Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2022 to 19. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
190 |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.82 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
118 |
41.00 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.11 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
112 |
41.80 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.38 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Nielsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
110 |
41.99 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.23 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
107 |
42.40 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.54 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
104 |
42.80 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.25 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolas Egerod |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
96 |
43.97 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.20 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
94 |
44.20 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.89 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Larsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
83 |
46.07 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
82 |
46.31 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Erlendsson |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
80 |
46.72 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.28 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viggo Ville Fonnesbæ Skov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
67 |
49.62 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.58 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Milas Nielsen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
66 |
49.76 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.37 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aske Weilert Feldinger |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
61 |
51.11 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.24 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albert Sidenius |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
37 |
1:00.16 |
+25.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.77 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aske Neerstrand Rasmussen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
37 |
1:00.23 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.20 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Robert Jersild |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
35 |
1:01.09 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.92 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anker Toudal Gerlach |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-06-2022 11:11:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
216 |
33.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.33 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
146 |
38.26 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.25 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
124 |
40.37 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.11 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
107 |
42.45 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.21 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Vigel Lindahl |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
85 |
45.75 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.93 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
84 |
46.00 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.31 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
76 |
47.54 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.02 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
72 |
48.35 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.40 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hannibal Wichmann Meisner |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
60 |
51.24 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.96 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
54 |
53.12 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.11 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
50 |
54.60 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.30 |
(+6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ejler Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
41 |
58.20 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.71 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-06-2022 11:11:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
222 |
33.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.35 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
219 |
33.44 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
217 |
33.53 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
209 |
33.97 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.79 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
170 |
36.36 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.60 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
159 |
37.14 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.64 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Prebensen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
157 |
37.33 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.74 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
155 |
37.51 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.96 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
135 |
39.22 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.73 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Konrad Mejnert |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
132 |
39.52 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.56 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
130 |
39.70 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.65 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
121 |
40.65 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.24 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emias Haupt Poulsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
87 |
45.40 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.67 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
sw4.4 tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-06-2022 11:11:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
296 |
30.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.89 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
284 |
30.65 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
265 |
31.35 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.18 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
259 |
31.62 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
226 |
33.08 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
220 |
33.39 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
201 |
34.37 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.94 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theo Heinrichsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
167 |
36.54 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.34 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-06-2022 11:11:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 11:11.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|