Resultater for Brøndby Sommer Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer (Kage H4) 10 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
JDN Enterprise |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
157 |
3:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.02 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
144 |
3:52.11 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
139 |
3:55.14 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.51 |
(-37.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Lundsgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
108 |
4:15.70 |
+29.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.37 |
(-22.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:22:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer (Kage H4) 11-12 år - Finale |
|
|
Sponsor |
JDN Enterprise |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
331 |
2:56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.45 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
314 |
2:59.23 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.51 |
(+5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
312 |
2:59.61 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.23 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
307 |
3:00.50 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.17 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
270 |
3:08.52 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
262 |
3:10.41 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.18 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
257 |
3:11.43 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.72 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
239 |
3:16.31 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.18 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
199 |
3:28.56 |
+32.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.10 |
(-11.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
194 |
3:30.34 |
+34.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.91 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
184 |
3:34.23 |
+38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
180 |
3:35.67 |
+39.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.77 |
(-25.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
EFB v/75m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:22:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer (Kage H4) 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
JDN Enterprise |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
544 |
2:29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.88 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
514 |
2:32.11 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.55 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
401 |
2:45.19 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.32 |
(+6.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
398 |
2:45.59 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.90 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
372 |
2:49.29 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.09 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
372 |
2:49.43 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.56 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
371 |
2:49.56 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.86 |
(-10.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
300 |
3:01.84 |
+32.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.22 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
293 |
3:03.35 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.07 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
284 |
3:05.35 |
+36.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.88 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Therp |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:22:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer (Kage H4) 15-99 år - Finale |
|
|
Sponsor |
JDN Enterprise |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagkageløb heat 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Glostrup Svømmeklub |
|
545 |
2:29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.63 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
499 |
2:33.55 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.81 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
488 |
2:34.78 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.40 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
438 |
2:40.36 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.65 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
397 |
2:45.67 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.54 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tanja H Nielsen |
1996 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
383 |
2:47.80 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.82 |
(-38.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
349 |
2:53.05 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.37 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 11:22:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 11:25.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|