2024-07-25   11:45:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2022, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Document
Resultat
UGP2 2022 Eriksdal
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SDF & Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 26, 100m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap +0.68 1:03.62
50m: 30.35
100m: 1:03.62
(33.27)
2 Linnea Ekstrand 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.78 1:05.81 +2.19
50m: 31.40
100m: 1:05.81
(34.41)
3 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun +0.78 1:05.90 +2.28
50m: 31.82
100m: 1:05.90
(34.08)
4 Hedvig Kinnunen 2009 Simklubben Neptun +0.68 1:06.09 +2.47
50m: 31.17
100m: 1:06.09
(34.92)
5 Felicia Forss 2009 Simklubben Neptun +0.68 1:06.21 +2.59
50m: 31.47
100m: 1:06.21
(34.74)
6 Adele Ramm-Ericson 2009 Simklubben Neptun +0.63 1:07.14 +3.52
50m: 32.34
100m: 1:07.14
(34.80)
7 Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening +0.75 1:10.78 +7.16
50m: 33.33
100m: 1:10.78
(37.45)
8 Emelie Dahlborn 2009 Södertörns Simsällskap +0.84 1:14.76 +11.14
50m: 36.80
100m: 1:14.76
(37.96)
9 Viola Thulin 2009 Tyresö Simsällskap +0.75 1:15.81 +12.19
50m: 35.50
100m: 1:15.81
(40.31)
10 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun +0.65 1:15.99 +12.37
50m: 35.64
100m: 1:15.99
(40.35)
11 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb +0.63 1:16.37 +12.75
50m: 36.34
100m: 1:16.37
(40.03)
12 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 1:16.44 +12.82
50m: 36.31
100m: 1:16.44
(40.13)
13 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:16.61 +12.99
50m: 37.00
100m: 1:16.61
(39.61)
14 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap +0.59 1:16.92 +13.30
50m: 35.85
100m: 1:16.92
(41.07)
15 Nadja Wigren 2009 Ösmo Simsällskap +0.71 1:17.14 +13.52
50m: 37.52
100m: 1:17.14
(39.62)
16 Ebba Wellsmo Månsson 2009 Ösmo Simsällskap +0.67 1:17.51 +13.89
50m: 36.91
100m: 1:17.51
(40.60)
17 Yolanda Taxén 2009 Simklubben Neptun +0.77 1:18.11 +14.49
50m: 36.79
100m: 1:18.11
(41.32)
18 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening +0.74 1:18.66 +15.04
50m: 38.04
100m: 1:18.66
(40.62)
19 Andréa Carlsvärd 2009 Tyresö Simsällskap +0.76 1:19.01 +15.39
50m: 38.62
100m: 1:19.01
(40.39)
20 Stina Håkansson Bravell 2009 Skuru Idrottsklubb +0.77 1:20.08 +16.46
50m: 37.97
100m: 1:20.08
(42.11)
21 Molly Moback Uusimäki 2009 Ösmo Simsällskap +0.63 1:20.47 +16.85
50m: 37.71
100m: 1:20.47
(42.76)
22 Isabella Nilsson 2009 Södertörns Simsällskap +0.75 1:20.53 +16.91
50m: 37.97
100m: 1:20.53
(42.56)
23 Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.93 1:20.68 +17.06
50m: 38.60
100m: 1:20.68
(42.08)
24 Sara Pölkki 2009 Södertälje Simsällskap +0.72 1:21.46 +17.84
50m: 39.26
100m: 1:21.46
(42.20)
25 Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening +0.81 1:22.41 +18.79
50m: 38.99
100m: 1:22.41
(43.42)
26 Hedda Revsäter 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 1:23.33 +19.71
50m: 39.83
100m: 1:23.33
(43.50)
27 Astrid Hietala 2009 Spårvägen Simförening +0.82 1:24.44 +20.82
50m: 40.46
100m: 1:24.44
(43.98)
28 Mathilda Orsi 2009 Stockholmspolisens IF SF +0.82 1:25.23 +21.61
50m: 39.36
100m: 1:25.23
(45.87)
29 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 1:26.24 +22.62
50m: 41.69
100m: 1:26.24
(44.55)
30 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening +0.57 1:27.18 +23.56
50m: 40.89
100m: 1:27.18
(46.29)
31 Marta Fridman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 1:28.20 +24.58
50m: 41.74
100m: 1:28.20
(46.46)
32 Linn Berggren 2009 Ösmo Simsällskap +0.79 1:28.70 +25.08
50m: 41.90
100m: 1:28.70
(46.80)
33 Iris Bonamy 2009 Spårvägen Simförening +0.53 1:29.58 +25.96
50m: 42.22
100m: 1:29.58
(47.36)
34 Filippa Hofmann Cederquist 2009 Södertälje Simsällskap +0.71 1:30.83 +27.21
50m: 42.22
100m: 1:30.83
(48.61)
35 Tora Brattgård 2009 Gustavsbergs Simsällskap +0.87 1:31.55 +27.93
50m: 44.08
100m: 1:31.55
(47.47)
36 Tuva Holmer 2009 Stockholmspolisens IF SF +0.77 1:34.30 +30.68
50m: 45.22
100m: 1:34.30
(49.08)
37 Hanna Sundström 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.85 1:34.82 +31.20
50m: 45.05
100m: 1:34.82
(49.77)
38 Svea Strömwall 2009 Södertälje Simsällskap +0.65 1:36.24 +32.62
50m: 47.48
100m: 1:36.24
(48.76)
39 Alexandra Cederblad 2009 Simklubben Neptun +0.56 1:36.34 +32.72
50m: 43.81
100m: 1:36.34
(52.53)
40 Tilma Djurman 2009 Tyresö Simsällskap +0.89 1:45.49 +41.87
50m: 45.59
100m: 1:45.49
(59.90)
41 Stella Touma 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 1:48.20 +44.58
50m: 50.26
100m: 1:48.20
(57.94)
- Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2022-03-13 18:20:55
Gren 26, 100m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 1:02.62
50m: 30.36
100m: 1:02.62
(32.26)
2 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap +0.78 1:05.48 +2.86
50m: 31.37
100m: 1:05.48
(34.11)
3 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun +0.70 1:06.35 +3.73
50m: 31.62
100m: 1:06.35
(34.73)
4 Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun +0.67 1:06.62 +4.00
50m: 31.40
100m: 1:06.62
(35.22)
5 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb +0.66 1:07.13 +4.51
50m: 31.87
100m: 1:07.13
(35.26)
6 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap +0.71 1:07.35 +4.73
50m: 31.83
100m: 1:07.35
(35.52)
7 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap +0.70 1:07.43 +4.81
50m: 32.74
100m: 1:07.43
(34.69)
8 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun +0.69 1:07.99 +5.37
50m: 31.76
100m: 1:07.99
(36.23)
9 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap +0.86 1:08.01 +5.39
50m: 32.52
100m: 1:08.01
(35.49)
10 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.88 1:08.05 +5.43
50m: 33.24
100m: 1:08.05
(34.81)
11 Thea Severinsson 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.74 1:08.17 +5.55
50m: 31.96
100m: 1:08.17
(36.21)
12 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun +0.77 1:08.45 +5.83
50m: 33.73
100m: 1:08.45
(34.72)
13 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.79 1:08.85 +6.23
50m: 32.99
100m: 1:08.85
(35.86)
14 Moa Forsgren 2008 Södertälje Simsällskap +0.69 1:09.15 +6.53
50m: 32.74
100m: 1:09.15
(36.41)
15 Tuva Jervaeus 2008 Skuru Idrottsklubb +0.72 1:09.43 +6.81
50m: 32.45
100m: 1:09.43
(36.98)
16 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.86 1:09.58 +6.96
50m: 32.99
100m: 1:09.58
(36.59)
17 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.85 1:09.78 +7.16
50m: 33.08
100m: 1:09.78
(36.70)
18 Jasmine Musaji 2008 Södertörns Simsällskap +0.70 1:10.35 +7.73
50m: 33.73
100m: 1:10.35
(36.62)
19 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb +0.53 1:10.79 +8.17
50m: 32.89
100m: 1:10.79
(37.90)
20 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 1:11.74 +9.12
50m: 34.91
100m: 1:11.74
(36.83)
21 Molly McKechnie 2008 Skuru Idrottsklubb +0.67 1:13.70 +11.08
50m: 34.78
100m: 1:13.70
(38.92)
22 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb +0.93 1:13.89 +11.27
50m: 35.17
100m: 1:13.89
(38.72)
23 Téa Brännström 2008 Södertörns Simsällskap +0.77 1:13.97 +11.35
50m: 35.86
100m: 1:13.97
(38.11)
=24 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.82 1:14.02 +11.40
50m: 36.56
100m: 1:14.02
(37.46)
=24 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun +0.76 1:14.02 +11.40
50m: 34.95
100m: 1:14.02
(39.07)
26 Anna Maria Olympia Rosenqvi 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.77 1:14.22 +11.60
50m: 34.80
100m: 1:14.22
(39.42)
27 Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 1:14.56 +11.94
50m: 35.73
100m: 1:14.56
(38.83)
28 Sofia Lofter 2008 Simklubben Neptun +0.76 1:14.59 +11.97
50m: 34.97
100m: 1:14.59
(39.62)
29 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb +0.73 1:14.65 +12.03
50m: 36.17
100m: 1:14.65
(38.48)
30 Leila Georgsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.77 1:14.87 +12.25
50m: 35.54
100m: 1:14.87
(39.33)
31 Ellie Brolin 2008 Wisby Simsällskap +0.69 1:15.66 +13.04
50m: 35.93
100m: 1:15.66
(39.73)
32 Ida Yao 2008 Lidingö Simklubb +0.74 1:15.82 +13.20
50m: 35.40
100m: 1:15.82
(40.42)
33 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 1:16.95 +14.33
50m: 36.83
100m: 1:16.95
(40.12)
34 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening +0.74 1:17.79 +15.17
50m: 37.59
100m: 1:17.79
(40.20)
35 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap +0.75 1:18.18 +15.56
50m: 37.17
100m: 1:18.18
(41.01)
36 Lisen Skott-Storheden 2008 Simklubben Neptun +0.76 1:18.67 +16.05
50m: 36.51
100m: 1:18.67
(42.16)
37 Majken Olsson 2008 Hellas Simklubb +0.77 1:20.64 +18.02
50m: 37.98
100m: 1:20.64
(42.66)
=38 Disa Hagstad Västberg 2008 Hellas Simklubb +0.69 1:20.94 +18.32
50m: 38.42
100m: 1:20.94
(42.52)
=38 Wendela Ulltin 2008 Skuru Idrottsklubb +0.88 1:20.94 +18.32
50m: 38.11
100m: 1:20.94
(42.83)
40 Isabelle Moshref 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.87 1:21.37 +18.75
50m: 38.72
100m: 1:21.37
(42.65)
41 Emelie Hedqvist 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.79 1:22.60 +19.98
50m: 39.48
100m: 1:22.60
(43.12)
42 Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening +0.70 1:23.85 +21.23
50m: 39.12
100m: 1:23.85
(44.73)
43 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 1:24.07 +21.45
50m: 41.24
100m: 1:24.07
(42.83)
44 Ellen Hultsten 2008 Wisby Simsällskap +0.87 1:25.67 +23.05
50m: 39.68
100m: 1:25.67
(45.99)
45 kajsa Averstad Rastner 2008 Älvsjö AIK Simförening +0.97 1:26.66 +24.04
50m: 41.41
100m: 1:26.66
(45.25)
46 Lilly Andersson 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.85 1:27.72 +25.10
50m: 39.59
100m: 1:27.72
(48.13)
47 Alice Holmberg 2008 Spårvägen Simförening +0.69 1:34.00 +31.38
50m: 42.25
100m: 1:34.00
(51.75)
48 Negina Nekzada 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.76 1:36.41 +33.79
50m: 42.39
100m: 1:36.41
(54.02)
