Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 15 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.58 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.74 |
+1.16 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.14 |
+1.56 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
34.57 |
+1.99 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.65 |
+2.07 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
34.99 |
+2.41 |
|
QA |
|
|
|
|
|
=7 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.94 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
35.94 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maia Bødtker |
2005 |
H.G.F. Svømning |
|
|
35.95 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.34 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eline Sophia Bunch |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
36.86 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
37.62 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
38.69 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.77 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
39.27 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
40.55 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Sprenger |
2005 |
Odsherred Svømmeklub |
|
|
40.71 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Katrine Klein Christensen |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
40.93 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
41.34 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nanna Hulgaard |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
51.04 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
55.70 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viola Bregenov |
2007 |
IHF Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
31.70 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
33.69 |
+1.99 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
34.05 |
+2.35 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
34.35 |
+2.65 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
34.41 |
+2.71 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
34.88 |
+3.18 |
|
QB |
|
|
|
|
|
=7 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.79 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.79 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
36.96 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
37.81 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
38.25 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
38.80 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
40.00 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.41 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katja Birk Hansen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
42.12 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.96 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
45.03 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
45.69 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
46.46 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
47.02 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabella Vestergaard |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
47.43 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.55 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ditte Nissen |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
47.95 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.18 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Priva Hassan |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
51.48 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vigga Marie Anker-Aaen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
52.79 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Signe Storm Pedersen |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
56.35 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tejasvi Balaji |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.49 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
45.77 |
+5.28 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.84 |
+7.35 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
51.85 |
+11.36 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.37 |
+12.88 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:00.65 |
+20.16 |
|
QC |
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Gammelgård |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Elise Liboriussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Lilian Abdulkarim |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sabiha Abdulkarim |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.21 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.54 |
+6.33 |
|
QD |
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
58.77 |
+11.56 |
|
QD |
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Svømning på mave |
|
|
|
|
- |
|
Karla Maria Kristoffersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 11:38.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|