Resultater for HCA Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Afsnit 1 - fredag aften
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
6. maj 2022 to 8. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer (å) - Indledende |
|
|
HCA reko |
27.25 |
|
|
Emilie Beckmann |
1997 |
Tune I.F. (DK) |
Odense (DK) |
01-06-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
437 |
32.19 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
436 |
32.20 |
+0.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
410 |
32.88 |
+0.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
392 |
33.36 |
+1.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.58 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.70 |
367 |
34.11 |
+1.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.51 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.72 |
357 |
34.43 |
+2.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.83 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
348 |
34.72 |
+2.53 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
292 |
36.79 |
+4.60 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.33 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
+0.72 |
282 |
37.23 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.71 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
270 |
37.77 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
252 |
38.64 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.48 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.68 |
229 |
39.93 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.26 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
227 |
40.01 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding SK |
+0.85 |
215 |
40.75 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.34 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristine Hansen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.80 |
124 |
48.94 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-05-2022 19:00:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 15:10.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|