49 Eira Ljung 2008 Spårvägen Simförening +0.86 1:45.47 +42.85
50m: 48.86
100m: 1:45.47
(56.61)
Grenen officiell:  2022-03-13 18:20:55
Gren 26, 100m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Bergström 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 1:00.04
50m: 28.73
100m: 1:00.04
(31.31)
2 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb +0.71 1:03.89 +3.85
50m: 30.70
100m: 1:03.89
(33.19)
3 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun +0.69 1:04.82 +4.78
50m: 31.11
100m: 1:04.82
(33.71)
4 Filippa Hanikat 2007 Simklubben Neptun +0.77 1:05.25 +5.21
50m: 30.31
100m: 1:05.25
(34.94)
5 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.85 1:05.61 +5.57
50m: 31.54
100m: 1:05.61
(34.07)
6 Delara Ronquist 2007 Simklubben Neptun +0.62 1:06.09 +6.05
50m: 31.59
100m: 1:06.09
(34.50)
7 Grace Yang 2007 Simklubben Neptun +0.64 1:06.35 +6.31
50m: 31.24
100m: 1:06.35
(35.11)
8 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun +0.83 1:07.15 +7.11
50m: 31.51
100m: 1:07.15
(35.64)
9 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 1:07.44 +7.40
50m: 33.03
100m: 1:07.44
(34.41)
10 Iris Flykt-Rosén 2007 Skuru Idrottsklubb +0.60 1:08.10 +8.06
50m: 31.61
100m: 1:08.10
(36.49)
11 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun +0.77 1:08.25 +8.21
50m: 32.55
100m: 1:08.25
(35.70)
12 Kamilla Beslekoeva 2007 Södertörns Simsällskap +0.71 1:09.12 +9.08
50m: 32.53
100m: 1:09.12
(36.59)
13 Jasmin Nassiri 2007 Södertörns Simsällskap +0.66 1:09.26 +9.22
50m: 33.26
100m: 1:09.26
(36.00)
14 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap +0.85 1:10.21 +10.17
50m: 33.92
100m: 1:10.21
(36.29)
15 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.82 1:10.28 +10.24
50m: 33.52
100m: 1:10.28
(36.76)
16 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 1:10.32 +10.28
50m: 33.53
100m: 1:10.32
(36.79)
17 Freja Löfgren 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.70 1:10.79 +10.75
50m: 33.10
100m: 1:10.79
(37.69)
18 Tyra Berglin 2007 Skuru Idrottsklubb +0.75 1:10.89 +10.85
50m: 34.08
100m: 1:10.89
(36.81)
19 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.77 1:11.50 +11.46
50m: 33.94
100m: 1:11.50
(37.56)
20 Wilma Brunn 2007 Tyresö Simsällskap +0.72 1:11.95 +11.91
50m: 34.64
100m: 1:11.95
(37.31)
21 Lou Gemzell Åström 2007 Simklubben Neptun +0.81 1:12.17 +12.13
50m: 34.21
100m: 1:12.17
(37.96)
22 Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening +0.79 1:12.91 +12.87
50m: 34.57
100m: 1:12.91
(38.34)
23 Olivia Strömberg 2007 Simklubben Neptun +0.75 1:12.96 +12.92
50m: 34.41
100m: 1:12.96
(38.55)
24 Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening +0.79 1:13.12 +13.08
50m: 34.92
100m: 1:13.12
(38.20)
25 Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 1:13.56 +13.52
50m: 35.31
100m: 1:13.56
(38.25)
26 Julia Adolfson Overödder 2007 Simklubben Neptun +0.84 1:14.99 +14.95
50m: 35.78
100m: 1:14.99
(39.21)
27 Adriana Hamzehnejad 2007 Södertörns Simsällskap +0.64 1:15.17 +15.13
50m: 33.79
100m: 1:15.17
(41.38)
28 Karina Kurbanova 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.73 1:15.58 +15.54
50m: 35.84
100m: 1:15.58
(39.74)
29 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 1:16.06 +16.02
50m: 36.42
100m: 1:16.06
(39.64)
30 Emmy Skånstad Fant 2007 Tyresö Simsällskap +0.58 1:16.24 +16.20
50m: 35.55
100m: 1:16.24
(40.69)
31 Vivyan Wallqvist 2007 Simklubben Neptun +0.80 1:16.36 +16.32
50m: 36.17
100m: 1:16.36
(40.19)
32 Selma Edwall 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.81 1:16.49 +16.45
50m: 36.54
100m: 1:16.49
(39.95)
33 Ella Pahlén 2007 Tyresö Simsällskap +0.81 1:16.55 +16.51
50m: 36.27
100m: 1:16.55
(40.28)
34 Felicia Kihlberg 2007 Hellas Simklubb +0.90 1:18.14 +18.10
50m: 37.62
100m: 1:18.14
(40.52)
35 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap +0.74 1:18.38 +18.34
50m: 36.79
100m: 1:18.38
(41.59)
36 Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening +0.73 1:22.03 +21.99
50m: 37.71
100m: 1:22.03
(44.32)
37 Judit Skäringer 2007 Tyresö Simsällskap +0.93 1:22.65 +22.61
50m: 38.94
100m: 1:22.65
(43.71)
38 Malin Johansson 2007 Älvsjö AIK Simförening +0.72 1:23.08 +23.04
50m: 40.72
100m: 1:23.08
(42.36)
39 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap +0.83 1:25.07 +25.03
50m: 39.98
100m: 1:25.07
(45.09)
40 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 1:25.20 +25.16
50m: 39.75
100m: 1:25.20
(45.45)
41 Lovisa Englund 2007 Skuru Idrottsklubb +0.59 1:28.43 +28.39
50m: 40.82
100m: 1:28.43
(47.61)
42 Nike Dahlberg Sandlin 2007 Södertörns Simsällskap +0.81 1:30.67 +30.63
50m: 45.12
100m: 1:30.67
(45.55)
43 Tilda Petruson 2007 Tyresö Simsällskap +0.78 1:31.33 +31.29
50m: 42.49
100m: 1:31.33
(48.84)
44 Ishanya Datta 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.97 1:45.06 +45.02
50m: 45.47
100m: 1:45.06
(59.59)
Grenen officiell:  2022-03-13 18:20:55
Gren 26, 100m Frisim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun +0.68 1:01.76
50m: 29.49
100m: 1:01.76
(32.27)
2 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb +0.73 1:02.83 +1.07
50m: 30.74
100m: 1:02.83
(32.09)
3 Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun +0.73 1:03.46 +1.70
50m: 30.27
100m: 1:03.46
(33.19)
4 Klara Klingberg 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.66 1:03.74 +1.98
50m: 30.48
100m: 1:03.74
(33.26)
5 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap +0.68 1:04.52 +2.76
50m: 31.24
100m: 1:04.52
(33.28)
6 Freja Vesterlund 2006 Ösmo Simsällskap +0.84 1:05.77 +4.01
50m: 31.65
100m: 1:05.77
(34.12)
7 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 1:06.01 +4.25
50m: 31.84
100m: 1:06.01
(34.17)
8 Ella Adman 2006 Wisby Simsällskap +0.73 1:06.04 +4.28
50m: 30.82
100m: 1:06.04
(35.22)
9 Leah Ishaq 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.64 1:06.36 +4.60
50m: 31.89
100m: 1:06.36
(34.47)
10 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap +0.80 1:07.59 +5.83
50m: 32.26
100m: 1:07.59
(35.33)
11 Wilma Danielsson 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 1:07.63 +5.87
50m: 32.40
100m: 1:07.63
(35.23)
12 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.74 1:08.34 +6.58
50m: 32.11
100m: 1:08.34
(36.23)
13 Linnea Bäckström 2006 Skuru Idrottsklubb +0.73 1:08.73 +6.97
50m: 32.42
100m: 1:08.73
(36.31)
14 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.85 1:09.04 +7.28
50m: 32.84
100m: 1:09.04
(36.20)
15 Laura Midby 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.77 1:09.27 +7.51
50m: 33.36
100m: 1:09.27
(35.91)
16 Emilia Lind 2006 Simklubben Neptun +0.64 1:09.49 +7.73
50m: 31.80
100m: 1:09.49
(37.69)
17 Lea Rodin 2006 Simklubben Neptun +0.74 1:12.29 +10.53
50m: 34.44
100m: 1:12.29
(37.85)
18 Ebba Mattisson 2006 Södertälje Simsällskap +0.91 1:12.38 +10.62
50m: 35.25
100m: 1:12.38
(37.13)
19 Thelma Flink 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.81 1:14.95 +13.19
50m: 35.45
100m: 1:14.95
(39.50)
20 Maja Andersson 2006 Tyresö Simsällskap +0.77 1:18.14 +16.38
50m: 36.73
100m: 1:18.14
(41.41)
21 Sofie Helgstrand 2006 Älvsjö AIK Simförening +0.83 1:20.97 +19.21
50m: 39.23
100m: 1:20.97
(41.74)
22 Tilde Jonasson 2006 Hellas Simklubb +0.79 1:23.78 +22.02
50m: 39.07
100m: 1:23.78
(44.71)
Grenen officiell:  2022-03-13 18:20:55
Gren 26, 100m Frisim Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap +0.62 1:00.68
50m: 28.76
100m: 1:00.68
(31.92)
2 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening +0.79 1:02.29 +1.61
50m: 29.99
100m: 1:02.29
(32.30)
3 Maja Wallberg 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 1:06.09 +5.41
50m: 27.95
100m: 1:06.09
(38.14)
4 Alva Jacobsson 2005 Tyresö Simsällskap +0.54 1:07.30 +6.62
50m: 31.52
100m: 1:07.30
(35.78)
5 Emily Yao 2005 Lidingö Simklubb +0.66 1:09.02 +8.34
50m: 31.47
100m: 1:09.02
(37.55)
6 Erica Griberg 2005 Södertälje Simsällskap +0.70 1:09.42 +8.74
50m: 33.34
100m: 1:09.42
(36.08)
7 Maja Lindberg 2005 Simklubben Neptun +0.76 1:09.93 +9.25
50m: 33.39
100m: 1:09.93
(36.54)
8 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.76 1:12.20 +11.52
50m: 34.32
100m: 1:12.20
(37.88)
9 Felicia Rydsheim 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.83 1:12.32 +11.64
50m: 34.43
100m: 1:12.32
(37.89)
10 Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap +0.71 1:12.39 +11.71
50m: 33.42
100m: 1:12.39
(38.97)
11 Elina Darvish 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 1:13.89 +13.21
50m: 34.86
100m: 1:13.89
(39.03)
12 Clara Högqvist 2005 Simklubben Neptun +0.63 1:14.95 +14.27 S10
50m: 35.40
100m: 1:14.95
(39.55)
13 Edit Ullgren 2005 Simklubben Neptun +0.74 1:15.56 +14.88
50m: 35.02
100m: 1:15.56
(40.54)
Grenen officiell:  2022-03-13 18:20:55
Gren 26, 100m Frisim Damer 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 1:01.97
50m: 29.94
100m: 1:01.97
(32.03)
2 Josefin Alm 2001 Tyresö Simsällskap +0.64 1:02.71 +0.74
50m: 29.59
100m: 1:02.71
(33.12)
3 Nina Pavlovic Cano 2004 Väsby Simsällskap +0.69 1:03.21 +1.24
50m: 30.45
100m: 1:03.21
(32.76)
4 Elsa Lövquist 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 1:04.72 +2.75
50m: 31.26
100m: 1:04.72
(33.46)
5 Matilda Ringbom 2003 Tyresö Simsällskap +0.57 1:06.84 +4.87
50m: 31.77
100m: 1:06.84
(35.07)
6 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.80 1:07.17 +5.20
50m: 32.15
100m: 1:07.17
(35.02)
7 Frida Johansson 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 1:07.58 +5.61
50m: 31.63
100m: 1:07.58
(35.95)
8 Cornelia Dahlén 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.91 1:09.28 +7.31
50m: 33.05
100m: 1:09.28
(36.23)
9 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening +0.89 1:14.07 +12.10
50m: 35.80
100m: 1:14.07
(38.27)
10 Natalia Ljung 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.77 1:15.35 +13.38
50m: 34.87
100m: 1:15.35
(40.48)
Grenen officiell:  2022-03-13 18:20:55
2022-03-13 18:23:43 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner