Resultater for Hvidovre Medley Cup 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 25m Rygsvømning Damer 8 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:50:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 25m Rygsvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Eegholm-Andreassen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
25.76 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
27.47 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Marie K. Iversen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.07 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Kristiansen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
29.90 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.47 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Ingemann Hansson |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
31.02 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucy Mary Murphy |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.28 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Divia Breitenstein |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.81 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilje Sommer |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:50:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 25m Rygsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Vad Hove |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Low |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
24.46 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
30.02 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silke Baltzer Farver |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.51 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anemone My Daneland |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:50:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 25m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:50:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 11:50.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 25m Rygsvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
22.26 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Kejser |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
23.91 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Marconi Farre |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
24.32 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Gøttrup Bagge |
2014 |
Køge Svømmeklub |
|
|
25.12 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Kodjie |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
26.50 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Wilms Raun |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
27.83 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kenan Hüseynov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
27.87 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
28.66 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Otto Traulsen |
2014 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.95 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Salim Yilmaz |
2014 |
Køge Svømmeklub |
|
|
41.53 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Otto Dam |
2014 |
Køge Svømmeklub |
|
|
43.98 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Seim Schrøder |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:50:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 25m Rygsvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
26.65 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Schäfer Munk |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
28.14 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Johannes Hayes |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
28.91 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Lund Tindann |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.87 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Jørgensen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
34.31 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:50:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 25m Rygsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joshua Low |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
23.82 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25.53 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:50:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 11:50.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Jeppesen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.88 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:51:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:51:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 11:51.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskild Skovgren |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
30.53 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ville Hornskov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.65 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Arme forbi hoften |
|
|
|
|
- |
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Arme forbi hoften |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:51:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer Nielsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
27.31 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:51:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
26.00 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
29.34 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
29.50 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
30.08 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
30.70 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
31.38 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:51:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:10.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 8 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Birk Lund |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:56:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
45.34 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
47.44 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
50.96 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
51.13 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
51.38 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
56.52 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Bjørk Tolstrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
57.14 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Marie K. Iversen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:05.57 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilma Eegholm-Andreassen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:05.88 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucy Mary Murphy |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:09.45 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maya Brændstrup |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:10.50 |
+28.16 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Ingemann Hansson |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:10.70 |
+28.36 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Kristiansen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:10.89 |
+28.55 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:16.53 |
+34.19 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:56:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
40.03 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
44.70 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.35 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Vad Hove |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
46.31 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Gagnér |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
46.77 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
47.09 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
48.21 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Low |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
49.43 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
49.62 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carolina Sehuusen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
49.69 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Nechevska |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50.52 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
50.94 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Jeppesen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
53.78 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Alam |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
55.93 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:00.71 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silke Baltzer Farver |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:10.01 |
+31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:56:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.58 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
38.00 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
39.26 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
39.46 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
40.06 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
40.07 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
40.15 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
46.22 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
47.45 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
47.75 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
52.00 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:56:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 11:56.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
49.21 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Engsig-Karup |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
49.76 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kenan Hüseynov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
53.53 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Marconi Farre |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
53.69 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan Kejser |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
54.46 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Buckflash Knudsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
55.37 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Kodjie |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
56.96 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Gøttrup Bagge |
2014 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:00.53 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:00.75 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Wilms Raun |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:02.90 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:03.78 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Meng |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:32.45 |
+53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:07:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.46 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
46.63 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
46.98 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
49.39 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Jensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
49.87 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Jørgensen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
59.02 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Johannes Hayes |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:00.34 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Schäfer Munk |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:01.21 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gabriel Lund Tindann |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:06.03 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:13.01 |
+35.43 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theo Johannessen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:07:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.61 |
|
|
OD1 |
|
|
|
|
2 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.91 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
37.97 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
44.62 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
46.13 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joshua Low |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
47.16 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
47.70 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
48.31 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:07:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.61 |
|
|
OD2 |
|
|
|
|
2 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.44 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
36.97 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Demsitz |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.14 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
40.28 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
41.96 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louie Pohlentz |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
46.70 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Kaiser |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
48.82 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:07:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:07.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
51.84 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
52.84 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
58.38 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:00.83 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:12:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
47.81 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
49.39 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:12:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:12.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:08:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
50.44 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:08:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Demsitz |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:08:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:08.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer 8 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rie Nielsen |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:54:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:05.65 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Skovborg |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:13.64 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:44.65 |
+49.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:54:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:50.76 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:29.08 |
+49.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:54:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:34.93 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Jønsson |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:48.03 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Afsæt på maven v. 50m |
|
|
|
|
- |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:54:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:54.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Erlendsson |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:38:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:40.84 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:23.21 |
+49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:38:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:38.27 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:42.75 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:46.52 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:47.22 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:38:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:38.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:03.01 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:29.90 |
+35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:54:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:54:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:54.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Christiansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:00:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
2:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:00:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:46.09 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
2:17.02 |
+45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:00:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 13:00.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elena Demsitz |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:09.18 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:34.32 |
+30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:00:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:46.39 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:54.07 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
2:01.95 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Nechevska |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:02.53 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
2:03.64 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:04.53 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:05.78 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:06.81 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Gagnér |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:15.10 |
+32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carolina Sehuusen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:15.69 |
+32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:00:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:30.83 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:40.94 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:41.32 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:42.96 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:45.78 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maya Jønsson |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:56.07 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
2:06.47 |
+37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:00:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 13:00.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:05:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:47.51 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Larsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:54.77 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:55.24 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:06.27 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:07.89 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theo Johannessen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:10.76 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:05:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:31.06 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:39.33 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:42.20 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:47.46 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:12.21 |
+43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
Flyben i bryst |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:05:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:30.57 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Demsitz |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:42.88 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:56.78 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Kaiser |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:07.32 |
+37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:13.39 |
+43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:05:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 13:05.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 25m Butterfly Damer 8 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rie Nielsen |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:43:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 25m Butterfly Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Skovborg |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
28.21 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
29.46 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:43:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 25m Butterfly Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
23.56 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Nechevska |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
26.08 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
27.13 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Gagnér |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
30.38 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:43:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 25m Butterfly Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
21.41 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Jønsson |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
23.77 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
26.03 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:43:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 13:43.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 25m Butterfly Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:43:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 25m Butterfly Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Jensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
29.12 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Hejl-Rasmussen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.21 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:43:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 25m Butterfly Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
22.84 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
24.33 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25.31 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:43:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 25m Butterfly Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
24.75 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:43:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 13:43.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Frisvømning Damer 8 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:45:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Frisvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Kristiansen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
29.77 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Ingemann Hansson |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
31.06 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Divia Breitenstein |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.31 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilje Sommer |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:45:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Frisvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Vad Hove |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
20.28 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Low |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
23.61 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
24.64 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anemone My Daneland |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:45:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 13:45.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Frisvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Marconi Farre |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
21.75 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Kejser |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
21.95 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Kodjie |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
24.21 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Wilms Raun |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25.01 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25.57 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
26.78 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Otto Traulsen |
2014 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.33 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Salim Yilmaz |
2014 |
Køge Svømmeklub |
|
|
34.36 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Meng |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.88 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Dam |
2014 |
Køge Svømmeklub |
|
|
44.22 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Seim Schrøder |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:46:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Frisvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Johannes Hayes |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Jørgensen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
24.41 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Schäfer Munk |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
26.80 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:46:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Frisvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
20.37 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joshua Low |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
21.46 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:46:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 13:46.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer 8 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Birk Lund |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:16:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
58.66 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:02.09 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:04.16 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:05.50 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maya Brændstrup |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:06.94 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Kristiansen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:07.94 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Ingemann Hansson |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:17.37 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilma Eegholm-Andreassen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Træk i banetov |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:16:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50.34 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50.83 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50.84 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Jeppesen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
56.56 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Low |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
57.71 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Alam |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:03.84 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Vad Hove |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:04.38 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:06.97 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:07.34 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Baltzer Farver |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:22.32 |
+33.18 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:16:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
48.25 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
50.32 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
59.75 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:16:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 14:16.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
49.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Marconi Farre |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
54.70 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
57.10 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Kejser |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
58.87 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Kodjie |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
59.13 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Engsig-Karup |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
59.14 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Gøttrup Bagge |
2014 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:00.75 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:02.06 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ville Hornskov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:03.89 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Buckflash Knudsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:09.65 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Christiansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DSQ |
|
|
Ej fortsat bev. v 25m |
|
|
|
|
- |
|
Kenan Hüseynov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:05:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christoffer Nielsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
49.81 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
52.83 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
55.87 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
57.14 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Hejl-Rasmussen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:03.88 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Johannes Hayes |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:06.08 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Schäfer Munk |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:07.70 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Jørgensen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:10.71 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:05:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50.21 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
54.64 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joshua Low |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
55.25 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:05:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Pohlentz |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
52.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
56.88 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Kaiser |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:01.66 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:05:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 14:05.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bjørk Tolstrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:07.78 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elena Demsitz |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:11.89 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:12.28 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:17:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
53.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.44 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Nechevska |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
56.82 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:03.25 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:07.39 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:08.25 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carolina Sehuusen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:08.81 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:09.19 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Gagnér |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:14.80 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:17.81 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:17:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
54.78 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
56.38 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:17.81 |
+27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:17:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 14:17.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Erlendsson |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:12.00 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:28:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Jensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:03.14 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Johannessen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:07.88 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:09.27 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Larsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:09.89 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:13.34 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:28:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
54.28 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
55.02 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:02.25 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
Ej synkrone ben |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:28:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
50.91 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:05.63 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:12.06 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:28:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 14:28.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 8 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Birk Lund |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:18:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:55.66 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:04.25 |
+29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:10.47 |
+35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elena Demsitz |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:18:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:36.53 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:36.64 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:50.89 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:53.10 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:04.16 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:18:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maya Jønsson |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:34.39 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:36.07 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:46.71 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:48.02 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:48.51 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:18:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 14:18.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:00.51 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:00.63 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ville Hornskov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:03.20 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Buckflash Knudsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:07.02 |
+31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:17.71 |
+42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:32:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:38.46 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Hejl-Rasmussen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:05.03 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:32:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:24.89 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:28.76 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:33.16 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:33.52 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:38.82 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:39.62 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:43.00 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:46.53 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:32:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:19.97 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:20.77 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Demsitz |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:28.31 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:33.96 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louie Pohlentz |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:46.06 |
+32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:56.28 |
+42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:32:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 14:32.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
4:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:02:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
3:37.50 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:02:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 15:02.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
3:49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:03:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 15:03.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 4x50m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Frugtsalat |
11 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
1292AJ |
|
43.64 |
|
|
|
|
43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
1144AD |
|
43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
1140AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evvel Eminovski |
2012 |
1208AE |
|
2:48.34 |
|
|
|
|
2:48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Triton Piger:) |
11 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
3:03.65 |
+15.31 |
|
|
|
|
Maya Jønsson |
2011 |
1104AK |
|
41.77 |
|
|
|
|
41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
1278AG |
|
41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Laursen |
2012 |
1230AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Nechevska |
2012 |
1238AF |
|
3:03.65 |
|
|
|
|
3:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Skumfidussen |
10 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
3:57.32 |
+1:08.9 |
|
|
|
|
Rie Nielsen |
2014 |
1446AA |
|
54.09 |
|
|
|
|
54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Skovborg |
2013 |
1374AB |
|
54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya Brændstrup |
2013 |
1312AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Alam |
2012 |
1204AK |
|
3:57.32 |
|
|
|
|
3:57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hvidovre piger 1 |
11 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
1134AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Jeppesen |
2012 |
1246AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Saaby |
2011 |
1166AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elena Demsitz |
2013 |
1332AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:06:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 15:06.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 12. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 4x50m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Hvidovre drenge 1 |
12 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
1131AA |
|
34.07 |
|
|
|
|
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Raagefelt |
2011 |
1137AA |
|
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
1039AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Demsitz |
2010 |
1015AG |
|
2:24.96 |
|
|
|
|
2:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bøllebob'erne |
12 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:32.83 |
+7.87 |
|
|
|
|
Julius Steen |
2011 |
1143AE |
|
39.72 |
|
|
|
|
39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Willads Schou |
2011 |
1103AH |
|
39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Erlendsson |
2010 |
1037AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
1175AC |
|
2:32.83 |
|
|
|
|
2:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hvidovre drenge 2 |
11 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:52.28 |
+27.32 |
|
|
|
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
1275AB |
|
40.47 |
|
|
|
|
40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Sørensen |
2013 |
1355AB |
|
40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
1109AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Larsen |
2012 |
1277AB |
|
2:52.28 |
|
|
|
|
2:52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hold øje |
11 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
3:09.51 |
+44.55 |
|
|
|
|
Christoffer Nielsen |
2012 |
1203AD |
|
47.19 |
|
|
|
|
47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Christiansen |
2013 |
1325AB |
|
47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Christiansen |
2011 |
1137AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Larsen |
2012 |
1263AB |
|
3:09.51 |
|
|
|
|
3:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hvidovre drenge 3 |
12 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:26.77 |
+1:01.8 |
|
|
|
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
1121AD |
|
42.21 |
|
|
|
|
42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Louie Pohlentz |
2010 |
1025AL |
|
42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
1377AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ville Hornskov |
2013 |
1365AB |
|
3:26.77 |
|
|
|
|
3:26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hvidovre drenge 4 |
9 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Nielsen |
2013 |
1379AA |
|
1:11.00 |
|
|
|
|
1:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kenan Hüseynov |
2013 |
1381AA |
|
1:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Engsig-Karup |
2013 |
1329AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Marconi Farre |
2013 |
1383AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:11:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 15:11.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|