Resultater for Vest Årgang 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 10.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Aabybro, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
1. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
689 |
2:31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.33 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.64 |
590 |
2:39.63 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.52 |
(-9.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
585 |
2:40.14 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.07 |
(-8.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
582 |
2:40.38 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.17 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
581 |
2:40.49 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.89 |
(-7.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
549 |
2:43.51 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.11 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
533 |
2:45.14 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.35 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
526 |
2:45.88 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.39 |
(-10.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
522 |
2:46.32 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.21 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
508 |
2:47.86 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-12.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
504 |
2:48.27 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.31 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.70 |
494 |
2:49.42 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.32 |
(-7.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
478 |
2:51.30 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.34 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
477 |
2:51.31 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.24 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
475 |
2:51.61 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.73 |
(-20.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
463 |
2:53.07 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.23 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
461 |
2:53.26 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.15 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
456 |
2:53.89 |
+22.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.24 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.75 |
451 |
2:54.58 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.78 |
(-14.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
448 |
2:54.92 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.48 |
(-11.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.56 |
441 |
2:55.96 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.24 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
437 |
2:56.39 |
+24.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.79 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
+0.85 |
413 |
2:59.83 |
+28.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.19 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
+0.57 |
411 |
3:00.11 |
+28.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.38 |
(-10.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
409 |
3:00.30 |
+28.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.28 |
(-13.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
406 |
3:00.75 |
+29.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.13 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
404 |
3:01.15 |
+29.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.30 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
403 |
3:01.26 |
+29.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.08 |
(-12.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
400 |
3:01.72 |
+30.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.17 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.63 |
398 |
3:02.07 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.31 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
396 |
3:02.36 |
+30.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.77 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
394 |
3:02.56 |
+30.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.59 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
392 |
3:02.88 |
+31.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.29 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
391 |
3:03.11 |
+31.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.44 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.54 |
390 |
3:03.22 |
+31.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.41 |
(-6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
389 |
3:03.46 |
+31.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.66 |
(-11.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
385 |
3:03.99 |
+32.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.61 |
(-9.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
383 |
3:04.30 |
+32.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.02 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
371 |
3:06.30 |
+34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
371 |
3:06.40 |
+34.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.87 |
(-7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
359 |
3:08.42 |
+36.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.33 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
355 |
3:09.00 |
+37.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.51 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
346 |
3:10.61 |
+39.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.41 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
346 |
3:10.76 |
+39.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.69 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
333 |
3:13.11 |
+41.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.37 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej samtidige arme v/ 35 m. |
|
|
|
|
- |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 11:19:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.52 |
817 |
2:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.35 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.74 |
669 |
2:33.09 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.77 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.60 |
652 |
2:34.42 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.68 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Aa Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
648 |
2:34.76 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.08 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.76 |
619 |
2:37.09 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.08 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.64 |
611 |
2:37.77 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.26 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
611 |
2:37.77 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.99 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.52 |
608 |
2:38.06 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.18 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.58 |
604 |
2:38.45 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.97 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.79 |
598 |
2:38.97 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
597 |
2:39.01 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.04 |
(-9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
587 |
2:39.96 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.24 |
(+5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.52 |
573 |
2:41.20 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.12 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.77 |
571 |
2:41.42 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.80 |
(-10.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.64 |
570 |
2:41.51 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.62 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.74 |
569 |
2:41.62 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.20 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.63 |
568 |
2:41.71 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.31 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.56 |
562 |
2:42.28 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.23 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.60 |
557 |
2:42.71 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.85 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.81 |
556 |
2:42.87 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.73 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
542 |
2:44.27 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.01 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.68 |
533 |
2:45.16 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.18 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
523 |
2:46.17 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.63 |
(-9.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
519 |
2:46.64 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.40 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.78 |
519 |
2:46.66 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.75 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.81 |
501 |
2:48.60 |
+25.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.27 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
496 |
2:49.10 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.14 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.55 |
495 |
2:49.25 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.86 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
480 |
2:51.01 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.64 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.88 |
478 |
2:51.22 |
+27.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.32 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.52 |
477 |
2:51.32 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.97 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
477 |
2:51.37 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.17 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
+0.66 |
471 |
2:52.05 |
+28.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.06 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.64 |
471 |
2:52.13 |
+28.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.30 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
470 |
2:52.21 |
+28.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.77 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.51 |
469 |
2:52.39 |
+29.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.21 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
457 |
2:53.88 |
+30.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.79 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
456 |
2:54.01 |
+30.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.22 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.56 |
455 |
2:54.04 |
+30.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.55 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
451 |
2:54.65 |
+31.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.25 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
449 |
2:54.79 |
+31.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.07 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
403 |
3:01.24 |
+38.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.16 |
(-8.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.48 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægeldse v/ 75m. |
|
|
|
|
- |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maveliggende i afslut af ryg v/100 m. |
|
|
|
|
- |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej berøring v/75 m. |
|
|
|
|
- |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v/ 75 m. |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 11:19:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 12:01.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|