Resultater for Vest Årgang 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Aabybro, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
1. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
668 |
1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.02 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.67 |
566 |
1:05.65 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.44 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
564 |
1:05.73 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.46 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.61 |
512 |
1:07.90 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.31 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
509 |
1:08.03 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.69 |
502 |
1:08.33 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.14 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.62 |
497 |
1:08.57 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.26 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
481 |
1:09.30 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
476 |
1:09.55 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.06 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.66 |
450 |
1:10.85 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.15 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.69 |
450 |
1:10.87 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.48 |
(-8.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.69 |
449 |
1:10.91 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.35 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
443 |
1:11.24 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.67 |
432 |
1:11.85 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.12 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
432 |
1:11.86 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.77 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
430 |
1:11.95 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.88 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.60 |
428 |
1:12.04 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.12 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
428 |
1:12.08 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.57 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.59 |
426 |
1:12.17 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.13 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andreas Bindslev |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
417 |
1:12.72 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.08 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
413 |
1:12.91 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.39 |
(-8.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
407 |
1:13.30 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.31 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.66 |
406 |
1:13.33 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.90 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
+0.67 |
402 |
1:13.56 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.20 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
395 |
1:14.00 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.70 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.58 |
393 |
1:14.15 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.15 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
388 |
1:14.43 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.71 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Morten Holst-Jensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.77 |
382 |
1:14.87 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.98 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.60 |
380 |
1:14.96 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Edvin Smajic |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
377 |
1:15.19 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.07 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
376 |
1:15.23 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.08 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.74 |
366 |
1:15.94 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.45 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
364 |
1:16.03 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.89 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.64 |
357 |
1:16.58 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.12 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.87 |
351 |
1:16.95 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.85 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
349 |
1:17.15 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.28 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.59 |
347 |
1:17.30 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.67 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.74 |
346 |
1:17.33 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.96 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.70 |
340 |
1:17.77 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.18 |
(-8.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
+0.68 |
333 |
1:18.33 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
333 |
1:18.36 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.24 |
(-7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
319 |
1:19.48 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.26 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.74 |
312 |
1:20.02 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Johannes Ravn |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
305 |
1:20.71 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.38 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
304 |
1:20.72 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.60 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.68 |
293 |
1:21.76 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.08 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v/ vending 50 m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 15:29:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 15:34.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|