Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
483 |
5:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.57 |
(-10.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
366 |
5:30.45 |
+29.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.12 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
360 |
5:32.34 |
+31.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.26 |
(-12.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
349 |
5:35.78 |
+34.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.18 |
(+10.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
347 |
5:36.27 |
+34.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.12 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
332 |
5:41.48 |
+40.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.61 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
328 |
5:42.59 |
+41.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.86 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
316 |
5:46.92 |
+45.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.20 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
313 |
5:47.98 |
+46.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:04.53 |
(-16.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
313 |
5:47.99 |
+46.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.09 |
(-11.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
309 |
5:49.41 |
+48.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.24 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
303 |
5:51.76 |
+50.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.60 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
295 |
5:54.89 |
+53.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.87 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
288 |
5:57.93 |
+56.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:58.66 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
284 |
5:59.52 |
+58.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:54.54 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
282 |
6:00.40 |
+59.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:03.89 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
278 |
6:02.20 |
+1:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
263 |
6:08.70 |
+1:07.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:07.74 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
255 |
6:12.76 |
+1:11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:12.39 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
252 |
6:14.06 |
+1:12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:46.32 |
(-32.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
239 |
6:20.80 |
+1:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
237 |
6:21.66 |
+1:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
227 |
6:27.16 |
+1:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
226 |
6:27.85 |
+1:26.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:27.78 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
224 |
6:29.28 |
+1:27.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:19.85 |
(+9.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
223 |
6:29.71 |
+1:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
203 |
6:41.98 |
+1:40.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:10.01 |
(-28.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
199 |
6:45.00 |
+1:43.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:44.27 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilia Pietilä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
196 |
6:46.42 |
+1:45.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:44.56 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
181 |
6:57.99 |
+1:56.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:51.10 |
(+6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Teresa Jämsä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
173 |
7:03.69 |
+2:02.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:13.03 |
(-9.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Hertta Pakarinen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
172 |
7:04.93 |
+2:03.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:23.19 |
(-18.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Leona Tenhunen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
156 |
7:18.56 |
+2:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
146 |
7:28.37 |
+2:27.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:38.21 |
(-9.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anna Mangeloja |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
130 |
7:46.44 |
+2:45.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:17.35 |
(-30.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neea Huhtala |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 10.43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
559 |
4:46.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.38 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
532 |
4:51.76 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.22 |
(+5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
511 |
4:55.60 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.67 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
500 |
4:57.91 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.17 |
(+5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
490 |
4:59.75 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.86 |
(-9.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
481 |
5:01.65 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.78 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
479 |
5:02.19 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.91 |
(-15.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
478 |
5:02.38 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.85 |
(+12.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
456 |
5:07.10 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.62 |
(+11.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
429 |
5:13.35 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.18 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
425 |
5:14.47 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.33 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
418 |
5:16.25 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.80 |
(+8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
407 |
5:18.88 |
+31.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.43 |
(+8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Herrala |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
401 |
5:20.65 |
+33.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.19 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
400 |
5:20.80 |
+33.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.08 |
(+5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
394 |
5:22.40 |
+35.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.54 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
365 |
5:30.86 |
+43.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:04.73 |
(-33.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Jämsä |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
359 |
5:32.67 |
+45.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.18 |
(+9.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
357 |
5:33.16 |
+46.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.00 |
(+12.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
341 |
5:38.21 |
+51.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.73 |
(-8.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
322 |
5:44.65 |
+57.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.29 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
257 |
6:11.86 |
+1:24.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:11.29 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 10.43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
526 |
4:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.65 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
520 |
4:53.89 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.63 |
(+7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
518 |
4:54.30 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.00 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoliina Hirvelä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
456 |
5:07.13 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.13 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
410 |
5:18.04 |
+25.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.71 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
401 |
5:20.41 |
+27.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.70 |
(+6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
390 |
5:23.59 |
+30.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.91 |
(+18.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
374 |
5:28.18 |
+35.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.32 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Rantala |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
368 |
5:29.79 |
+37.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.38 |
(+16.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
315 |
5:47.26 |
+54.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:34.13 |
(-46.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
274 |
6:04.06 |
+1:11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:11.35 |
(-7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
227 |
6:27.34 |
+1:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 10.43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
633 |
4:35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.99 |
(+5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
583 |
4:42.90 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.31 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
539 |
4:50.39 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.73 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
485 |
5:00.89 |
+25.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.26 |
(+12.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
300 |
5:53.18 |
+1:17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.98 |
(+24.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olga emilia Mattila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 10.43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 11.33.45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
399 |
4:58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.49 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
357 |
5:09.94 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.53 |
(-16.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
301 |
5:28.19 |
+29.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.87 |
(+13.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
282 |
5:35.35 |
+36.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.70 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
240 |
5:54.03 |
+55.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:15.28 |
(-21.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
231 |
5:58.48 |
+59.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.98 |
(+9.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
222 |
6:03.21 |
+1:04.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:09.67 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
205 |
6:13.04 |
+1:14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.81 |
(+35.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
200 |
6:15.90 |
+1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
174 |
6:33.64 |
+1:34.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:41.67 |
(-8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
139 |
7:04.80 |
+2:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eemil Räihä |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 11.19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
581 |
4:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.93 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
439 |
4:49.54 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.74 |
(-8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
438 |
4:49.58 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.90 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
420 |
4:53.77 |
+30.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.83 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
394 |
5:00.02 |
+36.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.91 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
391 |
5:00.90 |
+37.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.66 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
356 |
5:10.50 |
+46.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.91 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
355 |
5:10.66 |
+47.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.17 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
295 |
5:30.38 |
+1:06.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.08 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
246 |
5:51.10 |
+1:27.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.15 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
220 |
6:04.53 |
+1:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 11.19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
647 |
4:14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:09.36 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
531 |
4:31.66 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.15 |
(+10.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
466 |
4:43.80 |
+29.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.47 |
(+7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
391 |
5:00.82 |
+46.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.23 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 11.19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
593 |
4:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.37 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
528 |
4:32.23 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.61 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
524 |
4:32.83 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.32 |
(-6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 11.19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 12.12.15 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
278 |
41.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.21 |
(-11.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
241 |
43.30 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.02 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
240 |
43.40 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.59 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
235 |
43.69 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.66 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
233 |
43.80 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.19 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
232 |
43.85 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.51 |
(-5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
231 |
43.96 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.32 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Jämsä |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
229 |
44.08 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.26 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
221 |
44.60 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.70 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
195 |
46.49 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
193 |
46.62 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.92 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
190 |
46.89 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.10 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
183 |
47.48 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.28 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
177 |
48.05 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.14 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Janna Hakkarainen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
173 |
48.41 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.62 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
172 |
48.47 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.04 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hilda Herrala |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
172 |
48.50 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.21 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Kaunisto |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
168 |
48.83 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
167 |
48.91 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.95 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
154 |
50.28 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.31 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
151 |
50.59 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.56 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
148 |
50.92 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.86 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
144 |
51.40 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.27 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
136 |
52.41 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.69 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
135 |
52.49 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.16 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
131 |
53.06 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.19 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lotte Telakoski |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
130 |
53.21 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.25 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
130 |
53.23 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.52 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Luna Piirainen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
129 |
53.37 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.97 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Rautio |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
128 |
53.42 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
125 |
53.85 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Iida Jääskeläinen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
123 |
54.13 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
123 |
54.13 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.77 |
(-4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
117 |
55.04 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.57 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
116 |
55.29 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.99 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
110 |
56.15 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Aada Tyviö |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
110 |
56.23 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.85 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anja Kähäri |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
109 |
56.41 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.56 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
106 |
56.86 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 12.37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
455 |
35.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
445 |
35.33 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.84 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
405 |
36.45 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.75 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
393 |
36.82 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.32 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
380 |
37.23 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
361 |
37.87 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
318 |
39.51 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.11 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
278 |
41.31 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.99 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
277 |
41.37 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.49 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
273 |
41.56 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.40 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
254 |
42.55 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.58 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
254 |
42.58 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.86 |
(-7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
253 |
42.61 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.61 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
239 |
43.46 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.55 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
229 |
44.05 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.30 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
200 |
46.06 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.04 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
200 |
46.12 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.45 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
182 |
47.56 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.47 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
182 |
47.59 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.50 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
181 |
47.63 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.96 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
174 |
48.28 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
161 |
49.57 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.14 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
152 |
50.48 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.02 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
149 |
50.81 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
144 |
51.38 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.85 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Helmiina Hynninen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
128 |
53.52 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Sofie Vigman |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
128 |
53.52 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.18 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
113 |
55.72 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.29 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maya Niskala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
91 |
59.78 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.28 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Suuronen |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 12.37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
537 |
33.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Isoviita |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
530 |
33.33 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oona Keula |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
529 |
33.35 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
527 |
33.40 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
505 |
33.86 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
489 |
34.24 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.26 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
479 |
34.47 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
478 |
34.49 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.56 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
470 |
34.69 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
470 |
34.70 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.48 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
463 |
34.85 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.39 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
452 |
35.14 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
436 |
35.57 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.17 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
429 |
35.77 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.95 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
421 |
35.99 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.40 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
419 |
36.03 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Armi Tavi |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
402 |
36.55 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
371 |
37.54 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.89 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
363 |
37.79 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
350 |
38.25 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.29 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
348 |
38.34 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
344 |
38.47 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.68 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
342 |
38.56 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.40 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
330 |
39.03 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.78 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
326 |
39.18 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.53 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
322 |
39.33 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.54 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
306 |
40.02 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.22 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
303 |
40.13 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.84 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
293 |
40.58 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.86 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
285 |
40.97 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.03 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mea Prykäri |
2007 |
Oulun Lohet |
|
281 |
41.15 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.82 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
275 |
41.47 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.81 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ronja Halinen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
271 |
41.65 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.89 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
254 |
42.59 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.03 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
247 |
42.97 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.15 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
241 |
43.35 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.17 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
240 |
43.40 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.44 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
215 |
44.98 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.65 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
204 |
45.80 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.15 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Veera Mäkelä |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
193 |
46.68 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.85 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
JIAQI LUO |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
167 |
48.96 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.88 |
(-8.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 12.37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
657 |
31.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
602 |
31.94 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tiia Mielonen |
2006 |
Nivalan Saukot |
|
543 |
33.07 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
505 |
33.87 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
499 |
34.01 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
479 |
34.46 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
436 |
35.58 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maija Lämsä |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
419 |
36.04 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.95 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
396 |
36.71 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.51 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
385 |
37.08 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.62 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
381 |
37.20 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.13 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eeva Partanen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
365 |
37.72 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.27 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
362 |
37.84 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.84 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Erika Ruotsalainen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
345 |
38.46 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.49 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sanni Rintanen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
322 |
39.36 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.23 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Saga Tuisku |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
293 |
40.62 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.04 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anja Stephens |
2006 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
259 |
42.28 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.64 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
250 |
42.81 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.51 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Saimi Kankainen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
148 |
50.97 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.96 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 12.37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
616 |
31.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.82 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
606 |
31.87 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
594 |
32.09 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
581 |
32.32 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
554 |
32.84 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
509 |
33.79 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.29 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pauliina Eerika Lohilahti |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
492 |
34.17 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.04 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
491 |
34.19 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.66 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
475 |
34.57 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
432 |
35.67 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
279 |
41.27 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.45 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 12.37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 12.37.35 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
173 |
42.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.69 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Keralampi |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
144 |
45.37 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.30 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
141 |
45.72 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.06 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Jimi Saukko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
141 |
45.72 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.19 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
137 |
46.11 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.62 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
136 |
46.17 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.66 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Salo |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
132 |
46.65 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.57 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
123 |
47.83 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.12 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
121 |
48.10 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.65 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
113 |
49.12 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.88 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Akseli Välitalo |
2013 |
Tornion Uimaseura |
|
111 |
49.42 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lenni Koskela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
110 |
49.63 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.02 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
105 |
50.43 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.62 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ahti López-Lehto |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
104 |
50.52 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.06 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
101 |
51.05 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.34 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
97 |
51.75 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.52 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
90 |
53.06 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.62 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
79 |
55.28 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.50 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tobias Jämsén |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
72 |
57.18 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.57 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kosti Majava |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
62 |
1:00.07 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
50 |
1:04.26 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.37 |
(+6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 12.37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
258 |
37.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.24 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
237 |
38.44 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.85 |
(-5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
231 |
38.76 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.22 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
227 |
38.96 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.30 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
225 |
39.08 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.35 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
211 |
39.96 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.37 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
199 |
40.70 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.82 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
186 |
41.67 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.37 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
181 |
42.07 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.48 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
174 |
42.55 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.96 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
173 |
42.68 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.83 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
170 |
42.94 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.39 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matias Kilpeläinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
167 |
43.17 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.70 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicholas Alapirtti |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
143 |
45.44 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.68 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
129 |
47.09 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.98 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
126 |
47.46 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.74 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
111 |
49.48 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.38 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
106 |
50.14 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.43 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Henrik Mikkonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
104 |
50.48 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.73 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eero Huuska |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
104 |
50.59 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.48 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jimi Alaloukusa |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
102 |
50.90 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.54 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Onni Mattas |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
96 |
51.83 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.44 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
ALEKSI ISOPOUSSU |
2010 |
Oulun Lohet |
|
94 |
52.17 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.92 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
94 |
52.32 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.80 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
87 |
53.67 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.26 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
85 |
53.99 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.84 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 12.37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
410 |
32.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
390 |
32.57 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.06 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
365 |
33.29 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
354 |
33.63 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.01 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eelis Hietala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
329 |
34.47 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
325 |
34.59 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.78 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
318 |
34.86 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.40 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
296 |
35.68 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.25 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
290 |
35.95 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.09 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
285 |
36.15 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
254 |
37.56 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.71 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
253 |
37.62 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.14 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Markus Ronkainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
247 |
37.90 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.88 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Periainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
244 |
38.07 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.40 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
224 |
39.17 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
214 |
39.77 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.09 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
164 |
43.48 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.10 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
135 |
46.30 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.86 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rasmus Heikkinen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
119 |
48.36 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.36 |
(-11.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 12.37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
573 |
28.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.51 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
485 |
30.28 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ivar Eklund |
2006 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
380 |
32.84 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.39 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
355 |
33.61 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Myhkyrä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
319 |
34.82 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.77 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
282 |
36.29 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 12.37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Topias Nygård |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
|
638 |
27.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.57 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
581 |
28.51 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.69 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
502 |
29.93 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
502 |
29.94 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
483 |
30.32 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.58 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
447 |
31.12 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.39 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Atte Leinonen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
366 |
33.25 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.12 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 12.37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 12.38.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 4x50m Freestyle Mixed 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
OU KR4 Joukkue 1 |
11 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilja Lehto |
2012 |
12A440 |
|
39.94 |
|
|
|
|
39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Aino Mattas |
2012 |
12A070 |
|
40.58 |
|
|
|
|
1:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
11A271 |
|
41.39 |
|
|
|
|
2:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Paavola |
2011 |
11A415 |
|
37.79 |
|
|
|
|
2:39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 8 |
11 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
2:40.03 |
+0.33 |
|
|
|
|
Julius Keralampi |
2011 |
11A647 |
|
40.55 |
|
|
|
|
40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
11A250 |
|
39.17 |
|
|
|
|
1:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Mangeloja |
2011 |
11A618 |
|
1:20.31 |
|
|
|
|
2:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
11A548 |
|
2:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
OU KR4 Joukkue 2 |
11 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:51.94 |
+12.24 |
|
|
|
|
Saga Sirniö |
2011 |
11A270 |
|
36.24 |
|
|
|
|
36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
12A655 |
|
46.88 |
|
|
|
|
1:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
11A273 |
|
39.14 |
|
|
|
|
2:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tongbo Qu |
2012 |
12A367 |
|
49.68 |
|
|
|
|
2:51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 10 |
11 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
3:10.54 |
+30.84 |
|
|
|
|
Tobias Jämsén |
2012 |
12A295 |
|
47.95 |
|
|
|
|
47.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kosti Majava |
2011 |
11A672 |
|
48.37 |
|
|
|
|
1:36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Janna Hakkarainen |
2012 |
12A398 |
|
47.41 |
|
|
|
|
2:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotte Telakoski |
2012 |
12A290 |
|
46.81 |
|
|
|
|
3:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 9 |
13 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
2:35.77 |
-3.93 |
|
|
|
|
Eemil Räihä |
2009 |
09A382 |
|
39.65 |
|
|
|
|
39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
10A944 |
|
41.05 |
|
|
|
|
1:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elle Aaltonen |
2010 |
10A551 |
|
37.94 |
|
|
|
|
1:58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelia Suvanto |
2010 |
10A980 |
|
37.13 |
|
|
|
|
2:35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
OU KR3 J1 |
13 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:30.89 |
-8.81 |
|
|
|
|
TongWei Qu |
2009 |
09A436 |
|
36.27 |
|
|
|
|
36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reeta Hyry |
2010 |
10A718 |
|
37.54 |
|
|
|
|
1:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Maakanen |
2010 |
10A304 |
|
37.30 |
|
|
|
|
1:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isla Tervo |
2011 |
11A719 |
|
39.78 |
|
|
|
|
2:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
OU KR3 J2 |
13 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:29.89 |
-9.81 |
|
|
|
|
Eelis Illikainen |
2010 |
10A176 |
|
36.36 |
|
|
|
|
36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Nora Keisu |
2010 |
10A600 |
|
36.05 |
|
|
|
|
1:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Onni Mattas |
2009 |
09A884 |
|
37.99 |
|
|
|
|
1:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melina Kokko |
2010 |
10A175 |
|
39.49 |
|
|
|
|
2:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
OU KR3 J3 |
13 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:26.74 |
-12.96 |
|
|
|
|
Otso Mannila |
2009 |
09A857 |
|
35.44 |
|
|
|
|
35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Viramo |
2011 |
11A286 |
|
36.53 |
|
|
|
|
1:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reko Härkönen |
2010 |
10A994 |
|
39.01 |
|
|
|
|
1:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
11A052 |
|
35.76 |
|
|
|
|
2:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 12.38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 4x50m Freestyle Mixed 12-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Jyväskylän Aalto |
16 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
1:54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
06A522 |
|
28.82 |
|
|
|
|
28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Eelis Hietala |
2007 |
07A241 |
|
29.63 |
|
|
|
|
58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Isoviita |
2007 |
07A704 |
|
27.83 |
|
|
|
|
1:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelli Kiho |
2008 |
08A224 |
|
28.31 |
|
|
|
|
1:54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 2 |
15 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
1:57.60 |
+3.01 |
|
|
|
|
Urho Ruuska |
2009 |
09A126 |
|
29.89 |
|
|
|
|
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aaro Viitanen |
2007 |
07A449 |
|
29.58 |
|
|
|
|
59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Räihä |
2008 |
08A148 |
|
29.27 |
|
|
|
|
1:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
07A041 |
|
28.86 |
|
|
|
|
1:57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 3 |
15 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
2:02.54 |
+7.95 |
|
|
|
|
Jussi Laine |
2008 |
08A556 |
|
30.58 |
|
|
|
|
30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
08A474 |
|
31.23 |
|
|
|
|
1:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oona Keula |
2008 |
08A498 |
|
30.48 |
|
|
|
|
1:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
07A130 |
|
30.25 |
|
|
|
|
2:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 4 |
15 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
2:05.25 |
+10.66 |
|
|
|
|
Emil Österberg |
2008 |
08B182 |
|
30.92 |
|
|
|
|
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miro Huhtahaara |
2008 |
08A943 |
|
32.24 |
|
|
|
|
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lampinen |
2009 |
09A053 |
|
31.27 |
|
|
|
|
1:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Venla Hauvala |
2007 |
07A239 |
|
30.82 |
|
|
|
|
2:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 5 |
14 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
2:16.86 |
+22.27 |
|
|
|
|
Lauri Korppinen |
2009 |
09A688 |
|
34.29 |
|
|
|
|
34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joona Talvensaari |
2009 |
09A398 |
|
36.17 |
|
|
|
|
1:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
08A513 |
|
33.19 |
|
|
|
|
1:43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Hacklin |
2008 |
08A227 |
|
33.21 |
|
|
|
|
2:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kemin Työväen Uimarit |
13 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:22.17 |
+27.58 |
|
|
|
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
10A090 |
|
41.19 |
|
|
|
|
41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juulia Koskinen |
2010 |
10A407 |
|
35.34 |
|
|
|
|
1:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Tihinen |
2009 |
09A704 |
|
33.08 |
|
|
|
|
1:49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
09A684 |
|
32.56 |
|
|
|
|
2:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 6 |
14 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
2:22.78 |
+28.19 |
|
|
|
|
Ahti López-Lehto |
2011 |
11A244 |
|
37.37 |
|
|
|
|
37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
10A204 |
|
37.77 |
|
|
|
|
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Kähäri |
2008 |
08A471 |
|
34.20 |
|
|
|
|
1:49.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
10A382 |
|
33.44 |
|
|
|
|
2:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 7 |
13 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
2:25.45 |
+30.86 |
|
|
|
|
Eero Huuska |
2010 |
10A940 |
|
38.51 |
|
|
|
|
38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Kukkola |
2012 |
12A291 |
|
38.05 |
|
|
|
|
1:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
09A746 |
|
34.26 |
|
|
|
|
1:50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Unna Tourunen |
2010 |
10A048 |
|
34.63 |
|
|
|
|
2:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
OU KR3 J3 |
13 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:26.74 |
+32.15 |
|
|
|
|
Otso Mannila |
2009 |
09A857 |
|
35.44 |
|
|
|
|
35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Viramo |
2011 |
11A286 |
|
36.53 |
|
|
|
|
1:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reko Härkönen |
2010 |
10A994 |
|
39.01 |
|
|
|
|
1:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
11A052 |
|
35.76 |
|
|
|
|
2:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
OU KR3 J2 |
13 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:29.89 |
+35.30 |
|
|
|
|
Eelis Illikainen |
2010 |
10A176 |
|
36.36 |
|
|
|
|
36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Keisu |
2010 |
10A600 |
|
36.05 |
|
|
|
|
1:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Onni Mattas |
2009 |
09A884 |
|
37.99 |
|
|
|
|
1:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Melina Kokko |
2010 |
10A175 |
|
39.49 |
|
|
|
|
2:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
OU KR3 J1 |
13 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:30.89 |
+36.30 |
|
|
|
|
TongWei Qu |
2009 |
09A436 |
|
36.27 |
|
|
|
|
36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reeta Hyry |
2010 |
10A718 |
|
37.54 |
|
|
|
|
1:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Maakanen |
2010 |
10A304 |
|
37.30 |
|
|
|
|
1:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isla Tervo |
2011 |
11A719 |
|
39.78 |
|
|
|
|
2:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 9 |
13 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
2:35.77 |
+41.18 |
|
|
|
|
Eemil Räihä |
2009 |
09A382 |
|
39.65 |
|
|
|
|
39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
10A944 |
|
41.05 |
|
|
|
|
1:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Elle Aaltonen |
2010 |
10A551 |
|
37.94 |
|
|
|
|
1:58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Amelia Suvanto |
2010 |
10A980 |
|
37.13 |
|
|
|
|
2:35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
OU KR4 Joukkue 3 |
12 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:36.18 |
+41.59 |
|
|
|
|
Taika Kauppi |
2011 |
11A826 |
|
37.99 |
|
|
|
|
37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rongxuan Bai |
2011 |
11A701 |
|
37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
10A005 |
|
1:47.74 |
|
|
|
|
1:47.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
10B112 |
|
48.44 |
|
|
|
|
2:36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 11 |
12 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
2:57.52 |
+1:02.9 |
|
|
|
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
10A689 |
|
43.34 |
|
|
|
|
43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Mikkonen |
2010 |
10A537 |
|
40.70 |
|
|
|
|
1:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Anja Kähäri |
2012 |
|
|
47.75 |
|
|
|
|
2:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aada Tyviö |
2011 |
11A660 |
|
45.73 |
|
|
|
|
2:57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 12.38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 4x50m Freestyle Mixed 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Ou meritähdet |
18 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
1:51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Amstler |
2005 |
05B329 |
|
31.21 |
|
|
|
|
31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milla Haapamäki |
2006 |
06A991 |
|
28.46 |
|
|
|
|
59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
06A373 |
|
26.37 |
|
|
|
|
1:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Koskela |
2004 |
04A713 |
|
25.52 |
|
|
|
|
1:51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
OU NER |
17 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
1:51.92 |
+0.36 |
|
|
|
|
Olivia Riekki |
2008 |
08A520 |
|
27.96 |
|
|
|
|
27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
05A383 |
|
29.93 |
|
|
|
|
57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Erblin Latifi |
2005 |
05A921 |
|
26.69 |
|
|
|
|
1:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Siurua |
2005 |
05A631 |
|
27.34 |
|
|
|
|
1:51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 12.38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 12.38.50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
253 |
1:41.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.06 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
228 |
1:44.97 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.09 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
226 |
1:45.28 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.13 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
221 |
1:46.02 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.46 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
215 |
1:46.98 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.71 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
213 |
1:47.37 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.59 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
212 |
1:47.50 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.44 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
206 |
1:48.43 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.23 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
200 |
1:49.64 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.32 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
187 |
1:52.12 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.25 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
183 |
1:52.77 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.63 |
(-9.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Kaunisto |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
180 |
1:53.44 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.83 |
(-22.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
178 |
1:53.82 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.17 |
(-9.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
177 |
1:54.15 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
175 |
1:54.55 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.19 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
172 |
1:55.20 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.86 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
169 |
1:55.94 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.68 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Jämsä |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
165 |
1:56.77 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.32 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
164 |
1:57.16 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
160 |
1:58.02 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.15 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
158 |
1:58.47 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.90 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
155 |
1:59.27 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.38 |
(-9.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
153 |
1:59.84 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.25 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
146 |
2:01.55 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.37 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
144 |
2:02.07 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.41 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
142 |
2:02.69 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.78 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
135 |
2:04.98 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.60 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
124 |
2:08.57 |
+27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aada Tyviö |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
123 |
2:08.82 |
+27.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.06 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Mangeloja |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
105 |
2:15.84 |
+34.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.13 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
104 |
2:16.24 |
+34.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.27 |
(-10.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Luna Piirainen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
100 |
2:17.79 |
+36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lotte Telakoski |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
91 |
2:22.39 |
+41.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.45 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anja Kähäri |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
78 |
2:29.73 |
+48.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.61 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 13.40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
430 |
1:24.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.86 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
413 |
1:26.06 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.18 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
353 |
1:30.73 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.38 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
346 |
1:31.31 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.98 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
343 |
1:31.59 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.57 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
339 |
1:31.92 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.50 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
336 |
1:32.16 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.25 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
320 |
1:33.71 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.92 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
315 |
1:34.20 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.01 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
276 |
1:38.46 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.21 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
262 |
1:40.15 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.86 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
249 |
1:41.82 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.11 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maija Kumpula |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
248 |
1:41.99 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.62 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Loviisa Niemelä |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
246 |
1:42.26 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.91 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
245 |
1:42.46 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.78 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
239 |
1:43.21 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.58 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
232 |
1:44.27 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.58 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
230 |
1:44.52 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.24 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
222 |
1:45.83 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.62 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
221 |
1:45.97 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.62 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
220 |
1:46.21 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.68 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
217 |
1:46.65 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.67 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
212 |
1:47.44 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.63 |
(-26.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Malla Määttä |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
209 |
1:47.91 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
208 |
1:48.20 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.18 |
(+13.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
205 |
1:48.72 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.81 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
193 |
1:50.79 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.88 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
188 |
1:51.91 |
+27.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.37 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sanni Törmänen |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
181 |
1:53.36 |
+28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
178 |
1:54.00 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.90 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
176 |
1:54.41 |
+29.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.60 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
175 |
1:54.51 |
+29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Aino Ritola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
175 |
1:54.59 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.87 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
174 |
1:54.87 |
+29.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.81 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
169 |
1:55.88 |
+30.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.76 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Olga Ilona Nissilä |
2009 |
Oulun Lohet |
|
169 |
1:55.96 |
+31.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.76 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sofie Vigman |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
168 |
1:56.05 |
+31.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.18 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
167 |
1:56.26 |
+31.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.13 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
167 |
1:56.43 |
+31.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.53 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Iida Saukko |
2009 |
Oulun Lohet |
|
167 |
1:56.45 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.09 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
165 |
1:56.89 |
+31.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.67 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emilia Pietilä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
158 |
1:58.40 |
+33.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.67 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
149 |
2:00.96 |
+36.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.42 |
(+6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
142 |
2:02.89 |
+37.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.07 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
142 |
2:02.92 |
+38.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.16 |
(-9.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Teresa Jämsä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
137 |
2:04.22 |
+39.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.34 |
(+3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
108 |
2:14.60 |
+49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Maya Niskala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
104 |
2:16.29 |
+51.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.66 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Leona Tenhunen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
102 |
2:17.21 |
+52.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.41 |
(+5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Helmiina Hynninen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
90 |
2:22.59 |
+57.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.37 |
(+5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Stella Suuronen |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 13.40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
633 |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.51 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
571 |
1:17.30 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.50 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
568 |
1:17.42 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.67 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
498 |
1:20.90 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.76 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
494 |
1:21.12 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.79 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
479 |
1:21.96 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.77 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
476 |
1:22.13 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.95 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
469 |
1:22.50 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.51 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
467 |
1:22.65 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.30 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
463 |
1:22.85 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.36 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
453 |
1:23.50 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.86 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
452 |
1:23.54 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
391 |
1:27.70 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.81 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
390 |
1:27.72 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.70 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
386 |
1:28.03 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.99 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
377 |
1:28.76 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.71 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
367 |
1:29.52 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.30 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
364 |
1:29.78 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.30 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
332 |
1:32.59 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.97 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
327 |
1:33.04 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.57 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
317 |
1:33.96 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.77 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oona Keula |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
316 |
1:34.14 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.49 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
314 |
1:34.33 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.29 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iida Kumpula |
2008 |
Nivalan Saukot |
|
296 |
1:36.21 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.64 |
(-7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mea Prykäri |
2007 |
Oulun Lohet |
|
281 |
1:37.89 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.23 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
260 |
1:40.42 |
+25.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.48 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Vera Cantell |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
256 |
1:40.96 |
+26.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.89 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
245 |
1:42.46 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.48 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
240 |
1:43.14 |
+28.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.84 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kerttu Laurila |
2008 |
Nivalan Saukot |
|
238 |
1:43.36 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.02 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
230 |
1:44.66 |
+29.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.20 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
226 |
1:45.28 |
+30.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.80 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
222 |
1:45.80 |
+31.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.90 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
222 |
1:45.89 |
+31.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.47 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
206 |
1:48.53 |
+33.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.89 |
(+7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
JIAQI LUO |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
194 |
1:50.75 |
+36.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.47 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 13.40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
659 |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
547 |
1:18.39 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.83 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
524 |
1:19.53 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.10 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
495 |
1:21.03 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.92 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
372 |
1:29.14 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.67 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoliina Hirvelä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
362 |
1:29.90 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.59 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
341 |
1:31.73 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.78 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erika Ruotsalainen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
325 |
1:33.23 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.29 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
323 |
1:33.43 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.28 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
321 |
1:33.57 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.73 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
283 |
1:37.60 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.93 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Happonen |
2005 |
Nivalan Saukot |
|
212 |
1:47.54 |
+33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saga Tuisku |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
209 |
1:47.92 |
+34.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.52 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Välimäki |
2006 |
Nivalan Saukot |
|
199 |
1:49.75 |
+36.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.72 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
192 |
1:51.02 |
+37.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.28 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 13.40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
565 |
1:17.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.18 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
563 |
1:17.66 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.28 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
514 |
1:20.04 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.51 |
(+4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
490 |
1:21.29 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.94 |
(-7.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
482 |
1:21.77 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.38 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
459 |
1:23.13 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.29 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
376 |
1:28.85 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.48 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 13.40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 14.10.10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
134 |
1:50.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.82 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
127 |
1:52.92 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.05 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ahti López-Lehto |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
117 |
1:56.25 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.47 |
(-7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
114 |
1:57.17 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
104 |
2:00.91 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.05 |
(+7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
98 |
2:03.11 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
95 |
2:04.50 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.25 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
88 |
2:07.54 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.56 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 14.05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
349 |
1:20.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.26 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
259 |
1:29.19 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.20 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
246 |
1:30.76 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.73 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
243 |
1:31.04 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.69 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
195 |
1:38.05 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.83 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
178 |
1:41.07 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.81 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
171 |
1:42.43 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.69 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
160 |
1:44.62 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.59 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Onni Mattas |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
153 |
1:46.33 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.05 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
152 |
1:46.45 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.25 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
151 |
1:46.60 |
+25.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.96 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
150 |
1:47.03 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.45 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
145 |
1:48.14 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.14 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
127 |
1:53.12 |
+32.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.86 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eero Huuska |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
124 |
1:53.99 |
+33.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.88 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicholas Alapirtti |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
122 |
1:54.66 |
+33.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.55 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
114 |
1:57.10 |
+36.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.48 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
107 |
1:59.74 |
+39.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.96 |
(-16.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
102 |
2:01.65 |
+40.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.11 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Henrik Mikkonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
96 |
2:03.88 |
+43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
ALEKSI ISOPOUSSU |
2010 |
Oulun Lohet |
|
95 |
2:04.43 |
+43.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
87 |
2:08.28 |
+47.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.65 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
86 |
2:08.55 |
+47.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.18 |
(+4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
77 |
2:13.22 |
+52.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.12 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
69 |
2:18.61 |
+57.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.43 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jimi Alaloukusa |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
67 |
2:20.04 |
+59.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.66 |
(+6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
64 |
2:22.20 |
+1:01.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.76 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
62 |
2:23.31 |
+1:02.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.58 |
(+6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 14.05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
468 |
1:13.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.05 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
389 |
1:17.88 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.75 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
388 |
1:17.95 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.68 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
358 |
1:20.06 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.58 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
343 |
1:21.18 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.23 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
336 |
1:21.77 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.61 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
311 |
1:23.87 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.15 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
305 |
1:24.43 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.18 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
298 |
1:25.07 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.86 |
(-8.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
290 |
1:25.88 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.99 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
287 |
1:26.20 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.55 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
263 |
1:28.74 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.62 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
255 |
1:29.65 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.58 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Markus Ronkainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
237 |
1:31.79 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
236 |
1:31.92 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.35 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sami Kummu |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
235 |
1:32.10 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.51 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
235 |
1:32.17 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.74 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
215 |
1:34.88 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.21 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Miro Huhtahaara |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
201 |
1:37.02 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.89 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
194 |
1:38.21 |
+24.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.53 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
190 |
1:38.91 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.57 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
143 |
1:48.63 |
+35.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.23 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
127 |
1:53.07 |
+39.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.71 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 14.05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
531 |
1:10.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.66 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
530 |
1:10.28 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.66 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
416 |
1:16.19 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
389 |
1:17.86 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.64 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
324 |
1:22.75 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.65 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
315 |
1:23.57 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.52 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
313 |
1:23.74 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.20 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veikko Mikael Korpipää |
2006 |
Oulun Lohet |
|
286 |
1:26.30 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.77 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juho Rytilahti |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
173 |
1:42.08 |
+31.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.66 |
(-20.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 14.05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
612 |
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
530 |
1:10.28 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
492 |
1:12.01 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.66 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
466 |
1:13.35 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.67 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Atte Leinonen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
415 |
1:16.25 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.61 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 14.05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 14.10.18 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Perhosuinti Naiset 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
316 |
2:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.09 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 14.12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Perhosuinti Naiset 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
456 |
2:38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.61 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
338 |
2:54.74 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.40 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
289 |
3:04.03 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.55 |
(+8.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
211 |
3:24.57 |
+46.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.19 |
(-7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
173 |
3:38.60 |
+1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 14.12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Perhosuinti Naiset 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
427 |
2:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.55 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
278 |
3:06.47 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.68 |
(+8.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 14.12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Perhosuinti Naiset 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
556 |
2:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.69 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
542 |
2:29.39 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.44 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
491 |
2:34.38 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.78 |
(+7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
449 |
2:39.05 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 14.12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 14.12.27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 4x100m Medley Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
OU NER |
17 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
577 |
|
|
4:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Elina Turunen |
2005 |
05A444 |
|
34.86 |
1:11.26 |
|
|
|
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
05A383 |
|
37.70 |
1:18.86 |
|
|
|
2:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Edith Ervasti |
2007 |
07A587 |
|
31.14 |
1:05.95 |
|
|
|
3:36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Riekki |
2008 |
08A520 |
|
29.36 |
1:00.56 |
|
|
|
4:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vieskan Uimarit |
17 |
Vieskan Uimarit |
|
|
500 |
|
|
4:50.23 |
+13.60 |
|
|
|
|
Jaana Nevala |
2005 |
05B115 |
|
37.15 |
1:18.01 |
|
|
|
1:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
08A093 |
|
36.56 |
1:17.79 |
|
|
|
2:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
06A468 |
|
33.00 |
1:11.74 |
|
|
|
3:47.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida Eskola |
2008 |
08B066 |
|
29.56 |
1:02.69 |
|
|
|
4:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakobstads Simmare - Pietarsa |
17 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
268 |
|
|
5:57.32 |
+1:20.6 |
|
|
|
|
Lizette Jakobsson |
2007 |
07A961 |
|
46.23 |
1:35.45 |
|
|
|
1:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Anja Stephens |
2006 |
06B130 |
|
48.67 |
1:46.59 |
|
|
|
3:22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Vera Cantell |
2008 |
08A569 |
|
36.65 |
1:21.84 |
|
|
|
4:43.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Ranja Helena Thodin |
2005 |
05A044 |
|
35.12 |
1:13.44 |
|
|
|
5:57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 14.35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 4x100m Medley Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
- |
|
Kajaanin Uimaseura |
12 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Iida Ronkainen |
2010 |
10A884 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
10A792 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isla Vesterinen |
2010 |
10A756 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Karjalainen |
2010 |
10A769 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 14.35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 4x100m Medley Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
KemPy R2 |
14 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
380 |
|
|
5:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Torppa |
2008 |
08A354 |
|
34.98 |
1:12.58 |
|
|
|
1:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
09A550 |
|
44.08 |
1:32.73 |
|
|
|
2:45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neela Poropudas |
2009 |
09A200 |
|
37.18 |
1:22.40 |
|
|
|
4:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milla Mikkonen |
2008 |
08A707 |
|
33.16 |
1:10.12 |
|
|
|
5:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 14.35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 14.51.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
524 |
1:04.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.61 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
463 |
1:06.84 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.65 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
457 |
1:07.11 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.82 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
436 |
1:08.18 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.38 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
405 |
1:09.86 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.48 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
386 |
1:11.00 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.06 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
380 |
1:11.37 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.18 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
377 |
1:11.55 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.66 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
360 |
1:12.68 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.09 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
333 |
1:14.56 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.60 |
(+4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
321 |
1:15.48 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.27 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
318 |
1:15.72 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.52 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
317 |
1:15.80 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.95 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
299 |
1:17.32 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anni Pihlaja |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
292 |
1:17.90 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.62 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
289 |
1:18.15 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.60 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
288 |
1:18.30 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.65 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
286 |
1:18.44 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.79 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
281 |
1:18.94 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.35 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
279 |
1:19.10 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.99 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
275 |
1:19.43 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.61 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
270 |
1:19.98 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.63 |
(-12.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
265 |
1:20.46 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.55 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
255 |
1:21.52 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.08 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
252 |
1:21.82 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.52 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
249 |
1:22.11 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.91 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
247 |
1:22.34 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.18 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
245 |
1:22.56 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.36 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kiira Komu |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
242 |
1:22.89 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.66 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
240 |
1:23.15 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.46 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
239 |
1:23.26 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.22 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
239 |
1:23.28 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.25 |
(-7.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
238 |
1:23.35 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.80 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Neea Huhtala |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
236 |
1:23.65 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.77 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
232 |
1:24.05 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.86 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
226 |
1:24.84 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.27 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
224 |
1:25.06 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.84 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Olga Ilona Nissilä |
2009 |
Oulun Lohet |
|
224 |
1:25.13 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.66 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
206 |
1:27.54 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.58 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
206 |
1:27.55 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.03 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
197 |
1:28.75 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.48 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emilia Pietilä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
196 |
1:28.99 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.68 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
195 |
1:29.06 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.68 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
190 |
1:29.92 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.46 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
187 |
1:30.42 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.50 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
186 |
1:30.51 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.02 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Maija Kumpula |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
181 |
1:31.40 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.04 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Hertta Pakarinen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
180 |
1:31.47 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.07 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
174 |
1:32.59 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.80 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
171 |
1:33.08 |
+28.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.81 |
(+6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Teresa Jämsä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
163 |
1:34.53 |
+30.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.08 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
163 |
1:34.55 |
+30.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.81 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Sofie Vigman |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
162 |
1:34.77 |
+30.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.74 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Leona Tenhunen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
156 |
1:35.88 |
+31.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.32 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
156 |
1:35.90 |
+31.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.61 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Sanni Törmänen |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
145 |
1:38.31 |
+34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
135 |
1:40.56 |
+36.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.84 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Helmiina Hynninen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
123 |
1:43.73 |
+39.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.18 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
93 |
1:53.91 |
+49.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.40 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 19.54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
643 |
59.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.74 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
615 |
1:00.80 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.66 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Isoviita |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
567 |
1:02.47 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.61 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
559 |
1:02.77 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.97 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
554 |
1:02.93 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.13 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
536 |
1:03.63 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.38 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
522 |
1:04.19 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.54 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
513 |
1:04.56 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.96 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
510 |
1:04.69 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.07 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
506 |
1:04.86 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.19 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
504 |
1:04.95 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.96 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
496 |
1:05.31 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.98 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
494 |
1:05.38 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.28 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
494 |
1:05.38 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.18 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
485 |
1:05.81 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
478 |
1:06.13 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.39 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
466 |
1:06.66 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
464 |
1:06.75 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.41 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
459 |
1:06.99 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.91 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
448 |
1:07.57 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.80 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
447 |
1:07.59 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.41 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
425 |
1:08.73 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.40 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
424 |
1:08.83 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.66 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
419 |
1:09.07 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.85 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oona Keula |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
410 |
1:09.57 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.61 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elsa Herrala |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
409 |
1:09.62 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.66 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
407 |
1:09.76 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.80 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
402 |
1:10.05 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.53 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Armi Tavi |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
392 |
1:10.65 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.19 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
389 |
1:10.80 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.52 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
388 |
1:10.88 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
385 |
1:11.07 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.04 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ronja Halinen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
361 |
1:12.62 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.46 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
360 |
1:12.68 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.97 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
359 |
1:12.72 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.61 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
355 |
1:12.98 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.37 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
344 |
1:13.79 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.82 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Aino Jämsä |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
340 |
1:14.05 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.13 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
339 |
1:14.11 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.75 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
330 |
1:14.81 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.45 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
319 |
1:15.64 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.39 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
288 |
1:18.24 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.48 |
(-8.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
276 |
1:19.41 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.83 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
271 |
1:19.87 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.49 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
265 |
1:20.50 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.17 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
259 |
1:21.05 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.91 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
257 |
1:21.33 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.59 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Kerttu Laurila |
2008 |
Nivalan Saukot |
|
224 |
1:25.02 |
+25.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.92 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Iida Kumpula |
2008 |
Nivalan Saukot |
|
211 |
1:26.76 |
+26.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.69 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Veera Mäkelä |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
186 |
1:30.52 |
+30.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.35 |
(+15.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 19.54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Naiset 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
695 |
58.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.66 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
597 |
1:01.39 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.99 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
569 |
1:02.37 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.59 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
569 |
1:02.40 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.27 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
543 |
1:03.38 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.02 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoliina Hirvelä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
521 |
1:04.24 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
514 |
1:04.55 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.99 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tiia Mielonen |
2006 |
Nivalan Saukot |
|
504 |
1:04.95 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.39 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
501 |
1:05.09 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
494 |
1:05.41 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.91 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
460 |
1:06.94 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.84 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maija Lämsä |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
459 |
1:07.01 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.99 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
456 |
1:07.18 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.27 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilma Rintala |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
442 |
1:07.84 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.32 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eeva Partanen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
431 |
1:08.42 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.82 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sanni Rintanen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
409 |
1:09.66 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.65 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oosa Paavola |
2005 |
Swimming Club Vuokatti |
|
406 |
1:09.80 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.44 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
398 |
1:10.24 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.55 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
396 |
1:10.41 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.91 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
396 |
1:10.41 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.18 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
381 |
1:11.32 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
378 |
1:11.48 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.04 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Viivi Amstler |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
364 |
1:12.39 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.93 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
351 |
1:13.25 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.05 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
338 |
1:14.21 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.86 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ella Happonen |
2005 |
Nivalan Saukot |
|
303 |
1:16.97 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.54 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anja Stephens |
2006 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
302 |
1:17.07 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.66 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
259 |
1:21.10 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.35 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anna Välimäki |
2006 |
Nivalan Saukot |
|
238 |
1:23.41 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.67 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Saimi Kankainen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
195 |
1:29.10 |
+30.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.90 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Rantala |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 19.54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Naiset 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
645 |
59.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.37 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
631 |
1:00.28 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.87 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
630 |
1:00.29 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.14 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
618 |
1:00.69 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.54 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
584 |
1:01.85 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.90 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
569 |
1:02.37 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.46 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
560 |
1:02.70 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.95 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
559 |
1:02.75 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.43 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
548 |
1:03.16 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.81 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
541 |
1:03.44 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.37 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pauliina Eerika Lohilahti |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
524 |
1:04.12 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.10 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
496 |
1:05.32 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.48 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
485 |
1:05.79 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.68 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
453 |
1:07.32 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.82 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
411 |
1:09.52 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.16 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 19.54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
309 |
1:16.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.32 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
271 |
1:19.90 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.94 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
254 |
1:21.65 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.44 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Jämsä |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
246 |
1:22.51 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.49 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
243 |
1:22.77 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.82 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
239 |
1:23.28 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.57 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
229 |
1:24.44 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.86 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
219 |
1:25.78 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.75 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
211 |
1:26.85 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.55 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
208 |
1:27.20 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.66 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
200 |
1:28.36 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.87 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
194 |
1:29.20 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.88 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
193 |
1:29.34 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.90 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
186 |
1:30.52 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.44 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
186 |
1:30.53 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.22 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hilda Herrala |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
178 |
1:31.77 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.34 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
177 |
1:32.07 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.70 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
173 |
1:32.73 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.20 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
169 |
1:33.39 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.33 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
169 |
1:33.50 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.60 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
153 |
1:36.57 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.30 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
137 |
1:40.13 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.09 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
136 |
1:40.55 |
+24.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.29 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aada Tyviö |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
135 |
1:40.59 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.63 |
(-9.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Janna Hakkarainen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
129 |
1:42.24 |
+25.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.13 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
126 |
1:42.91 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.85 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Luna Piirainen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
123 |
1:43.89 |
+27.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.85 |
(-9.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
123 |
1:43.93 |
+27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
120 |
1:44.61 |
+28.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.60 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
115 |
1:46.07 |
+29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
114 |
1:46.41 |
+29.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.22 |
(-11.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
107 |
1:48.91 |
+32.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.65 |
(+5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lotte Telakoski |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
104 |
1:49.69 |
+33.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.71 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
102 |
1:50.36 |
+33.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.03 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
100 |
1:51.18 |
+34.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.60 |
(+6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anja Kähäri |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
98 |
1:51.78 |
+35.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.62 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
81 |
1:59.17 |
+42.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.01 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aada Haapakoski |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 19.54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 19.54.39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
361 |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.42 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
310 |
1:09.30 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.89 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
302 |
1:09.90 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.28 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
301 |
1:09.98 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.53 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
281 |
1:11.55 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.64 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
276 |
1:12.02 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.20 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
274 |
1:12.22 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.52 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
269 |
1:12.66 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
258 |
1:13.62 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.77 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
251 |
1:14.29 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.22 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
220 |
1:17.59 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.62 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
211 |
1:18.71 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.74 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
204 |
1:19.67 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.97 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
195 |
1:20.77 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.35 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
189 |
1:21.67 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.36 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cheng Sun |
2009 |
Oulun Lohet |
|
184 |
1:22.37 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.51 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
183 |
1:22.52 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.25 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
178 |
1:23.29 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.92 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
161 |
1:26.11 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.15 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Matias Kilpeläinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
155 |
1:27.17 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.83 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eero Huuska |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
146 |
1:29.00 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.31 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
141 |
1:29.95 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.44 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
127 |
1:33.27 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.27 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
114 |
1:36.65 |
+30.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.54 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
112 |
1:37.29 |
+31.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.89 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Henrik Mikkonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
110 |
1:37.84 |
+31.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.64 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
108 |
1:38.37 |
+32.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.64 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
100 |
1:41.06 |
+35.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.16 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
92 |
1:43.82 |
+37.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.95 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
89 |
1:45.01 |
+39.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.73 |
(-17.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jimi Alaloukusa |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
86 |
1:46.07 |
+40.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.92 |
(-9.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
59 |
2:00.38 |
+54.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.14 |
(+5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 17.20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
589 |
55.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.88 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
419 |
1:02.66 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.61 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
406 |
1:03.35 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.59 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
392 |
1:04.08 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.42 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
388 |
1:04.28 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.27 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
386 |
1:04.38 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
383 |
1:04.54 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.74 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
382 |
1:04.62 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.98 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
367 |
1:05.51 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.53 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
362 |
1:05.77 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.92 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
357 |
1:06.09 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.57 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
357 |
1:06.11 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.18 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
354 |
1:06.26 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.91 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Markus Ronkainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
351 |
1:06.44 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.65 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
349 |
1:06.59 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.91 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
347 |
1:06.72 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.72 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
342 |
1:07.05 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eelis Hietala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
341 |
1:07.09 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.54 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Periainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
319 |
1:08.59 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.21 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
315 |
1:08.91 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.09 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
312 |
1:09.14 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.19 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
296 |
1:10.36 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.97 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
282 |
1:11.52 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.47 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
273 |
1:12.24 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.80 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
247 |
1:14.69 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.43 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
244 |
1:15.03 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.45 |
(-6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Miro Huhtahaara |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
238 |
1:15.69 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.45 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
229 |
1:16.67 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.35 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
213 |
1:18.52 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.60 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
201 |
1:19.95 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.16 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Rasmus Heikkinen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
149 |
1:28.46 |
+32.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.53 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 17.20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
520 |
58.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.13 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
496 |
59.23 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.41 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
453 |
1:01.07 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.34 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
417 |
1:02.75 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.93 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
388 |
1:04.30 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.89 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
369 |
1:05.36 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ivar Eklund |
2006 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
347 |
1:06.75 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.09 |
(-7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
326 |
1:08.15 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.09 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Turunen |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
268 |
1:12.69 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.61 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Juho Rytilahti |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
200 |
1:20.09 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.42 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 17.20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
617 |
55.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.78 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemeli Kauppila |
2002 |
Oulun Lohet |
|
599 |
55.64 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.85 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
596 |
55.74 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.18 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Juntunen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
559 |
56.92 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.15 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
554 |
57.09 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.65 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
512 |
58.60 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.50 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
464 |
1:00.57 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.01 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
426 |
1:02.31 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.91 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 17.20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
213 |
1:18.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.06 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
168 |
1:24.97 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.27 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
160 |
1:26.25 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.24 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
133 |
1:31.73 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.55 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
133 |
1:31.76 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.77 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
132 |
1:32.06 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.14 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
128 |
1:33.04 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.31 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
121 |
1:34.68 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.96 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Keralampi |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
117 |
1:35.75 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.73 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lenni Koskela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
116 |
1:35.96 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.35 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
89 |
1:45.02 |
+26.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.63 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
84 |
1:46.83 |
+28.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.66 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
84 |
1:46.85 |
+28.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.66 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
77 |
1:49.91 |
+31.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.37 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tobias Jämsén |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
77 |
1:50.21 |
+31.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.16 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kosti Majava |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
76 |
1:50.33 |
+31.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.97 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 17.20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 17.21.45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Naiset 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
422 |
3:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.62 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
363 |
3:14.65 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.30 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
342 |
3:18.55 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.84 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
302 |
3:26.91 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.55 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
294 |
3:28.79 |
+23.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.42 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Loviisa Niemelä |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
240 |
3:43.58 |
+38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malla Määttä |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
208 |
3:54.48 |
+49.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.30 |
(+7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
191 |
4:01.08 |
+55.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.31 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
182 |
4:05.09 |
+59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
180 |
4:06.01 |
+1:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Mangeloja |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
108 |
4:51.06 |
+1:45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 17.39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
531 |
2:51.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.34 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
506 |
2:54.33 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.74 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
475 |
2:58.06 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.64 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
457 |
3:00.33 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.34 |
(+7.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
343 |
3:18.36 |
+26.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.20 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
272 |
3:34.30 |
+42.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.49 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida Kumpula |
2008 |
Nivalan Saukot |
|
242 |
3:42.79 |
+51.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.30 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
241 |
3:43.10 |
+51.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.96 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vera Cantell |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
237 |
3:44.48 |
+52.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.60 |
(+6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
JIAQI LUO |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 17.39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Naiset 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
536 |
2:51.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.17 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
470 |
2:58.68 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.75 |
(+5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
362 |
3:14.94 |
+23.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.61 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 17.39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Naiset 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
544 |
2:50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.87 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 17.39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 17.39.10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
268 |
3:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.62 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
192 |
3:38.47 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.04 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicholas Alapirtti |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
145 |
3:59.98 |
+44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
141 |
4:02.15 |
+46.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:01.77 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemil Räihä |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
134 |
4:06.16 |
+50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 17.47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
478 |
2:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.27 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
403 |
2:50.74 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.38 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
360 |
2:57.24 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.81 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
326 |
3:03.15 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.19 |
(-10.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
292 |
3:09.97 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.83 |
(+7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sami Kummu |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
226 |
3:26.82 |
+45.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.56 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
157 |
3:53.42 |
+1:12.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.25 |
(+10.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 17.47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Miehet 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
367 |
2:56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.11 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 17.47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Miehet 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
475 |
2:41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.28 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Atte Leinonen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 17.47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 17.48.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Perhosuinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
484 |
31.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
368 |
34.09 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.18 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
360 |
34.33 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.10 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
320 |
35.69 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.48 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
290 |
36.89 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.01 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
274 |
37.60 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.17 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
266 |
37.94 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
264 |
38.05 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
258 |
38.34 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.94 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
244 |
39.09 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.71 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Pihlaja |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
239 |
39.33 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.57 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
223 |
40.25 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.61 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
215 |
40.75 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Neea Huhtala |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
202 |
41.57 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
180 |
43.23 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.76 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
161 |
44.83 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.21 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
156 |
45.35 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.93 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
151 |
45.85 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.56 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
146 |
46.35 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.29 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Teresa Jämsä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
117 |
49.92 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
113 |
50.39 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.08 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maija Kumpula |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
108 |
51.15 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
96 |
53.20 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.61 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Leona Tenhunen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
74 |
58.17 |
+27.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.41 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofie Vigman |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
68 |
59.68 |
+28.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.17 |
(-11.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Salla |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 18.32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Perhosuinti Naiset 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
563 |
29.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
537 |
30.05 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.29 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
533 |
30.12 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Isoviita |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
505 |
30.66 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
488 |
31.02 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
477 |
31.26 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
414 |
32.76 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
407 |
32.95 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
400 |
33.14 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.26 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
400 |
33.15 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.57 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
395 |
33.29 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
368 |
34.07 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
368 |
34.08 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
343 |
34.89 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.53 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
341 |
34.96 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.48 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lizette Jakobsson |
2007 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
336 |
35.11 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Armi Tavi |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
328 |
35.41 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
309 |
36.10 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
301 |
36.45 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
295 |
36.69 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.53 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
264 |
38.08 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.68 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
263 |
38.13 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.27 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
263 |
38.13 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.62 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ronja Halinen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
262 |
38.17 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.92 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
259 |
38.30 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.21 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aino Jämsä |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
256 |
38.46 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.45 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
224 |
40.19 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
224 |
40.21 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.06 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
206 |
41.34 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.42 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
186 |
42.79 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.34 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
JIAQI LUO |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
178 |
43.36 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.25 |
(-7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
162 |
44.77 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.72 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 18.32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Perhosuinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
215 |
40.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.99 |
(-13.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
173 |
43.82 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.84 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
130 |
48.12 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.03 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Jämsä |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
130 |
48.15 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.33 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
127 |
48.51 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.27 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
127 |
48.52 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.84 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
124 |
48.90 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.47 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
121 |
49.38 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.14 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
112 |
50.56 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.29 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
109 |
51.10 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.23 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
104 |
51.86 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
104 |
51.90 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.99 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
100 |
52.58 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.03 |
(-8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
86 |
55.16 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.21 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Mangeloja |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
79 |
56.76 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.35 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
75 |
57.82 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.53 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
67 |
59.88 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
65 |
1:00.65 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
65 |
1:00.71 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.43 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
64 |
1:01.01 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anja Kähäri |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
62 |
1:01.53 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.28 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Janna Hakkarainen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
48 |
1:06.79 |
+26.03 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aada Tyviö |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
41 |
1:10.61 |
+29.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.68 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 18.32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Perhosuinti Naiset 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
567 |
29.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.28 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
558 |
29.66 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
522 |
30.34 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
492 |
30.93 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.73 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
431 |
32.33 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.87 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
424 |
32.51 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
422 |
32.55 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tiia Mielonen |
2006 |
Nivalan Saukot |
|
421 |
32.59 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maija Lämsä |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
404 |
33.03 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
397 |
33.22 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
397 |
33.23 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.91 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
393 |
33.33 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
384 |
33.59 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
383 |
33.64 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilma Rintala |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
374 |
33.90 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viivi Amstler |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
345 |
34.80 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eeva Partanen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
336 |
35.14 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
332 |
35.26 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.10 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
323 |
35.57 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
319 |
35.75 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elin Ranja Helena Thodin |
2005 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
243 |
39.10 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Välimäki |
2006 |
Nivalan Saukot |
|
209 |
41.12 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anja Stephens |
2006 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
185 |
42.82 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Happonen |
2005 |
Nivalan Saukot |
|
145 |
46.47 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.87 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Saimi Kankainen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
116 |
49.99 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.37 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoliina Hirvelä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 18.32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Perhosuinti Naiset 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
helmi jouhten |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
606 |
28.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
527 |
30.24 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.69 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
521 |
30.36 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
511 |
30.54 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
511 |
30.54 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
504 |
30.69 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
490 |
30.98 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
458 |
31.69 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
438 |
32.15 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
436 |
32.21 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
426 |
32.45 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.29 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
410 |
32.88 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
375 |
33.85 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.60 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Essi Juntunen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
355 |
34.47 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 18.32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 18.32.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Perhosuinti Miehet 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
114 |
45.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.25 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
101 |
47.67 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.67 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
95 |
48.79 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.55 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
71 |
53.64 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
59 |
57.20 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.72 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ahti López-Lehto |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
58 |
57.24 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.99 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Keralampi |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
55 |
58.28 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
53 |
59.27 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
46 |
1:02.14 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.09 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Jämsén |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
24 |
1:16.69 |
+30.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.65 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 18.43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Perhosuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
250 |
35.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.04 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
239 |
35.88 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.04 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
205 |
37.73 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.58 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
204 |
37.80 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.54 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
128 |
44.13 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.90 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
110 |
46.47 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.09 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aatu Riskilä |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
103 |
47.49 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.93 |
(-7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
88 |
49.98 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.25 |
(+5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
82 |
51.21 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.78 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
75 |
52.71 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.92 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eemil Räihä |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
64 |
55.43 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.27 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
52 |
59.59 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
37 |
1:06.48 |
+31.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.76 |
(+7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
- |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 18.43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Perhosuinti Miehet 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
461 |
28.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
447 |
29.11 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
438 |
29.32 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
357 |
31.39 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.75 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
323 |
32.43 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.63 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
315 |
32.72 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Ronkainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
304 |
33.11 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
291 |
33.59 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.83 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
286 |
33.78 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.91 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
254 |
35.13 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.21 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Periainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
230 |
36.30 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
226 |
36.54 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
205 |
37.72 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.13 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
191 |
38.62 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Miro Huhtahaara |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
145 |
42.36 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.23 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 18.43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Perhosuinti Miehet 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
491 |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
454 |
28.96 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ivar Eklund |
2006 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
310 |
32.88 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikael Myhkyrä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
284 |
33.87 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.38 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 18.43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Perhosuinti Miehet 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arttu Erkinaro |
1992 |
Oulun Uinti 1906 |
|
611 |
26.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.53 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
573 |
26.80 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.33 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Topias Nygård |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
|
563 |
26.96 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.88 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Juntunen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
531 |
27.49 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.57 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
524 |
27.62 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.22 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väinö Niskanen |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
|
521 |
27.66 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.95 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
484 |
28.36 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.66 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Koskela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
455 |
28.94 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.82 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
411 |
29.93 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Teemu Peteri |
1993 |
Kajaanin Uimaseura |
|
346 |
31.70 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Atte Leinonen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 18.43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 18.43.40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Sekauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
254 |
3:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.70 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
238 |
3:23.49 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.43 |
(-10.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
198 |
3:36.18 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.90 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
196 |
3:36.85 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.07 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
182 |
3:42.22 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.14 |
(+5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luna Piirainen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
127 |
4:10.44 |
+51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotte Telakoski |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
104 |
4:27.77 |
+1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 19.22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Sekauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
420 |
2:48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.37 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
405 |
2:50.40 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.66 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
403 |
2:50.73 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.68 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
364 |
2:56.56 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.99 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
325 |
3:03.39 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.60 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
301 |
3:08.14 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.71 |
(+6.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
291 |
3:10.18 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.46 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
289 |
3:10.57 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.66 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
269 |
3:15.27 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.72 |
(+8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
266 |
3:15.92 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.37 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
265 |
3:16.34 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.79 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
260 |
3:17.59 |
+29.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.19 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
256 |
3:18.57 |
+30.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.77 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
252 |
3:19.42 |
+31.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.97 |
(-12.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
249 |
3:20.39 |
+32.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.42 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
227 |
3:26.71 |
+38.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.75 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
210 |
3:32.16 |
+43.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.22 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malla Määttä |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
203 |
3:34.38 |
+45.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.39 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
201 |
3:35.14 |
+46.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.65 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
193 |
3:37.97 |
+49.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.27 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Pietilä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
189 |
3:39.74 |
+51.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.10 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
172 |
3:46.39 |
+58.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.57 |
(+6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
168 |
3:48.41 |
+1:00.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.86 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Loviisa Niemelä |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 19.22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Sekauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
537 |
2:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.61 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
522 |
2:36.62 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.56 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
508 |
2:37.98 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.50 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
508 |
2:37.99 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.44 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
495 |
2:39.38 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.17 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
494 |
2:39.54 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.91 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
491 |
2:39.81 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.08 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
481 |
2:40.89 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.29 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
445 |
2:45.14 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.67 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oona Keula |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
422 |
2:48.12 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.16 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
406 |
2:50.31 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.89 |
(+13.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
381 |
2:53.97 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.43 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
376 |
2:54.73 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.45 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
373 |
2:55.14 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.27 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
348 |
2:59.16 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.37 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
336 |
3:01.25 |
+26.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.90 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lizette Jakobsson |
2007 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
329 |
3:02.62 |
+27.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.50 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elsa Herrala |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
328 |
3:02.76 |
+27.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.32 |
(+7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
325 |
3:03.42 |
+28.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.72 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
271 |
3:14.73 |
+39.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.06 |
(-9.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
265 |
3:16.24 |
+41.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.31 |
(-10.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
227 |
3:26.69 |
+51.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.88 |
(-10.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
189 |
3:39.70 |
+1:04.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.09 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 19.22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Sekauinti Naiset 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
494 |
2:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.42 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
465 |
2:42.71 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.76 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
420 |
2:48.31 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.42 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sanni Rintanen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
365 |
2:56.32 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
354 |
2:58.19 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.31 |
(+7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
298 |
3:08.65 |
+29.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.95 |
(+10.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Tuisku |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
248 |
3:20.56 |
+41.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.24 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Rantala |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 19.22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Sekauinti Naiset 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
599 |
2:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.73 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
539 |
2:34.88 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.80 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
535 |
2:35.31 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.54 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
529 |
2:35.92 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.11 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
481 |
2:40.96 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.83 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 19.22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 19.26.41 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Sekauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
177 |
3:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.73 |
(+8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
162 |
3:28.88 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.22 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
128 |
3:45.89 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.93 |
(+5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
127 |
3:46.35 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.61 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
121 |
3:49.94 |
+26.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:05.70 |
(-15.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 19.45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Sekauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
362 |
2:39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.53 |
(-8.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
274 |
2:55.32 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.99 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
261 |
2:58.34 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.83 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
253 |
3:00.17 |
+20.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.19 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
250 |
3:00.84 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.36 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
242 |
3:02.74 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.66 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
231 |
3:05.53 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.29 |
(+7.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
182 |
3:20.95 |
+41.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.41 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
176 |
3:23.13 |
+43.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.34 |
(-12.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
157 |
3:31.19 |
+51.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.76 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 19.45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Sekauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
514 |
2:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.97 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
423 |
2:31.76 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.76 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
362 |
2:39.88 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.43 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
353 |
2:41.25 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.07 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
350 |
2:41.73 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.71 |
(-11.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
329 |
2:45.10 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.92 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
317 |
2:47.06 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.56 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
317 |
2:47.17 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.59 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eelis Hietala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
271 |
2:56.11 |
+33.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.65 |
(+6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
239 |
3:03.67 |
+41.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-26.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
165 |
3:27.53 |
+1:05.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.50 |
(+9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
161 |
3:29.33 |
+1:07.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.05 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Sukellus yli 15m |
|
|
|
Muu syy. Sukellus yli 15m |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 19.45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Sekauinti Miehet 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
400 |
2:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.21 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
375 |
2:37.96 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.97 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
326 |
2:45.64 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.40 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
313 |
2:47.78 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.64 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veikko Mikael Korpipää |
2006 |
Oulun Lohet |
|
273 |
2:55.55 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.19 |
(-4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
258 |
2:58.91 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.93 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 19.45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Sekauinti Miehet 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
622 |
2:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.16 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
542 |
2:19.74 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.94 |
(-10.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
516 |
2:22.10 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.15 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
448 |
2:28.92 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.26 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.4.2022 19.45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-04-2022 19.46.56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
340 |
2:41.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.28 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
312 |
2:46.44 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.20 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
244 |
3:00.76 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.63 |
(-9.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
235 |
3:02.99 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.31 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
202 |
3:12.54 |
+30.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.83 |
(-19.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
197 |
3:13.86 |
+32.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.75 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
186 |
3:17.79 |
+36.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.05 |
(-8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
171 |
3:23.43 |
+41.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.57 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilda Herrala |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
168 |
3:24.66 |
+42.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.50 |
(-12.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
167 |
3:24.80 |
+43.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.23 |
(-14.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
159 |
3:28.41 |
+46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Janna Hakkarainen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
148 |
3:33.44 |
+51.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Mangeloja |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
133 |
3:41.23 |
+59.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.49 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
113 |
3:53.21 |
+1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
106 |
3:58.48 |
+1:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 10.24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
486 |
2:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.84 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
405 |
2:32.70 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.71 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
402 |
2:33.01 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.76 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
381 |
2:35.75 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.80 |
(+6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
355 |
2:39.53 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.25 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
338 |
2:42.11 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.46 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
332 |
2:43.07 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.75 |
(-6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
327 |
2:43.86 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.83 |
(-6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
319 |
2:45.29 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.55 |
(-8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
319 |
2:45.32 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.84 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
315 |
2:45.88 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.56 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
314 |
2:46.07 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.08 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
308 |
2:47.19 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.90 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
305 |
2:47.82 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.38 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
265 |
2:55.71 |
+32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
257 |
2:57.49 |
+33.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.82 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
242 |
3:01.24 |
+37.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.26 |
(-16.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
226 |
3:05.36 |
+41.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.04 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
222 |
3:06.39 |
+42.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.36 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
219 |
3:07.43 |
+43.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.61 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
211 |
3:09.72 |
+46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
211 |
3:09.74 |
+46.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.21 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilia Pietilä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
199 |
3:13.35 |
+49.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.90 |
(-10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
191 |
3:16.01 |
+52.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Teresa Jämsä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
186 |
3:17.83 |
+54.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.71 |
(-14.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
185 |
3:18.26 |
+54.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.14 |
(-7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
182 |
3:19.05 |
+55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aino Ritola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
154 |
3:30.73 |
+1:07.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.44 |
(+11.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Helmiina Hynninen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
126 |
3:45.18 |
+1:21.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.42 |
(-19.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 10.24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
606 |
2:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.10 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
593 |
2:14.44 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.25 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
583 |
2:15.19 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.25 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
559 |
2:17.07 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.07 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
559 |
2:17.09 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.91 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
544 |
2:18.34 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.08 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
507 |
2:21.67 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.33 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
506 |
2:21.76 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.13 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
502 |
2:22.12 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.39 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
479 |
2:24.37 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.84 |
(+7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
474 |
2:24.90 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.44 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
469 |
2:25.33 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.69 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
465 |
2:25.79 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.32 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
465 |
2:25.82 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.57 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
458 |
2:26.48 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.64 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
444 |
2:28.08 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.22 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
442 |
2:28.29 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.40 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
439 |
2:28.61 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.38 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
433 |
2:29.25 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.58 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
391 |
2:34.47 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.29 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
378 |
2:36.25 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.24 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
377 |
2:36.29 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.04 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
373 |
2:36.95 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.88 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
372 |
2:37.05 |
+23.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.50 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elsa Herrala |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
370 |
2:37.31 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.35 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
346 |
2:40.82 |
+27.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.97 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
344 |
2:41.24 |
+27.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.25 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
337 |
2:42.33 |
+28.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.34 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
336 |
2:42.51 |
+29.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.83 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
328 |
2:43.82 |
+30.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.92 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mea Prykäri |
2007 |
Oulun Lohet |
|
312 |
2:46.45 |
+33.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.02 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
302 |
2:48.30 |
+34.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.86 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
271 |
2:54.56 |
+41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
226 |
3:05.44 |
+52.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.11 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
212 |
3:09.37 |
+55.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.57 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
JIAQI LUO |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
166 |
3:25.57 |
+1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oona Keula |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 10.24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
552 |
2:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.96 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
548 |
2:18.06 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.14 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
517 |
2:20.76 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.60 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoliina Hirvelä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
508 |
2:21.57 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.89 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
497 |
2:22.59 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.73 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
482 |
2:24.03 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.89 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
448 |
2:27.62 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.48 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
424 |
2:30.36 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.74 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sanni Rintanen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
398 |
2:33.58 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.14 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oosa Paavola |
2005 |
Swimming Club Vuokatti |
|
383 |
2:35.57 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.40 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
372 |
2:37.01 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.57 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
353 |
2:39.74 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.29 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
345 |
2:40.94 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.78 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
312 |
2:46.46 |
+28.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.06 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
285 |
2:51.66 |
+33.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.76 |
(+6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anja Stephens |
2006 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
278 |
2:52.96 |
+35.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.95 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saga Tuisku |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
265 |
2:55.75 |
+38.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.38 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 10.24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
631 |
2:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.95 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
helmi jouhten |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
601 |
2:13.86 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.81 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
594 |
2:14.39 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.90 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
588 |
2:14.85 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.34 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
|
576 |
2:15.72 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.26 |
(+6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
569 |
2:16.32 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.16 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
567 |
2:16.44 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.21 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
558 |
2:17.19 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.15 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
556 |
2:17.33 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.85 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
516 |
2:20.84 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.01 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
502 |
2:22.08 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.71 |
(+8.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
492 |
2:23.02 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.07 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
484 |
2:23.81 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.14 |
(+4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 10.24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 10.53.20 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
159 |
3:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.43 |
(-8.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
150 |
3:11.73 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.81 |
(-18.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
142 |
3:15.17 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.68 |
(-14.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Keralampi |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
119 |
3:27.24 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.78 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
89 |
3:48.37 |
+40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kosti Majava |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
80 |
3:56.44 |
+48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
79 |
3:56.98 |
+48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Lauri Vainio |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 10.52.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
362 |
2:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.32 |
(-8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
329 |
2:27.62 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.28 |
(-7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
283 |
2:35.30 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.16 |
(-12.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
260 |
2:39.62 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.23 |
(-10.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
259 |
2:39.91 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.14 |
(-15.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
238 |
2:44.39 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.03 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
224 |
2:47.91 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.65 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
193 |
2:56.48 |
+33.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.04 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
176 |
3:01.89 |
+38.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.88 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
161 |
3:07.12 |
+44.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.46 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicholas Alapirtti |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
155 |
3:09.49 |
+46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
124 |
3:24.37 |
+1:01.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.87 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
113 |
3:30.37 |
+1:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 10.52.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
542 |
2:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.99 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
514 |
2:07.27 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.67 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
409 |
2:17.37 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.55 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
401 |
2:18.29 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.90 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
381 |
2:20.67 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.11 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Ronkainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
356 |
2:23.81 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.22 |
(-28.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
348 |
2:24.93 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.69 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
337 |
2:26.43 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.40 |
(-9.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
336 |
2:26.68 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.12 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
331 |
2:27.35 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.56 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
330 |
2:27.51 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.51 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
308 |
2:31.03 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.11 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
286 |
2:34.74 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.36 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
279 |
2:35.93 |
+30.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.53 |
(-6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
276 |
2:36.59 |
+31.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.71 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matias Nissinen |
2008 |
Iisalmen Uimarit |
|
242 |
2:43.53 |
+38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
233 |
2:45.56 |
+40.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.64 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
232 |
2:45.92 |
+40.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.28 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
200 |
2:54.27 |
+49.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.87 |
(-11.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Veikka Niku |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
194 |
2:56.19 |
+51.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.76 |
(-9.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sami Kummu |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
184 |
2:59.22 |
+54.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.64 |
(-13.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
170 |
3:03.80 |
+58.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.79 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
168 |
3:04.65 |
+59.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.70 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 10.52.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
636 |
1:58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.20 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
473 |
2:10.87 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.05 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
418 |
2:16.32 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.49 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
409 |
2:17.40 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.78 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
344 |
2:25.55 |
+27.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.48 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
284 |
2:35.16 |
+36.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.67 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 10.52.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
590 |
2:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.94 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
552 |
2:04.31 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.50 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
534 |
2:05.65 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.58 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
523 |
2:06.56 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.93 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
490 |
2:09.32 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.32 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väinö Niskanen |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
|
464 |
2:11.71 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.99 |
(-13.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 10.52.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 10.53.39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 50m Breaststroke Women 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
244 |
46.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.32 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
213 |
49.04 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.47 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
211 |
49.15 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.69 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
208 |
49.39 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.10 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
204 |
49.72 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.89 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
182 |
51.62 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.62 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
179 |
51.98 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.78 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
176 |
52.24 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.68 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Kaunisto |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
173 |
52.54 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.34 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
160 |
53.89 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.84 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
159 |
54.00 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.99 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
155 |
54.48 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.46 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
143 |
55.95 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.04 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aada Tyviö |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
131 |
57.61 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.42 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
122 |
58.94 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.61 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
102 |
1:02.70 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.08 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
100 |
1:02.99 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Rautio |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
99 |
1:03.16 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anja Kähäri |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
79 |
1:08.24 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.80 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lotte Telakoski |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
77 |
1:08.86 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.07 |
(+4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
75 |
1:09.19 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
60 |
1:14.45 |
+27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 11.15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 50m Breaststroke Women 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
422 |
39.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.68 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
368 |
40.88 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.58 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
354 |
41.41 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.82 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
302 |
43.63 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.95 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
292 |
44.16 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Pihlaja |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
275 |
45.05 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.39 |
(-6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
247 |
46.64 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.21 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
231 |
47.73 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.41 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
221 |
48.40 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
214 |
48.98 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.62 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
202 |
49.93 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.83 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Risto |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
195 |
50.48 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.00 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
194 |
50.55 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.08 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
194 |
50.56 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.25 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sanni Törmänen |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
193 |
50.68 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
191 |
50.87 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.63 |
(-9.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
183 |
51.58 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.15 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Vigman |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
178 |
52.05 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.82 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kiira Komu |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
175 |
52.33 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.56 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
172 |
52.68 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.05 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
166 |
53.23 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.12 |
(-6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olga Ilona Nissilä |
2009 |
Oulun Lohet |
|
163 |
53.58 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.87 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
160 |
53.94 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.42 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
147 |
55.42 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.15 |
(-7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
108 |
1:01.38 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hertta Pakarinen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
97 |
1:03.74 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.25 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Leona Tenhunen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
96 |
1:03.94 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.30 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Maya Niskala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
89 |
1:05.42 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.32 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Helmiina Hynninen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
87 |
1:06.05 |
+27.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.19 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 11.15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 50m Breaststroke Women 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
567 |
35.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.86 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
562 |
35.49 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.14 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
556 |
35.63 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.70 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
489 |
37.19 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.79 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
480 |
37.42 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.74 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Isoviita |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
476 |
37.50 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
476 |
37.51 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.02 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
473 |
37.58 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
445 |
38.35 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.19 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
430 |
38.81 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
418 |
39.16 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
417 |
39.20 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.38 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
406 |
39.55 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.56 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
388 |
40.16 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.43 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
357 |
41.29 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.66 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
306 |
43.47 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
299 |
43.79 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.95 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lizette Jakobsson |
2007 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
289 |
44.28 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.64 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vera Cantell |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
264 |
45.67 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.65 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
258 |
46.02 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.14 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
247 |
46.65 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.57 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
180 |
51.80 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.04 |
(+6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
176 |
52.25 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.70 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Halinen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 11.15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 50m Breaststroke Women 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
688 |
33.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.26 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
606 |
34.62 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Marttila |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
457 |
38.02 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoliina Hirvelä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
393 |
39.98 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.07 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
383 |
40.32 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
368 |
40.88 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.78 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
363 |
41.04 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.98 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erika Ruotsalainen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
348 |
41.64 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.72 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
334 |
42.21 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.17 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
283 |
44.58 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.73 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Ranja Helena Thodin |
2005 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
281 |
44.70 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.17 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 11.15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 50m Breaststroke Women 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
583 |
35.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pauliina Eerika Lohilahti |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
549 |
35.78 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.99 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
545 |
35.87 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Lehto |
1983 |
Jyväskylän Aalto |
|
533 |
36.13 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.21 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
521 |
36.39 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.57 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
519 |
36.44 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
404 |
39.62 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
388 |
40.14 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.38 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 11.15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 13.45.18 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Breaststroke Men 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
155 |
48.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.47 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ahti López-Lehto |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
142 |
49.71 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.03 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
135 |
50.58 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.02 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
120 |
52.60 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.07 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
119 |
52.69 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.42 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
114 |
53.47 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.33 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
106 |
54.82 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.88 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
85 |
58.83 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.23 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Jämsén |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
74 |
1:01.63 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.91 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
54 |
1:08.28 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.64 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Keralampi |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
51 |
1:09.59 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Akseli Välitalo |
2013 |
Tornion Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 11.32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Breaststroke Men 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
234 |
42.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.78 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
232 |
42.18 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.27 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
226 |
42.56 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.09 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
192 |
44.93 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.17 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
159 |
47.82 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.17 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
154 |
48.38 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.59 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eero Huuska |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
141 |
49.81 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.35 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
138 |
50.14 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.90 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aatu Riskilä |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
138 |
50.21 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.37 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
128 |
51.48 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.81 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eemil Räihä |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
107 |
54.61 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.40 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Henrik Mikkonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
81 |
59.80 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.88 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
80 |
1:00.03 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.31 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
77 |
1:00.79 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.95 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
77 |
1:00.94 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.10 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
77 |
1:00.95 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.84 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jimi Alaloukusa |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
77 |
1:00.99 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.04 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
75 |
1:01.39 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.51 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eino Tervahauta |
2009 |
Oulun Lohet |
|
71 |
1:02.51 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.92 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
57 |
1:07.37 |
+25.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.98 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
markus nissinen |
2010 |
Iisalmen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 11.32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Breaststroke Men 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
435 |
34.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.34 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
434 |
34.27 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
384 |
35.69 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.34 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
376 |
35.94 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.98 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
373 |
36.04 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.74 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
342 |
37.09 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.03 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
253 |
40.99 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.53 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matias Nissinen |
2008 |
Iisalmen Uimarit |
|
233 |
42.12 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.71 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Miro Huhtahaara |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
218 |
43.10 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.90 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Periainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
217 |
43.17 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.33 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
202 |
44.22 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.48 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
187 |
45.37 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.41 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
167 |
47.11 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.96 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
149 |
48.88 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.69 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Heikkinen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
114 |
53.39 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.48 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 11.32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Breaststroke Men 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
411 |
34.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veikko Mikael Korpipää |
2006 |
Oulun Lohet |
|
327 |
37.63 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.37 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matias Perälä |
2005 |
Iisalmen Uimarit |
|
313 |
38.19 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.59 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Turunen |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 11.32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Breaststroke Men 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
603 |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.03 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
519 |
32.28 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Topias Nygård |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
|
495 |
32.79 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
470 |
33.37 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemeli Kauppila |
2002 |
Oulun Lohet |
|
456 |
33.71 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.40 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Atte Leinonen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
455 |
33.73 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
436 |
34.20 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.39 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
430 |
34.37 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.77 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Koskela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
361 |
36.42 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 11.32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 11.41.43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 4x50m Medley Mixed 16 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Jyväskylän Aalto |
16 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
2:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Eelis Hietala |
2007 |
07A241 |
|
34.08 |
|
|
|
|
34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Nelli Kiho |
2008 |
08A224 |
|
36.31 |
|
|
|
|
1:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
06A522 |
|
30.86 |
|
|
|
|
1:41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Isoviita |
2007 |
07A704 |
|
28.07 |
|
|
|
|
2:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 3 |
15 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
2:13.16 |
+3.84 |
|
|
|
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
07A130 |
|
35.10 |
|
|
|
|
35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jussi Laine |
2008 |
08A556 |
|
36.00 |
|
|
|
|
1:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Österberg |
2008 |
08B182 |
|
33.13 |
|
|
|
|
1:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
07A041 |
|
28.93 |
|
|
|
|
2:13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
OU KR2S Joukkue 1 |
14 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:22.70 |
+13.38 |
|
|
|
|
Minea Mäentausta |
2008 |
08A620 |
|
38.73 |
|
|
|
|
38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
09A266 |
|
40.90 |
|
|
|
|
1:19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskari Matilainen |
2008 |
08A616 |
|
30.99 |
|
|
|
|
1:50.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
08A273 |
|
32.08 |
|
|
|
|
2:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
OU KR2S Joukkue 2 |
13 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:27.72 |
+18.40 |
|
|
|
|
Oskari Salo |
2009 |
09A425 |
|
39.09 |
|
|
|
|
39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
09A305 |
|
42.41 |
|
|
|
|
1:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Pulli |
2009 |
09A932 |
|
34.74 |
|
|
|
|
1:56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aurora Känsälä |
2009 |
09A338 |
|
31.48 |
|
|
|
|
2:27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 5 |
15 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
2:39.09 |
+29.77 |
|
|
|
|
Elsa Kähäri |
2008 |
08A471 |
|
39.63 |
|
|
|
|
39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Hacklin |
2008 |
08A227 |
|
39.25 |
|
|
|
|
1:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Korppinen |
2009 |
09A688 |
|
46.15 |
|
|
|
|
2:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Jukola |
2007 |
07A969 |
|
34.06 |
|
|
|
|
2:39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
OU KR-3 J 1 |
12 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:40.62 |
+31.30 |
|
|
|
|
Eelis Illikainen |
2010 |
10A176 |
|
41.72 |
|
|
|
|
41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Mets |
2010 |
10A408 |
|
47.14 |
|
|
|
|
1:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beata Järviö |
2011 |
11A727 |
|
39.43 |
|
|
|
|
2:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
10A005 |
|
32.33 |
|
|
|
|
2:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oulun Lohet Rollo3 |
13 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
2:57.63 |
+48.31 |
|
|
|
|
Iida Saukko |
2009 |
09B207 |
|
47.42 |
|
|
|
|
47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Jimi Saukko |
2011 |
11A664 |
|
52.22 |
|
|
|
|
1:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isla Kettula |
2010 |
10A647 |
|
41.42 |
|
|
|
|
2:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cheng Sun |
2009 |
09A852 |
|
36.57 |
|
|
|
|
2:57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
OU KR3 J3 |
13 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:58.22 |
+48.90 |
|
|
|
|
Reko Härkönen |
2010 |
10A994 |
|
46.33 |
|
|
|
|
46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reeta Hyry |
2010 |
10A718 |
|
52.92 |
|
|
|
|
1:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Keisu |
2010 |
10A600 |
|
44.11 |
|
|
|
|
2:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TongWei Qu |
2009 |
09A436 |
|
34.86 |
|
|
|
|
2:58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 10 |
12 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
3:04.71 |
+55.39 |
|
|
|
|
Henrik Mikkonen |
2010 |
10A537 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Unna Tourunen |
2010 |
10A048 |
|
1:36.90 |
|
|
|
|
1:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netta Raatikainen |
2010 |
10A213 |
|
46.58 |
|
|
|
|
2:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
10A689 |
|
41.23 |
|
|
|
|
3:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 9 |
13 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
3:07.57 |
+58.25 |
|
|
|
|
Eemil Räihä |
2009 |
09A382 |
|
47.20 |
|
|
|
|
47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Vigman |
2009 |
09B265 |
|
51.21 |
|
|
|
|
1:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joona Talvensaari |
2009 |
09A398 |
|
47.72 |
|
|
|
|
2:26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Hertta Pakarinen |
2010 |
10A945 |
|
41.44 |
|
|
|
|
3:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 6 |
12 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
3:15.08 |
+1:05.7 |
|
|
|
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
10A204 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Kukkola |
2012 |
12A291 |
|
1:39.39 |
|
|
|
|
1:39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Mangeloja |
2011 |
11A618 |
|
50.82 |
|
|
|
|
2:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aada Tyviö |
2011 |
11A660 |
|
44.87 |
|
|
|
|
3:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 7 |
12 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
3:25.07 |
+1:15.7 |
|
|
|
|
Julius Keralampi |
2011 |
11A647 |
|
49.47 |
|
|
|
|
49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eero Huuska |
2010 |
10A940 |
|
51.34 |
|
|
|
|
1:40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
11A548 |
|
59.23 |
|
|
|
|
2:40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Janna Hakkarainen |
2012 |
12A398 |
|
45.03 |
|
|
|
|
3:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 8 |
11 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
3:35.16 |
+1:25.8 |
|
|
|
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
11A250 |
|
46.35 |
|
|
|
|
46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Kähäri |
2012 |
|
|
1:07.71 |
|
|
|
|
1:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ahti López-Lehto |
2011 |
11A244 |
|
1:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotte Telakoski |
2012 |
12A290 |
|
3:35.16 |
|
|
|
|
3:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kemin Työväen Uimarit |
14 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
Lilly Isomaa |
2008 |
08B212 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erika Eronen |
2008 |
08B271 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
09A684 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Tihinen |
2009 |
09A704 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
OU KR3J2 |
13 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
Melina Kokko |
2010 |
10A175 |
|
47.90 |
|
|
|
|
47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Onni Mattas |
2009 |
09A884 |
|
49.41 |
|
|
|
|
1:37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
11A052 |
|
45.11 |
|
|
|
|
2:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otso Mannila |
2009 |
09A857 |
|
2:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 2 |
15 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Oona Keula |
2008 |
08A498 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Urho Ruuska |
2009 |
09A126 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aaro Viitanen |
2007 |
07A449 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Räihä |
2008 |
08A148 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jyväskylän Aalto Joukkue 4 |
15 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lampinen |
2009 |
09A053 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
08A474 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Venla Hauvala |
2007 |
07A239 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miro Huhtahaara |
2008 |
08A943 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 11.41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 4x50m Medley Mixed 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
OU ER |
19 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
1:54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Saara Niemi |
2005 |
05A356 |
|
32.18 |
|
|
|
|
32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
03A223 |
|
29.87 |
|
|
|
|
1:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Jere Hannuksela |
2004 |
04A877 |
|
26.26 |
|
|
|
|
1:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Säntti |
2005 |
05A161 |
|
25.91 |
|
|
|
|
1:54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KemPy R1 |
30 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
1:57.20 |
+2.98 |
|
|
|
|
helmi jouhten |
2004 |
04A360 |
|
30.77 |
|
|
|
|
30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sami Aaltomaa |
1992 |
92A300 |
|
29.16 |
|
|
|
|
59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pauliina Eerika Lohilahti |
2002 |
02A196 |
|
30.57 |
|
|
|
|
1:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Atte Leinonen |
2004 |
04B030 |
|
26.70 |
|
|
|
|
1:57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oulun Uinti easyswim |
17 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:07.99 |
+13.77 |
|
|
|
|
Erblin Latifi |
2005 |
05A921 |
|
30.01 |
|
|
|
|
30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Siurua |
2005 |
05A631 |
|
34.94 |
|
|
|
|
1:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
05A542 |
|
32.39 |
|
|
|
|
1:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
06B002 |
|
30.65 |
|
|
|
|
2:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 11.41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 11.41.36 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Selkäuinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
269 |
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.53 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
241 |
1:32.27 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.80 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
236 |
1:32.85 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.05 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
224 |
1:34.52 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.45 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
221 |
1:34.95 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.44 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
207 |
1:37.01 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.31 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
203 |
1:37.75 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.10 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
194 |
1:39.09 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.35 |
(-7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
180 |
1:41.74 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.28 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
177 |
1:42.28 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.18 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
174 |
1:42.76 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
170 |
1:43.63 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.39 |
(-7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
170 |
1:43.66 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.79 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
163 |
1:44.96 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.73 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Janna Hakkarainen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
156 |
1:46.56 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.49 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
152 |
1:47.45 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
151 |
1:47.68 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.37 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
150 |
1:48.04 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.46 |
(-9.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
149 |
1:48.25 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.59 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
143 |
1:49.72 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.01 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
141 |
1:50.20 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.44 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
140 |
1:50.48 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.47 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
139 |
1:50.72 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
130 |
1:53.14 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
127 |
1:54.00 |
+25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
127 |
1:54.06 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.40 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Enni Määttä |
2012 |
Oulun Lohet |
|
118 |
1:57.00 |
+28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Luna Piirainen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
114 |
1:58.20 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.92 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
113 |
1:58.65 |
+29.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.87 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anja Kähäri |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
106 |
2:01.34 |
+32.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.90 |
(-14.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
102 |
2:02.56 |
+33.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.15 |
(-11.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
102 |
2:02.74 |
+33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Aada Tyviö |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
99 |
2:04.09 |
+35.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.49 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
91 |
2:07.62 |
+38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilda Herrala |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 12.59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Selkäuinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
460 |
1:14.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.18 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
402 |
1:17.80 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.16 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
400 |
1:17.92 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.87 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
370 |
1:20.00 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.95 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
356 |
1:20.99 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.48 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
337 |
1:22.50 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.69 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
322 |
1:23.81 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.62 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
310 |
1:24.86 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.33 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
293 |
1:26.45 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.55 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
272 |
1:28.59 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.17 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
242 |
1:32.17 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.15 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
241 |
1:32.30 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.64 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
238 |
1:32.66 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.53 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
237 |
1:32.75 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
231 |
1:33.55 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.44 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
227 |
1:34.05 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.92 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
223 |
1:34.69 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.00 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
221 |
1:34.90 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.40 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
220 |
1:35.06 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.54 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilia Risto |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
215 |
1:35.77 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.44 |
(-10.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
212 |
1:36.25 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.95 |
(+6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
196 |
1:38.85 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.80 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
181 |
1:41.38 |
+26.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.05 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Pietilä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
180 |
1:41.70 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.94 |
(-14.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
177 |
1:42.16 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.52 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
174 |
1:42.75 |
+28.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.79 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
174 |
1:42.84 |
+28.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.71 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
169 |
1:43.77 |
+29.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.92 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Iida Saukko |
2009 |
Oulun Lohet |
|
168 |
1:43.93 |
+29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
165 |
1:44.56 |
+30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
164 |
1:44.82 |
+30.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.00 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
162 |
1:45.34 |
+30.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.39 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
161 |
1:45.60 |
+31.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.63 |
(+4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Teresa Jämsä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
156 |
1:46.53 |
+32.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.36 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
155 |
1:46.88 |
+32.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.85 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
145 |
1:49.30 |
+34.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.87 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Hertta Pakarinen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
137 |
1:51.34 |
+36.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.50 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
135 |
1:51.87 |
+37.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.90 |
(+10.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Leona Tenhunen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
132 |
1:52.83 |
+38.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.01 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
124 |
1:54.92 |
+40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sofie Vigman |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
91 |
2:07.34 |
+52.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.86 |
(-11.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 12.59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Selkäuinti Naiset 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
533 |
1:10.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.30 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
484 |
1:13.15 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.07 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Isoviita |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
472 |
1:13.75 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.91 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
451 |
1:14.91 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.69 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
443 |
1:15.35 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.34 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oona Keula |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
435 |
1:15.79 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.23 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
402 |
1:17.84 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.46 |
(+5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
375 |
1:19.60 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.16 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
375 |
1:19.60 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.03 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
368 |
1:20.12 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.73 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
367 |
1:20.19 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.13 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
361 |
1:20.65 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.79 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
346 |
1:21.76 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.47 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
345 |
1:21.87 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.47 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
342 |
1:22.09 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.45 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Armi Tavi |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
327 |
1:23.38 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.84 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
320 |
1:23.97 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.18 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
305 |
1:25.33 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.50 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ronja Halinen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
300 |
1:25.79 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.33 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
297 |
1:26.02 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.94 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
297 |
1:26.09 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.92 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
295 |
1:26.23 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.12 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mea Prykäri |
2007 |
Oulun Lohet |
|
293 |
1:26.42 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.34 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
287 |
1:27.09 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
279 |
1:27.84 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.93 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
268 |
1:29.10 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.21 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
252 |
1:30.87 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.87 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
251 |
1:31.00 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.46 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
245 |
1:31.71 |
+20.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.48 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
200 |
1:38.23 |
+27.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.54 |
(-7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
193 |
1:39.35 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.33 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
JIAQI LUO |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
159 |
1:46.01 |
+35.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.93 |
(-18.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Veera Mäkelä |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
148 |
1:48.38 |
+37.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.45 |
(+16.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 12.59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Selkäuinti Naiset 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
647 |
1:06.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.55 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
612 |
1:07.64 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.68 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
501 |
1:12.31 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
419 |
1:16.74 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
383 |
1:19.05 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.93 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Rantala |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
354 |
1:21.15 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.10 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sanni Rintanen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
322 |
1:23.75 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.60 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
318 |
1:24.12 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.70 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
314 |
1:24.45 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.77 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saga Tuisku |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
273 |
1:28.51 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.03 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saimi Kankainen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
155 |
1:46.76 |
+40.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.16 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 12.59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Selkäuinti Naiset 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
613 |
1:07.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.60 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
561 |
1:09.62 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.16 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
538 |
1:10.61 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.51 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
496 |
1:12.56 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.96 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
475 |
1:13.62 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.70 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
450 |
1:14.95 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.91 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 12.59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 12.59.52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Selkäuinti Miehet 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
149 |
1:37.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.91 |
(-6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
129 |
1:42.55 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ahti López-Lehto |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
104 |
1:50.11 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.35 |
(-9.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lenni Koskela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
98 |
1:52.42 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.46 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
90 |
1:55.42 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
77 |
2:01.43 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Jämsén |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
75 |
2:02.93 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.83 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
65 |
2:08.85 |
+31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kosti Majava |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
57 |
2:14.03 |
+36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauri Vainio |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 13.23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Selkäuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
304 |
1:17.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.74 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
253 |
1:21.91 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.66 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
245 |
1:22.84 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.93 |
(-9.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
240 |
1:23.32 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.04 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
235 |
1:23.94 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.88 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
213 |
1:26.77 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.24 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
212 |
1:26.87 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
195 |
1:29.29 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.71 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
193 |
1:29.57 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.90 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
192 |
1:29.84 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.91 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
186 |
1:30.78 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.92 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
171 |
1:33.28 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.30 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
169 |
1:33.60 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.19 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
166 |
1:34.25 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.99 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
159 |
1:35.53 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.55 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
155 |
1:36.47 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.14 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
152 |
1:37.05 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.10 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
142 |
1:39.17 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.96 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nicholas Alapirtti |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
126 |
1:43.25 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.20 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eemil Räihä |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
116 |
1:46.09 |
+29.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.68 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eero Huuska |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
114 |
1:46.79 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.32 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
98 |
1:52.42 |
+35.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.55 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
94 |
1:53.90 |
+36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
92 |
1:54.67 |
+37.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.54 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
84 |
1:58.39 |
+41.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.44 |
(+5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
82 |
1:59.09 |
+42.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henrik Mikkonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 13.23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Selkäuinti Miehet 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
596 |
1:01.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.70 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
390 |
1:10.92 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.85 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
374 |
1:11.91 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.64 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
340 |
1:14.23 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.84 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
323 |
1:15.56 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
322 |
1:15.59 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.97 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eelis Hietala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
322 |
1:15.60 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.17 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
313 |
1:16.34 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.63 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
305 |
1:16.97 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.49 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
288 |
1:18.50 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.85 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
283 |
1:18.94 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.95 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Markus Ronkainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
256 |
1:21.60 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.89 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
246 |
1:22.73 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.14 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
234 |
1:24.08 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.64 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
223 |
1:25.40 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.42 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Veikka Niku |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
180 |
1:31.74 |
+30.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.75 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Miro Huhtahaara |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
167 |
1:34.14 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.94 |
(-12.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
152 |
1:36.98 |
+35.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.26 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 13.23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Selkäuinti Miehet 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
551 |
1:03.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
485 |
1:05.98 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
418 |
1:09.32 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.57 |
(+5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ivar Eklund |
2006 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
370 |
1:12.18 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.69 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Myhkyrä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
290 |
1:18.27 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.84 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
229 |
1:24.63 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juho Rytilahti |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
140 |
1:39.68 |
+36.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.94 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 13.23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Selkäuinti Miehet 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
581 |
1:02.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.33 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
518 |
1:04.52 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.14 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
498 |
1:05.38 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.00 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 13.23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 13.23.54 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4x100m Freestyle Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Kajaanin Uimaseura |
12 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
260 |
|
|
5:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Aino Karjalainen |
2010 |
10A769 |
|
37.23 |
1:20.25 |
|
|
|
1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Iida Ronkainen |
2010 |
10A884 |
|
40.42 |
1:24.56 |
|
|
|
2:44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
10A882 |
|
40.08 |
1:24.56 |
|
|
|
4:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isla Vesterinen |
2010 |
10A756 |
|
36.90 |
1:19.07 |
|
|
|
5:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
OU KR4 Joukkue 1 |
12 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
220 |
|
|
5:47.08 |
+18.64 |
|
|
|
|
Taika Kauppi |
2011 |
11A826 |
|
41.25 |
1:27.07 |
|
|
|
1:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Sirniö |
2011 |
11A270 |
|
37.38 |
1:21.00 |
|
|
|
2:48.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rongxuan Bai |
2011 |
11A701 |
|
40.06 |
1:29.60 |
|
|
|
4:17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Bolszak |
2010 |
10A599 |
|
42.04 |
1:29.41 |
|
|
|
5:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oulun Lohet R4 |
12 |
Oulun Lohet |
|
|
121 |
|
|
7:03.54 |
+1:35.1 |
|
|
|
|
Roosa Pohjola |
2010 |
10B150 |
|
50.15 |
1:48.29 |
|
|
|
1:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Maya Niskala |
2010 |
10A927 |
|
53.71 |
2:08.12 |
|
|
|
3:56.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Vanessa Eklund |
2012 |
12A486 |
|
36.61 |
1:35.88 |
|
|
|
5:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olga Mattila |
2011 |
11A844 |
|
41.60 |
1:31.25 |
|
|
|
7:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 14.08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4x100m Freestyle Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
OU KR4 Joukkue 2 |
14 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
183 |
|
|
6:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Nella Sauvola |
2010 |
10A598 |
|
41.34 |
1:29.02 |
|
|
|
1:29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leona Tenhunen |
2010 |
10B117 |
|
45.10 |
1:34.04 |
|
|
|
3:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Liimatta |
2011 |
11A416 |
|
43.60 |
1:34.31 |
|
|
|
4:37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JIAQI LUO |
2008 |
08B278 |
|
42.07 |
1:31.37 |
|
|
|
6:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 14.08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4x100m Freestyle Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Vieskan Uimarit |
16 |
Vieskan Uimarit |
|
|
497 |
|
|
4:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
06A468 |
|
31.49 |
1:05.87 |
|
|
|
1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Saarela |
2006 |
06A729 |
|
32.60 |
1:08.92 |
|
|
|
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Anni Lämpsä |
2008 |
08A816 |
|
31.67 |
1:07.42 |
|
|
|
3:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida Eskola |
2008 |
08B066 |
|
29.60 |
1:02.37 |
|
|
|
4:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakobstads Simmare - Pietarsa |
17 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
317 |
|
|
5:07.50 |
+42.92 |
|
|
|
|
Elin Ranja Helena Thodin |
2005 |
05A044 |
|
33.88 |
1:11.18 |
|
|
|
1:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Cantell |
2008 |
08A569 |
|
38.45 |
1:23.72 |
|
|
|
2:34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Stephens |
2006 |
06B130 |
|
36.70 |
1:18.33 |
|
|
|
3:53.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lizette Jakobsson |
2007 |
07A961 |
|
35.01 |
1:14.27 |
|
|
|
5:07.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 14.08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 15.13.01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
444 |
2:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.81 |
(+4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
399 |
2:47.47 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.76 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
319 |
3:00.39 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.11 |
(+4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
305 |
3:03.16 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.48 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
230 |
3:21.26 |
+39.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.85 |
(+6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Janna Hakkarainen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
177 |
3:39.33 |
+57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
163 |
3:45.71 |
+1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hertta Pakarinen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
150 |
3:51.88 |
+1:10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.46 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aada Tyviö |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
101 |
4:24.49 |
+1:42.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
537 |
2:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.01 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
468 |
2:38.80 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.11 |
(+5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oona Keula |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
432 |
2:43.13 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.40 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
427 |
2:43.78 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.14 |
(-17.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
354 |
2:54.23 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.98 |
(+6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
348 |
2:55.24 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.71 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
326 |
2:59.07 |
+27.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.58 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
309 |
3:02.45 |
+30.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.34 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
307 |
3:02.78 |
+31.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.01 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
298 |
3:04.53 |
+32.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.15 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
282 |
3:08.03 |
+36.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.11 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mea Prykäri |
2007 |
Oulun Lohet |
|
273 |
3:10.00 |
+38.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.31 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
545 |
2:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.58 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
420 |
2:44.62 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.06 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
401 |
2:47.26 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.21 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
385 |
2:49.47 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.89 |
(-13.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
382 |
2:49.91 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.67 |
(+8.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
348 |
2:55.33 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.44 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
314 |
3:01.29 |
+30.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.28 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saga Tuisku |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
231 |
3:20.90 |
+49.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.61 |
(+11.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
508 |
2:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.79 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Lakanen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
427 |
2:43.76 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.80 |
(+14.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 17.22.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
221 |
3:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.84 |
(-12.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
135 |
3:38.14 |
+33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Keralampi |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
121 |
3:46.18 |
+41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemil Räihä |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
118 |
3:47.69 |
+42.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.34 |
(-9.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 16.47.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
313 |
2:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.22 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
312 |
2:44.87 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.83 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
299 |
2:47.20 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.92 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
231 |
3:02.16 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.49 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
215 |
3:06.65 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
159 |
3:26.50 |
+41.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.94 |
(-14.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
142 |
3:34.21 |
+49.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.56 |
(-1:02.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 16.47.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
483 |
2:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.70 |
(+6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
470 |
2:23.93 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.50 |
(+10.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
354 |
2:38.11 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.47 |
(+18.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 16.47.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
456 |
2:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.60 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 16.47.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 16.47.31 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Perhosuinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
139 |
1:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
131 |
1:49.12 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
127 |
1:50.34 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.30 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
104 |
1:57.69 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.55 |
(-10.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Mangeloja |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
84 |
2:06.40 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.69 |
(-15.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Perhosuinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
351 |
1:18.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.99 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
341 |
1:19.35 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.62 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
329 |
1:20.35 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.47 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Säkkinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
288 |
1:24.00 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.18 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
279 |
1:24.89 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.21 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
277 |
1:25.04 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.34 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
243 |
1:28.82 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.26 |
(-12.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
228 |
1:30.74 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.89 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
224 |
1:31.22 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.33 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
213 |
1:32.88 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.96 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
202 |
1:34.40 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.06 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Risto |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
189 |
1:36.64 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.91 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
181 |
1:37.93 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.86 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
179 |
1:38.27 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
173 |
1:39.45 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.50 |
(+3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
171 |
1:39.81 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.27 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
168 |
1:40.50 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.24 |
(-7.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
165 |
1:40.98 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
134 |
1:48.21 |
+29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
130 |
1:49.25 |
+30.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.31 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
129 |
1:49.76 |
+31.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.87 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
128 |
1:50.01 |
+31.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.47 |
(-9.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
127 |
1:50.19 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.61 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
DNF |
|
|
8,2 Eriaikainen käsien pa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Perhosuinti Naiset 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
490 |
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.47 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
483 |
1:10.71 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.88 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
420 |
1:14.06 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.93 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
407 |
1:14.81 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.49 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
383 |
1:16.38 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.30 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
359 |
1:18.00 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.92 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
347 |
1:18.90 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.80 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lizette Jakobsson |
2007 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
324 |
1:20.71 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.20 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
268 |
1:26.02 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.98 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
244 |
1:28.68 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.25 |
(-17.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
241 |
1:29.13 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.13 |
(-23.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
236 |
1:29.72 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.12 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
222 |
1:31.50 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.38 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Herrala |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
207 |
1:33.76 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.76 |
(+10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
169 |
1:40.21 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.90 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Perhosuinti Naiset 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
516 |
1:09.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.24 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
472 |
1:11.25 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.64 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
435 |
1:13.17 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.87 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Karoliina Hirvelä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
388 |
1:16.01 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.50 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
388 |
1:16.01 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Rantala |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
305 |
1:22.36 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Perhosuinti Naiset 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
612 |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.39 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
611 |
1:05.38 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.81 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
517 |
1:09.11 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.37 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
506 |
1:09.62 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.60 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
447 |
1:12.53 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.59 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
442 |
1:12.81 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
434 |
1:13.26 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.31 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 17.10.09 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Perhosuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
270 |
1:16.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.86 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
194 |
1:25.41 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.85 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
181 |
1:27.40 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.68 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
169 |
1:29.28 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.51 |
(-7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
162 |
1:30.70 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.22 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
146 |
1:33.89 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.41 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
138 |
1:35.50 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
104 |
1:44.99 |
+28.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.02 |
(+8.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
93 |
1:48.79 |
+32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Perhosuinti Miehet 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
503 |
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.11 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
475 |
1:03.37 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.46 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
411 |
1:06.46 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.41 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
388 |
1:07.78 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.98 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
318 |
1:12.38 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.09 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
311 |
1:12.96 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.08 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
278 |
1:15.72 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.04 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
275 |
1:16.01 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.54 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
275 |
1:16.03 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.72 |
(-12.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
227 |
1:20.97 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.66 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
210 |
1:23.14 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.29 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Perhosuinti Miehet 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
510 |
1:01.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.73 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
428 |
1:05.61 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.97 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
307 |
1:13.23 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
245 |
1:18.93 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.98 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Perhosuinti Miehet 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
613 |
58.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.60 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
568 |
59.69 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.66 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
565 |
59.81 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.23 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
479 |
1:03.20 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.20 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Väinö Niskanen |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
|
451 |
1:04.46 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.16 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
425 |
1:05.76 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.14 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
339 |
1:10.89 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.01 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 17.14.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
362 |
33.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
313 |
34.85 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
272 |
36.52 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.02 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
269 |
36.63 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.80 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aada Haapakoski |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
251 |
37.52 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.07 |
(-5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
222 |
39.04 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.22 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Hilda Herrala |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
208 |
39.94 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.11 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
208 |
39.94 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.70 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
206 |
40.06 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.82 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Mangeloja |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
198 |
40.61 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
196 |
40.74 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.03 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
186 |
41.43 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.46 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aada Tyviö |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
163 |
43.27 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.85 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Seela Emilia Jäärni |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
155 |
44.03 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
154 |
44.11 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.78 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
150 |
44.46 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.36 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iida Jääskeläinen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
148 |
44.72 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.75 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Rautio |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
143 |
45.21 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.48 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anja Kähäri |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
139 |
45.63 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.84 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Janna Hakkarainen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
130 |
46.63 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.44 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Luna Piirainen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
124 |
47.44 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.58 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
122 |
47.61 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.07 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lotte Telakoski |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
121 |
47.81 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.90 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
116 |
48.53 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.83 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
109 |
49.51 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.52 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
102 |
50.52 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.04 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
101 |
50.71 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.96 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Enni Määttä |
2012 |
Oulun Lohet |
|
92 |
52.27 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.09 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
90 |
52.81 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.55 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
508 |
29.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
460 |
30.66 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
432 |
31.30 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
424 |
31.50 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
406 |
31.95 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
346 |
33.71 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Pihlaja |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
317 |
34.68 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Risto |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
298 |
35.40 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
285 |
35.94 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
281 |
36.10 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.41 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
280 |
36.17 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
277 |
36.29 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.98 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
259 |
37.12 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.96 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
252 |
37.47 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.15 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kiira Komu |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
251 |
37.48 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.10 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
236 |
38.25 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.33 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
236 |
38.26 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.04 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
235 |
38.35 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olga Ilona Nissilä |
2009 |
Oulun Lohet |
|
234 |
38.38 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.06 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
229 |
38.64 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.57 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Pietilä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
224 |
38.92 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.18 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
218 |
39.31 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.20 |
(-6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
216 |
39.43 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.13 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
214 |
39.55 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.44 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
203 |
40.22 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.58 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Teresa Jämsä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
203 |
40.25 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.28 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
201 |
40.35 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.66 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hertta Pakarinen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
199 |
40.51 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.35 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofie Vigman |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
196 |
40.71 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.08 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
183 |
41.67 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.91 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
178 |
42.07 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.57 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
171 |
42.64 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.93 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maya Niskala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
95 |
51.71 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.51 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helmiina Hynninen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
619 |
27.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Isoviita |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
566 |
28.60 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.34 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
555 |
28.79 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
552 |
28.85 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.09 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
540 |
29.05 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
498 |
29.85 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
464 |
30.57 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
452 |
30.82 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
452 |
30.83 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oona Keula |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
444 |
31.02 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
443 |
31.05 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lizette Jakobsson |
2007 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
441 |
31.08 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Venla Hauvala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
423 |
31.52 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
413 |
31.77 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Armi Tavi |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
411 |
31.83 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elsa Herrala |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
372 |
32.91 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Enni Lytz |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
370 |
32.96 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.97 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
360 |
33.25 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
358 |
33.33 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sinja-Minnea Riekko |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
344 |
33.75 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
339 |
33.92 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.81 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Moona Leinonen |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
337 |
33.99 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
335 |
34.07 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
304 |
35.19 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
276 |
36.35 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vera Cantell |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
245 |
37.80 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.18 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Veera Mäkelä |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
211 |
39.74 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(+5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Halinen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
687 |
26.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.59 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
625 |
27.68 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoliina Hirvelä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
504 |
29.73 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
486 |
30.09 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.47 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
477 |
30.29 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maija Lämsä |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
459 |
30.68 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
451 |
30.85 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eeva Partanen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
449 |
30.91 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
433 |
31.28 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viivi Amstler |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
432 |
31.30 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sanni Rintanen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
428 |
31.40 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilma Rintala |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
419 |
31.62 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
411 |
31.82 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
410 |
31.86 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elin Ranja Helena Thodin |
2005 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
403 |
32.02 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.33 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oosa Paavola |
2005 |
Swimming Club Vuokatti |
|
399 |
32.15 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
397 |
32.19 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.65 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
383 |
32.59 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
381 |
32.64 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Erika Ruotsalainen |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
363 |
33.16 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
357 |
33.36 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
336 |
34.04 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Saga Tuisku |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
336 |
34.04 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anja Stephens |
2006 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
311 |
34.91 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.39 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Saimi Kankainen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
204 |
40.18 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
622 |
27.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
597 |
28.11 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
591 |
28.19 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.11 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
580 |
28.37 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.09 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petra Heikkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
568 |
28.58 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.84 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
555 |
28.80 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
534 |
29.16 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.97 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pauliina Eerika Lohilahti |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
529 |
29.25 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
523 |
29.36 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
511 |
29.59 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
498 |
29.85 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
494 |
29.94 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.36 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 17.51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 17.59.03 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m Vapaauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ahti López-Lehto |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
167 |
37.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.89 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
150 |
39.30 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.99 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
147 |
39.59 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.56 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Keralampi |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
122 |
42.08 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.22 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lenni Koskela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
111 |
43.48 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.39 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
97 |
45.48 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.19 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kosti Majava |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
86 |
47.19 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.05 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Akseli Välitalo |
2013 |
Tornion Uimaseura |
|
78 |
48.92 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Jämsén |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
76 |
49.17 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.98 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olli Malinen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
76 |
49.27 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.76 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eetu Jylhä |
2013 |
Oulun Lohet |
|
67 |
51.44 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.97 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikael Oilinki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
64 |
52.27 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.45 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauri Vainio |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 18.05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m Vapaauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
335 |
30.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
320 |
30.55 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.03 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
293 |
31.45 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
284 |
31.80 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
281 |
31.90 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.87 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
275 |
32.13 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
271 |
32.29 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.97 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
270 |
32.32 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
248 |
33.24 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.62 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
244 |
33.44 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
239 |
33.68 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
228 |
34.20 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.95 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
227 |
34.25 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
219 |
34.65 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
205 |
35.46 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
201 |
35.65 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.70 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
187 |
36.53 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
186 |
36.57 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aatu Riskilä |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
182 |
36.85 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.15 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
markus nissinen |
2010 |
Iisalmen Uimarit |
|
179 |
37.04 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.45 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
176 |
37.27 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.87 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
175 |
37.32 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.87 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Cheng Sun |
2009 |
Oulun Lohet |
|
169 |
37.78 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
166 |
38.01 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Eero Huuska |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
162 |
38.28 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.98 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
145 |
39.75 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.08 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eemil Räihä |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
128 |
41.43 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.05 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Henrik Mikkonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
125 |
41.73 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.95 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
118 |
42.61 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.06 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
113 |
43.18 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.07 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
113 |
43.19 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.18 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
ALEKSI ISOPOUSSU |
2010 |
Oulun Lohet |
|
106 |
44.09 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.78 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jimi Alaloukusa |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
103 |
44.59 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.50 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
102 |
44.68 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.43 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Eino Tervahauta |
2009 |
Oulun Lohet |
|
66 |
51.56 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.05 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Matias Kilpeläinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 18.05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m Vapaauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
457 |
27.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.04 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
447 |
27.33 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.12 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
408 |
28.17 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.93 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
369 |
29.15 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
354 |
29.54 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
351 |
29.62 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
350 |
29.67 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Ronkainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
347 |
29.75 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
345 |
29.79 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
340 |
29.95 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
338 |
29.99 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
322 |
30.48 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
314 |
30.75 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Periainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
311 |
30.85 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sami Kummu |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
269 |
32.38 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matias Nissinen |
2008 |
Iisalmen Uimarit |
|
268 |
32.42 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
260 |
32.75 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.75 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
259 |
32.79 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.18 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Miro Huhtahaara |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
258 |
32.83 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
251 |
33.14 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.63 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
215 |
34.90 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veikka Niku |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
203 |
35.53 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.32 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rasmus Heikkinen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
160 |
38.44 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.26 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 18.05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m Vapaauinti Miehet 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
553 |
25.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.89 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matias Perälä |
2005 |
Iisalmen Uimarit |
|
440 |
27.48 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
420 |
27.91 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.09 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ivar Eklund |
2006 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
344 |
29.83 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
318 |
30.61 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Turunen |
2006 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
302 |
31.16 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.92 |
(-8.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
288 |
31.64 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikael Myhkyrä |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 18.05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m Vapaauinti Miehet 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arttu Erkinaro |
1992 |
Oulun Uinti 1906 |
|
593 |
24.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.61 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemeli Kauppila |
2002 |
Oulun Lohet |
|
560 |
25.36 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.34 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Topias Nygård |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
|
536 |
25.74 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.75 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Koskela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
508 |
26.19 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.65 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
499 |
26.35 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.13 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
477 |
26.76 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Teemu Peteri |
1993 |
Kajaanin Uimaseura |
|
337 |
30.04 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 18.05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 18.05.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 800m Freestyle Women 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
456 |
10:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:38.01 |
(-8.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
337 |
11:35.97 |
+1:06.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 12:14.88 |
(-38.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
337 |
11:36.48 |
+1:06.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:42.06 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
299 |
12:04.83 |
+1:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
292 |
12:09.97 |
+1:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
268 |
12:31.81 |
+2:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
246 |
12:53.31 |
+2:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
205 |
13:40.87 |
+3:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 18.58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 800m Freestyle Women 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
563 |
9:47.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:54.78 |
(-7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
547 |
9:52.63 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:50.23 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
512 |
10:05.67 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:11.70 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
483 |
10:17.51 |
+30.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:48.57 |
(-31.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
483 |
10:17.87 |
+30.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:05.84 |
(+12.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
479 |
10:19.21 |
+32.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:23.85 |
(-4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
416 |
10:49.15 |
+1:02.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:40.40 |
(+8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
411 |
10:51.70 |
+1:04.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:34.42 |
(+17.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Herrala |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
374 |
11:12.44 |
+1:25.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:05.50 |
(+6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
355 |
11:24.61 |
+1:37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
329 |
11:42.07 |
+1:55.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:34.73 |
(+7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
328 |
11:42.70 |
+1:55.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 12:18.46 |
(-35.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
292 |
12:10.73 |
+2:23.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 14:10.42 |
(-1:59.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 18.58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 800m Freestyle Women 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
443 |
10:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:28.60 |
(+7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
432 |
10:41.13 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:44.30 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
407 |
10:53.71 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:23.13 |
(-29.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
401 |
10:56.96 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
364 |
11:18.90 |
+43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 18.58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 800m Freestyle Women 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
582 |
9:40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:31.97 |
(+8.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Lehto |
1983 |
Jyväskylän Aalto |
|
437 |
10:38.64 |
+58.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:49.37 |
(-10.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 18.58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 18.59.37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
02 04 2022 - 03 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 800m Freestyle Men 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
549 |
9:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:12.98 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
440 |
9:54.15 |
+42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
387 |
10:20.02 |
+1:07.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:13.14 |
(+6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
386 |
10:20.90 |
+1:08.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:08.18 |
(+12.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
385 |
10:21.48 |
+1:09.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:17.47 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eelis Hietala |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
305 |
11:11.62 |
+1:59.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:26.78 |
(+44.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
283 |
11:28.37 |
+2:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 19.21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 800m Freestyle Men 16-17 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
437 |
9:55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:39.40 |
(+16.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
387 |
10:20.26 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:22.86 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 19.21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 800m Freestyle Men 18 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
568 |
9:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:10.45 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
538 |
9:15.86 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:37.14 |
(-21.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
509 |
9:26.02 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.4.2022 19.21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 19.22.01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|