Results for Park Vendia SwimCup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 2-11 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
249 |
46.56 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.80 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annamai Dybdahl |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
236 |
47.37 |
+0.81 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 51.60 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
168 |
53.06 |
+6.50 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 55.10 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
165 |
53.37 |
+6.81 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 58.40 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
150 |
55.08 |
+8.52 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 53.98 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
123 |
58.82 |
+12.26 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.60 |
(-8.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
119 |
59.53 |
+12.97 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 56.18 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
97 |
1:03.67 |
+17.11 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.98 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
421 |
39.08 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 41.21 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
420 |
39.10 |
+0.02 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.66 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
393 |
40.00 |
+0.92 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
375 |
40.61 |
+1.53 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 44.08 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
340 |
41.97 |
+2.89 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 43.96 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
332 |
42.30 |
+3.22 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
330 |
42.36 |
+3.28 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.92 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
329 |
42.40 |
+3.32 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 43.36 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
278 |
44.88 |
+5.80 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
275 |
45.05 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
273 |
45.13 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.14 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
271 |
45.23 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.98 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
|
268 |
45.42 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.58 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
261 |
45.80 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.13 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aline Kolltveit Bergene |
2010 |
Mandal SK |
|
261 |
45.84 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.99 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
239 |
47.16 |
+8.08 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
230 |
47.76 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.80 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
228 |
47.96 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.64 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
223 |
48.28 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.09 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
218 |
48.61 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.21 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
211 |
49.18 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.42 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
209 |
49.37 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.00 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
199 |
50.18 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.80 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Silke Meyer Nørby |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
185 |
51.40 |
+12.32 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 51.04 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
176 |
52.25 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.49 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
167 |
53.14 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.52 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Henriette Dybvik |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
159 |
54.02 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.63 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
149 |
55.18 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.18 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
135 |
57.04 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.13 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
130 |
57.73 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.44 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
126 |
58.34 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.56 |
(-27.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Stella Niss Varga |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
113 |
1:00.48 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.10 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start |
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start |
|
|
|
|
- |
|
Nathalie Tveit Gilje |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
|
559 |
35.55 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
470 |
37.68 |
+2.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
429 |
38.83 |
+3.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
426 |
38.93 |
+3.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.63 |
410 |
39.43 |
+3.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.20 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
410 |
39.43 |
+3.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.78 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
402 |
39.69 |
+4.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.51 |
(+14.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.57 |
398 |
39.82 |
+4.27 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.60 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
382 |
40.37 |
+4.82 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 39.59 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Elena Holm-Hansen |
2007 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
352 |
41.48 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.85 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cassandra Weibrecht |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
348 |
41.64 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
312 |
43.19 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
311 |
43.24 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.56 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
298 |
43.83 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.07 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
298 |
43.84 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.26 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.61 |
296 |
43.93 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.38 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
296 |
43.93 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.84 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
289 |
44.31 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
286 |
44.47 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.01 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
276 |
44.95 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.50 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Stella Grimestad Salvesen |
2008 |
Mandal SK |
|
267 |
45.48 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.98 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.44 |
267 |
45.49 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.55 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
261 |
45.84 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.97 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tilla Elise Johnsen |
2008 |
Mandal SK |
|
249 |
46.53 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.24 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
249 |
46.56 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.60 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine Abrahamsen |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
229 |
47.89 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.75 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
222 |
48.36 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.32 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
218 |
48.66 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.67 |
(-20.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.81 |
209 |
49.34 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
207 |
49.51 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.41 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
202 |
49.93 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.97 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.57 |
181 |
51.71 |
+16.16 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 47.53 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
675 |
33.39 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
616 |
34.42 |
+1.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.67 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
602 |
34.69 |
+1.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
540 |
35.96 |
+2.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
524 |
36.34 |
+2.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 35.83 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.57 |
510 |
36.65 |
+3.26 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
462 |
37.89 |
+4.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.17 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.68 |
459 |
37.98 |
+4.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 37.28 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.61 |
452 |
38.16 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Sofie Renneberg |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
439 |
38.54 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.08 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
376 |
40.56 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olga Cermak |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.63 |
327 |
42.49 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.79 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
325 |
42.61 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.30 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
|
290 |
44.25 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.58 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
|
267 |
45.50 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2022 20:39.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|