Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer Gruppe A Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:09.83 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:11.86 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.89 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.55 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.92 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:15.11 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Christensen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:15.74 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:16.62 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:19.09 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.81 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:20.70 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:22.76 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:24.12 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:24.45 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elisabeth Toft Kristensen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:26.35 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mille Therp |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:27.10 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:27.86 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:31.27 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:32.33 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:46.61 |
+37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:10.07 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:01:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer Gruppe B Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:25.62 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:26.04 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:27.19 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:27.38 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:28.69 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:28.88 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:29.42 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:31.38 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:32.28 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:32.30 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:35.37 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:35.88 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:36.87 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:37.43 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:40.86 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Marie Nygaard |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:47.46 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:49.07 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ronja Berthou Engelhardt |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:49.68 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:55.53 |
+31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:01:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer Gruppe C Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Højmark Skaaning |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
1:50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:00.51 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:01:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer Gruppe D Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 12:01:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 12:02.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|