Resultat för Spektrum Odder Swim Cup 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 16 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
28.69 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
28.73 |
+0.04 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
30.93 |
+2.24 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
32.77 |
+4.08 |
|
QA |
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
H.G.F. Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
28.57 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
29.07 |
+0.50 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
30.89 |
+2.32 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
31.80 |
+3.23 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
31.90 |
+3.33 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
32.56 |
+3.99 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
33.62 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
34.09 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
35.30 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
35.67 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.69 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Kring |
2008 |
H.G.F. Svømning |
|
|
41.23 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
43.91 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.03 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.60 |
+2.57 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
35.73 |
+2.70 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
37.46 |
+4.43 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Peter Kristensen |
2009 |
H.G.F. Svømning |
|
|
41.39 |
+8.36 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
44.16 |
+11.13 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
44.66 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
47.46 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
49.06 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:11.28 |
+38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Olesen |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
43.68 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
2 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
48.54 |
+4.86 |
|
QD |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sylvester Krabbenhøft |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
56.13 |
+12.45 |
|
QD |
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:07.00 |
+23.32 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2022 18:26.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|