Results for DM Langbane - Åben klasse 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM langbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørresundby Idrætscenter |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Damer - A Finale |
|
|
ER |
2:06.12 |
|
|
|
Katinka Hosszu |
1989 |
(HUN) |
Kazan (RUS) |
03-08-2015 |
|
|
|
|
DR |
2:09.73 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød |
Rom (ITA) |
27-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:17.00 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Wien (AUT) |
28-05-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
726 |
2:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.85 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
725 |
2:20.35 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.26 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
677 |
2:23.57 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.73 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
677 |
2:23.59 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.16 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
647 |
2:25.75 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.72 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
610 |
2:28.63 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.10 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lotte Hosper |
2002 |
KNZB |
+0.77 |
758 |
2:18.30 |
-1.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.02 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bertille Cousson |
2002 |
France |
+0.71 |
747 |
2:18.96 |
-1.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.06 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:50:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Damer - B Finale |
|
|
ER |
2:06.12 |
|
|
|
Katinka Hosszu |
1989 |
(HUN) |
Kazan (RUS) |
03-08-2015 |
|
|
|
|
DR |
2:09.73 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød |
Rom (ITA) |
27-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:17.00 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Wien (AUT) |
28-05-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI - Ishøj |
+0.83 |
667 |
2:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.82 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.68 |
663 |
2:24.58 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.95 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
654 |
2:25.25 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.52 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
639 |
2:26.35 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.80 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
633 |
2:26.82 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.77 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
623 |
2:27.59 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.78 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Bjørnholdt |
2000 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
623 |
2:27.60 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.53 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
606 |
2:29.00 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.29 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:50:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 18:50.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|