2022-12-07   14:18:06
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Simmis-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Morning

Document
Tulokset
Simmis-uinnit
Paikka: Mäkelänrinteen Uintikeskus Järjestäjä: Helsingfors Simsällskap r.f.
Allas: 50m Päivämäärä: 15 04 2022 - 15 04 2022
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset T15 - Final
IKM13 2:48.00
IKM14 2:41.85
IKM15 2:40.56
GP 2:39.40
SM-raja 2:37.00
NSM-raja 2:38.00
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo +0.68 514 2:33.98 IKM15
Entry time: 2:31.68 (+2.30)
50m: 36.03
100m: 1:14.70
(38.67)
150m: 1:54.44
(39.74)
200m: 2:33.98
(39.54)
2 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo +0.65 423 2:44.26 +10.28 IKM13
Entry time: 2:45.09 (-0.83)
50m: 39.31
100m: 1:21.35
(42.04)
150m: 2:03.52
(42.17)
200m: 2:44.26
(40.74)
3 Iryna Serik 2007 Helsingfors Simsällskap +0.61 420 2:44.60 +10.62
Entry time: 2:41.60 (+3.00)
50m: 37.53
100m: 1:19.25
(41.72)
150m: 2:02.40
(43.15)
200m: 2:44.60
(42.20)
4 Anni Eskelinen 2009 Lahden Uimaseura +0.72 402 2:47.04 +13.06 IKM13
Entry time: 2:47.10 (-0.06)
50m: 38.55
100m: 1:21.55
(43.00)
150m: 2:04.95
(43.40)
200m: 2:47.04
(42.09)
5 Mea Ingram 2008 Simmis Wanda ry +0.65 396 2:47.88 +13.90
Entry time: 2:49.81 (-1.93)
50m: 39.33
100m: 1:22.86
(43.53)
150m: 2:07.27
(44.41)
200m: 2:47.88
(40.61)
6 Joanna Kivelä 2007 Uinti Tampere +0.66 390 2:48.81 +14.83
Entry time: 2:47.74 (+1.07)
50m: 38.26
100m: 1:21.37
(43.11)
150m: 2:05.48
(44.11)
200m: 2:48.81
(43.33)
7 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap +0.76 383 2:49.72 +15.74
Entry time: 2:49.78 (-0.06)
50m: 38.36
100m: 1:22.11
(43.75)
150m: 2:06.89
(44.78)
200m: 2:49.72
(42.83)
8 Aino Lindholm 2008 Riihimäen Uimaseura +0.65 382 2:49.94 +15.96
Entry time: 2:41.94 (+8.00)
50m: 39.38
100m: 1:22.78
(43.40)
150m: 2:07.30
(44.52)
200m: 2:49.94
(42.64)
9 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo +0.73 363 2:52.83 +18.85
Entry time: 2:52.46 (+0.37)
50m: 40.25
100m: 1:25.09
(44.84)
150m: 2:09.52
(44.43)
200m: 2:52.83
(43.31)
10 Raakel Rihte 2008 Cetus Espoo +0.68 363 2:52.88 +18.90
Entry time: 2:54.07 (-1.19)
50m: 38.77
100m: 1:24.23
(45.46)
150m: 2:10.18
(45.95)
200m: 2:52.88
(42.70)
11 Anjelica Sood 2007 Cetus Espoo +0.70 354 2:54.24 +20.26
Entry time: 2:53.03 (+1.21)
50m: 39.49
100m: 1:24.09
(44.60)
150m: 2:08.54
(44.45)
200m: 2:54.24
(45.70)
12 Ylva Holmberg 2009 Cetus Espoo +0.82 346 2:55.62 +21.64
Entry time: 2:53.10 (+2.52)
50m: 41.05
100m: 1:25.97
(44.92)
150m: 2:11.39
(45.42)
200m: 2:55.62
(44.23)
13 Vanessa Nylund 2009 Simmis Grani +0.72 338 2:56.98 +23.00
Entry time: 2:55.19 (+1.79)
50m: 40.09
100m: 1:25.90
(45.81)
150m: 2:11.84
(45.94)
200m: 2:56.98
(45.14)
14 Vilhelmiina Lindholm 2007 Riihimäen Uimaseura +0.70 316 3:00.96 +26.98
Entry time: 3:15.66 (-14.70)
50m: 42.10
100m: 1:28.20
(46.10)
150m: 2:16.96
(48.76)
200m: 3:00.96
(44.00)
15 Krista Kaasinen 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.80 314 3:01.43 +27.45
Entry time: 3:00.81 (+0.62)
50m: 41.84
100m: 1:28.12
(46.28)
150m: 2:15.76
(47.64)
200m: 3:01.43
(45.67)
16 Hanna Reinikainen 2008 Simmis Wanda ry +0.84 310 3:02.15 +28.17
Entry time: 3:07.94 (-5.79)
50m: 40.13
100m: 1:28.09
(47.96)
150m: 2:17.25
(49.16)
200m: 3:02.15
(44.90)
17 Neela Juvonen 2009 Cetus Espoo +0.68 302 3:03.76 +29.78
Entry time: 3:01.99 (+1.77)
50m: 42.79
100m: 1:29.32
(46.53)
150m: 2:17.53
(48.21)
200m: 3:03.76
(46.23)
18 Elsa Mänttäri 2009 Cetus Espoo +0.80 298 3:04.47 +30.49
Entry time: 3:09.13 (-4.66)
50m: 43.82
100m: 1:31.04
(47.22)
150m: 2:18.69
(47.65)
200m: 3:04.47
(45.78)
19 Aada Tuononen 2009 Cetus Espoo +0.90 279 3:08.72 +34.74
Entry time: 3:02.35 (+6.37)
50m: 44.03
100m: 1:32.00
(47.97)
150m: 2:20.33
(48.33)
200m: 3:08.72
(48.39)
20 Sarah Perasath 2009 Simmis Wanda ry +0.70 241 3:18.06 +44.08
50m: 46.90
100m: 1:38.47
(51.57)
150m: 2:30.26
(51.79)
200m: 3:18.06
(47.80)
21 Emilia Lindroos 2011 Simmis Wanda ry +0.90 239 3:18.60 +44.62
50m: 47.18
100m: 1:38.90
(51.72)
150m: 2:31.85
(52.95)
200m: 3:18.60
(46.75)
22 Aina-Taika Piminäinen 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.79 231 3:20.88 +46.90
50m: 46.35
100m: 1:38.82
(52.47)
150m: 2:31.53
(52.71)
200m: 3:20.88
(49.35)
23 Isla Ovaskainen 2011 ORCA Helsinki +0.69 214 3:26.21 +52.23
Entry time: 3:26.00 (+0.21)
50m: 48.42
100m: 1:42.33
(53.91)
150m: 2:36.02
(53.69)
200m: 3:26.21
(50.19)
Laji virallinen: 4/15/2022 12:01:28 PM
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset N - Final
IKM13 2:48.00
IKM14 2:41.85
IKM15 2:40.56
GP 2:39.40
SM-raja 2:37.00
NSM-raja 2:38.00
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo +0.72 617 2:24.85 GP
Entry time: 2:22.16 (+2.69)
50m: 33.48
100m: 1:09.43
(35.95)
150m: 1:47.04
(37.61)
200m: 2:24.85
(37.81)
2 Minttu Paalanen 2003 Lahden Uimaseura +0.62 581 2:27.76 +2.91 GP
Entry time: 2:25.83 (+1.93)
50m: 34.16
100m: 1:11.40
(37.24)
150m: 1:49.96
(38.56)
200m: 2:27.76
(37.80)
3 Emma Gschwentner 1997 Uinti Tampere +0.73 553 2:30.20 +5.35 GP
Entry time: 2:22.29 (+7.91)
50m: 34.39
100m: 1:11.59
(37.20)
150m: 1:51.27
(39.68)
200m: 2:30.20
(38.93)
4 Roona Karola 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.54 526 2:32.77 +7.92 GP
Entry time: 2:30.92 (+1.85)
50m: 35.34
100m: 1:14.63
(39.29)
150m: 1:53.92
(39.29)
200m: 2:32.77
(38.85)
5 Jenna Pulkkinen 2004 Helsingfors Simsällskap +0.63 478 2:37.71 +12.86 GP
50m: 37.09
100m: 1:17.55
(40.46)
150m: 1:58.35
(40.80)
200m: 2:37.71
(39.36)
6 Isla Leinonen 2006 Uinti Tampere +0.64 477 2:37.84 +12.99 GP
Entry time: 2:27.07 (+10.77)
50m: 35.94
100m: 1:15.30
(39.36)
150m: 1:56.09
(40.79)
200m: 2:37.84
(41.75)
7 Iida Savulahti 2004 Riihimäen Uimaseura +0.61 464 2:39.33 +14.48 GP
Entry time: 2:49.87 (-10.54)
50m: 36.14
100m: 1:16.44
(40.30)
150m: 1:58.47
(42.03)
200m: 2:39.33
(40.86)
8 Siiri Ruponen 2005 Riihimäen Uimaseura +0.79 442 2:41.88 +17.03
Entry time: 2:52.93 (-11.05)
50m: 37.06
100m: 1:17.94
(40.88)
150m: 2:00.92
(42.98)
200m: 2:41.88
(40.96)
Laji virallinen: 4/15/2022 12:01:28 PM
15-04-2022 12:02:11 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Helsingfors Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner