Resultater for Region Syd Turneringen, stævne 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
496 |
2:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
336 |
2:39.19 |
+19.31 |
|
OD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
336 |
2:39.19 |
+19.31 |
|
OD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
243 |
2:57.35 |
+37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:31:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Butterfly Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
Fredericia Svømmeklub |
|
298 |
2:45.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:31:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 13:13.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Butterfly Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
315 |
2:58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
303 |
3:01.28 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
274 |
3:07.35 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
208 |
3:25.33 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
141 |
3:53.68 |
+54.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
101 |
4:21.17 |
+1:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
ej samt ber150m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 10:49:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 11:17.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Drotner Anderschou |
2012 |
Swim Team Odense |
|
75 |
56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Patterson |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
67 |
58.46 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Møller Mølsted |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
67 |
58.54 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Abou Lebde |
2012 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:06:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
228 |
38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
223 |
39.24 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
198 |
40.78 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
168 |
43.11 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
159 |
43.89 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
Swim Team Odense |
|
141 |
45.65 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
|
129 |
47.07 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
128 |
47.21 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
125 |
47.49 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
119 |
48.32 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
108 |
49.87 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
104 |
50.60 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oskar Thompson |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
100 |
51.18 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
August Røn Wind |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
87 |
53.69 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:06:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
498 |
30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
|
442 |
31.24 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
|
411 |
31.99 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
329 |
34.45 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
318 |
34.86 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
313 |
35.04 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
307 |
35.28 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
300 |
35.53 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
279 |
36.41 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
|
265 |
37.02 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viktor Hjortkær Wintervad |
2008 |
Frem Odense |
|
253 |
37.62 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
251 |
37.69 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
230 |
38.81 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
225 |
39.09 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
225 |
39.12 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
223 |
39.19 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
204 |
40.39 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
190 |
41.34 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magne Nielsen Agergaard |
2009 |
Swim Team Odense |
|
180 |
42.12 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
180 |
42.13 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
173 |
42.71 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Adrian Valentin Andersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
133 |
46.54 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:06:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander R. S. Pedersen |
2006 |
Swim Team Odense |
|
389 |
32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
333 |
34.33 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
255 |
37.52 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:06:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 11:35.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
183 |
47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
110 |
56.29 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
95 |
59.01 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Line Marie Soost |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
91 |
59.84 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Laustsen |
2013 |
Swim Team Odense |
|
78 |
1:02.93 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
64 |
1:07.35 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja Haubjerg Mortensen |
2013 |
Swim Team Odense |
|
49 |
1:13.70 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
256 |
42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Perrier |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
203 |
45.88 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
200 |
46.08 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jemima Patterson |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
153 |
50.35 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emily Pedersen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
150 |
50.76 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
147 |
51.08 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
135 |
52.50 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Sottrup-Jensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
133 |
52.76 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
Swim Team Odense |
|
133 |
52.79 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
Swim Team Odense |
|
124 |
54.07 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
564 |
32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
400 |
36.60 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
349 |
38.32 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Korsholm |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
339 |
38.69 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
326 |
39.20 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
|
297 |
40.43 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
|
290 |
40.75 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
287 |
40.90 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
279 |
41.28 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
268 |
41.80 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
261 |
42.21 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
259 |
42.28 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
253 |
42.65 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
252 |
42.70 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Schmidt |
2009 |
Kolding SK |
|
244 |
43.13 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
243 |
43.22 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
242 |
43.29 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
241 |
43.30 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
234 |
43.78 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
|
227 |
44.21 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
209 |
45.43 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
205 |
45.75 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
193 |
46.66 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding SK |
|
181 |
47.65 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
174 |
48.30 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
|
165 |
49.17 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
162 |
49.48 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Clara Galsgaard Tveskov |
2009 |
Frem Odense |
|
155 |
50.14 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
138 |
52.12 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
Kolding SK |
|
134 |
52.69 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mathilde Mathiasen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
123 |
54.20 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
554 |
32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
488 |
34.26 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
446 |
35.29 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
434 |
35.63 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Jensen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
430 |
35.72 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
429 |
35.77 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
406 |
36.41 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
405 |
36.45 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
367 |
37.67 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
363 |
37.80 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
|
355 |
38.10 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Skibelund Olesen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
341 |
38.59 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding SK |
|
336 |
38.78 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding SK |
|
321 |
39.37 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristine Walløe Poulsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
277 |
41.34 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
272 |
41.63 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
|
262 |
42.15 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Germansen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
262 |
42.16 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lærke Ør Knudsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
261 |
42.17 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
|
248 |
42.94 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trine Guldberg |
1999 |
Frem Odense |
|
498 |
34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cathrine Høst |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
412 |
36.24 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Ferchof |
2002 |
Frem Odense |
|
380 |
37.22 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:30:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 16:00.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
Swim Team Odense |
|
127 |
1:53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Cheuk Wing Tse |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
105 |
2:00.25 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
100 |
2:02.36 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
255 |
1:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
156 |
1:45.44 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
137 |
1:50.10 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
|
136 |
1:50.39 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
127 |
1:53.04 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
123 |
1:54.33 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
120 |
1:55.09 |
+25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
112 |
1:57.96 |
+28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
102 |
2:01.72 |
+32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
Kolding SK |
|
98 |
2:02.99 |
+33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
Swim Team Odense |
|
93 |
2:05.49 |
+35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Thompson |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
71 |
2:17.20 |
+47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Røn Wind |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Start i crawl |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
326 |
1:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
322 |
1:22.95 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
313 |
1:23.76 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
308 |
1:24.15 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
305 |
1:24.44 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
254 |
1:29.78 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Jørgensen |
2008 |
Frem Odense |
|
253 |
1:29.88 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
236 |
1:31.98 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jesper Grosse-Schütte |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
214 |
1:35.08 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding SK |
|
206 |
1:36.29 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
176 |
1:41.36 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
159 |
1:44.98 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magne Nielsen Agergaard |
2009 |
Swim Team Odense |
|
141 |
1:49.03 |
+26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
|
140 |
1:49.36 |
+26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
138 |
1:49.82 |
+27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
125 |
1:53.72 |
+31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
107 |
1:59.74 |
+37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adrian Valentin Andersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
70 |
2:17.76 |
+55.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
452 |
1:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
408 |
1:16.64 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
386 |
1:18.11 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Nielsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
291 |
1:25.76 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
220 |
1:34.12 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:26:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 13:16.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Line Marie Soost |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
81 |
2:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
78 |
2:30.06 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
53 |
2:49.89 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
arm t ho5-100m |
|
|
|
|
- |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
ej synk ben0-100m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:48:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophia Perrier |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
185 |
1:52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
|
169 |
1:55.93 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
152 |
2:00.02 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
146 |
2:01.64 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
108 |
2:14.55 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
94 |
2:20.55 |
+28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:48:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
347 |
1:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
336 |
1:32.22 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding SK |
|
330 |
1:32.71 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
316 |
1:34.12 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
307 |
1:35.06 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
300 |
1:35.78 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
284 |
1:37.45 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
279 |
1:38.14 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
|
277 |
1:38.32 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
276 |
1:38.38 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
262 |
1:40.15 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fie Nørregaard |
2009 |
Kolding SK |
|
255 |
1:41.04 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
|
250 |
1:41.79 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lea Huynh Hareskov |
2008 |
Kolding SK |
|
245 |
1:42.39 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
236 |
1:43.71 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
216 |
1:46.84 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
216 |
1:46.85 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
216 |
1:46.88 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
177 |
1:54.05 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
172 |
1:55.30 |
+24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
|
167 |
1:56.38 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
148 |
2:01.19 |
+29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
143 |
2:02.57 |
+31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:48:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Jensen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
430 |
1:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
Swim Team Odense |
|
391 |
1:27.64 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
|
384 |
1:28.21 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helena Bett Andersen |
2007 |
Frem Odense |
|
272 |
1:38.87 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Germansen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
254 |
1:41.24 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
249 |
1:41.85 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:48:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Barbara Ammentorp |
2003 |
Nyborg Svømmeklub |
|
447 |
1:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne-Sofie Pii |
1970 |
Frem Odense |
|
274 |
1:38.71 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 11:48:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 13:33.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Cheuk Wing Tse |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
119 |
3:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
117 |
3:28.25 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Patterson |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
67 |
4:09.93 |
+42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:03:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
320 |
2:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
|
291 |
2:33.87 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Cao |
2010 |
Frem Odense |
|
159 |
3:08.12 |
+39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
139 |
3:16.82 |
+47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
129 |
3:21.76 |
+52.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
Kolding SK |
|
87 |
3:49.96 |
+1:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:03:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Frisvømning Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
514 |
2:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
|
440 |
2:14.03 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
|
439 |
2:14.13 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
394 |
2:19.13 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
|
362 |
2:23.10 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
345 |
2:25.35 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
Swim Team Odense |
|
341 |
2:25.91 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Beier |
2007 |
Swim Team Odense |
|
311 |
2:30.50 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
301 |
2:32.17 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
296 |
2:32.88 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Besian Selaci |
2007 |
Swim Team Odense |
|
283 |
2:35.25 |
+27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
|
235 |
2:45.12 |
+37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
|
216 |
2:49.99 |
+42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
180 |
3:00.58 |
+53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filip Stadnicki |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
147 |
3:13.24 |
+1:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
143 |
3:14.80 |
+1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adrian Valentin Andersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
103 |
3:37.41 |
+1:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
ej kor be ven100m |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:03:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
515 |
2:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Phillip Gram |
2006 |
Swim Team Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:03:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
Fredericia Svømmeklub |
|
385 |
2:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:03:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 12:13.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
163 |
3:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jemima Patterson |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
124 |
3:46.56 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:22:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
|
472 |
2:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
364 |
2:38.14 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
353 |
2:39.80 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
344 |
2:41.13 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
319 |
2:45.34 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
307 |
2:47.44 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
303 |
2:48.06 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
287 |
2:51.15 |
+26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
286 |
2:51.43 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
233 |
3:03.35 |
+38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
204 |
3:11.78 |
+46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
193 |
3:15.26 |
+50.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Galsgaard Tveskov |
2009 |
Frem Odense |
|
189 |
3:16.66 |
+51.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
180 |
3:19.92 |
+54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
171 |
3:23.32 |
+58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
|
161 |
3:27.54 |
+1:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
153 |
3:31.11 |
+1:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
Kolding SK |
|
132 |
3:41.55 |
+1:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Mathiasen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
123 |
3:46.79 |
+1:21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:22:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
514 |
2:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
506 |
2:21.73 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
446 |
2:27.87 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding SK |
|
355 |
2:39.44 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
|
346 |
2:40.86 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christina Dracea Horsbøl |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
344 |
2:41.09 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Ør Knudsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
290 |
2:50.62 |
+29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:22:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne R. Kristiansen |
1996 |
Frem Odense |
|
364 |
2:38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 12:22:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 13:17.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
Swim Team Odense |
|
|
DSQ |
|
|
BRben e start |
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Patterson |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
CWben v5m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:09:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
271 |
34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
210 |
37.44 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
162 |
40.82 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
137 |
43.17 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
126 |
44.31 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
110 |
46.39 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
84 |
50.69 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
75 |
52.60 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:09:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
|
484 |
28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
|
432 |
29.45 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
|
379 |
30.77 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
369 |
31.04 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
364 |
31.19 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
361 |
31.27 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
351 |
31.56 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
348 |
31.64 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
345 |
31.73 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
326 |
32.34 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
324 |
32.41 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jesper Grosse-Schütte |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
302 |
33.17 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
301 |
33.20 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
|
296 |
33.40 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
294 |
33.46 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding SK |
|
272 |
34.37 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
247 |
35.46 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
243 |
35.64 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
241 |
35.76 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
240 |
35.80 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oliver Jørgensen |
2008 |
Frem Odense |
|
238 |
35.93 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
211 |
37.36 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
205 |
37.75 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
194 |
38.46 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
158 |
41.13 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
150 |
41.89 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
135 |
43.41 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Filip Stadnicki |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
128 |
44.17 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
|
119 |
45.18 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
58 |
57.49 |
+29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:09:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
481 |
28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
477 |
28.49 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
468 |
28.67 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
454 |
28.96 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
388 |
30.52 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
289 |
33.65 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Nielsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
258 |
34.95 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
255 |
35.10 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:09:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
Frem Odense |
|
482 |
28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:09:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 13:33.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Damer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
132 |
47.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:25:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
147 |
46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
|
120 |
49.44 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
100 |
52.63 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jemima Patterson |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
93 |
53.88 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
65 |
1:00.69 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:25:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
485 |
31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
376 |
33.83 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
367 |
34.12 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
362 |
34.26 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
333 |
35.24 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
320 |
35.69 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
307 |
36.21 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
|
303 |
36.35 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
282 |
37.24 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
276 |
37.49 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
274 |
37.57 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
272 |
37.69 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
261 |
38.18 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
255 |
38.50 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Esther Korsholm |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
252 |
38.65 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
247 |
38.90 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
240 |
39.26 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
|
236 |
39.50 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
235 |
39.55 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
224 |
40.19 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
224 |
40.21 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
216 |
40.71 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lea Huynh Hareskov |
2008 |
Kolding SK |
|
210 |
41.06 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding SK |
|
206 |
41.34 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding SK |
|
202 |
41.59 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
188 |
42.57 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
168 |
44.19 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alma Schmidt |
2009 |
Kolding SK |
|
157 |
45.24 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
154 |
45.52 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
153 |
45.67 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
151 |
45.82 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
142 |
46.77 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
|
131 |
48.09 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mathilde Mathiasen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
126 |
48.71 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
107 |
51.40 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
100 |
52.49 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fie Nørregaard |
2009 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:25:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
470 |
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
447 |
31.95 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
423 |
32.53 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
399 |
33.17 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
397 |
33.23 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Skibelund Olesen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
340 |
34.97 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helena Bett Andersen |
2007 |
Frem Odense |
|
313 |
35.95 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
301 |
36.44 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
267 |
37.91 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
255 |
38.48 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding SK |
|
251 |
38.71 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
|
238 |
39.38 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kristine Walløe Poulsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
196 |
42.05 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:25:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne R. Kristiansen |
1996 |
Frem Odense |
|
378 |
33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:25:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 14:01.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kevin Cao |
2010 |
Frem Odense |
|
167 |
3:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
135 |
3:37.98 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
132 |
3:39.32 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
Swim Team Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
ej fort bv 100m |
|
|
|
|
- |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Sv ma50m vend |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:30:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
411 |
2:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
292 |
2:48.66 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
|
223 |
3:04.42 |
+34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
167 |
3:23.21 |
+52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
159 |
3:26.17 |
+55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:30:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
610 |
2:11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
442 |
2:26.86 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:30:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 14:02.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
134 |
4:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:47:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
278 |
3:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
|
269 |
3:11.02 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
264 |
3:12.24 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
|
261 |
3:12.77 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
260 |
3:13.07 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
258 |
3:13.69 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
246 |
3:16.72 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
|
184 |
3:36.54 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
162 |
3:46.22 |
+37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
50msvøm mave |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:47:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Jensen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
402 |
2:47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
358 |
2:53.62 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding SK |
|
349 |
2:55.13 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
301 |
3:03.89 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:47:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cathrine Høst |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
412 |
2:45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Ferchof |
2002 |
Frem Odense |
|
324 |
2:59.58 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 13:47:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 14:03.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
Swim Team Odense |
|
188 |
1:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
133 |
1:31.73 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Cheuk Wing Tse |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
115 |
1:36.29 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Møller Mølsted |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
92 |
1:43.54 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Drotner Anderschou |
2012 |
Swim Team Odense |
|
41 |
2:15.32 |
+53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Abou Lebde |
2012 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:05:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
343 |
1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
249 |
1:14.51 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
201 |
1:19.95 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
|
185 |
1:22.19 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
167 |
1:25.15 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
163 |
1:25.81 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
160 |
1:26.23 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
154 |
1:27.36 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
149 |
1:28.32 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
132 |
1:32.02 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
127 |
1:33.24 |
+26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
96 |
1:42.22 |
+35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
August Røn Wind |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
94 |
1:42.86 |
+35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskar Thompson |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
93 |
1:43.30 |
+36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:05:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
496 |
59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
|
477 |
1:00.03 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
|
422 |
1:02.52 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
420 |
1:02.61 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
|
412 |
1:03.00 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
406 |
1:03.34 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
401 |
1:03.57 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
397 |
1:03.80 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
387 |
1:04.32 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
383 |
1:04.56 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
381 |
1:04.69 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
374 |
1:05.08 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
|
369 |
1:05.37 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
354 |
1:06.31 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
354 |
1:06.31 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jesper Grosse-Schütte |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
342 |
1:07.07 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Jørgensen |
2008 |
Frem Odense |
|
306 |
1:09.59 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
|
302 |
1:09.91 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viktor Hjortkær Wintervad |
2008 |
Frem Odense |
|
295 |
1:10.41 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
275 |
1:12.05 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
266 |
1:12.88 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
246 |
1:14.81 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
194 |
1:20.95 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Filip Stadnicki |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
184 |
1:22.36 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
176 |
1:23.60 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Magne Nielsen Agergaard |
2009 |
Swim Team Odense |
|
172 |
1:24.23 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
167 |
1:25.14 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
152 |
1:27.76 |
+28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
145 |
1:29.23 |
+29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
|
128 |
1:33.08 |
+33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Adrian Valentin Andersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
117 |
1:35.89 |
+36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:05:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
541 |
57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
537 |
57.70 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
498 |
59.16 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
479 |
59.95 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
410 |
1:03.11 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
374 |
1:05.07 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
335 |
1:07.48 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Nielsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
290 |
1:10.83 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander R. S. Pedersen |
2006 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:05:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
Fredericia Svømmeklub |
|
514 |
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:05:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 14:54.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Damer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
153 |
1:36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
118 |
1:45.22 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
94 |
1:53.56 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
87 |
1:56.42 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
73 |
2:03.30 |
+26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Laustsen |
2013 |
Swim Team Odense |
|
66 |
2:07.37 |
+30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja Haubjerg Mortensen |
2013 |
Swim Team Odense |
|
40 |
2:30.82 |
+54.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:17:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
200 |
1:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Perrier |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
183 |
1:31.00 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
161 |
1:35.04 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
152 |
1:36.84 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
|
150 |
1:37.27 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
132 |
1:41.40 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Sottrup-Jensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
128 |
1:42.37 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emily Pedersen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
123 |
1:43.88 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
Swim Team Odense |
|
121 |
1:44.37 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
Swim Team Odense |
|
121 |
1:44.50 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:17:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
578 |
1:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
402 |
1:10.01 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
399 |
1:10.23 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
398 |
1:10.25 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
395 |
1:10.45 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Korsholm |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
389 |
1:10.80 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
376 |
1:11.60 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
371 |
1:11.91 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
347 |
1:13.58 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
344 |
1:13.77 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
334 |
1:14.46 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
304 |
1:16.85 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
300 |
1:17.21 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
297 |
1:17.49 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
296 |
1:17.59 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
295 |
1:17.61 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
294 |
1:17.70 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
294 |
1:17.71 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
289 |
1:18.14 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
269 |
1:20.04 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
|
253 |
1:21.72 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
250 |
1:22.08 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
238 |
1:23.43 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lea Huynh Hareskov |
2008 |
Kolding SK |
|
235 |
1:23.77 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
|
229 |
1:24.44 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
227 |
1:24.69 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
210 |
1:26.94 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Clara Galsgaard Tveskov |
2009 |
Frem Odense |
|
210 |
1:26.98 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
203 |
1:27.86 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
200 |
1:28.38 |
+26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
199 |
1:28.50 |
+26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
195 |
1:29.05 |
+27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
184 |
1:30.86 |
+28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
181 |
1:31.34 |
+29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
153 |
1:36.56 |
+34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
|
150 |
1:37.24 |
+35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mathilde Mathiasen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
123 |
1:43.91 |
+41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:17:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
604 |
1:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
508 |
1:04.77 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
499 |
1:05.16 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
461 |
1:06.90 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
434 |
1:08.25 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
429 |
1:08.55 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helena Bett Andersen |
2007 |
Frem Odense |
|
399 |
1:10.20 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
389 |
1:10.78 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Skibelund Olesen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
389 |
1:10.79 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
|
377 |
1:11.52 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christina Dracea Horsbøl |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
353 |
1:13.10 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
351 |
1:13.29 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
|
342 |
1:13.88 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Germansen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
304 |
1:16.85 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:17:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne R. Kristiansen |
1996 |
Frem Odense |
|
434 |
1:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:17:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 16:00.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Medley Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
109 |
3:58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Cheuk Wing Tse |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
105 |
4:01.11 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:37:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Medley Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
315 |
2:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
284 |
2:53.33 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
|
271 |
2:56.00 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kevin Cao |
2010 |
Frem Odense |
|
170 |
3:25.61 |
+38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
153 |
3:33.12 |
+45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
151 |
3:33.79 |
+46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
134 |
3:42.49 |
+55.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
Kolding SK |
|
103 |
4:02.44 |
+1:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:37:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Medley Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
501 |
2:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
460 |
2:27.64 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
|
396 |
2:35.22 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
365 |
2:39.40 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
Swim Team Odense |
|
336 |
2:43.88 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
|
314 |
2:47.62 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Beier |
2007 |
Swim Team Odense |
|
305 |
2:49.31 |
+25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
294 |
2:51.42 |
+27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
|
285 |
2:53.09 |
+29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Besian Selaci |
2007 |
Swim Team Odense |
|
281 |
2:53.99 |
+30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
278 |
2:54.58 |
+31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
|
273 |
2:55.61 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding SK |
|
267 |
2:56.90 |
+33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
259 |
2:58.68 |
+35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
247 |
3:01.46 |
+38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viktor Hjortkær Wintervad |
2008 |
Frem Odense |
|
244 |
3:02.40 |
+38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
|
229 |
3:06.26 |
+42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
228 |
3:06.37 |
+42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
|
216 |
3:09.96 |
+46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
214 |
3:10.47 |
+47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
183 |
3:20.69 |
+57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
|
179 |
3:22.10 |
+58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
172 |
3:24.98 |
+1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
142 |
3:38.40 |
+1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:37:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Phillip Gram |
2006 |
Swim Team Odense |
|
289 |
2:52.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
273 |
2:55.58 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:37:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Medley Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
Frem Odense |
|
367 |
2:39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 14:37:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 14:58.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Medley Damer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
138 |
4:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 15:04:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Medley Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
191 |
3:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
133 |
4:06.72 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
arm fremfø start |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 15:04:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Medley Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
410 |
2:49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
335 |
3:01.54 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
|
332 |
3:02.01 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
|
321 |
3:04.16 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
|
315 |
3:05.35 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
303 |
3:07.74 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
299 |
3:08.42 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
299 |
3:08.56 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
295 |
3:09.35 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
279 |
3:12.86 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding SK |
|
275 |
3:13.78 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
272 |
3:14.59 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
268 |
3:15.47 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
262 |
3:16.99 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
256 |
3:18.47 |
+28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
245 |
3:21.53 |
+31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
242 |
3:22.22 |
+32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Fie Nørregaard |
2009 |
Kolding SK |
|
229 |
3:25.91 |
+36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
226 |
3:26.89 |
+37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding SK |
|
207 |
3:32.97 |
+43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alma Schmidt |
2009 |
Kolding SK |
|
198 |
3:36.21 |
+46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
197 |
3:36.45 |
+46.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
196 |
3:37.03 |
+47.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
184 |
3:41.37 |
+51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
|
182 |
3:42.41 |
+52.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
171 |
3:46.79 |
+57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
165 |
3:49.93 |
+1:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
|
159 |
3:52.58 |
+1:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
Kolding SK |
|
129 |
4:09.49 |
+1:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 15:04:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Medley Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
451 |
2:44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
Swim Team Odense |
|
412 |
2:49.38 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
384 |
2:53.47 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding SK |
|
297 |
3:08.83 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
|
266 |
3:15.89 |
+31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Walløe Poulsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
248 |
3:20.65 |
+36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 15:04:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Medley Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne-Sofie Pii |
1970 |
Frem Odense |
|
289 |
3:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 15:04:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 15:12.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
FREM, Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. apr 2022 to 24. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x100m Medley Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Fredericia Mix 1 |
17 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
0503AG |
|
29.20 |
1:00.38 |
|
|
|
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
0595AF |
|
34.50 |
1:14.92 |
|
|
|
2:15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
0536BA |
|
32.63 |
1:12.41 |
|
|
|
3:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Søe |
2008 |
0864AL |
|
29.54 |
1:02.15 |
|
|
|
4:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nyborg |
19 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:33.78 |
+3.92 |
|
|
|
|
Frederik Nielsen |
2006 |
0659AD |
|
30.91 |
1:03.31 |
|
|
|
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Barbara Ammentorp |
2003 |
0354AW |
|
38.95 |
1:25.95 |
|
|
|
2:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
|
28.78 |
1:03.99 |
|
|
|
3:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
0578AE |
|
28.38 |
1:00.53 |
|
|
|
4:33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
STO 1 |
15 |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
4:54.71 |
+24.85 |
|
|
|
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
0821AK |
|
36.06 |
1:14.94 |
|
|
|
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
0752AS |
|
41.62 |
1:29.35 |
|
|
|
2:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
0849AI |
|
29.54 |
1:04.90 |
|
|
|
3:49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Wagner |
2008 |
0852AA |
|
31.51 |
1:05.52 |
|
|
|
4:54.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sønderborg Mix |
17 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
5:00.02 |
+30.16 |
|
|
|
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
0678AQ |
|
37.37 |
1:19.11 |
|
|
|
1:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Åkerlind |
2005 |
0551AC |
|
37.53 |
1:20.50 |
|
|
|
2:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Boris Gamishev |
2007 |
0717AA |
|
32.29 |
1:14.95 |
|
|
|
3:54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
0622AR |
|
31.14 |
1:05.46 |
|
|
|
5:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
PowerPuff Pigerne |
15 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
5:08.07 |
+38.21 |
|
|
|
|
Conrad Johansen |
2008 |
0897AQ |
|
36.11 |
1:15.45 |
|
|
|
1:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
0776AJ |
|
41.51 |
1:31.30 |
|
|
|
2:46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
0775AA |
|
30.20 |
1:07.24 |
|
|
|
3:53.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trine Larsen |
2009 |
0954AF |
|
34.46 |
1:14.08 |
|
|
|
5:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nyborg 1 |
18 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:09.51 |
+39.65 |
|
|
|
|
Cathrine Høst |
2004 |
0406AM |
|
37.57 |
2:00.62 |
|
|
|
2:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Qvist |
2007 |
0794AO |
|
53.99 |
1:18.78 |
|
|
|
3:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Mühring |
2006 |
0679AD |
|
1:13.79 |
1:50.11 |
|
|
|
5:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
0539AM |
|
5:09.51 |
5:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esbjerg Alphas |
15 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:23.74 |
+53.88 |
|
|
|
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
0819AF |
|
36.74 |
1:16.20 |
|
|
|
1:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
0882AH |
|
42.51 |
1:32.64 |
|
|
|
2:48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Timmermand |
2008 |
0826AE |
|
39.59 |
1:28.21 |
|
|
|
4:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
0717AH |
|
31.16 |
1:06.69 |
|
|
|
5:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ed, Edd og Eddy |
15 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
5:25.11 |
+55.25 |
|
|
|
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
1018AB |
|
43.69 |
1:31.81 |
|
|
|
1:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Bett Andersen |
2007 |
0768AG |
|
46.30 |
1:39.40 |
|
|
|
3:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
0835AD |
|
31.50 |
1:11.38 |
|
|
|
4:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
0751AH |
|
29.96 |
1:02.52 |
|
|
|
5:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kolding Red lightning |
16 |
Kolding SK |
|
|
|
|
|
5:29.48 |
+59.62 |
|
|
|
|
Tobias Hesse |
2007 |
0797AO |
|
38.17 |
1:17.31 |
|
|
|
1:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Boulund |
2006 |
0606AU |
|
46.73 |
1:37.10 |
|
|
|
2:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
0701AI |
|
37.11 |
1:20.17 |
|
|
|
4:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
0618AS |
|
35.94 |
1:14.90 |
|
|
|
5:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esbjerg Vikings |
15 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:36.20 |
+1:06.3 |
|
|
|
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
0841AL |
|
40.21 |
1:22.76 |
|
|
|
1:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
0876AN |
|
44.85 |
1:38.67 |
|
|
|
3:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
0858AP |
|
36.61 |
1:20.96 |
|
|
|
4:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
0741AR |
|
33.96 |
1:13.81 |
|
|
|
5:36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esbjerg Ultra Mix |
14 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:42.79 |
+1:12.9 |
|
|
|
|
Oscar Hågensen |
2008 |
0837AG |
|
39.95 |
1:23.58 |
|
|
|
1:23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39.95 |
1:23.58 |
|
|
|
1:23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Aggerholm |
2009 |
0974AI |
|
46.39 |
1:40.45 |
|
|
|
3:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46.39 |
1:40.45 |
|
|
|
3:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
0973AC |
|
36.28 |
1:25.57 |
|
|
|
4:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.28 |
1:25.57 |
|
|
|
4:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
0954AG |
|
34.12 |
1:13.19 |
|
|
|
5:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.12 |
1:13.19 |
|
|
|
5:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
STO 2 |
15 |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
5:53.44 |
+1:23.5 |
|
|
|
|
Noah Quistgaard |
2008 |
0827AS |
|
45.30 |
1:30.58 |
|
|
|
1:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
0942BE |
|
50.58 |
1:47.30 |
|
|
|
3:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Beier |
2007 |
0703AO |
|
36.94 |
1:17.94 |
|
|
|
4:35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
0940BE |
|
37.60 |
1:17.62 |
|
|
|
5:53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nyborg 2 |
16 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:03.24 |
+1:33.3 |
|
|
|
|
Jakob Kristensen |
2009 |
0961BA |
|
1:32.03 |
2:12.22 |
|
|
|
2:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
0709AM |
|
50.62 |
1:33.97 |
|
|
|
3:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
1040AF |
|
1:37.72 |
2:17.05 |
|
|
|
6:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
0606AI |
|
6:03.24 |
6:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Charlie og chokoladefabrikken |
15 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
6:04.02 |
+1:34.1 |
|
|
|
|
Viktor Hjortkær Wintervad |
2008 |
0881AH |
|
41.33 |
1:23.14 |
|
|
|
1:23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
0944AF |
|
51.40 |
1:49.42 |
|
|
|
3:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
0702AQ |
|
45.49 |
1:42.27 |
|
|
|
4:54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sylvester Neto |
2007 |
0707AH |
|
32.44 |
1:09.19 |
|
|
|
6:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johnny Bravo |
15 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
6:04.90 |
+1:35.0 |
|
|
|
|
Oliver Jørgensen |
2008 |
0849AF |
|
38.04 |
1:19.91 |
|
|
|
1:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Strømkjær |
2009 |
0980BA |
|
48.05 |
1:43.26 |
|
|
|
3:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil A. Larsen |
2007 |
0785AH |
|
37.50 |
1:21.32 |
|
|
|
4:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
1034AG |
|
47.79 |
1:40.41 |
|
|
|
6:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Esbjerg Mini Mix 1 |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:10.98 |
+1:41.1 |
|
|
|
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
1079AF |
|
1:39.93 |
2:24.14 |
|
|
|
2:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:39.93 |
2:24.14 |
|
|
|
2:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
1098AE |
|
55.78 |
1:34.45 |
|
|
|
3:58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55.78 |
1:34.45 |
|
|
|
3:58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
1011AD |
|
46.93 |
1:26.37 |
|
|
|
5:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46.93 |
1:26.37 |
|
|
|
5:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
1038AJ |
|
46.02 |
5:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46.02 |
5:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Fredericia Mix 3 |
13 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:32.27 |
+2:02.4 |
|
|
|
|
Berthram Byskov |
2009 |
0975AE |
|
47.88 |
1:39.16 |
|
|
|
1:39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
0936BA |
|
50.56 |
1:46.19 |
|
|
|
3:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Petersen |
2009 |
0955BE |
|
46.63 |
1:44.23 |
|
|
|
5:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
0934BD |
|
38.35 |
1:22.69 |
|
|
|
6:32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nyborg 5 |
14 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:41.51 |
+2:11.6 |
|
|
|
|
Tilde Johannsen |
2011 |
1192AC |
|
54.39 |
1:52.36 |
|
|
|
1:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Krogshede |
2009 |
0920AJ |
|
47.35 |
1:40.87 |
|
|
|
3:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
0889AD |
|
44.01 |
1:39.99 |
|
|
|
5:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Andersen |
2009 |
0953AB |
|
41.58 |
1:28.29 |
|
|
|
6:41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Red Tornados |
14 |
Kolding SK |
|
|
|
|
|
6:49.37 |
+2:19.5 |
|
|
|
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
0815AM |
|
44.28 |
1:31.56 |
|
|
|
1:31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fie Nørregaard |
2009 |
0912BF |
|
49.03 |
1:43.50 |
|
|
|
3:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Schmidt |
2009 |
0982BH |
|
51.88 |
1:49.34 |
|
|
|
5:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
1039AM |
|
51.28 |
1:44.97 |
|
|
|
6:49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Disney-prinsesserne |
13 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
7:12.32 |
+2:42.4 |
|
|
|
|
Clara Galsgaard Tveskov |
2009 |
0984BH |
|
56.56 |
1:57.23 |
|
|
|
1:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neset Demiral |
2009 |
0905AC |
|
50.13 |
1:51.35 |
|
|
|
3:48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Kevin Cao |
2010 |
1093AN |
|
48.20 |
1:45.66 |
|
|
|
5:34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
1184AB |
|
44.80 |
1:38.08 |
|
|
|
7:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esbjerg Mini Mix 2 |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
tyvstar |
|
|
|
Rasmus Neuber |
2010 |
1039AF |
|
43.35 |
1:31.63 |
|
|
|
1:31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43.35 |
1:31.63 |
|
|
|
1:31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louie Lindblad |
2010 |
1087AF |
|
40.44 |
1:28.50 |
|
|
|
3:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40.44 |
1:28.50 |
|
|
|
3:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
1072AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
1074AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fredericia Mix 2 |
15 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
tyvstar |
|
|
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
0815AA |
|
35.88 |
1:15.71 |
|
|
|
1:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Germansen |
2007 |
0776BA |
|
46.14 |
1:41.13 |
|
|
|
2:56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
0899AH |
|
31.53 |
1:14.60 |
|
|
|
4:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Riber |
2008 |
0846AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Giffelgnaskerne |
16 |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
ingen |
|
|
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
1031AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Phillip Gram |
2006 |
0671AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
0705AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Besian Selaci |
2007 |
0735AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nyborg 4 |
14 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
fl flyb s |
|
|
|
Filip Stadnicki |
2009 |
0947AC |
|
49.37 |
1:40.97 |
|
|
|
1:40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Nielsen |
2010 |
1025AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
0814AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
0928AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
FREM Mix |
52 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Trine Guldberg |
1999 |
9946AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne-Sofie Pii |
1970 |
7014AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sylvester Neto |
2007 |
0707AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
8191AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nyborg 3 |
14 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
0852AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
0849AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Kirk |
2008 |
0863AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
0938AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-04-2022 15:40:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2022 16:00.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|