2022-12-05   02:35:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Simmis-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Morning

Document
Tulokset
Simmis-uinnit
Paikka: Mäkelänrinteen Uintikeskus Järjestäjä: Helsingfors Simsällskap r.f.
Allas: 50m Päivämäärä: 15 04 2022 - 15 04 2022
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset T15 - Final
IKM13 3:06.67
IKM14 2:59.96
IKM15 2:58.11
GP 2:59.60
SM-raja 2:54.48
NSM-raja 2:57.17
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura +0.75 624 2:42.58 IKM14
Entry time: 2:43.70 (-1.12)
50m: 36.77
100m: 1:18.66
(41.89)
150m: 2:01.45
(42.79)
200m: 2:42.58
(41.13)
2 Uliana Nikashina 2009 ORCA Helsinki +0.63 510 2:53.86 +11.28 IKM13
Entry time: 3:01.20 (-7.34)
50m: 40.98
100m: 1:26.34
(45.36)
150m: 2:10.33
(43.99)
200m: 2:53.86
(43.53)
3 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.79 464 2:59.38 +16.80 GP
Entry time: 2:52.05 (+7.33)
50m: 40.22
100m: 1:26.11
(45.89)
150m: 2:12.72
(46.61)
200m: 2:59.38
(46.66)
4 Sira Katavisto 2008 ORCA Helsinki +0.73 445 3:01.89 +19.31
Entry time: 3:00.67 (+1.22)
50m: 39.64
100m: 1:26.59
(46.95)
150m: 2:14.59
(48.00)
200m: 3:01.89
(47.30)
5 Venla Hoffren 2009 Simmis Wanda ry +0.77 428 3:04.30 +21.72 IKM13
Entry time: 3:06.57 (-2.27)
50m: 40.67
100m: 1:27.88
(47.21)
150m: 2:16.25
(48.37)
200m: 3:04.30
(48.05)
6 Anniina Taipalus 2009 Helsingfors Simsällskap +0.69 398 3:08.81 +26.23
Entry time: 3:09.55 (-0.74)
50m: 43.09
100m: 1:31.60
(48.51)
150m: 2:20.76
(49.16)
200m: 3:08.81
(48.05)
7 Rebecca Mäkinen 2008 Uinti Tampere +0.72 378 3:12.05 +29.47
Entry time: 3:06.14 (+5.91)
50m: 41.33
100m: 1:28.84
(47.51)
150m: 2:20.15
(51.31)
200m: 3:12.05
(51.90)
8 Iiris Myllymäki 2008 Cetus Espoo +0.78 377 3:12.23 +29.65
Entry time: 3:10.30 (+1.93)
50m: 43.93
100m: 1:33.11
(49.18)
150m: 2:22.87
(49.76)
200m: 3:12.23
(49.36)
9 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo +0.74 375 3:12.54 +29.96
Entry time: 3:07.61 (+4.93)
50m: 42.42
100m: 1:31.18
(48.76)
150m: 2:21.85
(50.67)
200m: 3:12.54
(50.69)
10 Aida Laukkanen 2009 Lahden Uimaseura +0.83 364 3:14.47 +31.89
50m: 45.15
100m: 1:36.70
(51.55)
150m: 2:26.54
(49.84)
200m: 3:14.47
(47.93)
11 Elina Malinen 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.75 358 3:15.63 +33.05
50m: 42.50
100m: 1:33.17
(50.67)
150m: 2:24.15
(50.98)
200m: 3:15.63
(51.48)
12 Shreshta Balajee 2008 Cetus Espoo +0.75 348 3:17.40 +34.82
Entry time: 3:23.61 (-6.21)
50m: 45.24
100m: 1:34.47
(49.23)
150m: 2:25.92
(51.45)
200m: 3:17.40
(51.48)
13 Ellen Koponen 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.70 347 3:17.64 +35.06
Entry time: 3:35.13 (-17.49)
50m: 42.92
100m: 1:33.63
(50.71)
150m: 2:26.34
(52.71)
200m: 3:17.64
(51.30)
14 Emilia Ådjers 2008 Uinti Tampere +0.75 347 3:17.72 +35.14
Entry time: 3:16.99 (+0.73)
50m: 44.07
100m: 1:36.42
(52.35)
150m: 2:28.02
(51.60)
200m: 3:17.72
(49.70)
15 Emma Grönberg 2010 Cetus Espoo +0.86 336 3:19.85 +37.27
Entry time: 3:15.39 (+4.46)
50m: 45.90
100m: 1:37.07
(51.17)
150m: 2:27.75
(50.68)
200m: 3:19.85
(52.10)
16 Saimi Oksanen 2009 Simmis Wanda ry +0.84 335 3:19.96 +37.38
Entry time: 3:34.81 (-14.85)
50m: 44.84
100m: 1:35.88
(51.04)
150m: 2:28.60
(52.72)
200m: 3:19.96
(51.36)
17 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo +0.83 332 3:20.53 +37.95
Entry time: 3:15.71 (+4.82)
50m: 46.42
100m: 1:37.68
(51.26)
150m: 2:30.10
(52.42)
200m: 3:20.53
(50.43)
18 Aurora Pimenoff 2008 Helsingfors Simsällskap +0.78 326 3:21.79 +39.21
Entry time: 3:24.96 (-3.17)
50m: 44.57
100m: 1:37.20
(52.63)
150m: 2:29.79
(52.59)
200m: 3:21.79
(52.00)
19 Saana Helsto 2007 Nurmijärven Uinti +0.71 322 3:22.71 +40.13
50m: 46.07
100m: 1:39.02
(52.95)
150m: 2:32.95
(53.93)
200m: 3:22.71
(49.76)
20 Emilia Björkhem 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.81 318 3:23.51 +40.93
50m: 47.47
100m: 1:40.09
(52.62)
150m: 2:34.96
(54.87)
200m: 3:23.51
(48.55)
21 Ellen Marjamaa 2009 Cetus Espoo +0.97 315 3:24.13 +41.55
Entry time: 3:21.49 (+2.64)
50m: 46.62
100m: 1:38.93
(52.31)
150m: 2:31.90
(52.97)
200m: 3:24.13
(52.23)
22 Selma Ala-Karvia 2008 Uinti Tampere +0.67 308 3:25.71 +43.13
Entry time: 3:22.92 (+2.79)
50m: 45.29
100m: 1:37.96
(52.67)
150m: 2:32.32
(54.36)
200m: 3:25.71
(53.39)
23 Mia Viilup 2010 Aquamarine Spordiklubi +0.81 289 3:30.16 +47.58
Entry time: 3:25.16 (+5.00)
50m: 48.37
100m: 1:41.38
(53.01)
150m: 2:36.12
(54.74)
200m: 3:30.16
(54.04)
24 Emmi Sintonen 2009 Simmis Grani +0.79 258 3:38.18 +55.60
Entry time: 3:31.99 (+6.19)
50m: 49.61
100m: 1:44.78
(55.17)
150m: 2:41.58
(56.80)
200m: 3:38.18
(56.60)
25 Ursula Tamminen 2008 Nurmijärven Uinti +0.85 246 3:41.72 +59.14
Entry time: 3:38.13 (+3.59)
50m: 48.70
100m: 1:46.33
(57.63)
150m: 2:42.84
(56.51)
200m: 3:41.72
(58.88)
26 Oona Salo 2008 ORCA Helsinki +0.61 234 3:45.44 +1:02.86
50m: 51.02
100m: 1:50.60
(59.58)
150m: 2:50.73
(1:00.13)
200m: 3:45.44
(54.71)
27 Ellen Eriksson 2010 Simmis Wanda ry +0.82 212 3:52.68 +1:10.10
50m: 48.82
100m: 1:48.09
(59.27)
150m: 2:50.68
(1:02.59)
200m: 3:52.68
(1:02.00)
28 Venla Väisänen 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.75 212 3:52.78 +1:10.20
50m: 54.38
100m: 1:53.32
(58.94)
150m: 2:54.37
(1:01.05)
200m: 3:52.78
(58.41)
29 Emma Kaiser 2011 ORCA Helsinki +0.75 211 3:53.22 +1:10.64
Entry time: 3:51.84 (+1.38)
50m: 54.21
100m: 1:53.90
(59.69)
150m: 2:54.88
(1:00.98)
200m: 3:53.22
(58.34)
30 Lumi Sutinen 2011 ORCA Helsinki +0.76 208 3:54.40 +1:11.82
50m: 51.59
100m: 1:53.00
(1:01.41)
150m: 2:56.89
(1:03.89)
200m: 3:54.40
(57.51)
31 Ennaliina Malinen 2010 ORCA Helsinki +0.87 102 4:56.98 +2:14.40
50m: 1:04.80
100m: 2:21.09
(1:16.29)
150m: 3:39.05
(1:17.96)
200m: 4:56.98
(1:17.93)
- Alisa Myllykoski 2009 Vanders DNS
Laji virallinen: 4/15/2022 12:28:53 PM
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset N - Final
IKM13 3:06.67
IKM14 2:59.96
IKM15 2:58.11
GP 2:59.60
SM-raja 2:54.48
NSM-raja 2:57.17
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aida Pasma 2003 Riihimäen Uimaseura +0.67 602 2:44.55 GP
Entry time: 2:42.12 (+2.43)
50m: 38.38
100m: 1:20.74
(42.36)
150m: 2:03.07
(42.33)
200m: 2:44.55
(41.48)
2 Alina Talja 2004 Uinti Tampere +0.60 558 2:48.74 +4.19 GP
Entry time: 2:48.21 (+0.53)
50m: 38.24
100m: 1:20.79
(42.55)
150m: 2:05.01
(44.22)
200m: 2:48.74
(43.73)
3 Sara Myller 2003 Tuusulan Uimaseura ry +0.77 510 2:53.91 +9.36 GP
Entry time: 2:50.53 (+3.38)
50m: 38.49
100m: 1:21.37
(42.88)
150m: 2:06.90
(45.53)
200m: 2:53.91
(47.01)
4 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.70 494 2:55.72 +11.17 GP
Entry time: 2:48.54 (+7.18)
50m: 38.16
100m: 1:22.48
(44.32)
150m: 2:08.32
(45.84)
200m: 2:55.72
(47.40)
5 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.79 494 2:55.77 +11.22 GP
Entry time: 2:50.42 (+5.35)
50m: 39.99
100m: 1:25.64
(45.65)
150m: 2:11.27
(45.63)
200m: 2:55.77
(44.50)
6 Ronja Kero 2005 ORCA Helsinki +0.73 464 2:59.40 +14.85 GP
Entry time: 2:59.65 (-0.25)
50m: 39.41
100m: 1:26.08
(46.67)
150m: 2:12.91
(46.83)
200m: 2:59.40
(46.49)
7 Senni Hokkanen 2006 Riihimäen Uimaseura +0.77 452 3:00.99 +16.44
Entry time: 3:01.82 (-0.83)
50m: 41.31
100m: 1:27.45
(46.14)
150m: 2:13.95
(46.50)
200m: 3:00.99
(47.04)
8 Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda ry +0.74 406 3:07.61 +23.06
Entry time: 3:05.33 (+2.28)
50m: 41.80
100m: 1:29.82
(48.02)
150m: 2:19.38
(49.56)
200m: 3:07.61
(48.23)
Laji virallinen: 4/15/2022 12:28:53 PM
15-04-2022 12:29:06 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Helsingfors Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner