Resultat för Speedo Helsinki Swim Meet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Day 1 A Heats
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Speedo Helsinki Swim Meet
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne |
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 5, 2022 to Apr 6, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 400m Medley Men - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Turun Urheiluliitto |
+0.71 |
657 |
4:40.43 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:23.62 |
(+16.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.63 |
591 |
4:50.52 |
+10.09 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:43.27 |
(+7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigurd Olav Borgstrøm |
2002 |
Randaberg IL |
+0.70 |
574 |
4:53.28 |
+12.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:45.81 |
(+7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Artjom Alteberg |
2006 |
Ujumise Spordiklubi (USK) |
+0.52 |
532 |
5:00.75 |
+20.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 5:05.09 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Aleksander Stähr Aarnes |
2004 |
Asker SK |
+0.66 |
528 |
5:01.60 |
+21.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:49.06 |
(+12.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
514 |
5:04.34 |
+23.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:57.32 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nooa Matela |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.73 |
512 |
5:04.73 |
+24.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:51.90 |
(+12.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Kuitu |
2004 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
509 |
5:05.35 |
+24.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:50.65 |
(+14.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Rygh Simonsen |
2006 |
Ullensakersvømmerne |
+0.64 |
499 |
5:07.23 |
+26.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 5:03.58 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.61 |
499 |
5:07.35 |
+26.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 5:07.72 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Samuel Saari |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
495 |
5:08.18 |
+27.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:53.66 |
(+14.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.64 |
489 |
5:09.49 |
+29.06 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 4:59.49 |
(+10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Sukk |
2007 |
Kalevi Ujumiskool |
+0.61 |
474 |
5:12.61 |
+32.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 5:08.78 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
+0.63 |
469 |
5:13.82 |
+33.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 5:09.83 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
445 |
5:19.18 |
+38.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 5:00.46 |
(+18.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.63 |
432 |
5:22.47 |
+42.04 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 5:03.84 |
(+18.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 4/5/2022 9:44:51 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-05 10:23:20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|