2024-07-15   04:14:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Vest Årgang 2022

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lørdag 14.30

Document
Resultater
Vest årgang 2022
Placering: DGI-Huset Aabybro, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl
Svømmeh 25m Stævne dato: 1. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 12, 400m Medley Herrer Årg. 2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christian Pedersen 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.67 690 4:53.25
Entry time: 5:08.14 (-14.89)
50m: 29.52
100m: 1:05.20
(35.68)
150m: 1:44.04
(38.84)
200m: 2:21.69
(37.65)
250m: 3:02.17
(40.48)
300m: 3:43.96
(41.79)
350m: 4:18.67
(34.71)
400m: 4:53.25
(34.58)
2 Boris Gamishev 2007 Svømmeklubben Sønderborg +0.67 679 4:54.89 +1.64
Entry time: 5:01.73 (-6.84)
50m: 33.16
100m: 1:12.16
(39.00)
150m: 1:50.90
(38.74)
200m: 2:28.75
(37.85)
250m: 3:08.31
(39.56)
300m: 3:48.83
(40.52)
350m: 4:22.24
(33.41)
400m: 4:54.89
(32.65)
3 Simon Gaarde 2007 Silkeborg Svømmeklub +0.72 676 4:55.27 +2.02
50m: 30.58
100m: 1:06.96
(36.38)
150m: 1:46.37
(39.41)
200m: 2:24.70
(38.33)
250m: 3:05.61
(40.91)
300m: 3:47.27
(41.66)
350m: 4:22.38
(35.11)
400m: 4:55.27
(32.89)
4 Mathias Lykke Sandison 2007 Nyborg Svømmeklub +0.75 654 4:58.52 +5.27
Entry time: 5:00.36 (-1.84)
50m: 29.86
100m: 1:04.66
(34.80)
150m: 1:45.48
(40.82)
200m: 2:24.90
(39.42)
250m: 3:05.63
(40.73)
300m: 3:47.92
(42.29)
350m: 4:24.32
(36.40)
400m: 4:58.52
(34.20)
5 Storm Jensen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.63 623 5:03.48 +10.23
Entry time: 4:58.25 (+5.23)
50m: 30.81
100m: 1:08.49
(37.68)
150m: 1:47.07
(38.58)
200m: 2:25.12
(38.05)
250m: 3:09.15
(44.03)
300m: 3:54.14
(44.99)
350m: 4:30.16
(36.02)
400m: 5:03.48
(33.32)
6 Jacob Bundgaard 2007 Svømmeklubben S 68 +0.64 620 5:03.95 +10.70
Entry time: 5:06.69 (-2.74)
50m: 31.75
100m: 1:09.95
(38.20)
150m: 1:50.92
(40.97)
200m: 2:30.75
(39.83)
250m: 3:12.10
(41.35)
300m: 3:55.40
(43.30)
350m: 4:31.34
(35.94)
400m: 5:03.95
(32.61)
7 Toke Østergaard Pedersen 2007 Vejle Svømmeklub +0.69 617 5:04.39 +11.14
Entry time: 4:58.94 (+5.45)
50m: 31.52
100m: 1:08.04
(36.52)
150m: 1:46.52
(38.48)
200m: 2:24.97
(38.45)
250m: 3:07.46
(42.49)
300m: 3:51.20
(43.74)
350m: 4:27.90
(36.70)
400m: 5:04.39
(36.49)
8 Erik Hauge Sørensen 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.66 612 5:05.30 +12.05
Entry time: 5:11.39 (-6.09)
50m: 29.02
100m: 1:03.91
(34.89)
150m: 1:43.68
(39.77)
200m: 2:22.57
(38.89)
250m: 3:06.96
(44.39)
300m: 3:52.79
(45.83)
350m: 4:29.00
(36.21)
400m: 5:05.30
(36.30)
9 Mads Røddik Thøgersen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken +0.75 584 5:09.98 +16.73
Entry time: 5:07.84 (+2.14)
50m: 30.47
100m: 1:07.71
(37.24)
150m: 1:49.96
(42.25)
200m: 2:30.25
(40.29)
250m: 3:14.32
(44.07)
300m: 3:59.91
(45.59)
350m: 4:36.63
(36.72)
400m: 5:09.98
(33.35)
10 Kasper Lisberg 2007 Odder Svømmeklub +0.74 577 5:11.39 +18.14
Entry time: 5:28.90 (-17.51)
50m: 32.31
100m: 1:12.84
(40.53)
150m: 1:53.58
(40.74)
200m: 2:33.45
(39.87)
250m: 3:16.72
(43.27)
300m: 4:00.88
(44.16)
350m: 4:37.44
(36.56)
400m: 5:11.39
(33.95)
11 Jonas Therkildsen 2007 Viborg Svømme Klub +0.72 557 5:15.05 +21.80
50m: 31.06
100m: 1:09.15
(38.09)
150m: 1:49.37
(40.22)
200m: 2:28.63
(39.26)
250m: 3:18.06
(49.43)
300m: 4:07.17
(49.11)
350m: 4:41.18
(34.01)
400m: 5:15.05
(33.87)
12 Peter Suder Lassen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.55 550 5:16.37 +23.12
Entry time: 5:12.72 (+3.65)
50m: 30.93
100m: 1:07.28
(36.35)
150m: 1:48.68
(41.40)
200m: 2:29.93
(41.25)
250m: 3:14.74
(44.81)
300m: 4:01.89
(47.15)
350m: 4:40.21
(38.32)
400m: 5:16.37
(36.16)
13 Lucas Lund Rasmussen 2007 Viborg Svømme Klub +0.80 545 5:17.35 +24.10
Entry time: 5:35.16 (-17.81)
50m: 29.59
100m: 1:07.27
(37.68)
150m: 1:48.45
(41.18)
200m: 2:28.97
(40.52)
250m: 3:16.05
(47.08)
300m: 4:04.69
(48.64)
350m: 4:41.47
(36.78)
400m: 5:17.35
(35.88)
14 Sebastian Saugbjerg 2007 Aabybro Svømmeklub +0.69 536 5:18.97 +25.72
Entry time: 5:23.36 (-4.39)
50m: 31.44
100m: 1:09.07
(37.63)
150m: 1:51.53
(42.46)
200m: 2:34.24
(42.71)
250m: 3:18.92
(44.68)
300m: 4:05.00
(46.08)
350m: 4:42.87
(37.87)
400m: 5:18.97
(36.10)
15 Emil Askov Møller Petersen 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.71 525 5:21.20 +27.95
Entry time: 5:32.82 (-11.62)
50m: 35.19
100m: 1:20.04
(44.85)
150m: 2:01.65
(41.61)
200m: 2:43.11
(41.46)
250m: 3:27.20
(44.09)
300m: 4:11.67
(44.47)
350m: 4:47.63
(35.96)
400m: 5:21.20
(33.57)
16 Jacob Prytz 2007 Svømmeklubben Sønderborg +0.66 525 5:21.21 +27.96
Entry time: 5:32.28 (-11.07)
50m: 33.13
100m: 1:12.82
(39.69)
150m: 1:54.85
(42.03)
200m: 2:37.06
(42.21)
250m: 3:22.77
(45.71)
300m: 4:09.54
(46.77)
350m: 4:46.57
(37.03)
400m: 5:21.21
(34.64)
17 Sebastian Rasmussen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.80 522 5:21.88 +28.63
50m: 33.67
100m: 1:12.97
(39.30)
150m: 1:57.18
(44.21)
200m: 2:40.53
(43.35)
250m: 3:24.06
(43.53)
300m: 4:09.13
(45.07)
350m: 4:46.30
(37.17)
400m: 5:21.88
(35.58)
18 Terkel Klinkowsky 2007 Vejle Svømmeklub +0.36 518 5:22.68 +29.43
Entry time: 5:25.41 (-2.73)
50m: 33.46
100m: 1:13.85
(40.39)
150m: 1:55.05
(41.20)
200m: 2:35.00
(39.95)
250m: 3:22.46
(47.46)
300m: 4:09.75
(47.29)
350m: 4:46.74
(36.99)
400m: 5:22.68
(35.94)
19 Rasmus Gandrup Nejmann 2007 Swim Team Neptun +0.64 514 5:23.42 +30.17
Entry time: 5:36.48 (-13.06)
50m: 31.28
100m: 1:10.25
(38.97)
150m: 1:54.17
(43.92)
200m: 2:36.64
(42.47)
250m: 3:23.88
(47.24)
300m: 4:11.75
(47.87)
350m: 4:48.28
(36.53)
400m: 5:23.42
(35.14)
20 William Bundgaard 2007 Aalborg Svømmeklub +0.70 498 5:26.87 +33.62
Entry time: 5:24.20 (+2.67)
50m: 32.24
100m: 1:10.30
(38.06)
150m: 1:51.65
(41.35)
200m: 2:32.70
(41.05)
250m: 3:21.13
(48.43)
300m: 4:10.55
(49.42)
350m: 4:49.50
(38.95)
400m: 5:26.87
(37.37)
21 Magne Andersen 2007 Brædstrup Svømmeklub +0.71 493 5:27.98 +34.73
Entry time: 5:52.18 (-24.20)
50m: 32.89
100m: 1:14.05
(41.16)
150m: 1:54.79
(40.74)
200m: 2:35.88
(41.09)
250m: 3:24.14
(48.26)
300m: 4:14.42
(50.28)
350m: 4:52.20
(37.78)
400m: 5:27.98
(35.78)
22 Valdemar Theisen 2007 Ikast Svømmeklub +0.78 492 5:28.27 +35.02
50m: 34.68
100m: 1:16.69
(42.01)
150m: 1:59.59
(42.90)
250m: 3:27.02
(3:27.02)
300m: 4:13.66
(46.64)
350m: 4:51.20
(37.54)
400m: 5:28.27
(37.07)
23 Lasse Knudsgaard 2007 Horsens Svømmeklub +0.72 491 5:28.57 +35.32
Entry time: 5:48.49 (-19.92)
50m: 32.18
100m: 1:11.03
(38.85)
150m: 1:53.09
(42.06)
200m: 2:35.73
(42.64)
250m: 3:25.87
(50.14)
300m: 4:18.70
(52.83)
350m: 4:54.29
(35.59)
400m: 5:28.57
(34.28)
24 Jacob Varming 2007 Viborg Svømme Klub +0.73 490 5:28.81 +35.56
Entry time: 5:43.85 (-15.04)
50m: 34.65
100m: 1:19.33
(44.68)
150m: 2:02.11
(42.78)
200m: 2:41.46
(39.35)
250m: 3:29.50
(48.04)
300m: 4:19.02
(49.52)
350m: 4:55.15
(36.13)
400m: 5:28.81
(33.66)
25 Ludvig Møller 2007 Aalborg Svømmeklub +0.74 482 5:30.60 +37.35
50m: 36.75
100m: 1:20.33
(43.58)
150m: 2:03.01
(42.68)
200m: 2:44.50
(41.49)
250m: 3:30.40
(45.90)
300m: 4:16.76
(46.36)
350m: 4:54.46
(37.70)
400m: 5:30.60
(36.14)
26 Martin Kjeldsen 2007 Swim Team Odense +0.61 470 5:33.26 +40.01
Entry time: 5:45.20 (-11.94)
50m: 34.40
100m: 1:16.48
(42.08)
150m: 2:01.16
(44.68)
200m: 2:43.43
(42.27)
250m: 3:30.77
(47.34)
300m: 4:18.44
(47.67)
350m: 4:56.97
(38.53)
400m: 5:33.26
(36.29)
27 Otto Milther 2007 Haderslev Svømme Klub +0.68 469 5:33.50 +40.25
Entry time: 5:47.31 (-13.81)
50m: 35.73
100m: 1:18.56
(42.83)
150m: 2:00.21
(41.65)
200m: 2:41.68
(41.47)
250m: 3:29.89
(48.21)
300m: 4:20.47
(50.58)
350m: 4:57.38
(36.91)
400m: 5:33.50
(36.12)
28 Max Sierszecki 2007 Svømmeklubben Sønderborg +0.76 465 5:34.58 +41.33
50m: 35.20
100m: 1:16.23
(41.03)
150m: 2:01.46
(45.23)
200m: 2:45.53
(44.07)
250m: 3:31.72
(46.19)
300m: 4:19.17
(47.45)
350m: 4:57.52
(38.35)
400m: 5:34.58
(37.06)
29 Otto Wind Løssing 2007 Aarhus Swim - Skovbakken +0.57 459 5:35.99 +42.74
Entry time: 5:49.08 (-13.09)
50m: 33.68
100m: 1:14.46
(40.78)
150m: 1:56.94
(42.48)
200m: 2:37.83
(40.89)
250m: 3:27.40
(49.57)
300m: 4:18.81
(51.41)
350m: 4:58.53
(39.72)
400m: 5:35.99
(37.46)
30 Frederik Klinkby 2007 Vejle Svømmeklub +0.71 446 5:39.19 +45.94
Entry time: 5:36.92 (+2.27)
50m: 33.56
100m: 1:14.76
(41.20)
150m: 1:59.11
(44.35)
200m: 2:42.28
(43.17)
250m: 3:32.30
(50.02)
300m: 4:24.30
(52.00)
350m: 5:01.82
(37.52)
400m: 5:39.19
(37.37)
31 Christoffer Nonbo Laigaard 2007 Viborg Svømme Klub +0.81 445 5:39.48 +46.23
50m: 37.29
100m: 1:24.05
(46.76)
150m: 2:05.22
(41.17)
200m: 2:47.37
(42.15)
250m: 3:34.55
(47.18)
300m: 4:22.53
(47.98)
350m: 5:01.80
(39.27)
400m: 5:39.48
(37.68)
32 Ebbe Als Olsen 2007 Kolding SK +0.72 436 5:41.77 +48.52
Entry time: 5:42.86 (-1.09)
50m: 35.87
100m: 1:18.63
(42.76)
200m: 2:49.78
(2:49.78)
250m: 3:36.21
(46.43)
300m: 4:24.21
(48.00)
350m: 5:03.47
(39.26)
400m: 5:41.77
(38.30)
33 Sebastian Porsborg 2007 Aabybro Svømmeklub +0.77 431 5:43.18 +49.93
Entry time: 6:21.75 (-38.57)
50m: 33.83
100m: 1:18.31
(44.48)
150m: 2:03.23
(44.92)
200m: 2:47.82
(44.59)
250m: 3:34.79
(46.97)
300m: 4:23.21
(48.42)
350m: 5:04.86
(41.65)
400m: 5:43.18
(38.32)
34 Sebastian Holt Poulsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.67 430 5:43.39 +50.14
Entry time: 6:00.32 (-16.93)
50m: 35.56
100m: 1:18.99
(43.43)
150m: 2:03.35
(44.36)
200m: 2:46.70
(43.35)
250m: 3:35.85
(49.15)
300m: 4:26.03
(50.18)
350m: 5:06.70
(40.67)
400m: 5:43.39
(36.69)
35 Christian Guldbrandt 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.69 412 5:48.28 +55.03
Entry time: 5:50.09 (-1.81)
50m: 34.35
100m: 1:18.64
(44.29)
150m: 2:03.79
(45.15)
200m: 2:49.76
(45.97)
250m: 3:37.97
(48.21)
300m: 4:28.02
(50.05)
350m: 5:09.23
(41.21)
400m: 5:48.28
(39.05)
36 Mads Poulsen 2007 Aabybro Svømmeklub +0.60 409 5:49.24 +55.99
Entry time: 5:51.29 (-2.05)
50m: 33.32
100m: 1:11.61
(38.29)
150m: 2:01.30
(49.69)
200m: 2:47.75
(46.45)
250m: 3:36.52
(48.77)
300m: 4:26.46
(49.94)
350m: 5:09.00
(42.54)
400m: 5:49.24
(40.24)
- Frederik N Jensen 2007 Holstebro Svømme Club +0.52 DSQ
SW 4.4 Tyvstart
- Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub +0.62 DSQ
SW 4.4 Tyvstart
- Frederik Rantzau Vejvad 2007 Silkeborg Svømmeklub +0.61 DNF
Løb officielt kl.: 02-04-2022 15:32:54
02-04-2022 15:32.59 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner