2022-11-30   01:53:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Cetus GP 5 Pu

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Cetus GP 5
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Apr 10, 2022 to Apr 10, 2022
Event 1, 200m perhosuinti naiset 12 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Susanna Ilina 2010 Cetus Espoo +0.79 246 3:10.89
50m: 40.00
100m: 1:29.77
(49.77)
150m: 2:22.13
(52.36)
200m: 3:10.89
(48.76)
2 Emma Grönberg 2010 Cetus Espoo +0.79 244 3:11.37 +0.48
50m: 41.87
100m: 1:31.57
(49.70)
150m: 2:22.68
(51.11)
200m: 3:11.37
(48.69)
Event official at: 4/10/2022 6:48:20 PM
Event 1, 200m perhosuinti naiset 13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo +0.82 429 2:38.48
Entry time: 3:07.87 (-29.39)
50m: 34.29
100m: 1:14.97
(40.68)
150m: 1:57.10
(42.13)
200m: 2:38.48
(41.38)
2 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo +0.68 350 2:49.59 +11.11
50m: 35.29
100m: 1:18.59
(43.30)
150m: 2:03.87
(45.28)
200m: 2:49.59
(45.72)
3 Ylva Holmberg 2009 Cetus Espoo +0.68 273 3:04.28 +25.80
50m: 37.70
100m: 1:23.74
(46.04)
150m: 2:14.43
(50.69)
200m: 3:04.28
(49.85)
4 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo +0.77 243 3:11.43 +32.95
50m: 42.89
100m: 1:31.35
(48.46)
150m: 2:22.63
(51.28)
200m: 3:11.43
(48.80)
5 Elsa Idman 2009 Cetus Espoo +0.88 210 3:21.23 +42.75
50m: 43.17
100m: 1:35.12
(51.95)
150m: 2:28.03
(52.91)
200m: 3:21.23
(53.20)
6 Aada Tuononen 2009 Cetus Espoo +0.80 181 3:31.08 +52.60
50m: 44.67
100m: 1:38.53
(53.86)
150m: 2:34.86
(56.33)
200m: 3:31.08
(56.22)
- Elle Liikkanen 2009 Cetus Espoo +0.82 DSQ SW 8.4 Yhdenkäden kos
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
Event official at: 4/10/2022 6:48:20 PM
Event 1, 200m perhosuinti naiset 14 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Minni Kovalainen 2008 Cetus Espoo +0.72 313 2:55.99
50m: 38.19
100m: 1:23.83
(45.64)
150m: 2:10.65
(46.82)
200m: 2:55.99
(45.34)
2 Iiris Myllymäki 2008 Cetus Espoo +0.85 292 3:00.14 +4.15
50m: 38.68
100m: 1:24.54
(45.86)
150m: 2:12.47
(47.93)
200m: 3:00.14
(47.67)
3 Emilia Elizaveta Karulina 2008 Cetus Espoo +0.71 270 3:04.95 +8.96
Entry time: 3:06.08 (-1.13)
50m: 39.84
100m: 1:26.69
(46.85)
150m: 2:15.83
(49.14)
200m: 3:04.95
(49.12)
4 Emmi Pernaa 2008 Cetus Espoo +0.87 250 3:09.63 +13.64
50m: 37.20
100m: 1:24.83
(47.63)
150m: 2:19.69
(54.86)
200m: 3:09.63
(49.94)
5 Shreshta Balajee 2008 Cetus Espoo +0.74 209 3:21.35 +25.36
Entry time: 3:32.56 (-11.21)
50m: 41.47
100m: 1:33.11
(51.64)
150m: 2:27.79
(54.68)
200m: 3:21.35
(53.56)
Event official at: 4/10/2022 6:48:20 PM
Event 1, 200m perhosuinti naiset 16 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo +0.74 489 2:31.79
Entry time: 2:31.24 (+0.55)
50m: 33.01
100m: 1:11.32
(38.31)
150m: 1:50.67
(39.35)
200m: 2:31.79
(41.12)
Event official at: 4/10/2022 6:48:20 PM
2022-04-10 19:36:21 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus GP 5
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Apr 10, 2022 to Apr 10, 2022
Event 2, 200m perhosuinti miehet 13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo +0.79 338 2:35.32
Entry time: 2:43.24 (-7.92)
50m: 34.12
100m: 1:14.10
(39.98)
150m: 1:54.82
(40.72)
200m: 2:35.32
(40.50)
Event official at: 4/10/2022 6:48:27 PM
Event 2, 200m perhosuinti miehet 14 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo +0.89 391 2:28.01
Entry time: 2:54.74 (-26.73)
50m: 32.89
100m: 1:10.21
(37.32)
150m: 1:49.32
(39.11)
200m: 2:28.01
(38.69)
2 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo +0.85 351 2:33.43 +5.42
Entry time: 2:50.24 (-16.81)
50m: 34.14
100m: 1:13.25
(39.11)
150m: 1:52.71
(39.46)
200m: 2:33.43
(40.72)
3 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo +0.70 325 2:37.41 +9.40
50m: 34.16
100m: 1:15.53
(41.37)
150m: 1:56.84
(41.31)
200m: 2:37.41
(40.57)
4 Taavi  Tedresaar 2008 Cetus Espoo +0.83 211 3:01.77 +33.76
50m: 39.42
100m: 1:26.79
(47.37)
150m: 2:15.59
(48.80)
200m: 3:01.77
(46.18)
5 firat burak böke 2008 Cetus Espoo +0.90 124 3:36.67 +1:08.66
50m: 42.23
100m: 1:33.64
(51.41)
150m: 2:31.79
(58.15)
200m: 3:36.67
(1:04.88)
Event official at: 4/10/2022 6:48:27 PM
Event 2, 200m perhosuinti miehet 15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo +0.78 431 2:23.27
50m: 31.70
100m: 1:08.84
(37.14)
150m: 1:46.26
(37.42)
200m: 2:23.27
(37.01)
2 Teemu Lehtinen 2007 Cetus Espoo +0.83 331 2:36.39 +13.12
Entry time: 2:42.22 (-5.83)
50m: 34.07
100m: 1:16.63
(42.56)
150m: 1:58.14
(41.51)
200m: 2:36.39
(38.25)
3 Lenni Nevalainen 2007 Cetus Espoo +0.80 201 3:04.74 +41.47
50m: 39.07
100m: 1:27.25
(48.18)
150m: 2:17.94
(50.69)
200m: 3:04.74
(46.80)
4 Mikael Suni 2007 Cetus Espoo +0.82 189 3:08.34 +45.07
50m: 39.01
100m: 1:27.79
(48.78)
150m: 2:18.97
(51.18)
200m: 3:08.34
(49.37)
5 Mark Pokidko 2007 Cetus Espoo +0.76 160 3:18.97 +55.70
50m: 44.74
100m: 1:35.20
(50.46)
150m: 2:28.12
(52.92)
200m: 3:18.97
(50.85)
- Altti Sormunen 2007 Cetus Espoo DNS
Event official at: 4/10/2022 6:48:27 PM
Event 2, 200m perhosuinti miehet 16 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Benjamin Winqvist 2006 Cetus Espoo +0.67 295 2:42.53
Entry time: 3:06.03 (-23.50)
50m: 35.25
100m: 1:17.34
(42.09)
150m: 1:59.72
(42.38)
200m: 2:42.53
(42.81)
Event official at: 4/10/2022 6:48:27 PM
Event 2, 200m perhosuinti miehet 17 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo +0.79 372 2:30.44
Entry time: 2:28.02 (+2.42)
50m: 30.62
100m: 1:08.48
(37.86)
150m: 1:48.76
(40.28)
200m: 2:30.44
(41.68)
2 Eeli Jaakko Matias Partanen 2005 Cetus Espoo +0.71 350 2:33.59 +3.15
50m: 33.68
100m: 1:12.95
(39.27)
150m: 1:53.42
(40.47)
200m: 2:33.59
(40.17)
Event official at: 4/10/2022 6:48:27 PM
2022-04-10 19:36:23 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus GP 5
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Apr 10, 2022 to Apr 10, 2022
Event 4, 100m perhosuinti naiset 12 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Johanna Juntunen 2010 Cetus Espoo +0.76 267 1:24.77
Entry time: 1:29.05 (-4.28)
50m: 36.86
100m: 1:24.77
(47.91)
2 Venla Heikkinen 2010 Cetus Espoo +0.72 255 1:26.05 +1.28
Entry time: 1:28.97 (-2.92)
50m: 39.74
100m: 1:26.05
(46.31)
3 Aino Pirkkalainen 2010 Cetus Espoo +0.78 233 1:28.73 +3.96
Entry time: 1:33.32 (-4.59)
50m: 39.20
100m: 1:28.73
(49.53)
4 MAISA PAANANEN 2010 Cetus Espoo +0.87 210 1:31.83 +7.06
Entry time: 1:38.36 (-6.53)
50m: 41.38
100m: 1:31.83
(50.45)
5 Emelia Jormanainen 2010 Cetus Espoo +0.88 186 1:35.63 +10.86
50m: 41.79
100m: 1:35.63
(53.84)
6 Saaga Vesterbacka 2010 Cetus Espoo +0.74 185 1:35.71 +10.94
Entry time: 1:36.76 (-1.05)
50m: 43.97
100m: 1:35.71
(51.74)
7 Ran Yu 2010 Cetus Espoo +0.68 179 1:36.76 +11.99
Entry time: 1:38.30 (-1.54)
50m: 44.61
100m: 1:36.76
(52.15)
8 Jade Vanhala 2010 Cetus Espoo +0.72 160 1:40.46 +15.69
50m: 44.27
100m: 1:40.46
(56.19)
9 Lumia Pitkänen 2010 Cetus Espoo +0.85 143 1:44.41 +19.64
50m: 45.38
100m: 1:44.41
(59.03)
10 Ilona Poltavskaya 2010 Cetus Espoo +0.84 129 1:47.88 +23.11
50m: 45.83
100m: 1:47.88
(1:02.05)
11 Seera Jartti 2010 Cetus Espoo +0.83 128 1:48.12 +23.35
50m: 47.60
100m: 1:48.12
(1:00.52)
12 Ella Åström 2010 Cetus Espoo +0.68 99 1:57.90 +33.13
50m: 49.28
100m: 1:57.90
(1:08.62)
- Emma Haapajärvi 2010 Cetus Espoo +0.75 DSQ
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella
- Isabel Oravainen 2010 Cetus Espoo +0.85 DSQ SW 8.2
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella
- Keneli Marybel Maranik 2010 Cetus Espoo DNS
Event official at: 4/10/2022 7:00:08 PM
Event 4, 100m perhosuinti naiset 13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo +0.73 417 1:13.07
Entry time: 1:17.06 (-3.99)
50m: 33.50
100m: 1:13.07
(39.57)
2 Ellen Marjamaa 2009 Cetus Espoo +0.94 298 1:21.75 +8.68
Entry time: 1:20.57 (+1.18)
50m: 38.10
100m: 1:21.75
(43.65)
3 Matilda Wuorio 2009 Cetus Espoo +0.85 267 1:24.78 +11.71
Entry time: 1:30.62 (-5.84)
50m: 39.30
100m: 1:24.78
(45.48)
4 Neela Juvonen 2009 Cetus Espoo +0.70 215 1:31.10 +18.03
Entry time: 1:32.84 (-1.74)
50m: 40.94
100m: 1:31.10
(50.16)
5 Sofia Lam 2009 Cetus Espoo +0.70 189 1:35.08 +22.01
Entry time: 1:39.45 (-4.37)
50m: 42.55
100m: 1:35.08
(52.53)
6 Elsa Mänttäri 2009 Cetus Espoo +0.73 163 1:39.82 +26.75
50m: 46.67
100m: 1:39.82
(53.15)
7 Isabel Meriläinen 2009 Cetus Espoo +0.85 159 1:40.68 +27.61
50m: 46.30
100m: 1:40.68
(54.38)
Event official at: 4/10/2022 7:00:08 PM
Event 4, 100m perhosuinti naiset 14 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Alisa Nyman 2008 Cetus Espoo +0.79 284 1:23.06
Entry time: 1:22.11 (+0.95)
50m: 37.00
100m: 1:23.06
(46.06)
2 Raakel Rihte 2008 Cetus Espoo +0.81 271 1:24.30 +1.24
Entry time: 1:27.54 (-3.24)
50m: 38.51
100m: 1:24.30
(45.79)
3 Iina Hakulinen 2008 Cetus Espoo +0.75 268 1:24.67 +1.61
Entry time: 1:19.38 (+5.29)
50m: 37.05
100m: 1:24.67
(47.62)
4 Sonja Aho 2008 Cetus Espoo +0.89 257 1:25.86 +2.80
50m: 37.26
100m: 1:25.86
(48.60)
5 Sanni Hakulinen 2008 Cetus Espoo +0.74 221 1:30.26 +7.20
Entry time: 1:35.64 (-5.38)
50m: 38.63
100m: 1:30.26
(51.63)
6 Nelly Åström 2008 Cetus Espoo +0.68 220 1:30.37 +7.31
Entry time: 1:37.51 (-7.14)
50m: 40.88
100m: 1:30.37
(49.49)
Event official at: 4/10/2022 7:00:08 PM
Event 4, 100m perhosuinti naiset 15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo +0.73 452 1:11.13
Entry time: 1:08.50 (+2.63)
50m: 32.27
100m: 1:11.13
(38.86)
2 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.72 422 1:12.76 +1.63
Entry time: 1:12.22 (+0.54)
50m: 32.83
100m: 1:12.76
(39.93)
3 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo +0.85 398 1:14.24 +3.11
Entry time: 1:13.90 (+0.34)
50m: 33.46
100m: 1:14.24
(40.78)
4 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo +0.79 355 1:17.09 +5.96
Entry time: 1:19.55 (-2.46)
50m: 35.06
100m: 1:17.09
(42.03)
5 Ellen Lindell 2007 Cetus Espoo +0.73 346 1:17.77 +6.64
Entry time: 1:14.92 (+2.85)
50m: 34.81
100m: 1:17.77
(42.96)
6 Alicia Gültekin 2007 Cetus Espoo +0.82 307 1:20.88 +9.75
Entry time: 1:22.65 (-1.77)
50m: 36.74
100m: 1:20.88
(44.14)
7 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo +0.81 252 1:26.41 +15.28
Entry time: 1:24.89 (+1.52)
50m: 38.54
100m: 1:26.41
(47.87)
8 Anjelica Sood 2007 Cetus Espoo +0.78 251 1:26.51 +15.38
Entry time: 1:26.37 (+0.14)
50m: 37.41
100m: 1:26.51
(49.10)
9 Sandra Sofia Savolainen 2007 Cetus Espoo +0.74 241 1:27.75 +16.62
Entry time: 1:29.08 (-1.33)
50m: 39.75
100m: 1:27.75
(48.00)
10 Aada Salovaara 2007 Cetus Espoo +0.87 127 1:48.48 +37.35
Entry time: 1:56.89 (-8.41)
50m: 44.09
100m: 1:48.48
(1:04.39)
Event official at: 4/10/2022 7:00:08 PM
Event 4, 100m perhosuinti naiset 16 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Iida Saarikoski 2006 Cetus Espoo +0.79 518 1:07.99
50m: 32.17
100m: 1:07.99
(35.82)
Event official at: 4/10/2022 7:00:08 PM
Event 4, 100m perhosuinti naiset 17 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo +0.73 503 1:08.66
Entry time: 1:07.67 (+0.99)
50m: 32.82
100m: 1:08.66
(35.84)
2 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo +0.68 470 1:10.19 +1.53
Entry time: 1:09.46 (+0.73)
50m: 32.25
100m: 1:10.19
(37.94)
Event official at: 4/10/2022 7:00:08 PM
Event 4, 100m perhosuinti naiset 18-99 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo +0.73 590 1:05.11
Entry time: 1:05.87 (-0.76)
50m: 30.39
100m: 1:05.11
(34.72)
2 Pilvi Pietikäinen 2002 Cetus Espoo +0.68 500 1:08.79 +3.68
Entry time: 1:09.61 (-0.82)
50m: 31.66
100m: 1:08.79
(37.13)
Event official at: 4/10/2022 7:00:08 PM
2022-04-10 19:36:26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus GP 5
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Apr 10, 2022 to Apr 10, 2022
Event 5, 100m perhosuinti miehet 12 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kalle Kemppainen 2010 Cetus Espoo +0.72 152 1:29.35
50m: 41.41
100m: 1:29.35
(47.94)
Event official at: 4/10/2022 7:36:16 PM
Event 5, 100m perhosuinti miehet 13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Paul Pasonen 2009 Cetus Espoo +0.81 254 1:15.41
Entry time: 1:15.53 (-0.12)
50m: 34.73
100m: 1:15.41
(40.68)
2 Julius Mäntylä 2009 Cetus Espoo +0.77 192 1:22.81 +7.40
Entry time: 1:25.91 (-3.10)
50m: 38.85
100m: 1:22.81
(43.96)
3 Artemiy Andreev 2009 Cetus Espoo +0.71 162 1:27.64 +12.23
Entry time: 1:30.14 (-2.50)
50m: 39.40
100m: 1:27.64
(48.24)
4 Onni Österberg 2009 Cetus Espoo +0.77 144 1:31.01 +15.60
Entry time: 1:36.04 (-5.03)
50m: 38.59
100m: 1:31.01
(52.42)
- Nooa Koskela 2009 Cetus Espoo +0.72 DSQ SW4.4
Event official at: 4/10/2022 7:36:16 PM
Event 5, 100m perhosuinti miehet 14 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Alex Stickler 2008 Cetus Espoo +0.77 350 1:07.77
Entry time: 1:10.81 (-3.04)
50m: 30.77
100m: 1:07.77
(37.00)
2 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo +0.69 248 1:15.99 +8.22
Entry time: 1:15.31 (+0.68)
50m: 34.35
100m: 1:15.99
(41.64)
3 Eino Lantto 2008 Cetus Espoo +0.72 180 1:24.53 +16.76
Entry time: 1:59.58 (-35.05)
50m: 38.23
100m: 1:24.53
(46.30)
4 Joona Salminen 2008 Cetus Espoo +0.68 153 1:29.17 +21.40
Entry time: 1:24.62 (+4.55)
50m: 40.00
100m: 1:29.17
(49.17)
Event official at: 4/10/2022 7:36:16 PM
Event 5, 100m perhosuinti miehet 15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo +0.78 464 1:01.68
Entry time: 1:01.86 (-0.18)
50m: 28.76
100m: 1:01.68
(32.92)
2 Veikko Hautaniemi 2007 Cetus Espoo +0.77 331 1:09.07 +7.39
Entry time: 1:11.21 (-2.14)
50m: 31.73
100m: 1:09.07
(37.34)
3 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo +0.72 303 1:11.13 +9.45
Entry time: 1:10.43 (+0.70)
50m: 32.54
100m: 1:11.13
(38.59)
4 Kasper Valkeeniemi 2007 Cetus Espoo +0.99 154 1:29.05 +27.37
50m: 41.28
100m: 1:29.05
(47.77)
Event official at: 4/10/2022 7:36:16 PM
Event 5, 100m perhosuinti miehet 16 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo +0.65 477 1:01.15
Entry time: 1:01.31 (-0.16)
50m: 28.20
100m: 1:01.15
(32.95)
2 Christian Nummi 2006 Cetus Espoo +0.73 400 1:04.82 +3.67
Entry time: 1:06.58 (-1.76)
50m: 29.88
100m: 1:04.82
(34.94)
3 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo +0.68 293 1:11.91 +10.76
50m: 32.65
100m: 1:11.91
(39.26)
4 Manan Khalil 2006 Cetus Espoo +0.78 236 1:17.24 +16.09
Entry time: 1:18.31 (-1.07)
50m: 34.69
100m: 1:17.24
(42.55)
Event official at: 4/10/2022 7:36:16 PM
Event 5, 100m perhosuinti miehet 17 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Oskar Westerberg 2005 Cetus Espoo +0.79 338 1:08.56
Entry time: 1:14.31 (-5.75)
50m: 32.44
100m: 1:08.56
(36.12)
Event official at: 4/10/2022 7:36:16 PM
Event 5, 100m perhosuinti miehet 18 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Juuso Pulkkinen 2004 Cetus Espoo +0.64 416 1:03.98
Entry time: 1:01.72 (+2.26)
50m: 28.36
100m: 1:03.98
(35.62)
2 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo +0.76 370 1:06.52 +2.54
Entry time: 1:05.38 (+1.14)
50m: 31.19
100m: 1:06.52
(35.33)
3 Leo Hautaniemi 2004 Cetus Espoo +0.83 320 1:09.80 +5.82
Entry time: 1:12.57 (-2.77)
50m: 31.30
100m: 1:09.80
(38.50)
Event official at: 4/10/2022 7:36:16 PM
Event 5, 100m perhosuinti miehet 19-99 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anton Nuottajärvi 2000 Cetus Espoo +0.74 592 56.89
Entry time: 55.85 (+1.04)
50m: 26.41
100m: 56.89
(30.48)
2 Jari Schwarte 1990 Cetus Espoo +0.66 536 58.79 +1.90
Entry time: 1:03.23 (-4.44)
50m: 27.34
100m: 58.79
(31.45)
3 Petr Pankratov 2002 Cetus Espoo +0.77 491 1:00.54 +3.65
Entry time: 1:05.16 (-4.62)
50m: 28.10
100m: 1:00.54
(32.44)
4 Alexander Huhtala 2003 Cetus Espoo +0.68 491 1:00.56 +3.67
Entry time: 1:02.08 (-1.52)
50m: 28.17
100m: 1:00.56
(32.39)
Event official at: 4/10/2022 7:36:16 PM
2022-04-10 19:36:29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus GP 5
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Apr 10, 2022 to Apr 10, 2022
Event 6, 100m masters perhosuinti 45-49 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Satu Rahkonen 1977 Cetus Espoo +0.71 1:08.70
50m: 31.67
100m: 1:08.70
(37.03)
Event official at: 4/10/2022 7:36:33 PM
2022-04-10 19:36:34 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus GP 5
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Apr 10, 2022 to Apr 10, 2022
Event 7, 50m perhosuinti naiset 9 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
- Sofia Ilina 2014 Cetus Espoo +0.81 DSQ SW8.2
Event official at: 4/10/2022 7:36:37 PM
Event 7, 50m perhosuinti naiset 10 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aino Marttila 2012 Cetus Espoo +0.52 116 49.90
Entry time: 51.88 (-1.98)
2 Diana Bityutskaya 2012 Cetus Espoo +0.63 105 51.55 +1.65
3 Senja Heikkinen 2012 Cetus Espoo +0.77 99 52.69 +2.79
4 Lara Nipuli 2012 Cetus Espoo +0.97 64 1:00.85 +10.95
- Mame Esane Assyne 2012 Cetus Espoo +0.77 DSQ SW8.2
- Minea Henriksson 2012 Cetus Espoo DSQ SW8.2
Event official at: 4/10/2022 7:36:37 PM
Event 7, 50m perhosuinti naiset 11 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aino Salminen 2011 Cetus Espoo +0.84 226 39.97
Entry time: 44.49 (-4.52)
2 Aada Taipale 2011 Cetus Espoo +0.81 162 44.66 +4.69
Entry time: 46.63 (-1.97)
3 Erin Liikkanen 2011 Cetus Espoo +0.73 136 47.35 +7.38
Entry time: 48.92 (-1.57)
4 Jenni Korhola 2011 Cetus Espoo +0.75 117 49.76 +9.79
Entry time: 50.98 (-1.22)
5 Seela Tani 2011 Cetus Espoo 98 52.74 +12.77
6 Elsa Sistonen 2011 Cetus Espoo +0.78 93 53.63 +13.66
7 Venla Laine 2011 Cetus Espoo +0.87 92 53.89 +13.92
Entry time: 59.17 (-5.28)
8 Swaksha Balajee 2011 Cetus Espoo +0.84 88 54.69 +14.72
Entry time: 57.82 (-3.13)
- Pola Kuusela 2011 Cetus Espoo DSQ
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella
- Edith Suominen 2011 Cetus Espoo +0.83 DSQ SW8.2
Event official at: 4/10/2022 7:36:37 PM
Event 7, 50m perhosuinti naiset 12 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Helmi Illukka 2010 Cetus Espoo +0.76 285 37.03
Entry time: 38.25 (-1.22)
2 Velena Gusseva 2010 Cetus Espoo +0.79 223 40.15 +3.12
Entry time: 45.41 (-5.26)
3 Siiri Närhi 2010 Cetus Espoo +0.84 177 43.38 +6.35
Entry time: 48.61 (-5.23)
4 Naa Aso Assyne 2010 Cetus Espoo +0.94 102 52.02 +14.99
5 Inna Korhonen 2010 Cetus Espoo +0.99 99 52.60 +15.57
6 Elli Katri Eveliina Hiltunen 2010 Cetus Espoo +0.99 83 55.77 +18.74
7 Olivia Sihlman 2010 Cetus Espoo +0.81 83 55.89 +18.86
8 Ada Murto 2010 Cetus Espoo +0.78 63 1:01.06 +24.03
9 Helmi Huusko 2010 Cetus Espoo 52 1:05.18 +28.15
10 Lydia Curtis 2010 Cetus Espoo +0.83 35 1:14.15 +37.12
- Nora Karu 2010 Cetus Espoo +0.91 DSQ
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella
- Orvokki Mård 2010 Cetus Espoo +0.90 DSQ SW8.2
Event official at: 4/10/2022 7:36:37 PM
Event 7, 50m perhosuinti naiset 13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Frida Viinikainen 2009 Cetus Espoo +0.82 221 40.30
Entry time: 46.14 (-5.84)
2 Lila Eskola 2009 Cetus Espoo +0.70 218 40.45 +0.15
Entry time: 41.64 (-1.19)
3 Anna Pohjosenperä 2009 Cetus Espoo +0.80 201 41.60 +1.30
Entry time: 44.61 (-3.01)
4 Sanni Romppanen 2009 Cetus Espoo +0.81 175 43.56 +3.26
Entry time: 45.24 (-1.68)
5 Lumia Rantala 2009 Cetus Espoo +0.82 99 52.69 +12.39
- Aura Kouri 2009 Cetus Espoo +0.79 DSQ SW4.4
- Fiona Gardberg 2009 Cetus Espoo DNS
Event official at: 4/10/2022 7:36:37 PM
Event 7, 50m perhosuinti naiset 14 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mette Alanen 2008 Cetus Espoo +0.76 324 35.48
Entry time: 35.27 (+0.21)
2 Sarisha Agarwal 2008 Cetus Espoo +0.71 255 38.40 +2.92
Entry time: 42.05 (-3.65)
3 Louna Kiuru 2008 Cetus Espoo +0.85 254 38.47 +2.99
Entry time: 40.63 (-2.16)
4 Pinja Kotakoski 2008 Cetus Espoo +0.83 243 39.06 +3.58
Entry time: 42.20 (-3.14)
- Erika Lilja 2008 Cetus Espoo DSQ
- Alla Voronchikhina 2008 Cetus Espoo +0.68 DSQ SW 8.4 Maaliintulo
Event official at: 4/10/2022 7:36:37 PM
Event 7, 50m perhosuinti naiset 15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
- Valeriia Timonina 2007 Cetus Espoo DNS
Event official at: 4/10/2022 7:36:37 PM
Event 7, 50m perhosuinti naiset 16 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.68 422 32.50
Entry time: 33.43 (-0.93)
2 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo +0.75 393 33.28 +0.78
Entry time: 32.78 (+0.50)
3 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo +0.73 353 34.48 +1.98
Entry time: 32.83 (+1.65)
4 Vivi Metsälä 2006 Cetus Espoo +0.95 200 41.66 +9.16
- Amanda Nilsson 2006 Cetus Espoo DNS
Event official at: 4/10/2022 7:36:37 PM
Event 7, 50m perhosuinti naiset 17 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jasmin Savonen 2005 Cetus Espoo +0.74 401 33.04
Event official at: 4/10/2022 7:36:37 PM
Event 7, 50m perhosuinti naiset 18-99 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Siri Auvinen 2002 Cetus Espoo +0.66 679 27.73
2 Ida Slöör 2001 Cetus Espoo +0.72 506 30.58 +2.85
3 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo +0.72 499 30.73 +3.00
Entry time: 31.38 (-0.65)
4 Ciara Wacklin 2004 Cetus Espoo +0.64 426 32.39 +4.66
5 Milla-Lotta Tapanainen 2003 Cetus Espoo +0.76 412 32.76 +5.03
Entry time: 30.75 (+2.01)
Event official at: 4/10/2022 7:36:37 PM
2022-04-10 19:36:39 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus GP 5
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Apr 10, 2022 to Apr 10, 2022
Event 8, 50m perhosuinti miehet 9 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
- Leo Kajamaa 2013 Cetus Espoo DSQ SW8.2
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM
Event 8, 50m perhosuinti miehet 10 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kirill Kauppinen 2012 Cetus Espoo +0.89 57 56.35
- Emil Liikkanen 2012 Cetus Espoo +0.73 DSQ SW8.2
- Arn Pitkänen 2012 Cetus Espoo +0.75 DSQ SW8.2
- Mark Rubanov 2012 Cetus Espoo +0.90 DSQ SW8.2
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM
Event 8, 50m perhosuinti miehet 11 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anton Raunio 2011 Cetus Espoo +0.78 89 48.60
2 Theodor Karulin 2011 Cetus Espoo +0.51 65 54.07 +5.47
3 Mark Borisov 2011 Cetus Espoo +0.97 61 55.24 +6.64
4 Anton Lillandt 2011 Cetus Espoo +0.73 49 59.23 +10.63
- Niko Koskela 2011 Cetus Espoo +0.80 DSQ SW8.2
- Matias Silfver 2011 Cetus Espoo +0.80 DSQ SW8.2
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM
Event 8, 50m perhosuinti miehet 12 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Wilhelm Rasinmäki 2010 Cetus Espoo +0.75 205 36.84
Entry time: 36.56 (+0.28)
2 Daniel Kuismin 2010 Cetus Espoo +0.64 185 38.15 +1.31
Entry time: 37.92 (+0.23)
3 Eelis Hakulinen 2010 Cetus Espoo +0.85 158 40.18 +3.34
Entry time: 40.60 (-0.42)
4 Axel Paananen 2010 Cetus Espoo +0.73 151 40.78 +3.94
Entry time: 41.96 (-1.18)
5 Ville Tressel 2010 Cetus Espoo +0.78 145 41.38 +4.54
Entry time: 1:02.65 (-21.27)
6 Oliver Jalo 2010 Cetus Espoo +0.71 137 42.11 +5.27
Entry time: 43.72 (-1.61)
7 Leo Kiikka 2010 Cetus Espoo +0.95 80 50.46 +13.62
8 Felix Oksa 2010 Cetus Espoo +0.72 75 51.56 +14.72
Entry time: 59.37 (-7.81)
9 Rasmus Lönnqvist 2010 Cetus Espoo +0.70 41 1:02.96 +26.12
- Iaroslav Druzhinin 2010 Cetus Espoo +0.89 DSQ SW8.2
- Eero Hiekkanen 2010 Cetus Espoo DNS
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM
Event 8, 50m perhosuinti miehet 13 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Oliver Tavilahti 2009 Cetus Espoo +0.76 125 43.46
2 Jimi Malkki 2009 Cetus Espoo +0.85 125 43.48 +0.02
Entry time: 55.52 (-12.04)
3 Noa Kojonen 2009 Cetus Espoo +0.82 90 48.37 +4.91
Entry time: 47.99 (+0.38)
4 Moritz Kull 2009 Cetus Espoo +0.83 89 48.61 +5.15
Entry time: 47.64 (+0.97)
5 Daniel Gültekin 2009 Cetus Espoo +0.79 79 50.59 +7.13
6 Rasmus Karm 2009 Cetus Espoo +0.99 67 53.36 +9.90
7 AHAN KOMALI 2009 Cetus Espoo +0.88 56 56.68 +13.22
Entry time: 56.45 (+0.23)
- Henrik Pihlaja 2009 Cetus Espoo +0.68 DSQ SW8.3
- Rasmus Pernaa 2009 Cetus Espoo DNS
- Joonas Walldén 2009 Cetus Espoo DNS
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM
Event 8, 50m perhosuinti miehet 14 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Erik Lillandt 2008 Cetus Espoo +0.91 169 39.30
Entry time: 41.11 (-1.81)
2 Alvar Rintamäki 2008 Cetus Espoo +0.87 158 40.17 +0.87
Entry time: 43.20 (-3.03)
3 Onni-Aaron Lind 2008 Cetus Espoo +0.73 142 41.61 +2.31
4 Lauri Csere 2008 Cetus Espoo +0.67 134 42.45 +3.15
Entry time: 51.70 (-9.25)
5 Ilkka Rantanen 2008 Cetus Espoo +0.75 86 49.12 +9.82
Entry time: 48.85 (+0.27)
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM
Event 8, 50m perhosuinti miehet 15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Samu Uljas 2007 Cetus Espoo +0.84 286 32.99
Entry time: 39.62 (-6.63)
2 Tommy Palm 2007 Cetus Espoo +0.84 250 34.50 +1.51
Entry time: 35.93 (-1.43)
3 Joonas Keränen 2007 Cetus Espoo +0.71 219 36.03 +3.04
Entry time: 37.14 (-1.11)
- Adolf Kaisla 2007 Cetus Espoo +0.85 DSQ SW8.5
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM
Event 8, 50m perhosuinti miehet 16 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Olli Järvenpää 2006 Cetus Espoo +0.64 350 30.85
Entry time: 31.38 (-0.53)
2 Oskari Peltonen 2006 Cetus Espoo +0.78 156 40.39 +9.54
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM
Event 8, 50m perhosuinti miehet 18 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nuutti Laitinen 2004 Cetus Espoo +0.78 496 27.47
Entry time: 27.77 (-0.30)
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM
Event 8, 50m perhosuinti miehet 19-99 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Leo Mikkonen 2002 Cetus Espoo +0.62 621 25.49
Entry time: 25.78 (-0.29)
2 Eemil Kylmä 2001 Cetus Espoo +0.65 598 25.81 +0.32
Entry time: 25.30 (+0.51)
3 Otto Sormunen 2002 Cetus Espoo +0.75 564 26.31 +0.82
Entry time: 26.07 (+0.24)
4 Joona Ruuskanen 2000 Cetus Espoo +0.67 529 26.88 +1.39
5 Matias Rasinmäki 2003 Cetus Espoo +0.71 502 27.36 +1.87
Entry time: 27.50 (-0.14)
- Markku Rubanov 2000 Cetus Espoo DNS
Event official at: 4/10/2022 7:40:10 PM
2022-04-10 19:40:12 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus GP 5
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Apr 10, 2022 to Apr 10, 2022
Event 9, 50m masters perhosuinti 55-59 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ari Auvinen 1967 Cetus Espoo +0.85 32.06
2 Marko Lysmä 1965 Cetus Espoo +0.83 36.56 +4.50
Event official at: 4/10/2022 7:40:18 PM
2022-04-10 19:40:20 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner