2022-08-09   15:58:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2022, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Document
Resultat
UGP2 2022 Eriksdal
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SDF & Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap +0.71 1:14.83
50m: 36.43
100m: 1:14.83
(38.40)
2 Victoria Jensen 2009 Simklubben Neptun +0.65 1:18.01 +3.18
50m: 37.19
100m: 1:18.01
(40.82)
3 Linnea Ekstrand 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.72 1:18.53 +3.70
50m: 37.15
100m: 1:18.53
(41.38)
4 Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening +0.62 1:22.24 +7.41
50m: 38.77
100m: 1:22.24
(43.47)
5 Lilly Dorch Juliusson 2009 Södertörns Simsällskap +0.67 1:23.73 +8.90
50m: 37.76
100m: 1:23.73
(45.97)
6 Emelie Dahlborn 2009 Södertörns Simsällskap +0.77 1:24.39 +9.56
50m: 41.84
100m: 1:24.39
(42.55)
7 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.81 1:25.09 +10.26
50m: 41.06
100m: 1:25.09
(44.03)
8 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening +0.76 1:25.38 +10.55
50m: 41.09
100m: 1:25.38
(44.29)
9 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap +0.90 1:25.65 +10.82
50m: 42.95
100m: 1:25.65
(42.70)
10 Lovisa Emanuelsson 2009 Simklubben Neptun +0.65 1:26.90 +12.07
50m: 42.31
100m: 1:26.90
(44.59)
11 Nadja Wigren 2009 Ösmo Simsällskap +0.86 1:27.72 +12.89
50m: 43.43
100m: 1:27.72
(44.29)
12 Isabelle Wallqvist 2009 Simklubben Neptun +0.93 1:28.49 +13.66
50m: 42.90
100m: 1:28.49
(45.59)
13 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 1:29.38 +14.55
50m: 43.42
100m: 1:29.38
(45.96)
14 Ebba Wellsmo Månsson 2009 Ösmo Simsällskap +0.68 1:29.39 +14.56
50m: 43.91
100m: 1:29.39
(45.48)
15 Marta Fridman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.30 1:30.22 +15.39
50m: 43.54
100m: 1:30.22
(46.68)
16 Molly Moback Uusimäki 2009 Ösmo Simsällskap +0.72 1:31.12 +16.29
50m: 44.13
100m: 1:31.12
(46.99)
17 Wilda Hellman 2009 Södertörns Simsällskap +0.72 1:31.65 +16.82
50m: 43.94
100m: 1:31.65
(47.71)
18 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 1:32.09 +17.26
50m: 45.05
100m: 1:32.09
(47.04)
19 Tilda Götesson-Scherman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 1:32.32 +17.49
50m: 44.75
100m: 1:32.32
(47.57)
20 Olivia Skoglund 2009 Tyresö Simsällskap +0.82 1:32.62 +17.79
50m: 43.41
100m: 1:32.62
(49.21)
21 Liv Gullberg 2009 Simklubben Neptun +0.81 1:33.56 +18.73
50m: 45.96
100m: 1:33.56
(47.60)
22 Sara Pölkki 2009 Södertälje Simsällskap +0.78 1:34.15 +19.32
50m: 44.69
100m: 1:34.15
(49.46)
23 Astrid Hietala 2009 Spårvägen Simförening +0.81 1:38.05 +23.22
50m: 46.52
100m: 1:38.05
(51.53)
24 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.64 1:39.82 +24.99
50m: 48.89
100m: 1:39.82
(50.93)
25 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 1:39.86 +25.03
50m: 48.24
100m: 1:39.86
(51.62)
26 Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.87 1:40.37 +25.54
50m: 50.03
100m: 1:40.37
(50.34)
27 Hanna Sundström 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.88 1:41.45 +26.62
50m: 48.68
100m: 1:41.45
(52.77)
28 Tora Brattgård 2009 Gustavsbergs Simsällskap +0.72 1:41.48 +26.65
50m: 47.70
100m: 1:41.48
(53.78)
29 Filippa Hofmann Cederquist 2009 Södertälje Simsällskap +0.77 1:45.15 +30.32
50m: 50.83
100m: 1:45.15
(54.32)
30 Linn Berggren 2009 Ösmo Simsällskap +0.81 1:46.04 +31.21
50m: 51.28
100m: 1:46.04
(54.76)
31 Amanda Overödder 2009 Simklubben Neptun +0.78 1:46.88 +32.05
50m: 49.43
100m: 1:46.88
(57.45)
32 Svea Strömwall 2009 Södertälje Simsällskap +0.77 1:49.92 +35.09
50m: 53.31
100m: 1:49.92
(56.61)
33 Stella Touma 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 2:10.51 +55.68
50m: 1:03.01
100m: 2:10.51
(1:07.50)
- Iris Bonamy 2009 Spårvägen Simförening +0.62 DSQ
- Alexandra Cederblad 2009 Simklubben Neptun +0.81 DSQ
- Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening +0.69 DSQ
- Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.92 DSQ
- Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2022-03-13 17:20:11
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun +0.62 1:13.44
50m: 34.80
100m: 1:13.44
(38.64)
2 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 1:14.91 +1.47
50m: 36.08
100m: 1:14.91
(38.83)
3 Jazmine Enström 2008 Wisby Simsällskap +0.70 1:15.34 +1.90
50m: 35.97
100m: 1:15.34
(39.37)
4 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.88 1:15.91 +2.47
50m: 36.84
100m: 1:15.91
(39.07)
5 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap +0.73 1:16.86 +3.42
50m: 37.22
100m: 1:16.86
(39.64)
6 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 1:17.86 +4.42
50m: 38.34
100m: 1:17.86
(39.52)
7 Thea Severinsson 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.81 1:18.54 +5.10
50m: 37.12
100m: 1:18.54
(41.42)
8 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun +0.68 1:19.06 +5.62
50m: 38.54
100m: 1:19.06
(40.52)
9 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap +0.87 1:19.16 +5.72
50m: 38.21
100m: 1:19.16
(40.95)
10 Cornelia Svenarud 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.69 1:19.52 +6.08
50m: 37.23
100m: 1:19.52
(42.29)
11 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.74 1:20.89 +7.45
50m: 39.21
100m: 1:20.89
(41.68)
12 Leila Georgsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.65 1:21.15 +7.71
50m: 39.35
100m: 1:21.15
(41.80)
13 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.85 1:23.42 +9.98
50m: 41.28
100m: 1:23.42
(42.14)
14 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap +0.61 1:23.89 +10.45
50m: 40.24
100m: 1:23.89
(43.65)
15 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun +0.80 1:24.47 +11.03
50m: 41.37
100m: 1:24.47
(43.10)
16 Ida Yao 2008 Lidingö Simklubb +0.71 1:27.89 +14.45
50m: 41.53
100m: 1:27.89
(46.36)
17 Téa Brännström 2008 Södertörns Simsällskap +0.79 1:28.39 +14.95
50m: 43.30
100m: 1:28.39
(45.09)
18 Ellie Brolin 2008 Wisby Simsällskap +0.85 1:28.54 +15.10
50m: 43.00
100m: 1:28.54
(45.54)
19 Lisen Skott-Storheden 2008 Simklubben Neptun +0.87 1:28.65 +15.21
50m: 42.85
100m: 1:28.65
(45.80)
20 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb +0.87 1:29.41 +15.97
50m: 42.94
100m: 1:29.41
(46.47)
21 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap +0.67 1:30.12 +16.68
50m: 44.45
100m: 1:30.12
(45.67)
22 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening +0.80 1:31.02 +17.58
50m: 45.52
100m: 1:31.02
(45.50)
23 Tea Orneman 2008 Skuru Idrottsklubb +0.80 1:33.12 +19.68
50m: 44.00
100m: 1:33.12
(49.12)
24 Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening +0.73 1:33.92 +20.48
50m: 45.89
100m: 1:33.92
(48.03)
25 Lilly Andersson 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.72 1:40.79 +27.35
50m: 47.63
100m: 1:40.79
(53.16)
26 Alice Holmberg 2008 Spårvägen Simförening +0.82 1:45.95 +32.51
50m: 49.76
100m: 1:45.95
(56.19)
27 Negina Nekzada 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.74 1:52.12 +38.68
50m: 49.47
100m: 1:52.12
(1:02.65)
- kajsa Averstad Rastner 2008 Älvsjö AIK Simförening +0.78 DSQ
- Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.85 DSQ
- Ester Kågedal 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.54 DSQ
- Agnes Ljungberg 2008 Älvsjö AIK Simförening +0.77 DSQ
- Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.81 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-13 17:20:11
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb +0.64 1:09.80
50m: 33.70
100m: 1:09.80
(36.10)
2 Nadja Travar 2007 Simklubben Neptun +0.61 1:15.23 +5.43
50m: 36.38
100m: 1:15.23
(38.85)
3 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.68 1:16.20 +6.40
50m: 35.99
100m: 1:16.20
(40.21)
4 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun +0.77 1:16.79 +6.99
50m: 36.52
100m: 1:16.79
(40.27)
5 Mimmi Nordström Renlund 2007 Södertörns Simsällskap +0.66 1:22.16 +12.36
50m: 38.52
100m: 1:22.16
(43.64)
6 Judit Andersson 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 1:22.55 +12.75
50m: 39.97
100m: 1:22.55
(42.58)
7 Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening +0.63 1:25.67 +15.87
50m: 40.36
100m: 1:25.67
(45.31)
8 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap +0.70 1:27.11 +17.31
50m: 42.58
100m: 1:27.11
(44.53)
9 Ella Pahlén 2007 Tyresö Simsällskap +0.77 1:27.47 +17.67
50m: 41.76
100m: 1:27.47
(45.71)
10 Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening +0.66 1:30.14 +20.34
50m: 42.74
100m: 1:30.14
(47.40)
11 Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 1:30.57 +20.77
50m: 43.76
100m: 1:30.57
(46.81)
12 Tilde Bender Johansson 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.79 1:31.58 +21.78
50m: 44.71
100m: 1:31.58
(46.87)
13 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap +0.76 1:35.83 +26.03
50m: 46.75
100m: 1:35.83
(49.08)
14 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.82 1:36.75 +26.95
50m: 46.47
100m: 1:36.75
(50.28)
15 Tilda Petruson 2007 Tyresö Simsällskap +0.62 1:38.38 +28.58
50m: 47.15
100m: 1:38.38
(51.23)
16 Malin Johansson 2007 Älvsjö AIK Simförening +0.82 1:42.52 +32.72
50m: 49.99
100m: 1:42.52
(52.53)
17 Nike Dahlberg Sandlin 2007 Södertörns Simsällskap +0.68 1:46.02 +36.22
50m: 52.85
100m: 1:46.02
(53.17)
18 Ishanya Datta 2007 Stockholmspolisens IF SF 2:10.12 +1:00.32
50m: 1:02.32
100m: 2:10.12
(1:07.80)
- Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-13 17:20:11
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Lofter 2006 Simklubben Neptun +0.60 1:08.20
50m: 32.81
100m: 1:08.20
(35.39)
2 Julia Ottosson 2006 Södertälje Simsällskap +0.75 1:14.09 +5.89
50m: 35.36
100m: 1:14.09
(38.73)
3 Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening +0.75 1:16.29 +8.09
50m: 36.52
100m: 1:16.29
(39.77)
4 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 1:16.55 +8.35
50m: 37.11
100m: 1:16.55
(39.44)
5 Ebba Mattisson 2006 Södertälje Simsällskap +0.88 1:17.20 +9.00
50m: 37.86
100m: 1:17.20
(39.34)
6 Ella Adman 2006 Wisby Simsällskap +0.60 1:17.79 +9.59
50m: 36.55
100m: 1:17.79
(41.24)
7 Engla Blanco 2006 Simklubben Neptun +0.74 1:21.84 +13.64
50m: 38.89
100m: 1:21.84
(42.95)
8 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap +0.78 1:25.46 +17.26
50m: 41.17
100m: 1:25.46
(44.29)
9 Lea Rodin 2006 Simklubben Neptun +0.66 1:27.31 +19.11
50m: 41.38
100m: 1:27.31
(45.93)
10 Maja Andersson 2006 Tyresö Simsällskap +0.67 1:27.60 +19.40
50m: 42.55
100m: 1:27.60
(45.05)
11 Sofie Helgstrand 2006 Älvsjö AIK Simförening +0.79 1:32.36 +24.16
50m: 45.48
100m: 1:32.36
(46.88)
- Stella  Egmar 2006 Spårvägen Simförening DNS
Grenen officiell:  2022-03-13 17:20:11
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.67 1:14.36
50m: 35.74
100m: 1:14.36
(38.62)
2 Nike Johnston 2005 Simklubben Neptun +0.81 1:14.59 +0.23
50m: 35.76
100m: 1:14.59
(38.83)
3 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap +0.70 1:17.13 +2.77
50m: 37.53
100m: 1:17.13
(39.60)
4 Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap +0.59 1:19.57 +5.21
50m: 38.27
100m: 1:19.57
(41.30)
5 Clara Högqvist 2005 Simklubben Neptun +0.86 1:30.93 +16.57 S10
50m: 43.76
100m: 1:30.93
(47.17)
Grenen officiell:  2022-03-13 17:20:11
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 1:09.04
50m: 32.76
100m: 1:09.04
(36.28)
2 Josefin Alm 2001 Tyresö Simsällskap +0.65 1:12.06 +3.02
50m: 34.13
100m: 1:12.06
(37.93)
3 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening +0.82 1:26.90 +17.86
50m: 42.87
100m: 1:26.90
(44.03)
Grenen officiell:  2022-03-13 17:20:11
2022-03-13 17:21:26 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner