:02.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Backstroke Women 18-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
|
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:13.94 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.17 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maj Jensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:14.28 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(+5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Nielsen |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:16.89 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.13 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:41:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Backstroke Women 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.65 |
|
1:12.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.53 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:14.54 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.78 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Haack |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:16.08 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.80 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:16.41 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.51 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:17.92 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.05 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:18.67 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.50 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:19.79 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.63 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:21.58 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.36 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Paulsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:24.25 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.43 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
|
1:28.85 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.13 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mejse Jakobsen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:29.98 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.04 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:41:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Backstroke Women 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.69 |
|
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.48 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.80 |
|
1:11.72 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.33 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilly Frost |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.79 |
|
1:12.44 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.74 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
|
1:12.75 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.27 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
|
1:13.16 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.53 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
|
1:15.95 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.46 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:16.79 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.23 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nirma Bååth |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.71 |
|
1:17.07 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.92 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:17.16 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
|
1:18.52 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.71 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
|
1:20.40 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.87 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:21.29 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.01 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:21.41 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.22 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:21.72 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.74 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:21.95 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:22.49 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
|
1:25.58 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.58 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:25.58 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.38 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:26.52 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:29.91 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:30.27 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.45 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:30.59 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.00 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:31.10 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.29 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:32.37 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.93 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:36.22 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.55 |
(+4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:38.54 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Josefine Jaakkonen Nielsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:41:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Backstroke Women 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:18.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.69 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
|
1:19.50 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
1:20.38 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(-14.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:22.26 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.84 |
|
1:25.24 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.40 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:25.30 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.55 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.97 |
|
1:25.54 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.97 |
(+5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:25.59 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.89 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.88 |
|
1:27.26 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(-7.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
|
1:27.57 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.00 |
(-8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
1:28.22 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-16.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:28.44 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.72 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
1:28.46 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-21.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:28.55 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.94 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.98 |
|
1:29.40 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.70 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:29.53 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.26 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:29.98 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.74 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:30.46 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.66 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.89 |
|
1:30.67 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-9.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:30.92 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.00 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:31.09 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
1:31.14 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:31.91 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-28.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
|
1:32.20 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:32.35 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.97 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.83 |
|
1:32.39 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-12.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
|
1:32.48 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-17.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.87 |
|
1:33.10 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-16.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:34.27 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.00 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
|
1:34.69 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-15.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:35.35 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:35.38 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.00 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:36.10 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:38.04 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.45 |
(+5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:38.39 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:38.90 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.00 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
1:39.70 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-20.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:40.07 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.70 |
(+6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
|
1:41.31 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-18.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:41.67 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
|
1:42.46 |
+24.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
1:43.18 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-11.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:43.57 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:43.96 |
+25.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.00 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:44.19 |
+26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:44.21 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.32 |
(+6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.82 |
|
1:44.79 |
+26.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+14.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
|
1:45.90 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
|
1:48.74 |
+30.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-11.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:51.24 |
+33.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.94 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
|
1:51.70 |
+33.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.95 |
|
1:57.84 |
+39.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-22.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Ella Maria Cordsen |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:41:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Backstroke Women 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Penelope Meilvang |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:41:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 13:41.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Freestyle Men 19-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
56.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.16 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
56.89 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.87 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
58.20 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.15 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Harald Franck |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:00.00 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.82 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:07:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Freestyle Men 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
56.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.81 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
56.94 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.47 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip H. Christensen |
2004 |
Køge Svømmeklub |
|
|
57.08 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.69 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
58.61 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.08 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
59.23 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.60 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:00.08 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.30 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:00.84 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.94 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:02.31 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.36 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:02.40 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.05 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:03.93 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.93 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:04.46 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.69 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:04.74 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.81 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:06.43 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.53 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:06.83 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.89 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Hass |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:07.06 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.23 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bjørn Andersen |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:07.79 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.79 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Storgaard |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:10.52 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.99 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kerim Ünver |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:19.94 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:07:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Freestyle Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
56.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.58 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
57.46 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.01 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
58.87 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.02 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:00.39 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.79 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:01.10 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.53 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:01.56 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.22 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:01.93 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.48 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:02.25 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.63 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:02.58 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.55 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:03.58 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.89 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:03.65 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.95 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:03.92 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.87 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:04.20 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.92 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:04.28 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.65 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:04.52 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.47 |
(+5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:06.20 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.35 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:06.30 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.89 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:06.49 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.87 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lucas Lennartsson |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:06.76 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.14 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:08.33 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.75 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Finn Nillund |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:08.72 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.50 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elliot Rosberg |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:10.87 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.88 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:11.03 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.14 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:13.06 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.71 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:18.12 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.58 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:07:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Freestyle Men 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.03 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.06 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.86 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:06.87 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.80 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:07.03 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:07.58 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:08.12 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.68 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:09.40 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.03 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:10.49 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:10.75 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:10.99 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.62 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:13.03 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.11 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.47 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.72 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:14.33 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.12 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.33 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.67 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:16.90 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.51 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:17.71 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.55 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:18.07 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:18.38 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anders Friis Fanø |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:18.81 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.84 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:18.86 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.09 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.20 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.93 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:21.67 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.81 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:22.14 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.76 |
(-8.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:23.63 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:23.69 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:24.03 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:28.82 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:32.71 |
+26.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.00 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:33.14 |
+27.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.00 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:36.33 |
+30.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Stanislaw Kowelczewski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:37.56 |
+31.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:37.98 |
+32.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kristoffer Naerbout |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:39.46 |
+33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:55.20 |
+49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Marcus Thorup-Schou |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:01.64 |
+55.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:07:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Freestyle Men 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:24.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.00 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:24.66 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.00 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:25.81 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:27.61 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:28.56 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:31.04 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.00 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:34.37 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.00 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:34.77 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.17 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:35.82 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.00 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:40.64 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aske Klaaby |
2013 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
1:56.37 |
+32.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.31 |
(-9.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:00.33 |
+36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:07:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 14:07.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4x100m Freestyle Women - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SIGMA 1 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
4:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
|
30.75 |
1:01.78 |
|
|
|
1:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
|
30.33 |
1:04.17 |
|
|
|
2:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
|
31.08 |
1:03.66 |
|
|
|
3:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
|
30.66 |
1:03.95 |
|
|
|
4:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Køge Damer 1 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:18.70 |
+5.14 |
|
|
|
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
0796AO |
|
31.59 |
1:05.52 |
|
|
|
1:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
0706AH |
|
30.94 |
1:05.89 |
|
|
|
2:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Liechti |
2008 |
0824AF |
|
28.82 |
1:01.83 |
|
|
|
3:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
0796AI |
|
30.23 |
1:05.46 |
|
|
|
4:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma 2 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
4:24.39 |
+10.83 |
|
|
|
|
Isabella Flach |
2008 |
0842AG |
|
31.59 |
1:04.69 |
|
|
|
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Stub |
2008 |
0874AI |
|
30.90 |
1:05.05 |
|
|
|
2:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Staal |
2009 |
0972AH |
|
31.77 |
1:07.04 |
|
|
|
3:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
32.10 |
1:07.61 |
|
|
|
4:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Næstved Damer |
18 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:25.74 |
+12.18 |
|
|
|
|
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
|
31.62 |
1:05.22 |
|
|
|
1:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
0786AJ |
|
31.58 |
1:07.43 |
|
|
|
2:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
0732AP |
|
31.80 |
1:08.32 |
|
|
|
3:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
0976AG |
|
30.56 |
1:04.77 |
|
|
|
4:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
4:26.74 |
+13.18 |
|
|
|
|
Nirma Bååth |
2008 |
AA8208 |
|
31.86 |
1:06.61 |
|
|
|
1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Thea Wicknertz |
2005 |
AT3405 |
|
32.27 |
1:07.15 |
|
|
|
2:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Frost |
2008 |
AD2808 |
|
30.84 |
1:05.63 |
|
|
|
3:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Sjögren |
2005 |
AA8205 |
|
31.97 |
1:07.35 |
|
|
|
4:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Køge Damer 2 |
16 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:29.95 |
+16.39 |
|
|
|
|
Rebekka Roed |
2007 |
0732AA |
|
31.79 |
1:06.25 |
|
|
|
1:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
0686AB |
|
30.68 |
1:06.34 |
|
|
|
2:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
|
31.60 |
1:07.35 |
|
|
|
3:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mejse Jakobsen |
2007 |
0712AA |
|
33.21 |
1:10.01 |
|
|
|
4:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigma 3 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
4:42.86 |
+29.30 |
|
|
|
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
0876AA |
|
33.21 |
1:09.55 |
|
|
|
1:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Leidecker |
2008 |
0896AA |
|
33.32 |
1:08.61 |
|
|
|
2:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
32.19 |
1:09.79 |
|
|
|
3:27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
0966AB |
|
35.14 |
1:14.91 |
|
|
|
4:42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Køge Damer 3 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:44.84 |
+31.28 |
|
|
|
|
Anna Høyer |
2007 |
0708AI |
|
33.11 |
1:11.06 |
|
|
|
1:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Haack |
2007 |
0762AT |
|
32.34 |
1:09.86 |
|
|
|
2:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
0808AC |
|
33.85 |
1:12.51 |
|
|
|
3:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
0834AB |
|
33.44 |
1:11.41 |
|
|
|
4:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Næstved Piger |
16 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:45.83 |
+32.27 |
|
|
|
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
1024AF |
|
34.51 |
1:14.55 |
|
|
|
1:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Paulsen |
2006 |
0614AP |
|
33.53 |
1:09.60 |
|
|
|
2:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
0898AF |
|
34.58 |
1:11.44 |
|
|
|
3:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
0914AC |
|
33.23 |
1:10.24 |
|
|
|
4:45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Triton Girls 1 |
15 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
4:56.29 |
+42.73 |
|
|
|
|
Sarah Rindum |
2009 |
0922AG |
|
33.49 |
1:13.03 |
|
|
|
1:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Janniche |
2011 |
1114AD |
|
41.14 |
1:26.69 |
|
|
|
2:39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
0808AR |
|
33.23 |
1:10.27 |
|
|
|
3:49.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
|
31.83 |
1:06.30 |
|
|
|
4:56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
K3-Piger |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
4:56.71 |
+43.15 |
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
|
35.28 |
1:14.56 |
|
|
|
1:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
|
35.33 |
1:14.18 |
|
|
|
2:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
|
36.56 |
1:17.37 |
|
|
|
3:46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
|
34.09 |
1:10.60 |
|
|
|
4:56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Køge Damer 4 |
13 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:57.67 |
+44.11 |
|
|
|
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
0968AD |
|
36.23 |
1:15.24 |
|
|
|
1:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
0972AB |
|
36.52 |
1:13.75 |
|
|
|
2:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
1046AC |
|
35.50 |
1:15.27 |
|
|
|
3:44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nia Sommer |
2010 |
1074AA |
|
34.95 |
1:13.41 |
|
|
|
4:57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
E3 Piger 1 |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:06.67 |
+53.11 |
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
|
34.63 |
1:12.74 |
|
|
|
1:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
1094AE |
|
38.50 |
1:23.08 |
|
|
|
2:35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
|
36.62 |
1:18.02 |
|
|
|
3:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
34.60 |
1:12.83 |
|
|
|
5:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Køge Damer 5 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:15.73 |
+1:02.1 |
|
|
|
|
Silke Andersen |
2009 |
0952BE |
|
36.13 |
1:15.98 |
|
|
|
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Henriksen |
2010 |
1078AM |
|
38.08 |
1:22.37 |
|
|
|
2:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
0878AN |
|
36.18 |
1:17.37 |
|
|
|
3:55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucca Kiding |
2011 |
1186AA |
|
37.67 |
1:20.01 |
|
|
|
5:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
K3-Piger 3 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
5:21.72 |
+1:08.1 |
|
|
|
|
Elena Gurani |
2010 |
1052AR |
|
37.10 |
1:18.63 |
|
|
|
1:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katarina Nilsson |
2010 |
1032AI |
|
38.43 |
1:20.56 |
|
|
|
2:39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
1110AI |
|
38.39 |
1:21.85 |
|
|
|
4:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Spence |
2010 |
1062AI |
|
39.14 |
1:20.68 |
|
|
|
5:21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
K3-Piger 2 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
5:22.45 |
+1:08.8 |
|
|
|
|
Coco Cairo |
2010 |
1014AI |
|
36.86 |
1:19.24 |
|
|
|
1:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
1002AI |
|
38.56 |
1:24.94 |
|
|
|
2:44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
1040AI |
|
37.93 |
1:20.54 |
|
|
|
4:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
1020AI |
|
35.02 |
1:17.73 |
|
|
|
5:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Næstved piger 2 |
13 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:26.91 |
+1:13.3 |
|
|
|
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
0928BD |
|
36.91 |
1:17.23 |
|
|
|
1:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
1026AC |
|
43.25 |
1:30.49 |
|
|
|
2:47.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Villadsen |
2010 |
1006AQ |
|
35.72 |
1:18.31 |
|
|
|
4:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
1026AF |
|
37.69 |
1:20.88 |
|
|
|
5:26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Køge Damer 6 |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:36.55 |
+1:22.9 |
|
|
|
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
1092AH |
|
41.42 |
1:30.48 |
|
|
|
1:30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Koch |
2010 |
1022AB |
|
37.33 |
1:23.79 |
|
|
|
2:54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melina Ertman |
2011 |
1176AA |
|
37.11 |
1:20.31 |
|
|
|
4:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Sørensen |
2010 |
1096AH |
|
38.95 |
1:21.97 |
|
|
|
5:36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
K3-Piger 4 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
6:04.22 |
+1:50.6 |
|
|
|
|
Sofia Poulsen |
2011 |
1112AH |
|
43.44 |
1:31.23 |
|
|
|
1:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
1058AI |
|
42.86 |
1:33.73 |
|
|
|
3:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Drewsen |
2011 |
1110AJ |
|
42.84 |
1:34.29 |
|
|
|
4:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
1162AI |
|
39.33 |
1:24.97 |
|
|
|
6:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:54:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 14:55.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|