Tulokset Vest Årgang 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag 16.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Aabybro, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
1. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Butterfly Herrer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
616 |
2:18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
566 |
2:22.80 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.90 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
529 |
2:26.08 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
524 |
2:26.46 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
520 |
2:26.85 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.15 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.76 |
495 |
2:29.33 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.75 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
484 |
2:30.38 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.89 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
477 |
2:31.11 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.71 |
466 |
2:32.29 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
441 |
2:35.22 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.96 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
427 |
2:36.82 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.56 |
427 |
2:36.82 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
426 |
2:36.92 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
417 |
2:38.06 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.65 |
416 |
2:38.16 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.30 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.50 |
413 |
2:38.56 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.62 |
(-9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.68 |
406 |
2:39.45 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
399 |
2:40.41 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.65 |
392 |
2:41.33 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.37 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
378 |
2:43.33 |
+24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.82 |
377 |
2:43.51 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
368 |
2:44.86 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frederik N Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
364 |
2:45.36 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.70 |
363 |
2:45.60 |
+26.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.76 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frederik Klinkby |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
361 |
2:45.91 |
+27.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.07 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.68 |
331 |
2:50.66 |
+31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.71 |
321 |
2:52.45 |
+33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
+0.72 |
317 |
2:53.27 |
+34.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.56 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
314 |
2:53.69 |
+34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
307 |
2:54.98 |
+36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
292 |
2:58.08 |
+39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
285 |
2:59.36 |
+40.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.21 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.61 |
276 |
3:01.44 |
+42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.77 |
245 |
3:08.62 |
+49.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Christian Guldbrandt |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
238 |
3:10.44 |
+51.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
236 |
3:10.95 |
+52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige ben v. 50-75m |
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige ben |
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-04-2022 19:20:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-04-2022 19:20.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|