2022-07-05   17:45:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2022
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 18. mar  2022 to 20. mar  2022
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 15 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 2:18.19
50m: 31.29
100m: 1:06.67
(35.38)
150m: 1:43.06
(36.39)
200m: 2:18.19
(35.13)
2 Eline Sophia Bunch 2007 Ikast Svømmeklub 2:32.21 +14.02
50m: 34.42
100m: 1:13.63
(39.21)
150m: 1:53.98
(40.35)
200m: 2:32.21
(38.23)
3 Emma Ploug Rasmussen 2005 Svømmeklubben S 68 2:32.89 +14.70
50m: 34.82
100m: 1:13.94
(39.12)
150m: 1:53.93
(39.99)
200m: 2:32.89
(38.96)
4 Mia Jørgensen 2006 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 2:33.49 +15.30
50m: 34.02
100m: 1:13.06
(39.04)
150m: 1:54.26
(41.20)
200m: 2:33.49
(39.23)
5 Caden Halle 2005 Odder Svømmeklub 2:35.07 +16.88
50m: 34.61
100m: 1:13.61
(39.00)
150m: 1:54.74
(41.13)
200m: 2:35.07
(40.33)
6 Marie V. Petersen 2006 Odder Svømmeklub 2:43.61 +25.42
50m: 36.51
100m: 1:18.99
(42.48)
150m: 2:01.94
(42.95)
200m: 2:43.61
(41.67)
7 Freja Kvist 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 2:44.11 +25.92
50m: 37.25
100m: 1:19.13
(41.88)
150m: 2:02.62
(43.49)
200m: 2:44.11
(41.49)
8 Sofie Bæk 2007 Ikast Svømmeklub 2:45.60 +27.41
50m: 36.59
100m: 1:19.32
(42.73)
150m: 2:04.11
(44.79)
200m: 2:45.60
(41.49)
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:31:01
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub 2:21.31
50m: 32.41
100m: 1:08.52
(36.11)
150m: 1:45.53
(37.01)
200m: 2:21.31
(35.78)
2 Rosa Crone 2008 Lyseng IF 2:26.97 +5.66
50m: 33.98
100m: 1:11.68
(37.70)
150m: 1:50.24
(38.56)
200m: 2:26.97
(36.73)
3 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 2:27.31 +6.00
50m: 33.86
100m: 1:11.69
(37.83)
150m: 1:50.09
(38.40)
200m: 2:27.31
(37.22)
4 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub 2:30.89 +9.58
50m: 34.98
100m: 1:13.63
(38.65)
150m: 1:52.93
(39.30)
200m: 2:30.89
(37.96)
5 Anna Katrine Willems 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 2:32.26 +10.95
50m: 34.04
100m: 1:12.83
(38.79)
150m: 1:53.04
(40.21)
200m: 2:32.26
(39.22)
6 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 2:35.44 +14.13
50m: 34.84
100m: 1:15.68
(40.84)
150m: 1:56.06
(40.38)
200m: 2:35.44
(39.38)
7 Nanna Rønnow 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin 2:35.86 +14.55
50m: 35.88
100m: 1:15.73
(39.85)
150m: 1:56.26
(40.53)
200m: 2:35.86
(39.60)
8 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub 2:35.88 +14.57
50m: 35.98
100m: 1:17.55
(41.57)
150m: 1:58.75
(41.20)
200m: 2:35.88
(37.13)
9 Katrine Mølbak 2009 Ikast Svømmeklub 2:37.86 +16.55
50m: 35.24
100m: 1:16.52
(41.28)
150m: 1:58.17
(41.65)
200m: 2:37.86
(39.69)
10 Laura Winum Andersen 2009 Lyseng IF 2:39.46 +18.15
50m: 36.34
100m: 1:17.69
(41.35)
150m: 1:58.52
(40.83)
200m: 2:39.46
(40.94)
11 Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 2:40.42 +19.11
50m: 36.68
100m: 1:17.69
(41.01)
150m: 1:59.98
(42.29)
200m: 2:40.42
(40.44)
12 Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted 2:46.73 +25.42
50m: 36.64
100m: 1:18.85
(42.21)
150m: 2:03.10
(44.25)
200m: 2:46.73
(43.63)
13 Filippa Holst Rasmussen 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 2:48.68 +27.37
50m: 37.12
100m: 1:20.44
(43.32)
150m: 2:05.82
(45.38)
200m: 2:48.68
(42.86)
14 Katja Birk Hansen 2009 Ikast Svømmeklub 2:50.59 +29.28
50m: 38.01
100m: 1:21.04
(43.03)
150m: 2:07.63
(46.59)
200m: 2:50.59
(42.96)
15 Liv Lade Keller 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 2:52.79 +31.48
50m: 37.68
100m: 1:21.44
(43.76)
150m: 2:08.47
(47.03)
200m: 2:52.79
(44.32)
16 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub 2:55.28 +33.97
50m: 38.31
100m: 1:23.59
(45.28)
150m: 2:11.01
(47.42)
200m: 2:55.28
(44.27)
17 Melanie Sørensen 2009 Thisted Svømmeklub 3:00.42 +39.11
50m: 38.07
100m: 1:21.74
(43.67)
150m: 2:10.55
(48.81)
200m: 3:00.42
(49.87)
18 Helene Munk Barfod 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 3:00.97 +39.66
50m: 39.94
100m: 1:26.36
(46.42)
150m: 2:14.51
(48.15)
200m: 3:00.97
(46.46)
19 Laura Persson 2009 Ikast Svømmeklub 3:21.19 +59.88
50m: 44.02
100m: 1:35.27
(51.25)
150m: 2:29.91
(54.64)
200m: 3:21.19
(51.28)
20 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub 3:23.44 +1:02.13
50m: 44.33
100m: 1:37.84
(53.51)
150m: 2:32.75
(54.91)
200m: 3:23.44
(50.69)
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:31:01
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 11-12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Szeles Poulsen 2010 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 2:50.59
50m: 38.47
100m: 1:23.05
(44.58)
150m: 2:09.32
(46.27)
200m: 2:50.59
(41.27)
2 Julie Mikkelsen 2010 Lyseng IF 2:53.27 +2.68
50m: 37.91
100m: 1:23.13
(45.22)
150m: 2:09.54
(46.41)
200m: 2:53.27
(43.73)
3 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub 2:54.70 +4.11
50m: 39.62
100m: 1:25.82
(46.20)
150m: 2:12.43
(46.61)
200m: 2:54.70
(42.27)
4 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub 2:55.54 +4.95
50m: 40.02
100m: 1:26.11
(46.09)
150m: 2:12.33
(46.22)
200m: 2:55.54
(43.21)
5 Olivia Winum Andersen 2011 Lyseng IF 3:02.80 +12.21
50m: 39.14
100m: 1:28.60
(49.46)
150m: 2:16.86
(48.26)
200m: 3:02.80
(45.94)
6 Cecilie Ditlev Lund 2011 Lyseng IF 3:06.81 +16.22
50m: 41.60
100m: 1:30.11
(48.51)
150m: 2:20.10
(49.99)
200m: 3:06.81
(46.71)
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:31:01
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub 4:03.25
50m: 49.99
100m: 2:04.38
(1:14.39)
150m: 3:05.47
(1:01.09)
200m: 4:03.25
(57.78)
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:31:01
18-03-2022 17:36.52 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Odder Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner