2022-11-30   01:40:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Årgang 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Document
Resultater
Vest årgang 2022
Placering: DGI-Huset Aabybro, Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl
Svømmeh 25m Stævne dato: 1. apr  2022 to 3. apr  2022
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kalina Gamisheva 2008 Svømmeklubben Sønderborg +0.53 696 2:44.95
Entry time: 2:51.59 (-6.64)
50m: 38.62
100m: 1:20.45
(41.83)
150m: 2:02.91
(42.46)
200m: 2:44.95
(42.04)
2 Victoria Andersen Krabbe 2008 Holstebro Svømme Club +0.78 614 2:51.96 +7.01
Entry time: 2:58.60 (-6.64)
50m: 39.11
100m: 1:21.95
(42.84)
150m: 2:05.92
(43.97)
200m: 2:51.96
(46.04)
3 Julie Olsen 2008 Horsens Svømmeklub +0.73 613 2:52.08 +7.13
50m: 37.95
100m: 1:21.43
(43.48)
150m: 2:07.26
(45.83)
200m: 2:52.08
(44.82)
4 Nadia Bager 2008 Thisted Svømmeklub +0.71 608 2:52.54 +7.59
Entry time: 2:56.01 (-3.47)
50m: 39.35
100m: 1:23.82
(44.47)
150m: 2:08.23
(44.41)
200m: 2:52.54
(44.31)
5 Maja Sloth 2008 Viborg Svømme Klub +0.77 604 2:52.90 +7.95
Entry time: 2:57.96 (-5.06)
50m: 38.80
100m: 1:22.63
(43.83)
150m: 2:08.05
(45.42)
200m: 2:52.90
(44.85)
6 Nicoline Lee T. Sørensen 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.84 566 2:56.73 +11.78
Entry time: 2:55.02 (+1.71)
50m: 40.17
100m: 1:25.05
(44.88)
150m: 2:10.82
(45.77)
200m: 2:56.73
(45.91)
7 Iben Thomasen 2008 Brønderslev SK08 +0.64 552 2:58.17 +13.22
Entry time: 3:01.95 (-3.78)
50m: 41.08
100m: 1:26.19
(45.11)
150m: 2:12.27
(46.08)
200m: 2:58.17
(45.90)
8 Rosa Crone 2008 Aarhus Swim - Lyseng +0.58 549 2:58.51 +13.56
50m: 40.74
100m: 1:27.03
(46.29)
150m: 2:13.34
(46.31)
200m: 2:58.51
(45.17)
9 Lotta Træger 2008 Svømmeklubben Sønderborg +0.71 548 2:58.62 +13.67
50m: 40.43
100m: 1:26.63
(46.20)
150m: 2:13.50
(46.87)
200m: 2:58.62
(45.12)
10 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub +0.67 545 2:58.99 +14.04
Entry time: 2:56.95 (+2.04)
50m: 40.99
100m: 1:26.59
(45.60)
150m: 2:12.84
(46.25)
200m: 2:58.99
(46.15)
11 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub +0.66 540 2:59.52 +14.57
Entry time: 2:55.00 (+4.52)
50m: 39.32
100m: 1:24.70
(45.38)
150m: 2:11.96
(47.26)
200m: 2:59.52
(47.56)
12 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub +0.78 536 2:59.91 +14.96
Entry time: 2:57.73 (+2.18)
50m: 40.81
100m: 1:25.94
(45.13)
150m: 2:12.98
(47.04)
200m: 2:59.91
(46.93)
13 Nicoline Aa Høeg 2008 Aalborg Svømmeklub +0.65 536 2:59.95 +15.00
50m: 41.59
100m: 1:27.66
(46.07)
150m: 2:14.59
(46.93)
200m: 2:59.95
(45.36)
14 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI +0.76 535 3:00.08 +15.13
50m: 41.69
100m: 1:27.87
(46.18)
150m: 2:14.54
(46.67)
200m: 3:00.08
(45.54)
15 Anne Stæhr 2008 Vejle Svømmeklub +0.59 531 3:00.48 +15.53
Entry time: 3:07.69 (-7.21)
50m: 41.05
100m: 1:26.95
(45.90)
150m: 2:13.63
(46.68)
200m: 3:00.48
(46.85)
16 Lærke Svenstrup 2008 Viborg Svømme Klub +0.68 526 3:01.08 +16.13
Entry time: 3:03.88 (-2.80)
50m: 41.54
100m: 1:27.57
(46.03)
150m: 2:14.36
(46.79)
200m: 3:01.08
(46.72)
17 Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.61 510 3:02.97 +18.02
Entry time: 3:12.83 (-9.86)
50m: 39.88
100m: 1:27.07
(47.19)
150m: 2:15.16
(48.09)
200m: 3:02.97
(47.81)
18 Rosa Ella Kjems 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.59 510 3:02.98 +18.03
Entry time: 3:03.25 (-0.27)
50m: 40.30
100m: 1:27.39
(47.09)
150m: 2:16.32
(48.93)
200m: 3:02.98
(46.66)
19 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub +0.77 509 3:03.09 +18.14
50m: 40.35
100m: 1:28.15
(47.80)
150m: 2:16.24
(48.09)
200m: 3:03.09
(46.85)
20 Signe Christensen 2008 Kolding SK +0.81 499 3:04.26 +19.31
Entry time: 3:07.58 (-3.32)
50m: 41.69
100m: 1:28.63
(46.94)
150m: 2:16.58
(47.95)
200m: 3:04.26
(47.68)
21 Lea Skjærris Lund 2008 Swim Team Neptun +0.74 497 3:04.46 +19.51
50m: 40.56
100m: 1:27.87
(47.31)
150m: 2:17.04
(49.17)
200m: 3:04.46
(47.42)
22 Laura Norup 2008 Aalborg Svømmeklub +0.79 493 3:04.99 +20.04
Entry time: 3:16.60 (-11.61)
50m: 41.76
100m: 1:29.06
(47.30)
150m: 2:17.28
(48.22)
200m: 3:04.99
(47.71)
23 Marie Pilegaard Køfer 2008 Agfs Svømmeafdeling +0.71 490 3:05.35 +20.40
50m: 40.66
100m: 1:27.29
(46.63)
150m: 2:16.48
(49.19)
200m: 3:05.35
(48.87)
24 Sille Augustesen 2008 Brædstrup Svømmeklub +0.85 476 3:07.23 +22.28
Entry time: 3:08.55 (-1.32)
50m: 40.61
100m: 1:28.27
(47.66)
150m: 2:17.19
(48.92)
200m: 3:07.23
(50.04)
25 Elvira Køstner Kristensen 2008 Frem Odense +0.69 460 3:09.39 +24.44
Entry time: 3:10.12 (-0.73)
50m: 42.67
100m: 1:30.88
(48.21)
150m: 2:19.12
(48.24)
200m: 3:09.39
(50.27)
26 Lisa Stenger 2008 Aabybro Svømmeklub +0.66 456 3:09.82 +24.87
50m: 39.98
100m: 1:28.30
(48.32)
150m: 2:19.19
(50.89)
200m: 3:09.82
(50.63)
27 Clara Bendtsen 2008 Fredericia Svømmeklub +0.70 453 3:10.26 +25.31
50m: 42.19
100m: 1:30.81
(48.62)
150m: 2:20.79
(49.98)
200m: 3:10.26
(49.47)
28 Alberte Andersen 2008 Vejle Svømmeklub +0.66 450 3:10.77 +25.82
50m: 43.45
100m: 1:32.04
(48.59)
150m: 2:21.50
(49.46)
200m: 3:10.77
(49.27)
29 Karoline Iversen 2008 Herning Svømmeklub +0.76 448 3:11.06 +26.11
Entry time: 3:17.33 (-6.27)
50m: 42.54
100m: 1:33.38
(50.84)
150m: 2:22.13
(48.75)
200m: 3:11.06
(48.93)
30 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub 447 3:11.17 +26.22
Entry time: 3:15.71 (-4.54)
50m: 43.27
100m: 1:31.04
(47.77)
150m: 2:20.74
(49.70)
200m: 3:11.17
(50.43)
31 Matilde A. B. Buch 2008 Ringe Svømme Klub +0.69 445 3:11.49 +26.54
Entry time: 3:15.75 (-4.26)
50m: 42.43
100m: 1:30.92
(48.49)
150m: 2:21.56
(50.64)
200m: 3:11.49
(49.93)
32 Lea Timmermand 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.55 441 3:12.04 +27.09
50m: 43.43
100m: 1:33.52
(50.09)
150m: 2:25.05
(51.53)
200m: 3:12.04
(46.99)
33 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub +0.63 437 3:12.59 +27.64
50m: 42.33
100m: 1:32.61
(50.28)
150m: 2:23.00
(50.39)
200m: 3:12.59
(49.59)
34 Karla Nøhr Rixen 2008 Vejle Svømmeklub +0.63 436 3:12.68 +27.73
Entry time: 3:16.25 (-3.57)
50m: 43.59
100m: 1:32.84
(49.25)
150m: 2:22.75
(49.91)
200m: 3:12.68
(49.93)
35 Sara Lund Larsen 2008 Ringe Svømme Klub +0.69 430 3:13.69 +28.74
Entry time: 3:18.19 (-4.50)
50m: 44.36
100m: 1:34.97
(50.61)
150m: 2:25.59
(50.62)
200m: 3:13.69
(48.10)
36 Nanna Rønnow 2008 Aarhus Swim - HEI +0.74 419 3:15.34 +30.39
Entry time: 3:27.34 (-12.00)
50m: 42.30
100m: 1:32.41
(50.11)
150m: 2:24.48
(52.07)
200m: 3:15.34
(50.86)
37 Mathilde Søe 2008 Fredericia Svømmeklub +0.74 417 3:15.63 +30.68
50m: 43.88
100m: 1:33.50
(49.62)
150m: 2:24.38
(50.88)
200m: 3:15.63
(51.25)
38 Karen Klarskov Henriksen 2008 Horsens Svømmeklub +0.61 416 3:15.72 +30.77
Entry time: 3:30.81 (-15.09)
50m: 45.63
100m: 1:35.81
(50.18)
150m: 2:26.08
(50.27)
200m: 3:15.72
(49.64)
39 Emilia Daa Andersen 2008 Vejle Svømmeklub +0.73 405 3:17.53 +32.58
Entry time: 3:19.42 (-1.89)
50m: 43.53
100m: 1:33.12
(49.59)
150m: 2:25.30
(52.18)
200m: 3:17.53
(52.23)
40 Mathilde Sofie Karmar 2008 Esbjerg Svømmeklub +0.70 400 3:18.35 +33.40
50m: 44.10
100m: 1:34.83
(50.73)
150m: 2:26.40
(51.57)
200m: 3:18.35
(51.95)
41 Kirstine Sabroe Sørensen 2008 Horsens Svømmeklub +0.82 346 3:28.17 +43.22
50m: 46.29
100m: 1:39.13
(52.84)
150m: 2:33.67
(54.54)
200m: 3:28.17
(54.50)
42 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub +0.67 341 3:29.08 +44.13
50m: 46.98
100m: 1:39.82
(52.84)
150m: 2:34.25
(54.43)
200m: 3:29.08
(54.83)
43 Andrea Wagner 2008 Swim Team Odense +0.83 341 3:29.27 +44.32
50m: 45.66
100m: 1:38.85
(53.19)
150m: 2:33.25
(54.40)
200m: 3:29.27
(56.02)
44 Alma Ehrenreich-Birn 2008 Vejle Svømmeklub +0.50 324 3:32.72 +47.77
50m: 47.36
100m: 1:42.59
(55.23)
150m: 2:39.74
(57.15)
200m: 3:32.72
(52.98)
Løb officielt kl.: 01-04-2022 17:09:46
01-04-2022 17:13.13 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner