Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Apr 10, 2022 to Apr 10, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m perhosuinti miehet 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Kajamaa |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m perhosuinti miehet 10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirill Kauppinen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
57 |
56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Liikkanen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
- |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
- |
|
Mark Rubanov |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m perhosuinti miehet 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Raunio |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
89 |
48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Karulin |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.51 |
65 |
54.07 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.97 |
61 |
55.24 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Lillandt |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
49 |
59.23 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niko Koskela |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
- |
|
Matias Silfver |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m perhosuinti miehet 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
205 |
36.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.56 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
185 |
38.15 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
158 |
40.18 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.60 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
151 |
40.78 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.96 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
145 |
41.38 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.65 |
(-21.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
137 |
42.11 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.72 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.95 |
80 |
50.46 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
75 |
51.56 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.37 |
(-7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Lönnqvist |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
41 |
1:02.96 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iaroslav Druzhinin |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
- |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m perhosuinti miehet 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
125 |
43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
125 |
43.48 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.52 |
(-12.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noa Kojonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
90 |
48.37 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.99 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
89 |
48.61 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.64 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
79 |
50.59 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Karm |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.99 |
67 |
53.36 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
AHAN KOMALI |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
56 |
56.68 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.45 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henrik Pihlaja |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
SW8.3 |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Pernaa |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m perhosuinti miehet 14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Lillandt |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
169 |
39.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.11 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
158 |
40.17 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.20 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Onni-Aaron Lind |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
142 |
41.61 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Csere |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
134 |
42.45 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.70 |
(-9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ilkka Rantanen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
86 |
49.12 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.85 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m perhosuinti miehet 15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
286 |
32.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.62 |
(-6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tommy Palm |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
250 |
34.50 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
219 |
36.03 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.14 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
SW8.5 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m perhosuinti miehet 16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli Järvenpää |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
350 |
30.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Peltonen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
156 |
40.39 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m perhosuinti miehet 18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
496 |
27.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.77 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m perhosuinti miehet 19-99 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Mikkonen |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
621 |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.78 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemil Kylmä |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
598 |
25.81 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.30 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Sormunen |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
564 |
26.31 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.07 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joona Ruuskanen |
2000 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
529 |
26.88 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matias Rasinmäki |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
502 |
27.36 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Markku Rubanov |
2000 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 19:40:12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|