2022-08-09   15:51:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2022, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Document
Resultat
UGP2 2022 Eriksdal
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SDF & Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 2:30.81
50m: 36.25
100m: 1:14.84
(38.59)
150m: 1:53.64
(38.80)
200m: 2:30.81
(37.17)
2 Axel Engman 2009 Wisby Simsällskap +0.77 2:42.44 +11.63
50m: 38.51
100m: 1:20.43
(41.92)
150m: 2:02.47
(42.04)
200m: 2:42.44
(39.97)
3 Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening +0.61 2:45.15 +14.34
50m: 37.51
100m: 1:20.31
(42.80)
150m: 2:02.99
(42.68)
200m: 2:45.15
(42.16)
4 Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun +0.71 2:49.85 +19.04
50m: 37.78
100m: 1:21.74
(43.96)
150m: 2:07.13
(45.39)
200m: 2:49.85
(42.72)
5 Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb +0.64 2:52.95 +22.14
50m: 39.58
100m: 1:24.03
(44.45)
150m: 2:09.29
(45.26)
200m: 2:52.95
(43.66)
6 Aleksi Törnquist 2009 Spårvägen Simförening +0.64 2:53.06 +22.25
50m: 39.83
100m: 1:24.92
(45.09)
150m: 2:10.96
(46.04)
200m: 2:53.06
(42.10)
7 Elliot Engström 2009 Lidingö Simklubb +0.63 3:06.39 +35.58
50m: 44.20
100m: 1:31.73
(47.53)
150m: 2:19.80
(48.07)
200m: 3:06.39
(46.59)
8 Erik Gylje 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.88 3:23.63 +52.82
50m: 47.25
100m: 1:41.80
(54.55)
150m: 2:35.56
(53.76)
200m: 3:23.63
(48.07)
9 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap +0.83 3:24.93 +54.12
50m: 48.08
100m: 1:41.41
(53.33)
150m: 2:33.14
(51.73)
200m: 3:24.93
(51.79)
10 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 3:30.33 +59.52
50m: 51.02
100m: 1:45.69
(54.67)
150m: 2:41.22
(55.53)
200m: 3:30.33
(49.11)
11 Sebastian Mann 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 3:31.78 +1:00.97
50m: 49.67
100m: 1:44.05
(54.38)
150m: 2:40.55
(56.50)
200m: 3:31.78
(51.23)
12 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 3:33.16 +1:02.35
50m: 51.63
100m: 1:45.09
(53.46)
150m: 2:41.31
(56.22)
200m: 3:33.16
(51.85)
Grenen officiell:  2022-03-13 17:40:47
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kasper Lee 2008 Simklubben Neptun +0.74 2:22.23
50m: 33.30
100m: 1:10.09
(36.79)
150m: 1:47.10
(37.01)
200m: 2:22.23
(35.13)
2 Lucas Goulet 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 2:39.06 +16.83
50m: 36.22
100m: 1:16.83
(40.61)
150m: 1:58.18
(41.35)
200m: 2:39.06
(40.88)
=3 Jonatan Frisendahl 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.66 2:42.23 +20.00
50m: 35.82
100m: 1:17.54
(41.72)
150m: 2:00.90
(43.36)
200m: 2:42.23
(41.33)
=3 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.69 2:42.23 +20.00
50m: 37.06
100m: 1:19.28
(42.22)
150m: 2:02.00
(42.72)
200m: 2:42.23
(40.23)
5 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 2:53.80 +31.57
50m: 39.35
100m: 1:23.85
(44.50)
150m: 2:10.39
(46.54)
200m: 2:53.80
(43.41)
6 Malte Lyth 2008 Wisby Simsällskap +0.58 2:54.63 +32.40
50m: 40.76
100m: 1:25.16
(44.40)
150m: 2:10.45
(45.29)
200m: 2:54.63
(44.18)
7 Melvin Brink 2008 Älvsjö AIK Simförening +0.78 2:57.95 +35.72
50m: 40.03
100m: 1:25.41
(45.38)
150m: 2:13.49
(48.08)
200m: 2:57.95
(44.46)
8 Jonathan Öhlander 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.84 3:18.91 +56.68
50m: 44.72
100m: 1:38.54
(53.82)
150m: 2:31.58
(53.04)
200m: 3:18.91
(47.33)
- Otto Banks 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.92 DSQ
- Nicolás Garcia 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.89 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-13 17:40:47
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 2:21.62
50m: 34.75
100m: 1:10.89
(36.14)
150m: 1:46.94
(36.05)
200m: 2:21.62
(34.68)
2 Vincent Forss 2007 Simklubben Neptun +0.57 2:28.32 +6.70
50m: 35.67
100m: 1:13.84
(38.17)
150m: 1:51.76
(37.92)
200m: 2:28.32
(36.56)
3 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap +0.74 2:40.65 +19.03
50m: 35.45
100m: 1:16.35
(40.90)
150m: 1:58.79
(42.44)
200m: 2:40.65
(41.86)
4 Melvin Wennersten 2007 Älvsjö AIK Simförening +0.76 2:59.58 +37.96
50m: 41.53
100m: 1:28.41
(46.88)
150m: 2:15.36
(46.95)
200m: 2:59.58
(44.22)
5 Gustaf Ohlin 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.74 3:05.79 +44.17
50m: 42.14
100m: 1:28.80
(46.66)
150m: 2:18.95
(50.15)
200m: 3:05.79
(46.84)
6 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb +0.65 3:07.02 +45.40
50m: 41.99
100m: 1:30.11
(48.12)
150m: 2:19.88
(49.77)
200m: 3:07.02
(47.14)
- Arvid Löwenborg 2007 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2022-03-13 17:40:47
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb +0.57 2:30.32
50m: 34.43
100m: 1:12.59
(38.16)
150m: 1:51.54
(38.95)
200m: 2:30.32
(38.78)
2 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening +0.72 2:34.55 +4.23
50m: 36.07
100m: 1:15.35
(39.28)
150m: 1:55.05
(39.70)
200m: 2:34.55
(39.50)
3 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb +0.63 2:35.25 +4.93
50m: 35.65
100m: 1:15.85
(40.20)
150m: 1:56.40
(40.55)
200m: 2:35.25
(38.85)
4 Ludvig Löfström 2006 Simklubben Neptun +0.57 2:35.75 +5.43
50m: 35.12
100m: 1:14.65
(39.53)
150m: 1:55.54
(40.89)
200m: 2:35.75
(40.21)
- Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.65 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-13 17:40:47
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vidar Hagstad Västberg 2005 Hellas Simklubb +0.61 3:13.43
50m: 43.03
100m: 1:33.49
(50.46)
150m: 2:25.30
(51.81)
200m: 3:13.43
(48.13)
Grenen officiell:  2022-03-13 17:40:47
2022-03-13 17:41:48 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner