Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
2:18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eline Sophia Bunch |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:32.21 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:32.89 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
2:33.49 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:35.07 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:43.61 |
+25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
2:44.11 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:45.60 |
+27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:31:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
2:26.97 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:27.31 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:30.89 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
2:32.26 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:35.44 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
2:35.86 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:35.88 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:37.86 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
2:39.46 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
2:40.42 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
2:46.73 |
+25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
2:48.68 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katja Birk Hansen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:50.59 |
+29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
2:52.79 |
+31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:55.28 |
+33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
3:00.42 |
+39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
3:00.97 |
+39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:21.19 |
+59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:23.44 |
+1:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:31:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Szeles Poulsen |
2010 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
2:50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
2:53.27 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:54.70 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:55.54 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
3:02.80 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
3:06.81 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:31:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
4:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:31:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2022 17:36.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
2:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:17.37 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:22.34 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
2:26.97 |
+26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:27.17 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
2:34.89 |
+34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:39.09 |
+38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:48.01 |
+47.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:03.10 |
+1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:27.45 |
+1:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ketil Poza-Frøkjaer |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:42:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
2:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:31.33 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
3:06.74 |
+35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milas K. Lauridsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:34.99 |
+1:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:42:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
2:50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
3:07.02 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
3:12.93 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
3:19.92 |
+29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:33.71 |
+42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
4:07.89 |
+1:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 17:42:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2022 17:43.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 15 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
30.57 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.48 |
+0.91 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.18 |
+1.61 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.41 |
+1.84 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.45 |
+2.88 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.46 |
+2.89 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.03 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
34.47 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
34.51 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eline Sophia Bunch |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
35.16 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christina Markussen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
36.97 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lea Wallén |
2005 |
Aarhus If af 1900 |
|
|
37.10 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Nielsen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
37.32 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
37.40 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
37.81 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
38.26 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.86 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
41.89 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Katrine Klein Christensen |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
42.29 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freja Gram |
2001 |
H.G.F. Svømning |
|
|
46.46 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nanna Hulgaard |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
47.81 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
49.12 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:35:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
30.64 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
30.66 |
+0.02 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
32.04 |
+1.40 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
32.65 |
+2.01 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.79 |
+2.15 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
32.81 |
+2.17 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
32.95 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
34.11 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
34.90 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
35.66 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
36.24 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Starup |
2008 |
H.G.F. Svømning |
|
|
36.46 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
37.21 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
37.64 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.09 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
38.19 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silke Østrup |
2008 |
IHF Svømning |
|
|
38.44 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.83 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
39.75 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
42.64 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnes Tinggaard |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
46.16 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
48.35 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
48.92 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.20 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ditte Nissen |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
49.26 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
49.83 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isabella Vestergaard |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
51.57 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
52.02 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Priva Hassan |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
52.70 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
52.95 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
57.20 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Signe Storm Pedersen |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
57.43 |
+26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:35:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.41 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
40.57 |
+0.16 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.58 |
+1.17 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
42.49 |
+2.08 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
45.88 |
+5.47 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
46.32 |
+5.91 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Vind Sejr |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
46.86 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.50 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:35:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
44.94 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Brystben v. 30 og 4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:35:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2022 18:38.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.28 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.07 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.24 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.26 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
35.57 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:00:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
31.14 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
31.47 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
31.67 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
32.68 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
33.77 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:00:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.89 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
43.22 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.35 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
47.86 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:00:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
45.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:00:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 17:13.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 16 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
28.69 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
28.73 |
+0.04 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
30.93 |
+2.24 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
32.77 |
+4.08 |
|
QA |
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
H.G.F. Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
28.57 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
29.07 |
+0.50 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
30.89 |
+2.32 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
31.80 |
+3.23 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
31.90 |
+3.33 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
32.56 |
+3.99 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
33.62 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
34.09 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
35.30 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
35.67 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.69 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Kring |
2008 |
H.G.F. Svømning |
|
|
41.23 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
43.91 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.03 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.60 |
+2.57 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
35.73 |
+2.70 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
37.46 |
+4.43 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Peter Kristensen |
2009 |
H.G.F. Svømning |
|
|
41.39 |
+8.36 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
44.16 |
+11.13 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
44.66 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
47.46 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
49.06 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:11.28 |
+38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Olesen |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
43.68 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
2 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
48.54 |
+4.86 |
|
QD |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sylvester Krabbenhøft |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
56.13 |
+12.45 |
|
QD |
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:07.00 |
+23.32 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2022 18:26.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
29.20 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
30.38 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
32.77 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:13:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
28.61 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
30.95 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
32.19 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
32.87 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
35.41 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:13:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.98 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
36.08 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
37.07 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Peter Kristensen |
2009 |
H.G.F. Svømning |
|
|
39.27 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
41.75 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:13:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
46.91 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:05.40 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sylvester Krabbenhøft |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DSQ |
|
|
1 hånd v. adslut |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:13:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 17:15.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
6:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
6:22.46 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
IHF Svømning |
|
|
6:49.18 |
+30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:42:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
5:42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:52.15 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
5:53.57 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
5:54.61 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:58.42 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
6:04.14 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
6:04.97 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
6:13.57 |
+31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
6:16.58 |
+34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
6:29.40 |
+47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
6:32.25 |
+50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silke Østrup |
2008 |
IHF Svømning |
|
|
6:34.34 |
+52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
6:44.02 |
+1:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
6:45.64 |
+1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
7:07.09 |
+1:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:42:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
7:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:42:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2022 18:56.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:56:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
5:54.08 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
5:57.36 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
6:49.40 |
+1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
6:51.34 |
+1:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
ej samtid. berør v75m |
|
|
|
|
- |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:56:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
6:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
6:20.78 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
6:44.87 |
+31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 18:56:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2022 19:11.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 15 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
28.56 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
28.83 |
+0.27 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
28.93 |
+0.37 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
29.00 |
+0.44 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
29.04 |
+0.48 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.68 |
+1.12 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
29.73 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
30.08 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eline Sophia Bunch |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
30.33 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
31.02 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
31.07 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
31.07 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
31.57 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
31.83 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christina Markussen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
31.84 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
31.92 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Nielsen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
32.06 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
IHF Svømning |
|
|
32.46 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
32.73 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
33.10 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Katrine Klein Christensen |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
33.45 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.83 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.86 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maria Sprenger |
2005 |
Odsherred Svømmeklub |
|
|
34.35 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Mørup |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
35.88 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
36.13 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Freja Gram |
2001 |
H.G.F. Svømning |
|
|
36.79 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nanna Hulgaard |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
38.38 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
38.71 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lea Wallén |
2005 |
Aarhus If af 1900 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 19:13:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
28.70 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
30.69 |
+1.99 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
31.08 |
+2.38 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
31.59 |
+2.89 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
31.88 |
+3.18 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
31.95 |
+3.25 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
32.28 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.89 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
33.46 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Starup |
2008 |
H.G.F. Svømning |
|
|
33.84 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katja Birk Hansen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
34.01 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.10 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.37 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
35.00 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
35.69 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
37.10 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabella Vestergaard |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
38.66 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ditte Nissen |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
39.34 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.41 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
39.85 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.48 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Priva Hassan |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.85 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.14 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
41.27 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
42.88 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vigga Marie Anker-Aaen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.83 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Signe Storm Pedersen |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
45.17 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Tinggaard |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Tejasvi Balaji |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 19:13:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 11-12 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.37 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
35.52 |
+0.15 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.54 |
+0.17 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Szeles Poulsen |
2010 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
35.56 |
+0.19 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Vind Sejr |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
37.18 |
+1.81 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.61 |
+3.24 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
40.87 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Gammelgård |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.73 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Elise Liboriussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
46.53 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.06 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
48.06 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilian Abdulkarim |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sabiha Abdulkarim |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 19:13:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.25 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.89 |
+8.64 |
|
QD |
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
50.13 |
+10.88 |
|
QD |
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 19:13:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2022 19:14.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
28.85 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
28.93 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
29.24 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
29.27 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
29.60 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 18:52:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
29.72 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
30.41 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
30.46 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
31.24 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
32.36 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 18:52:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Szeles Poulsen |
2010 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
34.50 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.43 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.78 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Vind Sejr |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
37.55 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.82 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 18:52:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
44.49 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
50.25 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 18:52:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 19:01.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
25.90 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
H.G.F. Svømning |
|
|
26.97 |
+1.07 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
27.01 |
+1.11 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
27.38 |
+1.48 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
27.40 |
+1.50 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
28.25 |
+2.35 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
28.54 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 19:20:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
25.50 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
26.09 |
+0.59 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
28.06 |
+2.56 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
28.47 |
+2.97 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
28.71 |
+3.21 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
28.79 |
+3.29 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
29.02 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
29.31 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
29.62 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
29.74 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
29.92 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
30.90 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
30.97 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
32.51 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Kring |
2008 |
H.G.F. Svømning |
|
|
33.09 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.65 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
36.09 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
38.84 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ketil Poza-Frøkjaer |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
40.66 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 19:20:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 12-13 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
29.79 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
29.91 |
+0.12 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
30.18 |
+0.39 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
32.40 |
+2.61 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
32.43 |
+2.64 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
35.63 |
+5.84 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Peter Kristensen |
2009 |
H.G.F. Svømning |
|
|
36.09 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
36.24 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
36.55 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
37.61 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
38.10 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
38.39 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.44 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
H.G.F. Svømning |
|
|
41.50 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Olesen |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
42.63 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
42.78 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Milas K. Lauridsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
43.19 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Lee Jakobsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:17.80 |
+48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Lysgaard |
2009 |
H.G.F. Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 19:20:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
35.58 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
35.67 |
+0.09 |
|
QD |
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
38.07 |
+2.49 |
|
QD |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sylvester Krabbenhøft |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
40.86 |
+5.28 |
|
QD |
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
41.90 |
+6.32 |
|
QD |
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.95 |
+8.37 |
|
QD |
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.36 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.83 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Møller Smed |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:02.72 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Millas Lausdahl |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej berør. v 25m |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Martin Albertsen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Nielsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-03-2022 19:20:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2022 19:25.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
H.G.F. Svømning |
|
|
26.56 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
27.02 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
27.35 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
27.47 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
27.91 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 19:03:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
25.83 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
28.41 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
28.46 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
28.56 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
28.74 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 19:03:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
29.61 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
30.28 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
32.35 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
32.49 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
37.44 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 19:03:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
35.94 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
37.32 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sylvester Krabbenhøft |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
39.60 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
41.12 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
42.40 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 19:03:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 19:05.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:03.73 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:03.77 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:04.56 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:05.63 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:07.66 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
1:07.96 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:08.46 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:08.63 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Nielsen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:11.06 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maia Bødtker |
2005 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:12.30 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lea Wallén |
2005 |
Aarhus If af 1900 |
|
|
1:12.42 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:12.47 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:12.56 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christina Markussen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:13.73 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katrine Klein Christensen |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:14.69 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:15.02 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:15.55 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maria Sprenger |
2005 |
Odsherred Svømmeklub |
|
|
1:16.61 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:19.50 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:31.04 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nanna Hulgaard |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:03:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:02.13 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:05.32 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:06.69 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
1:08.21 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:08.63 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:09.00 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:09.71 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:10.28 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:10.31 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:11.46 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:12.95 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:14.34 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:14.66 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:14.70 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katja Birk Hansen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:15.85 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:16.45 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:16.65 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:21.28 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:22.14 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ditte Nissen |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:26.28 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:30.98 |
+29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:32.07 |
+30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:32.11 |
+30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:32.56 |
+30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Priva Hassan |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:33.46 |
+31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:33.89 |
+32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Signe Storm Pedersen |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:40.56 |
+38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Vigga Marie Anker-Aaen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:42.18 |
+40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tejasvi Balaji |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:03:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Szeles Poulsen |
2010 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:17.16 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:23.10 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
1:24.80 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
1:25.32 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:29.36 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:37.14 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Gammelgård |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:38.76 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:48.79 |
+32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:49.10 |
+32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Elise Liboriussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:03:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:45.40 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:51.55 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:03:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 10:06.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
59.09 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
H.G.F. Svømning |
|
|
59.41 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
59.95 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:01.06 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:01.19 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:06.93 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:11:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
55.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:02.34 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:03.37 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:03.56 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:05.14 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:05.17 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:06.14 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:09.12 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:11.26 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:14.93 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Kring |
2008 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:15.71 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:15.75 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:21.79 |
+25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:32.99 |
+37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:11:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:08.27 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:09.52 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:11.37 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:13.51 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:22.72 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:24.27 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:25.91 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:33.74 |
+26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milas K. Lauridsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:38.50 |
+31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Lee Jakobsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:02.20 |
+1:54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilhelm Mazanti |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:11:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sylvester Krabbenhøft |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:30.13 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:30.55 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:34.28 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksandr Kudelko |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:42.09 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:47.20 |
+25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:48.77 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Millas Lausdahl |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:34.81 |
+1:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Møller Smed |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:11:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 10:16.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 15 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.57 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.94 |
+0.37 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.84 |
+2.27 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
39.35 |
+2.78 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.56 |
+3.99 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.91 |
+4.34 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.30 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christina Markussen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
44.19 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Mørup |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
44.47 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lea Wallén |
2005 |
Aarhus If af 1900 |
|
|
44.69 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
44.75 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
|
44.92 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:32:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
37.32 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
38.43 |
+1.11 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
38.96 |
+1.64 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
41.14 |
+3.82 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Østrup |
2008 |
IHF Svømning |
|
|
41.96 |
+4.64 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.16 |
+5.84 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
43.34 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.64 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
44.55 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
46.60 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
47.54 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
47.71 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Tinggaard |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
48.19 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
50.42 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
51.05 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
51.37 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
51.42 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
51.49 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
51.98 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabella Vestergaard |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
52.36 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.46 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vigga Marie Anker-Aaen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
58.89 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tejasvi Balaji |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:32:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
42.23 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
42.36 |
+0.13 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
45.05 |
+2.82 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Vind Sejr |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
48.00 |
+5.77 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
51.80 |
+9.57 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
54.23 |
+12.00 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
54.36 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
55.23 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Elise Liboriussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
58.33 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
59.20 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Gammelgård |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:01.27 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilian Abdulkarim |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sabiha Abdulkarim |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:32:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.37 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:01.24 |
+7.87 |
|
QD |
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:02.98 |
+9.61 |
|
QD |
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:32:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 10:36.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.99 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.91 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
39.39 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.11 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
42.31 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 18:16:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
38.03 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
38.06 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
40.84 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Østrup |
2008 |
IHF Svømning |
|
|
41.05 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.82 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 18:16:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
44.64 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Vind Sejr |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
47.32 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
51.18 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.03 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 18:16:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
54.69 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
57.71 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
To armtag under vand v. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 18:16:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 18:27.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 16 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.65 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
36.91 |
+2.26 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:50:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
36.78 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
37.60 |
+0.82 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.20 |
+1.42 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
38.24 |
+1.46 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
39.76 |
+2.98 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
40.22 |
+3.44 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
41.18 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
41.84 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
43.43 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
43.78 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
46.99 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:00.07 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:04.62 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:50:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.55 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
42.50 |
+1.95 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
43.49 |
+2.94 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
44.78 |
+4.23 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
47.79 |
+7.24 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
48.45 |
+7.90 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
50.84 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
51.08 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Olesen |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
51.87 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
53.73 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milas K. Lauridsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
54.22 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilhelm Mazanti |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:50:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
53.35 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
54.73 |
+1.38 |
|
QD |
|
|
|
|
|
3 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:20.64 |
+27.29 |
|
QD |
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:28.04 |
+34.69 |
|
QD |
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksandr Kudelko |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Afslut m 1 hånd |
|
|
|
|
- |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
2 arm under vand v |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 10:50:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 10:57.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
35.95 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 18:30:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
37.21 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
38.30 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.68 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
39.19 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
40.92 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 18:30:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
41.47 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
43.01 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
44.09 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
44.57 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
47.50 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 18:30:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
54.39 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Cr-arm v 8 m |
|
|
|
|
- |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
ej synkron ben v 30m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 18:30:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 18:31.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
2:46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eline Sophia Bunch |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:55.04 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
3:00.47 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:27.06 |
+40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:07:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
2:47.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:48.18 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:48.29 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:00.45 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
3:00.77 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Starup |
2008 |
H.G.F. Svømning |
|
|
3:02.49 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:04.65 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
3:04.99 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:11.55 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
3:15.58 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
3:21.64 |
+33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
3:30.36 |
+42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
3:44.41 |
+56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ditte Nissen |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
3:51.18 |
+1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Storm Pedersen |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
4:11.93 |
+1:24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:07:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
3:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:14.86 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Szeles Poulsen |
2010 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
3:16.43 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:19.02 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Vind Sejr |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
3:31.33 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
3:31.46 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:07:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 11:08.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
2:24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
2:26.04 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
2:41.03 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:47.85 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:00.23 |
+35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
3:01.14 |
+36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ketil Poza-Frøkjaer |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:17:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
2:56.88 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
3:02.99 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
3:42.18 |
+49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
3:44.98 |
+51.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Crawlben i fly v. 35 m |
|
|
|
|
- |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:17:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
3:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
3:39.57 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
3:41.14 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
4:12.88 |
+52.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Svømmes på maven ved |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:17:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 11:32.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 15 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.58 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.74 |
+1.16 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.14 |
+1.56 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
34.57 |
+1.99 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.65 |
+2.07 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
34.99 |
+2.41 |
|
QA |
|
|
|
|
|
=7 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.94 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
35.94 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maia Bødtker |
2005 |
H.G.F. Svømning |
|
|
35.95 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.34 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eline Sophia Bunch |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
36.86 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
37.62 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
38.69 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.77 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
39.27 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
40.55 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Sprenger |
2005 |
Odsherred Svømmeklub |
|
|
40.71 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Katrine Klein Christensen |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
40.93 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
41.34 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nanna Hulgaard |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
51.04 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
55.70 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viola Bregenov |
2007 |
IHF Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
31.70 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
33.69 |
+1.99 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
34.05 |
+2.35 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
34.35 |
+2.65 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
34.41 |
+2.71 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
34.88 |
+3.18 |
|
QB |
|
|
|
|
|
=7 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.79 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.79 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
36.96 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
37.81 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
38.25 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
38.80 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
40.00 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.41 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katja Birk Hansen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
42.12 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.96 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
45.03 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
45.69 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
46.46 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
47.02 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabella Vestergaard |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
47.43 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.55 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ditte Nissen |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
47.95 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.18 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Priva Hassan |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
51.48 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vigga Marie Anker-Aaen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
52.79 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Signe Storm Pedersen |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
56.35 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tejasvi Balaji |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.49 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
45.77 |
+5.28 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.84 |
+7.35 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
51.85 |
+11.36 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.37 |
+12.88 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:00.65 |
+20.16 |
|
QC |
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Gammelgård |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Elise Liboriussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Lilian Abdulkarim |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sabiha Abdulkarim |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.21 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.54 |
+6.33 |
|
QD |
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
58.77 |
+11.56 |
|
QD |
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Svømning på mave |
|
|
|
|
- |
|
Karla Maria Kristoffersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 11:38.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.21 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.08 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
34.22 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.54 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
35.11 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
33.48 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
33.79 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
34.13 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
34.52 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
34.93 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
44.38 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.14 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
50.11 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.44 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.48 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.76 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
54.87 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 17:43.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer 16 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
31.28 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
32.80 |
+1.52 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
H.G.F. Svømning |
|
|
32.95 |
+1.67 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
33.21 |
+1.93 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
30.29 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
32.23 |
+1.94 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
33.97 |
+3.68 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
34.64 |
+4.35 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
34.75 |
+4.46 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.09 |
+5.80 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
38.09 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
38.43 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
39.04 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
39.29 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
44.51 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
46.18 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ketil Poza-Frøkjaer |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.96 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
40.37 |
+5.41 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
42.74 |
+7.78 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
47.27 |
+12.31 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
48.37 |
+13.41 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
49.04 |
+14.08 |
|
QC |
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Lee Jakobsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Svømning på mave |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
H.G.F. Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forsat bevøgelse |
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilhelm Mazanti |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
43.12 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.74 |
+6.62 |
|
QD |
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksandr Kudelko |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
50.29 |
+7.17 |
|
QD |
|
|
|
|
|
4 |
|
Millas Lausdahl |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:01.89 |
+18.77 |
|
QD |
|
|
|
|
|
5 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:13.75 |
+30.63 |
|
QD |
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Udsvømning på ma |
|
|
|
|
- |
|
Adam Nielsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Møller Smed |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 11:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 11:47.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
31.76 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
32.03 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
H.G.F. Svømning |
|
|
32.50 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:49:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
32.32 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
33.38 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
33.58 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
34.62 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.40 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:49:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
39.54 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
39.99 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
43.88 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
48.28 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
48.91 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:49:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksandr Kudelko |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
48.04 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.54 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:07.43 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Millas Lausdahl |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Afslut ryg på mave |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 17:49:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 17:50.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:09.54 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:12.41 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Mørup |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
3:26.58 |
+33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eline Sophia Bunch |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:31.94 |
+39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:17:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
3:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:12.65 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
3:12.88 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
3:15.63 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Østrup |
2008 |
IHF Svømning |
|
|
3:22.02 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
3:32.97 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:33.85 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
3:35.78 |
+24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Tinggaard |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
3:52.07 |
+40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
3:55.71 |
+44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:17:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
3:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:29.19 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:31.55 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Vind Sejr |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
3:44.85 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:17:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 12:18.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
2:52.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:28:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:57.71 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
3:05.65 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:27.70 |
+31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Kring |
2008 |
H.G.F. Svømning |
|
|
3:35.31 |
+38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:28:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
3:28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
3:29.71 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:43.98 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Olesen |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
3:55.71 |
+27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
4:01.16 |
+32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milas K. Lauridsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
4:16.52 |
+47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:28:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
4:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sylvester Krabbenhøft |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
4:18.62 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
4:24.99 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:28:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 12:28.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:19.52 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:30.62 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:32.95 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:36.06 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viola Bregenov |
2007 |
IHF Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:35:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:14.24 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:23.02 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Starup |
2008 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:29.48 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:30.36 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:31.80 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katja Birk Hansen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:41.43 |
+27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:42.11 |
+28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:35:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Szeles Poulsen |
2010 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
1:48.26 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
1:50.55 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:35:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 12:36.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:08.14 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:19.61 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:44:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:11.57 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:16.31 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:36.14 |
+30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:44:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:21.18 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
2:09.18 |
+53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DSQ |
|
|
asyn. arm v. 40-60m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:44:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
1:45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DSQ |
|
|
Crawl ben 75 m vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:44:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 12:45.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:14.47 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:14.90 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:16.02 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:17.34 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
1:19.30 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:20.96 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:21.04 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:23.98 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lea Wallén |
2005 |
Aarhus If af 1900 |
|
|
1:25.09 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christina Markussen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:26.01 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:26.34 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Nielsen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:26.63 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Mørup |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:31.37 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katrine Klein Christensen |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:31.67 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:32.25 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viola Bregenov |
2007 |
IHF Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:09:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:15.02 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:15.89 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
1:17.55 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:18.51 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:23.25 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:23.87 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:24.90 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:25.32 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:25.44 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:25.67 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:37.36 |
+24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:40.43 |
+27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:40.85 |
+28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ditte Nissen |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:41.19 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:41.77 |
+29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:42.04 |
+29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabella Vestergaard |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:43.28 |
+30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:43.32 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
1:44.19 |
+31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:47.38 |
+34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Signe Storm Pedersen |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:51.27 |
+38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Priva Hassan |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:53.36 |
+40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Tinggaard |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Vigga Marie Anker-Aaen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tejasvi Balaji |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:09:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:30.69 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Szeles Poulsen |
2010 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:31.36 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
1:31.92 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Vind Sejr |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
1:35.03 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
1:37.98 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:41.85 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:42.55 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:15.16 |
+44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:09:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:09.92 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:09:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 10:14.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Medley Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:10.27 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:10.40 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:10.71 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:18.49 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:28:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Medley Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:10.53 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:13.23 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:15.91 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:16.53 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:17.44 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:19.53 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:20.46 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:22.64 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:24.60 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:28.36 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Kring |
2008 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:29.01 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:30.44 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:43.15 |
+37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ketil Poza-Frøkjaer |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:28:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Medley Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:19.53 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
1:19.85 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:20.97 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:21.18 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
1:23.14 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:34.18 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:36.03 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Olesen |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:41.81 |
+25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
1:42.15 |
+25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:42.86 |
+26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:45.28 |
+29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Milas K. Lauridsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:50.80 |
+34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Crawl i ryg efter 26 m |
|
|
|
|
- |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:28:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Medley Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
1:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:43.48 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:45.04 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
1:53.47 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:22.61 |
+49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Sylvester Krabbenhøft |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:28:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 10:29.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Frisvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
5:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
5:23.05 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:29.40 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eline Sophia Bunch |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
5:35.85 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Wallén |
2005 |
Aarhus If af 1900 |
|
|
5:36.65 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:37.70 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:47.84 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
6:00.45 |
+38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:52:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
4:53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:10.94 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:13.44 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:22.49 |
+28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
5:33.78 |
+40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
5:34.80 |
+41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:36.81 |
+43.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
5:40.74 |
+47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
5:42.42 |
+48.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
5:59.21 |
+1:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
6:03.86 |
+1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
6:07.44 |
+1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
6:14.24 |
+1:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katja Birk Hansen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
6:20.43 |
+1:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
6:52.15 |
+1:58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:52:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 10:53.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
4:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:59:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
4:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:00.38 |
+38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
5:03.33 |
+41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
5:50.59 |
+1:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
7:10.94 |
+2:49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:59:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grove |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
5:40.19 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
5:55.61 |
+29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:59:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
8:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 10:59:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 11:01.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:45.43 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
2:46.19 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:04.78 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:14.96 |
+30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viola Bregenov |
2007 |
IHF Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 11:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:37.83 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:43.18 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
2:45.56 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:46.95 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
2:47.15 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
2:49.96 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:50.83 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:55.32 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:58.53 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Østrup |
2008 |
IHF Svømning |
|
|
3:01.21 |
+25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:05.93 |
+29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabella Vestergaard |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
3:34.89 |
+58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:36.37 |
+1:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Storm Pedersen |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
3:59.75 |
+1:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 11:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
3:23.77 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
3:25.71 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 11:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 11:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 11:39.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:40.50 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
2:50.31 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
v 150m |
|
|
|
|
- |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 11:52:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
2:49.33 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:09.59 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 11:52:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
3:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 11:52:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 11:53.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:26.51 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:31.12 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:31.46 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Mørup |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:38.06 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eline Sophia Bunch |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:38.40 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:00:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:21.87 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:29.90 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silke Østrup |
2008 |
IHF Svømning |
|
|
1:32.06 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:34.27 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:37.44 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:39.23 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:42.56 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Tinggaard |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:43.50 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:45.78 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:49.14 |
+27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:52.59 |
+30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:53.57 |
+31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Signe Storm Pedersen |
2009 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:56.25 |
+34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:57.91 |
+36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ditte Nissen |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:59.18 |
+37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vigga Marie Anker-Aaen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:04.86 |
+43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
armtag under vand ved |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:00:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
1:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:37.77 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Vind Sejr |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
1:43.87 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
1:44.28 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:45.43 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:53.64 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:57.58 |
+27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Elise Liboriussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:15.22 |
+44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Kun berøring m. 1 hånd |
|
|
|
|
- |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:00:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 12:01.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:16.57 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:22.09 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:11:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:22.90 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:27.65 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:28.16 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:28.87 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:29.00 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:33.80 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:35.68 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:38.34 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Kring |
2008 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:39.33 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ketil Poza-Frøkjaer |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:11:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:50.19 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:51.52 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
1:55.82 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milas K. Lauridsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:01.65 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:11:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
1:59.70 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:01.35 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
2:04.34 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sylvester Krabbenhøft |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:11:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 12:12.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Butterfly Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:33:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
2:49.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
3:28.30 |
+38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
3:36.16 |
+46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:33:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Butterfly Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Szeles Poulsen |
2010 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
3:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:33:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 12:33.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Butterfly Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
2:52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:08:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Butterfly Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
2:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
3:00.06 |
+28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
3:52.89 |
+1:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:08:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Butterfly Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
kun 1 hånd v25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:08:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Butterfly Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:08:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 13:09.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:14.66 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:15.38 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:15.46 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:16.34 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:16.71 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:18.47 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
1:18.67 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:21.51 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:28.41 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katrine Klein Christensen |
2006 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:35.72 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Sprenger |
2005 |
Odsherred Svømmeklub |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:59:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:11.21 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
1:13.83 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:14.76 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:16.19 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:16.71 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:18.23 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:19.99 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:22.62 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:27.09 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:27.27 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:29.74 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:29.77 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katja Birk Hansen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:32.20 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
1:33.36 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:41.21 |
+31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:41.32 |
+31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:41.60 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ditte Nissen |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:42.26 |
+32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:42.70 |
+32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:42.80 |
+32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vigga Marie Anker-Aaen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:53.70 |
+43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Priva Hassan |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:54.20 |
+44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej fort.bev.v25m |
|
|
|
|
- |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tejasvi Balaji |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:59:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
1:27.60 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:32.89 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Vind Sejr |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
1:36.18 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
1:36.58 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:44.35 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:55.31 |
+29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Elise Liboriussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:04.76 |
+38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:05.29 |
+39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej berør v50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:59:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:02.77 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 12:59:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 12:59.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:07.37 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:10.78 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:24:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
1:06.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:11.00 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:12.95 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:13.47 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:13.66 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:17.60 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
H.G.F. Svømning |
|
|
1:23.98 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:24.55 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:25.34 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:37.44 |
+31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej ber. v75m |
|
|
|
|
- |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ketil Poza-Frøkjaer |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:24:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
1:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:20.47 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
IHF Svømning |
|
|
1:26.22 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:36.11 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
1:36.22 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Olesen |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:42.64 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:42.85 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milas K. Lauridsen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:01.67 |
+42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Lee Jakobsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:42.98 |
+1:24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Svøm på mave v50m |
|
|
|
|
- |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Svøm på mave v50m |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
H.G.F. Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
Ej fort. bev.v25m |
|
|
|
|
- |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej berøring v. 25 m. |
|
|
|
|
- |
|
Vilhelm Mazanti |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:24:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
1:31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
1:43.75 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:46.17 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
1:56.62 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Millas Lausdahl |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:06.21 |
+35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:15.04 |
+44.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:31.79 |
+1:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DSQ |
|
|
Svømning på maven 25 |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej berøring 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Martin Albertsen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Møller Smed |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-03-2022 13:24:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-03-2022 13:30.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4X50m Medley Mix - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Stidsholt 1 |
17 |
Stidsholt |
|
|
|
|
|
2:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Mogensen |
2005 |
0511AM |
|
31.45 |
|
|
|
|
31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
|
35.57 |
|
|
|
|
1:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
0556AS |
|
29.94 |
|
|
|
|
1:36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
0549AP |
|
25.34 |
|
|
|
|
2:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Odder Smileys |
20 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:08.46 |
+6.16 |
|
|
|
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
0676AP |
|
33.31 |
|
|
|
|
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Hother Jensen |
2008 |
0803AE |
|
37.29 |
|
|
|
|
1:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
0653AN |
|
28.66 |
|
|
|
|
1:39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
0278AL |
|
29.20 |
|
|
|
|
2:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Mix 1 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:09.57 |
+7.27 |
|
|
|
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
|
30.04 |
|
|
|
|
30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
0816AL |
|
37.29 |
|
|
|
|
1:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Hvergel |
2008 |
0858AU |
|
32.87 |
|
|
|
|
1:40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
0757AO |
|
29.37 |
|
|
|
|
2:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HGF Dolphins 1 |
17 |
H.G.F. Svømning |
|
|
|
|
|
2:13.00 |
+10.70 |
|
|
|
|
Maia Bødtker |
2005 |
0554AY |
|
36.26 |
|
|
|
|
36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
0627AB |
|
33.88 |
|
|
|
|
1:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Starup |
2008 |
0848AL |
|
37.21 |
|
|
|
|
1:47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophus Henningsen |
2007 |
0789AA |
|
25.65 |
|
|
|
|
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thisted 1 |
14 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:16.26 |
+13.96 |
|
|
|
|
Ivan Pedersen |
2008 |
0887AI |
|
34.07 |
|
|
|
|
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Bager |
2008 |
0858AJ |
|
37.85 |
|
|
|
|
1:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Jørgensen |
2008 |
0858AA |
|
30.48 |
|
|
|
|
1:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Larsen |
2008 |
0849AR |
|
33.86 |
|
|
|
|
2:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Mix 2 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:18.21 |
+15.91 |
|
|
|
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
0934AC |
|
34.99 |
|
|
|
|
34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
|
38.01 |
|
|
|
|
1:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
|
35.85 |
|
|
|
|
1:48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
|
29.36 |
|
|
|
|
2:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Grindsted Mix |
16 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
2:19.31 |
+17.01 |
|
|
|
|
Josefine Nielsen |
2007 |
0734AZ |
|
36.60 |
|
|
|
|
36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
0743AJ |
|
41.25 |
|
|
|
|
1:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Holt |
2006 |
0693AN |
|
33.29 |
|
|
|
|
1:51.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
0742AR |
|
28.17 |
|
|
|
|
2:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rapunsel |
15 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:19.94 |
+17.64 |
|
|
|
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
0719AO |
|
33.08 |
|
|
|
|
33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bæk |
2007 |
0766AW |
|
44.29 |
|
|
|
|
1:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Theisen |
2007 |
0763AI |
|
32.30 |
|
|
|
|
1:49.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eline Sophia Bunch |
2007 |
0724AK |
|
30.27 |
|
|
|
|
2:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Odder Smileys 2 |
13 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:21.33 |
+19.03 |
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
|
34.41 |
|
|
|
|
34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Nielsen |
2010 |
1052AQ |
|
43.14 |
|
|
|
|
1:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Halle |
2009 |
0975AC |
|
32.03 |
|
|
|
|
1:49.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
|
31.75 |
|
|
|
|
2:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aarhus Swim Mix 4 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:25.46 |
+23.16 |
|
|
|
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
0832AS |
|
36.35 |
|
|
|
|
36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Rønnow |
2008 |
0860AU |
|
39.75 |
|
|
|
|
1:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
0829AO |
|
39.93 |
|
|
|
|
1:56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Silkjær Bregnballe |
2003 |
0341AU |
|
29.43 |
|
|
|
|
2:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aarhus Swim Mix 3 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:25.64 |
+23.34 |
|
|
|
|
Rosa Crone |
2008 |
0818AG |
|
34.37 |
|
|
|
|
34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Andreasen |
2008 |
0837AO |
|
38.08 |
|
|
|
|
1:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
0874AR |
|
1:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
0887AL |
|
2:25.64 |
|
|
|
|
2:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
HGF Dolphins 2 |
18 |
H.G.F. Svømning |
|
|
|
|
|
2:29.19 |
+26.89 |
|
|
|
|
Katrine Klein Christensen |
2006 |
0612BA |
|
42.02 |
|
|
|
|
42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
0725AR |
|
40.16 |
|
|
|
|
1:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
0495AM |
|
30.92 |
|
|
|
|
1:53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Mørup |
2006 |
0664AP |
|
36.09 |
|
|
|
|
2:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tju-hej hvor det går |
15 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:35.37 |
+33.07 |
|
|
|
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
0764AW |
|
41.43 |
|
|
|
|
41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Persson |
2009 |
0928BH |
|
49.85 |
|
|
|
|
1:31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
0879AH |
|
34.36 |
|
|
|
|
2:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
0855AO |
|
29.73 |
|
|
|
|
2:35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
De hurtige |
13 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:37.95 |
+35.65 |
|
|
|
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
0985BG |
|
38.17 |
|
|
|
|
38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Mølbak |
2009 |
0948AJ |
|
44.16 |
|
|
|
|
1:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katja Birk Hansen |
2009 |
0952AJ |
|
41.79 |
|
|
|
|
2:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Liam Thomsen |
2009 |
0949AG |
|
33.83 |
|
|
|
|
2:37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thisted 3 |
13 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:41.31 |
+39.01 |
|
|
|
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
0966AC |
|
34.41 |
|
|
|
|
34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
0996AG |
|
44.51 |
|
|
|
|
1:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Egeberg |
2010 |
1083AE |
|
43.95 |
|
|
|
|
2:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
0943BH |
|
38.44 |
|
|
|
|
2:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Odder Smileys 4 |
13 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:42.30 |
+40.00 |
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
|
36.31 |
|
|
|
|
36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
1191AG |
|
36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
|
2:05.18 |
|
|
|
|
2:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Vestergaard |
2010 |
1029AG |
|
37.12 |
|
|
|
|
2:42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aarhus Swim Mix 6 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:43.89 |
+41.59 |
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
0931AG |
|
1:28.68 |
|
|
|
|
1:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lade Keller |
2009 |
0914AK |
|
43.56 |
|
|
|
|
2:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
0993BD |
|
31.65 |
|
|
|
|
2:43.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
HGF Dolphins 3 |
15 |
H.G.F. Svømning |
|
|
|
|
|
2:48.16 |
+45.86 |
|
|
|
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
0799AL |
|
41.20 |
|
|
|
|
41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Hulgaard |
2007 |
0794BA |
|
56.00 |
|
|
|
|
1:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
0703AH |
|
32.23 |
|
|
|
|
2:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
0792BA |
|
38.73 |
|
|
|
|
2:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aarhus Swim Mix 7 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:00.13 |
+57.83 |
|
|
|
|
Lærke Djernes |
2009 |
0924AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
0934BA |
|
1:32.20 |
|
|
|
|
1:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
1125AD |
|
45.97 |
|
|
|
|
2:18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauge Amtorp |
2011 |
1119AF |
|
41.96 |
|
|
|
|
3:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aarhus Swim Mix 9 |
12 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:02.38 |
+1:00.0 |
|
|
|
|
Caroline Szeles Poulsen |
2010 |
1002AD |
|
41.88 |
|
|
|
|
41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
1035AD |
|
55.65 |
|
|
|
|
1:37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Vind Sejr |
2010 |
1040AN |
|
45.44 |
|
|
|
|
2:22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sylvester Krabbenhøft |
2011 |
1129AD |
|
39.41 |
|
|
|
|
3:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aarhus Swim Mix 8 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:06.62 |
+1:04.3 |
|
|
|
|
Signe Storm Pedersen |
2009 |
0990BJ |
|
52.80 |
|
|
|
|
52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
0993BA |
|
47.64 |
|
|
|
|
1:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
1137AL |
|
49.52 |
|
|
|
|
2:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
1162AB |
|
36.66 |
|
|
|
|
3:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aarhus Swim Mix 10 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:10.05 |
+1:07.7 |
|
|
|
|
Ditte Nissen |
2009 |
0904BI |
|
49.45 |
|
|
|
|
49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
1138AH |
|
49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
1187AE |
|
2:29.08 |
|
|
|
|
2:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
1127AD |
|
40.97 |
|
|
|
|
3:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
ISK3-2-1-GOOO |
13 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:10.09 |
+1:07.7 |
|
|
|
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
0951BB |
|
41.96 |
|
|
|
|
41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandr Kudelko |
2011 |
1183AI |
|
41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
1182AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Skovdal |
2011 |
1134AK |
|
3:10.09 |
|
|
|
|
3:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Mix 5 |
16 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Svøm |
|
|
|
Mia Jørgensen |
2006 |
0688AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Østrup |
2008 |
0826AU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
0876AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
0810AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 16:20:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 16:51.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|