2022-07-05   18:09:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2022
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. mar  2022 to 20. mar  2022
Løb 3, 50m Butterfly Damer 15 og ældre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Bomholt Jensen 2005 Brønderslev SK08 30.57 QA
2 Asta Højberg 2005 Sigma Swim Birkerød 31.48 +0.91 QA
3 Nicoline Kristiansen 2002 Odder Svømmeklub 32.18 +1.61 QA
4 Nanna Vestergård Johansen 2006 Odder Svømmeklub 32.41 +1.84 QA
5 Ellen Højsgaard Jensen 2007 Odder Svømmeklub 33.45 +2.88 QA
6 Matilde Thirup 2005 Svømmeklubben S 68 33.46 +2.89 QA
7 Caden Halle 2005 Odder Svømmeklub 34.03 +3.46
8 Maja Bech Færløv Andersen 2005 Svømmeklubben Smut 34.47 +3.90
9 Kristine Vestergaard 2005 Brønderslev SK08 34.51 +3.94
10 Eline Sophia Bunch 2007 Ikast Svømmeklub 35.16 +4.59
11 Christina Markussen 2005 Aars Svømmeklub 36.97 +6.40
12 Lea Wallén 2005 Aarhus If af 1900 37.10 +6.53
13 Alma Nielsen 2005 Aars Svømmeklub 37.32 +6.75
14 Josefine Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 37.40 +6.83
15 Leonora Holst Jensen 2004 Odder Svømmeklub 37.81 +7.24
16 Sofie Bæk 2007 Ikast Svømmeklub 38.26 +7.69
17 Katrine Skyt Nielsen 2003 Odder Svømmeklub 39.86 +9.29
18 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub 41.89 +11.32
19 Katrine Klein Christensen 2006 H.G.F. Svømning 42.29 +11.72
20 Freja Gram 2001 H.G.F. Svømning 46.46 +15.89
21 Nanna Hulgaard 2007 H.G.F. Svømning 47.81 +17.24
22 Matilde Egeris Sørensen 2007 H.G.F. Svømning 49.12 +18.55
- Frida Damm Thorsell 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin DNS
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:35:56
Løb 3, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub 30.64 QB
2 Cecilie Kehlet 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 30.66 +0.02 QB
3 Nadia Bager 2008 Thisted Svømmeklub 32.04 +1.40 QB
4 Sophie Hvergel 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 32.65 +2.01 QB
5 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 32.79 +2.15 QB
6 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub 32.81 +2.17 QB
7 Katrine Sander 2009 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 32.95 +2.31
8 Anna Katrine Willems 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 34.11 +3.47
9 Nanna Rønnow 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 34.90 +4.26
10 Laura Winum Andersen 2009 Lyseng IF 35.66 +5.02
11 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub 36.24 +5.60
12 Karoline Starup 2008 H.G.F. Svømning 36.46 +5.82
13 Filippa Holst Rasmussen 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 37.21 +6.57
14 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 37.64 +7.00
15 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub 38.09 +7.45
16 Alberte Bøgeskov Johnsen 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 38.19 +7.55
17 Silke Østrup 2008 IHF Svømning 38.44 +7.80
18 Anna Kjær Nielsen 2008 Odder Svømmeklub 38.83 +8.19
19 Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 39.75 +9.11
20 Silja Bregenov 2009 IHF Svømning 42.64 +12.00
21 Agnes Tinggaard 2009 Thisted Svømmeklub 46.16 +15.52
22 Mathilde Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub 48.35 +17.71
23 Sophia Damberg 2009 Odder Svømmeklub 48.92 +18.28
24 Ida-Marie Scavenius 2008 Odder Svømmeklub 49.20 +18.56
25 Ditte Nissen 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 49.26 +18.62
26 Lærke Djernes 2009 IHF Svømning 49.83 +19.19
27 Isabella Vestergaard 2009 Thisted Svømmeklub 51.57 +20.93
28 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub 52.02 +21.38
29 Priva Hassan 2009 Odder Svømmeklub 52.70 +22.06
30 Laura Persson 2009 Ikast Svømmeklub 52.95 +22.31
31 Ida Nyland Madsen 2009 Odder Svømmeklub 57.20 +26.56
32 Signe Storm Pedersen 2009 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 57.43 +26.79
- Emilie Lange 2008 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:35:56
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub 40.41 QC
2 Cecilie Ditlev Lund 2011 Lyseng IF 40.57 +0.16 QC
3 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub 41.58 +1.17 QC
4 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub 42.49 +2.08 QC
5 Agnes Lorenzen Olesen 2011 Ikast Svømmeklub 45.88 +5.47 QC
6 Julie Mikkelsen 2010 Lyseng IF 46.32 +5.91 QC
7 Johanne Vind Sejr 2010 Lyseng IF 46.86 +6.45
8 Marie Lausdahl 2010 Odder Svømmeklub 47.50 +7.09
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:35:56
Løb 3, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub 44.94 QD
- Clara Nielsen 2012 Odder Svømmeklub DSQ Brystben v. 30 og 4
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:35:56
18-03-2022 18:38.24 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Odder Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner