2024-07-20   17:57:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Årgang 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 14.30

Document
Resultater
Vest årgang 2022
Placering: DGI-Huset Aabybro, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl
Svømmeh 25m Stævne dato: 1. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 10, 100m Medley Herrer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Viggo Rohde 2008 Agfs Svømmeafdeling +0.58 629 1:03.96
Entry time: 1:07.08 (-3.12)
50m: 30.21
100m: 1:03.96
(33.75)
2 Rasmus Starcke Jeppesen 2008 Svømmeklubben Søhesten +0.68 612 1:04.55 +0.59
Entry time: 1:05.71 (-1.16)
50m: 30.08
100m: 1:04.55
(34.47)
3 Gustav Bøttiger 2008 Swim Team Odense +0.73 599 1:05.04 +1.08
Entry time: 1:05.64 (-0.60)
50m: 29.39
100m: 1:05.04
(35.65)
4 Jesper Ulleseit 2008 Vejle Svømmeklub +0.78 545 1:07.10 +3.14
50m: 31.80
100m: 1:07.10
(35.30)
5 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.83 543 1:07.18 +3.22
Entry time: 1:07.23 (-0.05)
50m: 31.30
100m: 1:07.18
(35.88)
6 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.54 517 1:08.30 +4.34
Entry time: 1:10.83 (-2.53)
50m: 30.66
100m: 1:08.30
(37.64)
7 Villads Vestergaard Ahm 2008 Horsens Svømmeklub +0.61 515 1:08.37 +4.41
Entry time: 1:10.68 (-2.31)
50m: 31.68
100m: 1:08.37
(36.69)
8 Malthe Le Fevre 2008 Horsens Svømmeklub +0.65 497 1:09.20 +5.24
Entry time: 1:10.74 (-1.54)
50m: 30.92
100m: 1:09.20
(38.28)
9 Felix Yung K Gotfredsen 2008 Herning Svømmeklub +0.67 483 1:09.87 +5.91
Entry time: 1:12.62 (-2.75)
50m: 32.47
100m: 1:09.87
(37.40)
10 Noah Bie Bock 2008 Silkeborg Svømmeklub +0.76 478 1:10.09 +6.13
Entry time: 1:10.24 (-0.15)
50m: 31.90
100m: 1:10.09
(38.19)
11 Andreas Bindslev 2008 Aalborg Svømmeklub +0.69 475 1:10.25 +6.29
Entry time: 1:10.53 (-0.28)
50m: 32.03
100m: 1:10.25
(38.22)
12 Alexander Yung K Gotfreds 2008 Herning Svømmeklub +0.55 474 1:10.28 +6.32
Entry time: 1:12.07 (-1.79)
50m: 33.69
100m: 1:10.28
(36.59)
13 Martin Kjær Thorsen 2008 Herning Svømmeklub +0.71 473 1:10.33 +6.37
Entry time: 1:12.20 (-1.87)
50m: 32.28
100m: 1:10.33
(38.05)
14 Annas Sallam 2008 Brædstrup Svømmeklub +0.67 471 1:10.47 +6.51
Entry time: 1:16.51 (-6.04)
50m: 32.98
100m: 1:10.47
(37.49)
15 Gustav Nørregaard Jensen 2008 Ringe Svømme Klub +0.68 470 1:10.48 +6.52
Entry time: 1:11.51 (-1.03)
50m: 34.02
100m: 1:10.48
(36.46)
16 Gustav Hansen 2008 Vejle Svømmeklub +0.73 469 1:10.55 +6.59
Entry time: 1:10.59 (-0.04)
50m: 31.93
100m: 1:10.55
(38.62)
17 Magnus Rantzau Vejvad 2008 Silkeborg Svømmeklub 456 1:11.22 +7.26
Entry time: 1:12.27 (-1.05)
50m: 31.81
100m: 1:11.22
(39.41)
18 Frederik Billesø Beck 2008 Fredericia Svømmeklub +0.55 448 1:11.64 +7.68
Entry time: 1:13.99 (-2.35)
50m: 31.99
100m: 1:11.64
(39.65)
19 Edvin Smajic 2008 Aalborg Svømmeklub +0.66 445 1:11.77 +7.81
Entry time: 1:14.98 (-3.21)
50m: 33.47
100m: 1:11.77
(38.30)
20 Oscar Persson 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.63 434 1:12.38 +8.42
Entry time: 1:12.28 (+0.10)
50m: 32.87
100m: 1:12.38
(39.51)
21 Mathias Møller Madsen 2008 Fredericia Svømmeklub +0.70 434 1:12.39 +8.43
Entry time: 1:11.12 (+1.27)
50m: 32.71
100m: 1:12.39
(39.68)
22 Joakim Kristensen 2008 Fredericia Svømmeklub +0.62 434 1:12.41 +8.45
Entry time: 1:17.08 (-4.67)
50m: 33.04
100m: 1:12.41
(39.37)
23 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 +0.63 431 1:12.57 +8.61
Entry time: 1:14.55 (-1.98)
50m: 33.35
100m: 1:12.57
(39.22)
24 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense +0.76 418 1:13.30 +9.34
Entry time: 1:11.59 (+1.71)
50m: 31.29
100m: 1:13.30
(42.01)
=25 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.57 416 1:13.44 +9.48
Entry time: 1:13.41 (+0.03)
50m: 33.47
100m: 1:13.44
(39.97)
=25 Ivan Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub +0.75 416 1:13.44 +9.48
Entry time: 1:15.19 (-1.75)
50m: 32.90
100m: 1:13.44
(40.54)
27 Lui Filipowicz 2008 Grenaa Svømmeklub +0.88 411 1:13.71 +9.75
Entry time: 1:16.84 (-3.13)
50m: 33.86
100m: 1:13.71
(39.85)
28 Conrad Johansen 2008 Frem Odense 404 1:14.14 +10.18
Entry time: 1:16.84 (-2.70)
50m: 33.50
100m: 1:14.14
(40.64)
29 Johan Lundsgaard Palm 2008 Nyborg Svømmeklub +0.57 400 1:14.37 +10.41
Entry time: 1:16.21 (-1.84)
50m: 36.04
100m: 1:14.37
(38.33)
30 Bertram Poser Jensen 2008 Nyborg Svømmeklub +0.74 399 1:14.45 +10.49
Entry time: 1:14.94 (-0.49)
50m: 33.93
100m: 1:14.45
(40.52)
31 Magnus Østergaard 2008 Hobro Svømmeklub +0.80 398 1:14.54 +10.58
Entry time: 1:15.22 (-0.68)
50m: 35.38
100m: 1:14.54
(39.16)
32 Hjalmer Lunden 2008 Swim Team Odense +0.80 397 1:14.60 +10.64
Entry time: 1:15.73 (-1.13)
50m: 33.40
100m: 1:14.60
(41.20)
33 Alexander Buch 2008 Svømmeklubben Koral +0.74 393 1:14.80 +10.84
Entry time: 1:19.61 (-4.81)
50m: 35.42
100m: 1:14.80
(39.38)
34 Morten Holst-Jensen 2008 Swim Team Neptun +0.57 392 1:14.88 +10.92
Entry time: 1:15.08 (-0.20)
50m: 34.03
100m: 1:14.88
(40.85)
35 Christian Ekander 2008 Aarhus Swim - HEI +0.73 391 1:14.97 +11.01
Entry time: 1:15.35 (-0.38)
50m: 33.91
100m: 1:14.97
(41.06)
36 Frederik Jørgensen 2008 Vejle Svømmeklub +0.69 387 1:15.18 +11.22
Entry time: 1:13.97 (+1.21)
50m: 33.46
100m: 1:15.18
(41.72)
37 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub +0.70 385 1:15.34 +11.38
Entry time: 1:16.33 (-0.99)
50m: 34.11
100m: 1:15.34
(41.23)
38 Johannes Ravn 2008 Horsens Svømmeklub +0.80 379 1:15.76 +11.80
Entry time: 1:19.36 (-3.60)
50m: 35.16
100m: 1:15.76
(40.60)
39 Niels Andreasen 2008 Aarhus Swim - HEI +0.59 376 1:15.95 +11.99
Entry time: 1:14.85 (+1.10)
50m: 36.29
100m: 1:15.95
(39.66)
=40 Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub +0.79 365 1:16.68 +12.72
Entry time: 1:17.94 (-1.26)
50m: 33.94
100m: 1:16.68
(42.74)
=40 Gustav Ø. Pedersen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.59 365 1:16.68 +12.72
Entry time: 1:18.07 (-1.39)
50m: 35.32
100m: 1:16.68
(41.36)
42 Albert Olesen 2008 Ikast Svømmeklub +0.46 365 1:16.71 +12.75
Entry time: 1:16.74 (-0.03)
50m: 34.51
100m: 1:16.71
(42.20)
43 Mads Kvorning 2008 Kolding SK +0.76 364 1:16.74 +12.78
Entry time: 1:18.17 (-1.43)
50m: 34.06
100m: 1:16.74
(42.68)
44 Magnus Wurtz Jensen 2008 Ikast Svømmeklub +0.72 356 1:17.33 +13.37
Entry time: 1:16.12 (+1.21)
50m: 35.26
100m: 1:17.33
(42.07)
45 Jakob Rickers 2008 Aarhus Swim - IHF +0.58 355 1:17.38 +13.42
Entry time: 1:17.47 (-0.09)
50m: 35.78
100m: 1:17.38
(41.60)
46 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub +0.77 355 1:17.39 +13.43
Entry time: 1:18.66 (-1.27)
50m: 37.40
100m: 1:17.39
(39.99)
47 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub +0.62 353 1:17.52 +13.56
Entry time: 1:14.38 (+3.14)
50m: 35.60
100m: 1:17.52
(41.92)
48 Asger Ziethen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.73 353 1:17.56 +13.60
Entry time: 1:19.00 (-1.44)
50m: 35.72
100m: 1:17.56
(41.84)
49 Alfred Hørlück 2008 Aarhus Swim - HEI +0.79 339 1:18.58 +14.62
Entry time: 1:19.18 (-0.60)
50m: 35.83
100m: 1:18.58
(42.75)
50 Emil Valters Peca 2008 Herning Svømmeklub +0.57 318 1:20.26 +16.30
Entry time: 1:19.65 (+0.61)
50m: 35.88
100m: 1:20.26
(44.38)
- Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub +0.62 DSQ
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning v/50 m.
- Benjamin Grann Madsen 2008 Ringe Svømme Klub +0.53 DSQ
SW 6.5 Ej afslut på ryg v/ 50m.
- Gustav Falk Olesen 2008 Herning Svømmeklub +0.60 DSQ
SW 4.4 Tyvstart
- Mads Emil Schwartz 2008 Vejle Svømmeklub +0.70 DSQ
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning v/50m.
Løb officielt kl.: 02-04-2022 14:54:29
02-04-2022 14:54.43 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner