2022-11-30   02:38:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Årgang 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Document
Resultater
Vest årgang 2022
Placering: DGI-Huset Aabybro, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl
Svømmeh 25m Stævne dato: 1. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 7, 200m Butterfly Damer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kalina Gamisheva 2008 Svømmeklubben Sønderborg +0.56 690 2:28.87
Entry time: 2:29.79 (-0.92)
50m: 32.15
100m: 1:09.61
(37.46)
150m: 1:49.11
(39.50)
200m: 2:28.87
(39.76)
2 Signe Christensen 2008 Kolding SK +0.77 656 2:31.41 +2.54
Entry time: 2:34.56 (-3.15)
50m: 33.28
100m: 1:11.59
(38.31)
150m: 1:51.43
(39.84)
200m: 2:31.41
(39.98)
3 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub +0.71 577 2:37.96 +9.09
50m: 33.21
100m: 1:13.57
(40.36)
150m: 1:55.59
(42.02)
200m: 2:37.96
(42.37)
4 Nicoline Aa Høeg 2008 Aalborg Svømmeklub +0.83 563 2:39.32 +10.45
Entry time: 2:43.04 (-3.72)
50m: 35.48
100m: 1:15.41
(39.93)
150m: 1:56.93
(41.52)
200m: 2:39.32
(42.39)
5 Lotta Træger 2008 Svømmeklubben Sønderborg +0.61 558 2:39.77 +10.90
Entry time: 2:36.84 (+2.93)
50m: 34.10
100m: 1:14.47
(40.37)
150m: 1:56.49
(42.02)
200m: 2:39.77
(43.28)
6 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub +0.78 521 2:43.41 +14.54
Entry time: 2:58.02 (-14.61)
50m: 36.55
100m: 1:18.39
(41.84)
150m: 2:01.98
(43.59)
200m: 2:43.41
(41.43)
7 Anne Stæhr 2008 Vejle Svømmeklub +0.88 466 2:49.61 +20.74
Entry time: 3:07.30 (-17.69)
50m: 36.66
100m: 1:19.25
(42.59)
150m: 2:04.46
(45.21)
200m: 2:49.61
(45.15)
8 Emilia Daa Andersen 2008 Vejle Svømmeklub +0.70 461 2:50.26 +21.39
50m: 36.84
100m: 1:18.97
(42.13)
150m: 2:03.90
(44.93)
200m: 2:50.26
(46.36)
9 Lea Timmermand 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.57 437 2:53.30 +24.43
Entry time: 2:45.15 (+8.15)
50m: 36.76
100m: 1:21.49
(44.73)
150m: 2:07.87
(46.38)
200m: 2:53.30
(45.43)
10 Matilde A. B. Buch 2008 Ringe Svømme Klub +0.77 437 2:53.36 +24.49
Entry time: 2:55.00 (-1.64)
50m: 36.51
100m: 1:19.97
(43.46)
150m: 2:06.55
(46.58)
200m: 2:53.36
(46.81)
11 Maja Sloth 2008 Viborg Svømme Klub +0.78 431 2:54.13 +25.26
50m: 38.36
100m: 1:23.24
(44.88)
150m: 2:09.27
(46.03)
200m: 2:54.13
(44.86)
12 Nicoline Lee T. Sørensen 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.81 430 2:54.28 +25.41
50m: 38.16
100m: 1:24.15
(45.99)
150m: 2:11.25
(47.10)
200m: 2:54.28
(43.03)
13 Kirstine Sabroe Sørensen 2008 Horsens Svømmeklub +0.83 429 2:54.36 +25.49
Entry time: 2:58.34 (-3.98)
50m: 37.34
100m: 1:22.61
(45.27)
150m: 2:08.37
(45.76)
200m: 2:54.36
(45.99)
14 Nadia Bager 2008 Thisted Svømmeklub +0.73 424 2:55.01 +26.14
50m: 39.68
100m: 1:24.32
(44.64)
150m: 2:09.97
(45.65)
200m: 2:55.01
(45.04)
15 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub +0.83 421 2:55.48 +26.61
Entry time: 3:00.00 (-4.52)
50m: 37.93
100m: 1:22.71
(44.78)
150m: 2:09.64
(46.93)
200m: 2:55.48
(45.84)
16 Rosa Ella Kjems 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.62 411 2:56.89 +28.02
50m: 38.46
100m: 1:25.08
(46.62)
150m: 2:12.00
(46.92)
200m: 2:56.89
(44.89)
17 Karen Klarskov Henriksen 2008 Horsens Svømmeklub +0.71 409 2:57.14 +28.27
50m: 39.12
100m: 1:24.37
(45.25)
150m: 2:12.29
(47.92)
200m: 2:57.14
(44.85)
18 Alma Ehrenreich-Birn 2008 Vejle Svømmeklub +0.50 407 2:57.46 +28.59
50m: 37.33
100m: 1:23.76
(46.43)
150m: 2:12.12
(48.36)
200m: 2:57.46
(45.34)
19 Laura Norup 2008 Aalborg Svømmeklub +0.76 395 2:59.27 +30.40
50m: 39.22
100m: 1:25.15
(45.93)
150m: 2:11.92
(46.77)
200m: 2:59.27
(47.35)
20 Julie Olsen 2008 Horsens Svømmeklub +0.76 394 2:59.40 +30.53
50m: 36.38
100m: 1:21.93
(45.55)
150m: 2:10.90
(48.97)
200m: 2:59.40
(48.50)
21 Lea Skjærris Lund 2008 Swim Team Neptun +0.67 391 2:59.79 +30.92
Entry time: 3:03.41 (-3.62)
50m: 33.24
100m: 1:17.26
(44.02)
150m: 2:08.02
(50.76)
200m: 2:59.79
(51.77)
22 Iben Thomasen 2008 Brønderslev SK08 +0.83 385 3:00.78 +31.91
50m: 39.41
100m: 1:25.15
(45.74)
150m: 2:12.64
(47.49)
200m: 3:00.78
(48.14)
23 Mathilde Søe 2008 Fredericia Svømmeklub +0.80 383 3:01.02 +32.15
50m: 37.89
100m: 1:24.23
(46.34)
150m: 2:12.66
(48.43)
200m: 3:01.02
(48.36)
24 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub +0.52 365 3:04.04 +35.17
Entry time: 3:00.00 (+4.04)
50m: 36.42
100m: 1:21.51
(45.09)
150m: 2:11.88
(50.37)
200m: 3:04.04
(52.16)
25 Melanie Frank 2008 Herning Svømmeklub +0.62 361 3:04.68 +35.81
50m: 39.53
100m: 1:27.35
(47.82)
150m: 2:16.87
(49.52)
200m: 3:04.68
(47.81)
26 Clara Bendtsen 2008 Fredericia Svømmeklub +0.63 361 3:04.74 +35.87
50m: 39.88
100m: 1:27.52
(47.64)
150m: 2:18.71
(51.19)
200m: 3:04.74
(46.03)
27 Lærke Svenstrup 2008 Viborg Svømme Klub +0.70 357 3:05.43 +36.56
50m: 39.26
100m: 1:25.97
(46.71)
150m: 2:16.63
(50.66)
200m: 3:05.43
(48.80)
28 Rosa Crone 2008 Aarhus Swim - Lyseng +0.58 352 3:06.31 +37.44
50m: 38.08
100m: 1:25.50
(47.42)
150m: 2:16.80
(51.30)
200m: 3:06.31
(49.51)
29 Lisa Stenger 2008 Aabybro Svømmeklub +0.70 351 3:06.44 +37.57
50m: 37.89
100m: 1:25.84
(47.95)
150m: 2:16.65
(50.81)
200m: 3:06.44
(49.79)
30 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub +0.64 350 3:06.57 +37.70
Entry time: 3:23.19 (-16.62)
50m: 39.27
100m: 1:26.35
(47.08)
150m: 2:15.89
(49.54)
200m: 3:06.57
(50.68)
31 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI +0.81 350 3:06.63 +37.76
50m: 40.03
100m: 1:27.24
(47.21)
150m: 2:18.26
(51.02)
200m: 3:06.63
(48.37)
32 Mathilde Sofie Karmar 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.70 337 3:08.99 +40.12
50m: 40.40
100m: 1:28.65
(48.25)
150m: 2:19.17
(50.52)
200m: 3:08.99
(49.82)
33 Asta Klemmensen 2008 Herning Svømmeklub +0.57 336 3:09.20 +40.33
Entry time: 3:18.22 (-9.02)
50m: 41.82
100m: 1:31.14
(49.32)
150m: 2:20.42
(49.28)
200m: 3:09.20
(48.78)
34 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.60 332 3:09.95 +41.08
50m: 38.93
100m: 1:25.92
(46.99)
150m: 2:18.76
(52.84)
200m: 3:09.95
(51.19)
35 Sille Augustesen 2008 Brædstrup Svømmeklub +0.87 321 3:12.12 +43.25
50m: 38.66
100m: 1:27.84
(49.18)
150m: 2:19.34
(51.50)
200m: 3:12.12
(52.78)
36 Carlijn Loeven 2008 Herning Svømmeklub +0.86 294 3:17.84 +48.97
50m: 42.30
100m: 1:31.91
(49.61)
150m: 2:24.93
(53.02)
200m: 3:17.84
(52.91)
37 Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.48 273 3:22.73 +53.86
50m: 41.01
100m: 1:31.21
(50.20)
150m: 2:27.29
(56.08)
200m: 3:22.73
(55.44)
38 Andrea Wagner 2008 Swim Team Odense +0.86 273 3:22.76 +53.89
50m: 39.59
100m: 1:29.88
(50.29)
150m: 2:25.47
(55.59)
200m: 3:22.76
(57.29)
39 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub +0.70 272 3:22.98 +54.11
Entry time: 3:20.00 (+2.98)
50m: 43.87
100m: 1:36.93
(53.06)
150m: 2:32.00
(55.07)
200m: 3:22.98
(50.98)
40 Victoria Andersen Krabbe 2008 Holstebro Svømme Club +0.87 256 3:27.07 +58.20
50m: 42.53
100m: 1:35.92
(53.39)
150m: 2:31.87
(55.95)
200m: 3:27.07
(55.20)
41 Nanna Rønnow 2008 Aarhus Swim - HEI +0.69 240 3:31.53 +1:02.66
50m: 42.02
100m: 1:35.41
(53.39)
150m: 2:32.92
(57.51)
200m: 3:31.53
(58.61)
- Karla Nøhr Rixen 2008 Vejle Svømmeklub +0.69 DNF
- Alberte Andersen 2008 Vejle Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 01-04-2022 18:53:40
01-04-2022 18:53.45 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner