Resultat för Vest Årgang 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag 16.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Aabybro, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
1. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.53 |
696 |
2:44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.59 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
614 |
2:51.96 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.60 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
613 |
2:52.08 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
608 |
2:52.54 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.01 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
604 |
2:52.90 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.96 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.84 |
566 |
2:56.73 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.02 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.64 |
552 |
2:58.17 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.95 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.58 |
549 |
2:58.51 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.71 |
548 |
2:58.62 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.67 |
545 |
2:58.99 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.95 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
540 |
2:59.52 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.78 |
536 |
2:59.91 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.73 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicoline Aa Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
536 |
2:59.95 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.76 |
535 |
3:00.08 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.59 |
531 |
3:00.48 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.69 |
(-7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
526 |
3:01.08 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.88 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.61 |
510 |
3:02.97 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.83 |
(-9.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.59 |
510 |
3:02.98 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.25 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
509 |
3:03.09 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
+0.81 |
499 |
3:04.26 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.58 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
497 |
3:04.46 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
493 |
3:04.99 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.60 |
(-11.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
490 |
3:05.35 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.85 |
476 |
3:07.23 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.55 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
+0.69 |
460 |
3:09.39 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.12 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.66 |
456 |
3:09.82 |
+24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
453 |
3:10.26 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
450 |
3:10.77 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
448 |
3:11.06 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.33 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
447 |
3:11.17 |
+26.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.71 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.69 |
445 |
3:11.49 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.75 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.55 |
441 |
3:12.04 |
+27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
437 |
3:12.59 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
436 |
3:12.68 |
+27.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.25 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.69 |
430 |
3:13.69 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.19 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
419 |
3:15.34 |
+30.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.34 |
(-12.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.74 |
417 |
3:15.63 |
+30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
416 |
3:15.72 |
+30.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.81 |
(-15.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
405 |
3:17.53 |
+32.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.42 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
400 |
3:18.35 |
+33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
346 |
3:28.17 |
+43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
341 |
3:29.08 |
+44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.83 |
341 |
3:29.27 |
+44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.50 |
324 |
3:32.72 |
+47.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-04-2022 17:09:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-04-2022 17:13.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|