2022-12-07   15:28:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Simmis-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Morning

Document
Tulokset
Simmis-uinnit
Paikka: Mäkelänrinteen Uintikeskus Järjestäjä: Helsingfors Simsällskap r.f.
Allas: 50m Päivämäärä: 15 04 2022 - 15 04 2022
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset T15 - Final
Rollo11 6:22.00
Rollo12 5:51.79
IKM13 5:08.88
IKM14 4:58.27
IKM15 4:53.15
GP 4:54.60
SM-raja 4:48.27
NSM-raja 4:51.35
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.74 581 4:43.22 IKM15
Entry time: 4:46.70 (-3.48)
50m: 30.99
100m: 1:06.25
(35.26)
150m: 1:42.75
(36.50)
200m: 2:19.20
(36.45)
250m: 2:55.60
(36.40)
300m: 3:32.13
(36.53)
350m: 4:08.48
(36.35)
400m: 4:43.22
(34.74)
2 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap +0.74 539 4:50.54 +7.32 IKM15
Entry time: 4:50.88 (-0.34)
50m: 31.36
100m: 1:07.02
(35.66)
150m: 1:44.15
(37.13)
200m: 2:21.39
(37.24)
250m: 2:58.56
(37.17)
300m: 3:36.19
(37.63)
350m: 4:13.93
(37.74)
400m: 4:50.54
(36.61)
3 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura +0.73 536 4:50.97 +7.75 IKM14
Entry time: 4:59.34 (-8.37)
50m: 33.19
100m: 1:09.21
(36.02)
150m: 1:46.30
(37.09)
200m: 2:23.39
(37.09)
250m: 3:00.21
(36.82)
300m: 3:37.64
(37.43)
350m: 4:14.78
(37.14)
400m: 4:50.97
(36.19)
4 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.70 529 4:52.25 +9.03 IKM15
Entry time: 4:51.25 (+1.00)
50m: 31.71
100m: 1:08.14
(36.43)
150m: 1:45.50
(37.36)
200m: 2:23.23
(37.73)
250m: 3:01.08
(37.85)
300m: 3:38.98
(37.90)
350m: 4:16.23
(37.25)
400m: 4:52.25
(36.02)
5 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo +0.76 495 4:58.85 +15.63 IKM13
Entry time: 4:57.74 (+1.11)
50m: 33.48
100m: 1:11.45
(37.97)
150m: 1:49.94
(38.49)
200m: 2:28.65
(38.71)
250m: 3:06.11
(37.46)
300m: 3:41.74
(35.63)
350m: 4:21.67
(39.93)
400m: 4:58.85
(37.18)
6 Laura Lehtoila 2008 ORCA Helsinki +0.81 475 5:02.87 +19.65
Entry time: 5:01.66 (+1.21)
50m: 33.52
100m: 1:11.51
(37.99)
150m: 1:49.35
(37.84)
200m: 2:28.70
(39.35)
250m: 3:07.13
(38.43)
300m: 3:46.70
(39.57)
350m: 4:25.36
(38.66)
400m: 5:02.87
(37.51)
7 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo +0.75 474 5:03.26 +20.04 IKM13
Entry time: 5:08.02 (-4.76)
50m: 34.29
100m: 1:12.03
(37.74)
150m: 1:50.77
(38.74)
200m: 2:30.02
(39.25)
250m: 3:08.83
(38.81)
300m: 3:48.08
(39.25)
350m: 4:26.84
(38.76)
400m: 5:03.26
(36.42)
8 Aino Ruottinen 2007 Uinti Tampere +0.79 462 5:05.69 +22.47
Entry time: 5:09.90 (-4.21)
50m: 33.43
100m: 1:10.38
(36.95)
150m: 1:48.96
(38.58)
200m: 2:27.27
(38.31)
250m: 3:06.65
(39.38)
300m: 3:46.56
(39.91)
350m: 4:27.06
(40.50)
400m: 5:05.69
(38.63)
9 Iiris Pajamo 2008 Simmis Wanda ry +0.72 462 5:05.83 +22.61
Entry time: 5:03.60 (+2.23)
50m: 33.73
100m: 1:11.51
(37.78)
150m: 1:50.23
(38.72)
200m: 2:29.46
(39.23)
250m: 3:08.86
(39.40)
300m: 3:48.57
(39.71)
350m: 4:27.62
(39.05)
400m: 5:05.83
(38.21)
10 Aino Lindholm 2008 Riihimäen Uimaseura +0.59 456 5:07.05 +23.83
Entry time: 4:58.32 (+8.73)
50m: 33.52
100m: 1:11.52
(38.00)
150m: 1:51.44
(39.92)
200m: 2:31.97
(40.53)
250m: 3:12.27
(40.30)
300m: 3:51.37
(39.10)
350m: 4:31.07
(39.70)
400m: 5:07.05
(35.98)
11 Sara Uski 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.85 443 5:10.08 +26.86
Entry time: 5:17.76 (-7.68)
50m: 35.48
100m: 1:14.32
(38.84)
150m: 1:54.59
(40.27)
200m: 2:34.99
(40.40)
250m: 3:15.21
(40.22)
300m: 3:55.88
(40.67)
350m: 4:33.51
(37.63)
400m: 5:10.08
(36.57)
12 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry +0.72 432 5:12.74 +29.52
Entry time: 5:15.26 (-2.52)
50m: 34.80
100m: 1:13.76
(38.96)
150m: 1:53.80
(40.04)
200m: 2:34.47
(40.67)
250m: 3:15.34
(40.87)
300m: 3:55.82
(40.48)
350m: 4:35.00
(39.18)
400m: 5:12.74
(37.74)
13 Vivian Oker-Blom 2009 Helsingfors Simsällskap +0.73 432 5:12.77 +29.55
Entry time: 5:12.37 (+0.40)
50m: 34.38
100m: 1:13.39
(39.01)
150m: 1:53.15
(39.76)
200m: 2:33.01
(39.86)
250m: 3:13.39
(40.38)
300m: 3:54.64
(41.25)
350m: 4:34.67
(40.03)
400m: 5:12.77
(38.10)
14 Elina Malinen 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.68 430 5:13.10 +29.88
Entry time: 5:04.76 (+8.34)
50m: 33.36
100m: 1:11.56
(38.20)
150m: 1:51.05
(39.49)
200m: 2:31.40
(40.35)
250m: 3:12.37
(40.97)
300m: 3:53.46
(41.09)
350m: 4:34.33
(40.87)
400m: 5:13.10
(38.77)
15 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.75 419 5:15.85 +32.63
Entry time: 5:07.31 (+8.54)
50m: 31.75
100m: 1:09.20
(37.45)
150m: 1:48.85
(39.65)
200m: 2:30.01
(41.16)
250m: 3:11.29
(41.28)
300m: 3:53.35
(42.06)
350m: 4:34.94
(41.59)
400m: 5:15.85
(40.91)
16 Sanni Ahvenniemi 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.84 414 5:17.09 +33.87
Entry time: 5:23.44 (-6.35)
50m: 36.08
100m: 1:16.27
(40.19)
150m: 1:56.91
(40.64)
200m: 2:37.57
(40.66)
250m: 3:17.38
(39.81)
300m: 3:57.95
(40.57)
350m: 4:37.93
(39.98)
400m: 5:17.09
(39.16)
17 Emma Grönberg 2010 Cetus Espoo +0.73 405 5:19.46 +36.24 Rollo12
Entry time: 5:20.54 (-1.08)
50m: 35.32
100m: 1:15.01
(39.69)
150m: 1:55.24
(40.23)
200m: 2:36.24
(41.00)
250m: 3:17.54
(41.30)
300m: 3:58.91
(41.37)
350m: 4:40.52
(41.61)
400m: 5:19.46
(38.94)
18 Iiris Kostiainen 2008 Helsingfors Simsällskap +0.77 403 5:20.10 +36.88
Entry time: 5:14.52 (+5.58)
50m: 37.03
100m: 1:17.77
(40.74)
150m: 1:58.20
(40.43)
200m: 2:38.92
(40.72)
250m: 3:18.82
(39.90)
300m: 3:59.29
(40.47)
350m: 4:39.95
(40.66)
400m: 5:20.10
(40.15)
19 Andrea Rokkanen 2007 Simmis Grani +0.67 388 5:24.02 +40.80
Entry time: 5:35.99 (-11.97)
50m: 36.42
100m: 1:18.16
(41.74)
150m: 2:00.35
(42.19)
200m: 2:42.78
(42.43)
250m: 3:24.40
(41.62)
300m: 4:06.24
(41.84)
350m: 4:46.47
(40.23)
400m: 5:24.02
(37.55)
20 Venla Salminen 2010 Simmis Wanda ry +0.75 384 5:25.16 +41.94 Rollo12
Entry time: 5:37.09 (-11.93)
50m: 36.11
100m: 1:18.21
(42.10)
150m: 2:00.42
(42.21)
200m: 2:42.64
(42.22)
250m: 3:24.89
(42.25)
300m: 4:06.61
(41.72)
350m: 4:47.38
(40.77)
400m: 5:25.16
(37.78)
21 Emelina Vento 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.86 384 5:25.32 +42.10 Rollo12
Entry time: 5:26.48 (-1.16)
50m: 37.23
100m: 1:18.20
(40.97)
150m: 1:59.47
(41.27)
200m: 2:40.33
(40.86)
250m: 3:21.03
(40.70)
300m: 4:03.11
(42.08)
350m: 4:44.02
(40.91)
400m: 5:25.32
(41.30)
22 Emilia Ådjers 2008 Uinti Tampere +0.79 383 5:25.50 +42.28
Entry time: 5:25.67 (-0.17)
50m: 35.95
100m: 1:16.98
(41.03)
150m: 1:58.70
(41.72)
200m: 2:40.50
(41.80)
250m: 3:23.00
(42.50)
300m: 4:04.65
(41.65)
350m: 4:46.01
(41.36)
400m: 5:25.50
(39.49)
23 Aura Haunia 2007 Simmis Wanda ry +0.65 382 5:25.87 +42.65
Entry time: 5:34.52 (-8.65)
50m: 36.03
100m: 1:16.67
(40.64)
150m: 1:58.59
(41.92)
200m: 2:40.87
(42.28)
250m: 3:23.54
(42.67)
300m: 4:05.71
(42.17)
350m: 4:47.28
(41.57)
400m: 5:25.87
(38.59)
24 Laura-lota Melih 2009 Aquamarine Spordiklubi +0.77 376 5:27.45 +44.23
Entry time: 5:39.59 (-12.14)
50m: 36.23
100m: 1:17.51
(41.28)
150m: 2:00.00
(42.49)
200m: 2:42.06
(42.06)
250m: 3:24.40
(42.34)
300m: 4:06.54
(42.14)
350m: 4:48.05
(41.51)
400m: 5:27.45
(39.40)
25 Nella Kortteinen 2007 Uinti Tampere +0.70 376 5:27.49 +44.27
Entry time: 5:09.94 (+17.55)
50m: 35.40
100m: 1:15.08
(39.68)
150m: 1:56.92
(41.84)
200m: 2:38.83
(41.91)
250m: 3:21.70
(42.87)
300m: 4:03.84
(42.14)
350m: 4:46.53
(42.69)
400m: 5:27.49
(40.96)
26 Viktoria Tuominen 2010 Helsingfors Simsällskap +0.79 376 5:27.61 +44.39 Rollo12
Entry time: 5:10.88 (+16.73)
50m: 35.69
100m: 1:16.42
(40.73)
150m: 1:58.00
(41.58)
200m: 2:40.05
(42.05)
250m: 3:22.46
(42.41)
300m: 4:04.69
(42.23)
350m: 4:47.84
(43.15)
400m: 5:27.61
(39.77)
27 Anni Eskelinen 2009 Lahden Uimaseura +0.80 368 5:29.79 +46.57
Entry time: 5:28.59 (+1.20)
50m: 35.55
100m: 1:17.43
(41.88)
150m: 2:00.09
(42.66)
200m: 2:42.52
(42.43)
250m: 3:25.51
(42.99)
300m: 4:07.73
(42.22)
350m: 4:49.96
(42.23)
400m: 5:29.79
(39.83)
28 Aurora Pimenoff 2008 Helsingfors Simsällskap +0.80 368 5:29.86 +46.64
Entry time: 5:31.39 (-1.53)
50m: 37.28
100m: 1:19.36
(42.08)
150m: 2:01.94
(42.58)
200m: 2:43.43
(41.49)
250m: 3:24.47
(41.04)
300m: 4:07.37
(42.90)
350m: 4:48.67
(41.30)
400m: 5:29.86
(41.19)
29 Nea Vilén 2007 Simmis Wanda ry +0.68 366 5:30.54 +47.32
Entry time: 5:31.81 (-1.27)
50m: 35.85
100m: 1:16.91
(41.06)
150m: 1:59.14
(42.23)
200m: 2:41.45
(42.31)
250m: 3:24.32
(42.87)
300m: 4:06.68
(42.36)
350m: 4:49.23
(42.55)
400m: 5:30.54
(41.31)
30 Emilia Elizaveta Karulina 2008 Cetus Espoo +0.71 357 5:33.27 +50.05
Entry time: 5:38.73 (-5.46)
50m: 37.98
100m: 1:20.91
(42.93)
150m: 2:04.41
(43.50)
200m: 2:48.16
(43.75)
250m: 3:30.20
(42.04)
300m: 4:13.13
(42.93)
350m: 4:53.15
(40.02)
400m: 5:33.27
(40.12)
31 Lumia Malmström 2008 Simmis Wanda ry +0.85 354 5:34.05 +50.83
Entry time: 5:40.45 (-6.40)
50m: 36.78
100m: 1:19.67
(42.89)
150m: 2:03.02
(43.35)
200m: 2:45.67
(42.65)
250m: 3:29.63
(43.96)
300m: 4:12.70
(43.07)
350m: 4:54.54
(41.84)
400m: 5:34.05
(39.51)
32 Enni Sinkko 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.65 354 5:34.23 +51.01
Entry time: 5:35.40 (-1.17)
50m: 36.20
100m: 1:16.84
(40.64)
150m: 1:59.37
(42.53)
200m: 2:42.07
(42.70)
250m: 3:25.65
(43.58)
300m: 4:09.12
(43.47)
350m: 4:52.88
(43.76)
400m: 5:34.23
(41.35)
33 Ellen Marjamaa 2009 Cetus Espoo +0.88 353 5:34.41 +51.19
Entry time: 5:36.99 (-2.58)
50m: 38.02
100m: 1:19.66
(41.64)
150m: 2:02.84
(43.18)
200m: 2:45.84
(43.00)
250m: 3:29.25
(43.41)
300m: 4:12.43
(43.18)
350m: 4:54.70
(42.27)
400m: 5:34.41
(39.71)
34 Kertu Kangru 2010 Aquamarine Spordiklubi +0.74 350 5:35.42 +52.20 Rollo12
Entry time: 5:38.22 (-2.80)
50m: 36.47
100m: 1:17.12
(40.65)
150m: 1:59.90
(42.78)
200m: 2:43.19
(43.29)
250m: 3:26.86
(43.67)
300m: 4:11.15
(44.29)
350m: 4:53.33
(42.18)
400m: 5:35.42
(42.09)
35 Olga Kaiser 2008 ORCA Helsinki +0.72 347 5:36.32 +53.10
Entry time: 5:35.56 (+0.76)
50m: 36.47
100m: 1:15.44
(38.97)
150m: 1:56.88
(41.44)
200m: 2:39.68
(42.80)
250m: 3:24.78
(45.10)
300m: 4:09.42
(44.64)
350m: 4:53.81
(44.39)
400m: 5:36.32
(42.51)
36 Iida Pahkala 2010 Gladius Kirkkonummi +0.82 346 5:36.51 +53.29 Rollo12
Entry time: 5:40.84 (-4.33)
50m: 36.98
100m: 1:21.44
(44.46)
150m: 2:06.26
(44.82)
200m: 2:51.37
(45.11)
250m: 3:34.33
(42.96)
300m: 4:17.20
(42.87)
350m: 4:58.32
(41.12)
400m: 5:36.51
(38.19)
37 Aada Tuononen 2009 Cetus Espoo +0.82 346 5:36.66 +53.44
Entry time: 5:38.13 (-1.47)
50m: 36.90
100m: 1:18.80
(41.90)
150m: 2:01.52
(42.72)
200m: 2:45.61
(44.09)
250m: 3:28.56
(42.95)
300m: 4:12.57
(44.01)
350m: 4:55.29
(42.72)
400m: 5:36.66
(41.37)
38 Nadiia Kravchuk 2009 Helsingfors Simsällskap +0.86 330 5:42.13 +58.91
Entry time: 5:32.70 (+9.43)
50m: 37.32
100m: 1:19.10
(41.78)
150m: 2:02.23
(43.13)
200m: 2:45.52
(43.29)
250m: 3:29.45
(43.93)
300m: 4:14.05
(44.60)
350m: 4:58.40
(44.35)
400m: 5:42.13
(43.73)
39 Aino Koivuluoma 2009 Lahden Uimaseura +0.79 330 5:42.15 +58.93
Entry time: 5:39.78 (+2.37)
50m: 35.93
100m: 1:19.16
(43.23)
150m: 2:03.82
(44.66)
200m: 2:47.34
(43.52)
250m: 3:31.48
(44.14)
300m: 4:16.24
(44.76)
350m: 5:00.82
(44.58)
400m: 5:42.15
(41.33)
40 Aida Laukkanen 2009 Lahden Uimaseura +0.81 305 5:51.25 +1:08.03
Entry time: 5:50.07 (+1.18)
50m: 37.57
100m: 1:21.93
(44.36)
150m: 2:06.19
(44.26)
200m: 2:52.51
(46.32)
250m: 3:37.44
(44.93)
300m: 4:23.02
(45.58)
350m: 5:07.57
(44.55)
400m: 5:51.25
(43.68)
41 Iina Hakulinen 2008 Cetus Espoo +0.72 304 5:51.30 +1:08.08
Entry time: 6:13.44 (-22.14)
50m: 37.00
100m: 1:21.37
(44.37)
150m: 2:06.80
(45.43)
200m: 2:52.51
(45.71)
250m: 3:38.17
(45.66)
300m: 4:23.13
(44.96)
350m: 5:09.15
(46.02)
400m: 5:51.30
(42.15)
42 Sanni Hakulinen 2008 Cetus Espoo +0.78 303 5:51.85 +1:08.63
Entry time: 6:21.55 (-29.70)
50m: 37.23
100m: 1:21.92
(44.69)
150m: 2:08.49
(46.57)
200m: 2:53.24
(44.75)
250m: 3:39.76
(46.52)
300m: 4:25.82
(46.06)
350m: 5:10.67
(44.85)
400m: 5:51.85
(41.18)
43 Mia Viilup 2010 Aquamarine Spordiklubi +0.77 303 5:51.98 +1:08.76
Entry time: 5:48.95 (+3.03)
50m: 39.67
100m: 1:23.39
(43.72)
150m: 2:08.29
(44.90)
200m: 2:52.84
(44.55)
250m: 3:37.47
(44.63)
300m: 4:23.07
(45.60)
350m: 5:08.40
(45.33)
400m: 5:51.98
(43.58)
44 Venla Kiviaho 2011 Simmis Wanda ry +0.80 296 5:54.45 +1:11.23 Rollo11
Entry time: 6:11.10 (-16.65)
50m: 37.36
100m: 1:20.59
(43.23)
150m: 2:07.15
(46.56)
200m: 2:53.15
(46.00)
250m: 3:39.88
(46.73)
300m: 4:27.90
(48.02)
350m: 5:13.30
(45.40)
400m: 5:54.45
(41.15)
45 Anastasia-Aleksandra Peltone 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.86 287 5:58.18 +1:14.96
Entry time: 5:43.51 (+14.67)
50m: 39.52
100m: 1:23.07
(43.55)
150m: 2:08.31
(45.24)
200m: 2:54.38
(46.07)
250m: 3:40.41
(46.03)
300m: 4:26.68
(46.27)
350m: 5:12.64
(45.96)
400m: 5:58.18
(45.54)
46 Seela Saario 2009 ORCA Helsinki +0.83 282 6:00.40 +1:17.18
Entry time: 6:20.04 (-19.64)
50m: 37.44
100m: 1:20.67
(43.23)
150m: 2:06.69
(46.02)
200m: 2:52.92
(46.23)
250m: 3:40.69
(47.77)
300m: 4:27.59
(46.90)
350m: 5:15.60
(48.01)
400m: 6:00.40
(44.80)
47 Krista Kaasinen 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.89 280 6:01.07 +1:17.85
Entry time: 5:47.68 (+13.39)
50m: 36.66
100m: 1:19.77
(43.11)
150m: 2:05.06
(45.29)
200m: 2:52.14
(47.08)
250m: 3:38.91
(46.77)
300m: 4:27.01
(48.10)
350m: 5:14.02
(47.01)
400m: 6:01.07
(47.05)
48 Amanda Agbroko 2010 Helsingfors Simsällskap +0.79 279 6:01.70 +1:18.48
Entry time: 6:19.12 (-17.42)
50m: 37.02
100m: 1:19.71
(42.69)
150m: 2:08.78
(49.07)
200m: 2:55.31
(46.53)
250m: 3:43.05
(47.74)
300m: 4:31.16
(48.11)
350m: 5:18.07
(46.91)
400m: 6:01.70
(43.63)
49 Emilia Lindroos 2011 Simmis Wanda ry +0.74 268 6:06.46 +1:23.24 Rollo11
Entry time: 6:23.90 (-17.44)
50m: 39.44
100m: 1:23.87
(44.43)
150m: 2:11.59
(47.72)
200m: 2:58.73
(47.14)
250m: 3:47.16
(48.43)
300m: 4:35.19
(48.03)
350m: 5:22.93
(47.74)
400m: 6:06.46
(43.53)
50 Lumi Arajuuri 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.79 261 6:09.84 +1:26.62
50m: 40.27
100m: 1:26.05
(45.78)
150m: 2:13.07
(47.02)
200m: 3:00.82
(47.75)
250m: 3:48.32
(47.50)
300m: 4:36.13
(47.81)
350m: 5:23.90
(47.77)
400m: 6:09.84
(45.94)
51 Sarisha Agarwal 2008 Cetus Espoo +0.71 259 6:10.51 +1:27.29
Entry time: 6:15.69 (-5.18)
50m: 39.49
100m: 1:25.55
(46.06)
150m: 2:13.32
(47.77)
200m: 3:01.49
(48.17)
250m: 3:49.91
(48.42)
300m: 4:38.12
(48.21)
350m: 5:26.53
(48.41)
400m: 6:10.51
(43.98)
52 Hanne Ruotsalainen 2010 Simmis Wanda ry +0.69 243 6:18.41 +1:35.19
50m: 36.95
100m: 1:24.05
(47.10)
150m: 2:13.87
(49.82)
200m: 3:02.97
(49.10)
250m: 3:53.27
(50.30)
300m: 4:45.18
(51.91)
350m: 5:35.56
(50.38)
400m: 6:18.41
(42.85)
53 Isla Ovaskainen 2011 ORCA Helsinki +0.77 228 6:26.54 +1:43.32
Entry time: 6:37.65 (-11.11)
50m: 42.81
100m: 1:32.65
(49.84)
150m: 2:22.73
(50.08)
200m: 3:13.71
(50.98)
250m: 4:03.38
(49.67)
300m: 4:53.26
(49.88)
350m: 5:42.15
(48.89)
400m: 6:26.54
(44.39)
54 Aina-Taika Piminäinen 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.85 227 6:27.42 +1:44.20
Entry time: 6:21.24 (+6.18)
50m: 41.99
100m: 1:30.87
(48.88)
150m: 2:20.67
(49.80)
200m: 3:10.60
(49.93)
250m: 4:00.28
(49.68)
300m: 4:50.01
(49.73)
350m: 5:39.25
(49.24)
400m: 6:27.42
(48.17)
55 Emma Kaiser 2011 ORCA Helsinki +0.80 216 6:33.72 +1:50.50
50m: 42.27
100m: 1:31.68
(49.41)
150m: 2:22.58
(50.90)
200m: 3:13.87
(51.29)
250m: 4:05.86
(51.99)
300m: 4:57.37
(51.51)
350m: 5:49.49
(52.12)
400m: 6:33.72
(44.23)
56 Hedda Grönqvist 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.77 210 6:37.28 +1:54.06
Entry time: 6:35.02 (+2.26)
50m: 43.13
100m: 1:33.12
(49.99)
150m: 2:23.89
(50.77)
200m: 3:14.62
(50.73)
250m: 4:06.60
(51.98)
300m: 4:57.38
(50.78)
350m: 5:48.21
(50.83)
400m: 6:37.28
(49.07)
57 Victoria Davis 2010 Helsingfors Simsällskap 205 6:40.45 +1:57.23
Entry time: 6:58.47 (-18.02)
50m: 45.32
100m: 1:36.46
(51.14)
150m: 2:28.18
(51.72)
200m: 3:20.01
(51.83)
250m: 4:12.88
(52.87)
300m: 5:04.74
(51.86)
350m: 5:55.18
(50.44)
400m: 6:40.45
(45.27)
58 Lumi Sutinen 2011 ORCA Helsinki +0.89 184 6:55.58 +2:12.36
50m: 45.10
100m: 1:37.97
(52.87)
150m: 2:32.31
(54.34)
200m: 3:26.51
(54.20)
250m: 4:19.93
(53.42)
300m: 5:14.34
(54.41)
350m: 6:09.13
(54.79)
400m: 6:55.58
(46.45)
59 Selma Pelkonen 2011 ORCA Helsinki +0.74 154 7:20.44 +2:37.22
Entry time: 7:43.69 (-23.25)
50m: 45.30
100m: 1:39.87
(54.57)
150m: 2:36.22
(56.35)
200m: 3:31.51
(55.29)
250m: 4:29.86
(58.35)
300m: 5:27.84
(57.98)
350m: 6:25.50
(57.66)
400m: 7:20.44
(54.94)
- Oona Salo 2008 ORCA Helsinki +0.57 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 4/15/2022 10:46:02 AM
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset N - Final
Rollo11 6:22.00
Rollo12 5:51.79
IKM13 5:08.88
IKM14 4:58.27
IKM15 4:53.15
GP 4:54.60
SM-raja 4:48.27
NSM-raja 4:51.35
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
=1 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry +0.67 512 4:55.51
Entry time: 5:18.05 (-22.54)
50m: 34.39
100m: 1:12.85
(38.46)
150m: 1:50.74
(37.89)
200m: 2:29.31
(38.57)
250m: 3:07.21
(37.90)
300m: 3:44.42
(37.21)
350m: 4:20.72
(36.30)
400m: 4:55.51
(34.79)
=1 Erin Ovaska 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.72 512 4:55.51 =
Entry time: 4:55.91 (-0.40)
50m: 33.50
100m: 1:10.88
(37.38)
150m: 1:48.73
(37.85)
200m: 2:26.64
(37.91)
250m: 3:04.92
(38.28)
300m: 3:41.99
(37.07)
350m: 4:19.87
(37.88)
400m: 4:55.51
(35.64)
3 Helmi Käkelä 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.65 483 5:01.25 +5.74
Entry time: 4:52.28 (+8.97)
50m: 32.44
100m: 1:09.20
(36.76)
150m: 1:46.60
(37.40)
200m: 2:24.79
(38.19)
250m: 3:03.96
(39.17)
300m: 3:43.20
(39.24)
350m: 4:22.51
(39.31)
400m: 5:01.25
(38.74)
4 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo +0.72 457 5:06.86 +11.35
Entry time: 4:56.10 (+10.76)
50m: 34.45
100m: 1:12.77
(38.32)
150m: 1:51.55
(38.78)
200m: 2:31.33
(39.78)
250m: 3:10.30
(38.97)
300m: 3:49.48
(39.18)
350m: 4:28.50
(39.02)
400m: 5:06.86
(38.36)
5 Peppi Virokannas 2006 ORCA Helsinki +0.64 451 5:08.32 +12.81
Entry time: 5:05.62 (+2.70)
50m: 34.44
100m: 1:12.02
(37.58)
150m: 1:51.15
(39.13)
200m: 2:30.96
(39.81)
250m: 3:11.03
(40.07)
300m: 3:50.84
(39.81)
350m: 4:30.24
(39.40)
400m: 5:08.32
(38.08)
6 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.68 405 5:19.40 +23.89
Entry time: 5:22.21 (-2.81)
50m: 35.91
100m: 1:16.61
(40.70)
150m: 1:58.39
(41.78)
200m: 2:40.11
(41.72)
250m: 3:21.47
(41.36)
300m: 4:02.46
(40.99)
350m: 4:42.30
(39.84)
400m: 5:19.40
(37.10)
7 Kreetta Uusitalo 2003 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.71 366 5:30.38 +34.87
50m: 35.10
100m: 1:14.58
(39.48)
150m: 1:55.54
(40.96)
200m: 2:37.66
(42.12)
250m: 3:20.99
(43.33)
300m: 4:04.20
(43.21)
350m: 4:48.13
(43.93)
400m: 5:30.38
(42.25)
8 Jenna Helminen 2005 Riihimäen Uimaseura +0.90 310 5:49.10 +53.59
50m: 36.18
100m: 1:18.87
(42.69)
150m: 2:04.05
(45.18)
200m: 2:49.47
(45.42)
250m: 3:33.98
(44.51)
300m: 4:20.02
(46.04)
350m: 5:05.56
(45.54)
400m: 5:49.10
(43.54)
- Kaisla-Kerttu Parkkonen 2006 Hyvinkään Uimaseura DNS
Laji virallinen: 4/15/2022 10:46:02 AM
15-04-2022 10:46:10 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Helsingfors Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner