2024-06-15   02:25:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Årgang 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 14.30

Document
Resultater
Vest årgang 2022
Placering: DGI-Huset Aabybro, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl
Svømmeh 25m Stævne dato: 1. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 16, 4x200m IM Medley Herrer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Aalborg Drenge 1 15 Aalborg Svømmeklub 9:37.85
Storm Jensen 2007 0773AE 29.82 1:05.83 1:47.59 2:20.92 2:20.92
Nicklas Lorentsen Mikkelsen 2007 0725AI +0.23 30.92 1:07.28 1:50.59 2:23.80 4:44.72
Rasmus Norup 2007 0781AI +0.40 31.23 1:08.98 1:52.36 2:25.34 7:10.06
William Bundgaard 2007 0717AE +0.36 30.70 1:07.91 1:52.97 2:27.79 9:37.85
2 Vejle drenge 1 15 Vejle Svømmeklub 9:49.53 +11.68
Toke Østergaard Pedersen 2007 0731AL 30.50 1:06.63 1:48.24 2:22.97 2:22.97
Jesper Ulleseit 2008 0829AS +0.32 31.01 1:08.50 1:49.97 2:21.75 4:44.72
Gustav Hansen 2008 0877AE +0.48 32.01 1:10.51 1:56.82 2:31.78 7:16.50
Terkel Klinkowsky 2007 0749AG +0.39 31.51 1:09.66 1:56.75 2:33.03 9:49.53
3 SSK 1 15 Silkeborg Svømmeklub 9:59.55 +21.70
Simon Gaarde 2007 0729AK 29.95 1:06.56 1:46.76 2:19.98 2:19.98
Frederik Rantzau Vejvad 2007 0729AG +0.30 30.00 1:08.10 1:55.55 2:28.58 4:48.56
Noah Bie Bock 2008 0805AG +0.31 31.31 1:12.54 1:59.61 2:34.87 7:23.43
Magnus Rantzau Vejvad 2008 0811AF +0.35 31.52 1:10.52 1:59.77 2:36.12 9:59.55
4 AGF Drenge 1 15 Agfs Svømmeafdeling 10:00.35 +22.50
Peter Suder Lassen 2007 0777AM 30.08 1:10.20 1:55.93 2:30.50 2:30.50
Viggo Rohde 2008 0855AJ +0.22 30.58 1:06.24 1:49.94 2:24.58 4:55.08
Sebastian Rasmussen 2007 0791AJ +0.33 29.88 1:10.64 1:52.89 2:26.45 7:21.53
Christian Guldbrandt 2007 0757AP +0.51 32.88 1:15.23 2:02.37 2:38.82 10:00.35
5 HSK Boys 15 Haderslev Svømme Klub 10:19.47 +41.62
Ulrik Stark 2007 0749AQ 36.00 1:17.59 2:02.62 2:37.92 2:37.92
Ádám Czibere 2008 0827AQ +0.76 32.31 1:11.50 1:54.08 2:28.58 5:06.50
Otto Milther 2007 0771AN +0.39 35.39 1:15.94 2:04.50 2:39.01 7:45.51
Johannes Due Jessen 2008 0847AI +0.47 31.82 1:12.89 2:00.19 2:33.96 10:19.47
6 Aarhus Swim Drenge 15 Aarhus Swim 10:23.31 +45.46
Oscar Persson 2008 0803AL 34.47 1:12.48 1:57.47 2:35.04 2:35.04
Christian Ekander 2008 0833AO +0.56 31.90 1:14.19 2:05.47 2:45.03 5:20.07
Otto Wind Løssing 2007 0757AO +0.64 33.77 1:13.90 2:03.32 2:40.78 8:00.85
Mads Røddik Thøgersen 2007 0761AO +0.55 29.23 1:07.15 1:49.00 2:22.46 10:23.31
7 Vejle drenge 2 15 Vejle Svømmeklub 10:29.80 +51.95
Frederik Jørgensen 2008 0819AG 32.32 1:12.37 2:00.72 2:37.12 2:37.12
Mads Emil Schwartz 2008 0891AA +0.49 33.65 1:13.14 1:59.25 2:34.45 5:11.57
Sebastian Holt Poulsen 2007 0705AB +0.51 34.90 1:15.16 2:03.09 2:40.43 7:52.00
Frederik Klinkby 2007 0789AI +0.58 31.70 1:13.12 2:02.40 2:37.80 10:29.80
8 Horsens Drenge 15 Horsens Svømmeklub 10:31.91 +54.06
Lasse Knudsgaard 2007 0781AK 32.07 1:13.13 2:04.46 2:38.57 2:38.57
Johannes Ravn 2008 0855AI +0.36 34.44 1:19.36 2:08.70 2:46.69 5:25.26
Malthe Le Fevre 2008 0869AE +0.34 30.30 1:10.41 1:57.19 2:33.47 7:58.73
Villads Vestergaard Ahm 2008 0809AL +0.47 32.09 1:12.55 1:57.16 2:33.18 10:31.91
9 Aalborg Drenge 2 15 Aalborg Svømmeklub 10:38.52 +1:00.6
Sigurd S. Kristensen 2008 0869AD 32.07 1:12.97 2:03.57 2:38.85 2:38.85
Ludvig Møller 2007 0735AI +0.59 34.85 1:17.49 2:02.42 2:38.57 5:17.42
Andreas Bindslev 2008 0809AC +0.59 32.37 1:12.65 2:02.84 2:39.06 7:56.48
Edvin Smajic 2008 0835AL +0.70 34.09 1:16.41 2:04.54 2:42.04 10:38.52
10 Aabybro Destroyers 15 Aabybro Svømmeklub 11:05.99 +1:28.1
Sebastian Saugbjerg 2007 0747AO 30.54 1:08.84 1:50.72 2:25.99 2:25.99
Mads Poulsen 2007 0717AL +0.59 31.32 1:15.24 2:01.71 2:39.44 5:05.43
Frederik Jensen 2007 0797AI +0.45 41.67 1:28.85 2:36.72 3:21.52 8:26.95
Sebastian Porsborg 2007 0797AH +0.51 32.59 8:26.95 2:00.70 2:39.04 11:05.99
- Rsk Drenge 15 Ringe Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Tyvstart 1. svømmer
Marius Lundsfryd 2008 0839AB
Mathias Møller Nielsen 2008 0861AD +0.36
Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 0773AB +0.40
Gustav Nørregaard Jensen 2008 0881AE +0.50
- Viborg Drenge 15 Viborg Svømme Klub DSQ
SW 6.4 Ej berøring v/75 m.
Lucas Lund Rasmussen 2007 0797AG 29.47 1:07.21 1:55.03 2:30.31 2:30.31
Jonas Therkildsen 2007 0783AI +0.24
Jacob Varming 2007 0771AF +0.12
Christoffer Nonbo Laigaard 2007 0729AO +0.60
Løb officielt kl.: 02-04-2022 16:49:52
02-04-2022 16:50.00 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner