2023-01-27   04:58:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Årgang 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Document
Resultater
Vest årgang 2022
Placering: DGI-Huset Aabybro, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl
Svømmeh 25m Stævne dato: 1. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Boris Gamishev 2007 Svømmeklubben Sønderborg +0.63 676 2:30.10
Entry time: 2:32.70 (-2.60)
50m: 33.80
100m: 1:12.71
(38.91)
150m: 1:51.29
(38.58)
200m: 2:30.10
(38.81)
2 Mathias Lykke Sandison 2007 Nyborg Svømmeklub +0.75 673 2:30.33 +0.23
Entry time: 2:28.88 (+1.45)
50m: 33.76
100m: 1:12.17
(38.41)
150m: 1:51.30
(39.13)
200m: 2:30.33
(39.03)
3 Christian Pedersen 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.67 647 2:32.33 +2.23
Entry time: 2:42.12 (-9.79)
50m: 33.80
100m: 1:13.17
(39.37)
150m: 1:53.26
(40.09)
200m: 2:32.33
(39.07)
4 Simon Gaarde 2007 Silkeborg Svømmeklub +0.71 641 2:32.77 +2.67
Entry time: 2:34.49 (-1.72)
50m: 34.35
100m: 1:14.06
(39.71)
150m: 1:54.64
(40.58)
200m: 2:32.77
(38.13)
5 Jacob Bundgaard 2007 Svømmeklubben S 68 +0.67 635 2:33.27 +3.17
Entry time: 2:32.20 (+1.07)
50m: 33.99
100m: 1:13.17
(39.18)
150m: 1:52.21
(39.04)
200m: 2:33.27
(41.06)
6 Mads Røddik Thøgersen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken +0.75 552 2:40.64 +10.54
Entry time: 2:41.72 (-1.08)
50m: 35.96
100m: 1:17.31
(41.35)
150m: 1:58.98
(41.67)
200m: 2:40.64
(41.66)
7 Frederik N Jensen 2007 Holstebro Svømme Club +0.64 538 2:41.97 +11.87
50m: 36.90
100m: 1:18.36
(41.46)
150m: 2:00.06
(41.70)
200m: 2:41.97
(41.91)
8 Emil Askov Møller Petersen 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.71 531 2:42.70 +12.60
Entry time: 2:46.44 (-3.74)
50m: 35.93
100m: 1:18.21
(42.28)
150m: 2:01.00
(42.79)
200m: 2:42.70
(41.70)
9 Kasper Lisberg 2007 Odder Svømmeklub +0.75 528 2:43.05 +12.95
Entry time: 2:50.58 (-7.53)
50m: 36.46
100m: 1:18.52
(42.06)
150m: 2:01.26
(42.74)
200m: 2:43.05
(41.79)
10 Storm Jensen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.66 516 2:44.26 +14.16
Entry time: 2:40.16 (+4.10)
50m: 35.36
100m: 1:16.78
(41.42)
150m: 1:59.92
(43.14)
200m: 2:44.26
(44.34)
11 Sebastian Rasmussen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.74 513 2:44.54 +14.44
Entry time: 2:45.97 (-1.43)
50m: 36.73
100m: 1:18.46
(41.73)
150m: 2:01.66
(43.20)
200m: 2:44.54
(42.88)
12 Toke Østergaard Pedersen 2007 Vejle Svømmeklub +0.70 505 2:45.40 +15.30
Entry time: 2:41.14 (+4.26)
50m: 35.78
100m: 1:18.33
(42.55)
150m: 2:01.81
(43.48)
200m: 2:45.40
(43.59)
13 Sebastian Saugbjerg 2007 Aabybro Svømmeklub +0.71 502 2:45.74 +15.64
Entry time: 2:46.93 (-1.19)
50m: 36.22
100m: 1:18.41
(42.19)
150m: 2:02.67
(44.26)
200m: 2:45.74
(43.07)
14 Erik Hauge Sørensen 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.64 501 2:45.90 +15.80
Entry time: 2:50.05 (-4.15)
50m: 37.15
100m: 1:20.09
(42.94)
150m: 2:04.23
(44.14)
200m: 2:45.90
(41.67)
15 Ludvig Møller 2007 Aalborg Svømmeklub +0.61 486 2:47.51 +17.41
Entry time: 2:50.44 (-2.93)
50m: 37.29
100m: 1:20.95
(43.66)
150m: 2:04.41
(43.46)
200m: 2:47.51
(43.10)
16 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub +0.64 482 2:48.00 +17.90
Entry time: 3:49.67 (-1:01.67)
50m: 35.76
100m: 1:18.67
(42.91)
150m: 2:03.33
(44.66)
200m: 2:48.00
(44.67)
17 Rasmus Norup 2007 Aalborg Svømmeklub +0.68 476 2:48.69 +18.59
50m: 37.30
100m: 1:20.96
(43.66)
150m: 2:05.91
(44.95)
200m: 2:48.69
(42.78)
18 Sebastian Porsborg 2007 Aabybro Svømmeklub +0.78 461 2:50.58 +20.48
Entry time: 2:51.72 (-1.14)
50m: 37.83
100m: 1:21.49
(43.66)
150m: 2:06.48
(44.99)
200m: 2:50.58
(44.10)
19 Lucas Lund Rasmussen 2007 Viborg Svømme Klub +0.78 459 2:50.80 +20.70
50m: 36.99
100m: 1:20.29
(43.30)
150m: 2:05.42
(45.13)
200m: 2:50.80
(45.38)
20 Max Sierszecki 2007 Svømmeklubben Sønderborg +0.54 452 2:51.63 +21.53
Entry time: 2:58.99 (-7.36)
50m: 38.73
100m: 1:22.06
(43.33)
150m: 2:06.85
(44.79)
200m: 2:51.63
(44.78)
21 Peter Suder Lassen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.66 440 2:53.27 +23.17
Entry time: 2:53.38 (-0.11)
50m: 39.11
100m: 1:22.86
(43.75)
150m: 2:08.10
(45.24)
200m: 2:53.27
(45.17)
22 Valdemar Theisen 2007 Ikast Svømmeklub +0.76 425 2:55.16 +25.06
50m: 39.38
100m: 1:24.42
(45.04)
150m: 2:09.98
(45.56)
200m: 2:55.16
(45.18)
23 Christoffer Nonbo Laigaard 2007 Viborg Svømme Klub +0.71 425 2:55.28 +25.18
Entry time: 2:59.53 (-4.25)
50m: 39.97
100m: 1:25.09
(45.12)
150m: 2:11.13
(46.04)
200m: 2:55.28
(44.15)
24 Jacob Prytz 2007 Svømmeklubben Sønderborg +0.70 424 2:55.34 +25.24
Entry time: 3:01.96 (-6.62)
50m: 39.89
100m: 1:25.44
(45.55)
150m: 2:11.12
(45.68)
200m: 2:55.34
(44.22)
25 Jonas Therkildsen 2007 Viborg Svømme Klub +0.70 419 2:56.07 +25.97
50m: 39.64
100m: 1:25.51
(45.87)
150m: 2:12.17
(46.66)
200m: 2:56.07
(43.90)
26 Terkel Klinkowsky 2007 Vejle Svømmeklub +0.48 408 2:57.55 +27.45
50m: 39.94
100m: 1:24.85
(44.91)
150m: 2:11.11
(46.26)
200m: 2:57.55
(46.44)
27 Mads Poulsen 2007 Aabybro Svømmeklub +0.85 408 2:57.60 +27.50
50m: 40.07
100m: 1:26.33
(46.26)
150m: 2:12.08
(45.75)
200m: 2:57.60
(45.52)
28 Frederik Rantzau Vejvad 2007 Silkeborg Svømmeklub +0.66 407 2:57.72 +27.62
50m: 41.32
100m: 1:29.17
(47.85)
150m: 2:15.64
(46.47)
200m: 2:57.72
(42.08)
29 Ebbe Als Olsen 2007 Kolding SK +0.72 402 2:58.47 +28.37
Entry time: 2:53.80 (+4.67)
50m: 39.40
100m: 1:24.72
(45.32)
150m: 2:11.59
(46.87)
200m: 2:58.47
(46.88)
30 Sebastian Holt Poulsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.65 394 2:59.66 +29.56
Entry time: 3:01.81 (-2.15)
50m: 39.67
100m: 1:25.66
(45.99)
150m: 2:13.31
(47.65)
200m: 2:59.66
(46.35)
31 Martin Kjeldsen 2007 Swim Team Odense +0.69 378 3:02.12 +32.02
Entry time: 2:57.56 (+4.56)
50m: 41.15
100m: 1:27.78
(46.63)
150m: 2:15.28
(47.50)
200m: 3:02.12
(46.84)
32 Christian Guldbrandt 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.56 361 3:04.95 +34.85
50m: 41.63
100m: 1:28.49
(46.86)
150m: 2:16.86
(48.37)
200m: 3:04.95
(48.09)
33 Otto Wind Løssing 2007 Aarhus Swim - Skovbakken +0.54 351 3:06.82 +36.72
Entry time: 3:11.75 (-4.93)
50m: 41.12
100m: 1:29.10
(47.98)
150m: 2:18.93
(49.83)
200m: 3:06.82
(47.89)
34 Jacob Varming 2007 Viborg Svømme Klub +0.80 348 3:07.29 +37.19
50m: 41.79
100m: 1:30.59
(48.80)
150m: 2:19.42
(48.83)
200m: 3:07.29
(47.87)
35 Otto Milther 2007 Haderslev Svømme Klub +0.76 347 3:07.39 +37.29
50m: 41.83
100m: 1:29.70
(47.87)
150m: 2:18.96
(49.26)
200m: 3:07.39
(48.43)
36 Magne Andersen 2007 Brædstrup Svømmeklub +0.68 347 3:07.45 +37.35
50m: 39.65
100m: 1:27.23
(47.58)
150m: 2:17.43
(50.20)
200m: 3:07.45
(50.02)
37 Frederik Klinkby 2007 Vejle Svømmeklub +0.67 325 3:11.54 +41.44
50m: 41.26
100m: 1:30.17
(48.91)
150m: 2:20.79
(50.62)
200m: 3:11.54
(50.75)
38 Lasse Knudsgaard 2007 Horsens Svømmeklub +0.78 289 3:19.33 +49.23
50m: 42.17
100m: 1:33.00
(50.83)
150m: 2:26.23
(53.23)
200m: 3:19.33
(53.10)
- Rasmus Gandrup Nejmann 2007 Swim Team Neptun +0.66 DSQ
SW. 7,1 Flere flyben efter vending 100m
Løb officielt kl.: 01-04-2022 17:46:56
01-04-2022 17:47.01 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner