Resultater for Region Syd Turneringen, stævne 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Damer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
132 |
47.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:25:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
147 |
46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
|
120 |
49.44 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
100 |
52.63 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jemima Patterson |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
93 |
53.88 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
65 |
1:00.69 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:25:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
485 |
31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
376 |
33.83 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
367 |
34.12 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
362 |
34.26 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
333 |
35.24 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
320 |
35.69 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
307 |
36.21 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
|
303 |
36.35 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
282 |
37.24 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
276 |
37.49 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
274 |
37.57 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
272 |
37.69 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
261 |
38.18 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
255 |
38.50 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Esther Korsholm |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
252 |
38.65 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
247 |
38.90 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
240 |
39.26 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
|
236 |
39.50 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
235 |
39.55 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
224 |
40.19 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
224 |
40.21 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
216 |
40.71 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lea Huynh Hareskov |
2008 |
Kolding SK |
|
210 |
41.06 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding SK |
|
206 |
41.34 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding SK |
|
202 |
41.59 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
188 |
42.57 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
168 |
44.19 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alma Schmidt |
2009 |
Kolding SK |
|
157 |
45.24 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
154 |
45.52 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
153 |
45.67 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
151 |
45.82 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
142 |
46.77 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
|
131 |
48.09 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mathilde Mathiasen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
126 |
48.71 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
107 |
51.40 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
100 |
52.49 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fie Nørregaard |
2009 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:25:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
470 |
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
447 |
31.95 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
423 |
32.53 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
399 |
33.17 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
397 |
33.23 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Skibelund Olesen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
340 |
34.97 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helena Bett Andersen |
2007 |
Frem Odense |
|
313 |
35.95 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
301 |
36.44 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
267 |
37.91 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
255 |
38.48 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding SK |
|
251 |
38.71 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
|
238 |
39.38 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kristine Walløe Poulsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
196 |
42.05 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:25:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne R. Kristiansen |
1996 |
Frem Odense |
|
378 |
33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:25:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 14:01.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|