2022-08-10   16:31:27
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for UGP 2 2022, Eriksdalsbadet

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 1

Document
Resultat
UGP2 2022 Eriksdal
Plats: Arrangör: SDF & Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap +0.65 2:21.00
50m: 32.68
100m: 1:07.71
(35.03)
150m: 1:44.81
(37.10)
200m: 2:21.00
(36.19)
2 Linnea Ekstrand 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.82 2:26.52 +5.52
50m: 32.37
100m: 1:08.74
(36.37)
150m: 1:48.35
(39.61)
200m: 2:26.52
(38.17)
3 Adele Ramm-Ericson 2009 Simklubben Neptun +0.72 2:28.45 +7.45
50m: 33.73
100m: 1:12.89
(39.16)
150m: 1:52.27
(39.38)
200m: 2:28.45
(36.18)
4 Melissa Stålhammar Kierkegaa 2009 Simklubben Neptun +0.78 2:30.02 +9.02
50m: 34.84
100m: 1:13.92
(39.08)
150m: 1:53.54
(39.62)
200m: 2:30.02
(36.48)
5 Victoria Jensen 2009 Simklubben Neptun +0.66 2:30.86 +9.86
50m: 33.22
100m: 1:10.17
(36.95)
150m: 1:50.33
(40.16)
200m: 2:30.86
(40.53)
6 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun +0.76 2:32.26 +11.26
50m: 33.17
100m: 1:11.72
(38.55)
150m: 1:52.41
(40.69)
200m: 2:32.26
(39.85)
7 Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening +0.70 2:36.43 +15.43
50m: 34.74
100m: 1:15.20
(40.46)
150m: 1:56.50
(41.30)
200m: 2:36.43
(39.93)
8 Isabelle Wallqvist 2009 Simklubben Neptun +0.85 2:41.37 +20.37
50m: 34.67
100m: 1:16.12
(41.45)
150m: 1:59.39
(43.27)
200m: 2:41.37
(41.98)
9 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap +0.70 2:41.44 +20.44
50m: 35.61
100m: 1:15.90
(40.29)
150m: 1:59.33
(43.43)
200m: 2:41.44
(42.11)
10 Ebba Wellsmo Månsson 2009 Ösmo Simsällskap +0.68 2:45.44 +24.44
50m: 38.03
100m: 1:20.09
(42.06)
150m: 2:04.02
(43.93)
200m: 2:45.44
(41.42)
11 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun +0.68 2:45.95 +24.95
50m: 36.24
100m: 1:18.65
(42.41)
150m: 2:02.09
(43.44)
200m: 2:45.95
(43.86)
12 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 2:47.40 +26.40
50m: 38.59
100m: 1:22.34
(43.75)
150m: 2:05.60
(43.26)
200m: 2:47.40
(41.80)
13 Wilda Hellman 2009 Södertörns Simsällskap +0.64 2:50.54 +29.54
50m: 37.04
100m: 1:20.21
(43.17)
150m: 2:05.19
(44.98)
200m: 2:50.54
(45.35)
14 Nadja Wigren 2009 Ösmo Simsällskap +0.75 2:51.38 +30.38
50m: 39.11
100m: 1:23.29
(44.18)
150m: 2:08.61
(45.32)
200m: 2:51.38
(42.77)
15 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 2:52.88 +31.88
50m: 36.22
100m: 1:20.76
(44.54)
150m: 2:06.55
(45.79)
200m: 2:52.88
(46.33)
16 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 2:55.63 +34.63
50m: 40.98
100m: 1:26.55
(45.57)
150m: 2:12.06
(45.51)
200m: 2:55.63
(43.57)
17 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening +0.76 2:55.94 +34.94
50m: 38.57
100m: 1:24.93
(46.36)
150m: 2:12.11
(47.18)
200m: 2:55.94
(43.83)
18 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.87 2:56.59 +35.59
50m: 40.23
100m: 1:26.49
(46.26)
150m: 2:13.66
(47.17)
200m: 2:56.59
(42.93)
19 Molly Moback Uusimäki 2009 Ösmo Simsällskap +0.60 2:57.54 +36.54
50m: 40.29
100m: 1:26.06
(45.77)
150m: 2:13.53
(47.47)
200m: 2:57.54
(44.01)
20 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 3:02.04 +41.04
50m: 39.40
100m: 1:26.06
(46.66)
150m: 2:14.25
(48.19)
200m: 3:02.04
(47.79)
21 Isabella Nilsson 2009 Södertörns Simsällskap +0.76 3:04.16 +43.16
50m: 39.88
100m: 1:26.25
(46.37)
150m: 2:16.87
(50.62)
200m: 3:04.16
(47.29)
22 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 3:11.73 +50.73
50m: 42.23
100m: 1:31.64
(49.41)
150m: 2:22.86
(51.22)
200m: 3:11.73
(48.87)
23 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening +0.82 3:13.19 +52.19
50m: 41.30
100m: 1:30.94
(49.64)
150m: 2:23.27
(52.33)
200m: 3:13.19
(49.92)
24 Iris Bonamy 2009 Spårvägen Simförening +0.53 3:16.25 +55.25
50m: 42.50
100m: 1:33.58
(51.08)
150m: 2:26.29
(52.71)
200m: 3:16.25
(49.96)
25 Linn Berggren 2009 Ösmo Simsällskap +0.74 3:20.72 +59.72
50m: 44.84
100m: 1:37.76
(52.92)
150m: 2:32.11
(54.35)
200m: 3:20.72
(48.61)
- Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 09:48:26
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 2:19.11
50m: 31.65
100m: 1:06.60
(34.95)
150m: 1:43.41
(36.81)
200m: 2:19.11
(35.70)
2 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap +0.73 2:22.99 +3.88
50m: 32.58
100m: 1:09.48
(36.90)
150m: 1:47.29
(37.81)
200m: 2:22.99
(35.70)
3 Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun +0.67 2:25.55 +6.44
50m: 32.46
100m: 1:09.74
(37.28)
150m: 1:47.74
(38.00)
200m: 2:25.55
(37.81)
4 Jazmine Enström 2008 Wisby Simsällskap +0.74 2:26.99 +7.88
50m: 32.47
100m: 1:10.40
(37.93)
150m: 1:49.27
(38.87)
200m: 2:26.99
(37.72)
5 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap +0.72 2:27.72 +8.61
50m: 33.63
100m: 1:11.08
(37.45)
150m: 1:50.02
(38.94)
200m: 2:27.72
(37.70)
6 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.90 2:27.86 +8.75
50m: 34.25
100m: 1:11.98
(37.73)
150m: 1:51.22
(39.24)
200m: 2:27.86
(36.64)
7 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 2:28.55 +9.44
50m: 33.32
100m: 1:11.24
(37.92)
150m: 1:49.37
(38.13)
200m: 2:28.55
(39.18)
8 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb +0.71 2:29.07 +9.96
50m: 32.56
100m: 1:10.03
(37.47)
150m: 1:50.05
(40.02)
200m: 2:29.07
(39.02)
9 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 2:29.33 +10.22
50m: 33.27
100m: 1:11.31
(38.04)
150m: 1:50.56
(39.25)
200m: 2:29.33
(38.77)
10 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun +0.78 2:30.54 +11.43
50m: 35.76
100m: 1:14.42
(38.66)
150m: 1:53.27
(38.85)
200m: 2:30.54
(37.27)
11 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun +0.74 2:31.52 +12.41
50m: 34.42
100m: 1:13.92
(39.50)
150m: 1:52.46
(38.54)
200m: 2:31.52
(39.06)
12 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.81 2:32.60 +13.49
50m: 35.35
100m: 1:14.29
(38.94)
150m: 1:54.33
(40.04)
200m: 2:32.60
(38.27)
13 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.81 2:36.65 +17.54
50m: 34.84
100m: 1:15.52
(40.68)
150m: 1:56.86
(41.34)
200m: 2:36.65
(39.79)
14 Agnes Harlin Emanuelson 2008 Simklubben Neptun +0.66 2:36.78 +17.67
50m: 35.51
100m: 1:14.74
(39.23)
150m: 1:55.83
(41.09)
200m: 2:36.78
(40.95)
15 Tuva Jervaeus 2008 Skuru Idrottsklubb +0.57 2:39.66 +20.55
50m: 33.36
100m: 1:14.21
(40.85)
150m: 1:57.87
(43.66)
200m: 2:39.66
(41.79)
16 Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 2:39.78 +20.67
50m: 37.92
100m: 1:17.99
(40.07)
150m: 1:58.54
(40.55)
200m: 2:39.78
(41.24)
17 Jasmine Musaji 2008 Södertörns Simsällskap +0.69 2:41.91 +22.80
50m: 36.00
100m: 1:17.69
(41.69)
150m: 2:00.94
(43.25)
200m: 2:41.91
(40.97)
18 Amy Sterby 2008 Simklubben Neptun +0.81 2:43.56 +24.45
50m: 35.28
100m: 1:16.70
(41.42)
150m: 2:00.98
(44.28)
200m: 2:43.56
(42.58)
19 Téa Brännström 2008 Södertörns Simsällskap +0.77 2:46.56 +27.45
50m: 37.18
100m: 1:19.63
(42.45)
150m: 2:04.01
(44.38)
200m: 2:46.56
(42.55)
20 Ester Kågedal 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.75 2:46.58 +27.47
50m: 36.68
100m: 1:18.53
(41.85)
150m: 2:02.49
(43.96)
200m: 2:46.58
(44.09)
21 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 2:47.14 +28.03
50m: 36.23
100m: 1:18.43
(42.20)
150m: 2:03.07
(44.64)
200m: 2:47.14
(44.07)
22 Lisen Skott-Storheden 2008 Simklubben Neptun +0.73 2:49.10 +29.99
50m: 35.67
100m: 1:18.22
(42.55)
150m: 2:04.32
(46.10)
200m: 2:49.10
(44.78)
23 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.53 2:49.95 +30.84
50m: 38.83
100m: 1:23.95
(45.12)
150m: 2:08.79
(44.84)
200m: 2:49.95
(41.16)
24 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening +0.75 2:52.23 +33.12
50m: 37.18
100m: 1:21.13
(43.95)
150m: 2:08.09
(46.96)
200m: 2:52.23
(44.14)
25 Elin Storell 2008 Södertörns Simsällskap +0.86 2:53.14 +34.03
50m: 37.46
100m: 1:22.22
(44.76)
150m: 2:09.45
(47.23)
200m: 2:53.14
(43.69)
26 Elin Krook Shik 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.59 2:54.17 +35.06
50m: 37.60
100m: 1:21.52
(43.92)
150m: 2:08.12
(46.60)
200m: 2:54.17
(46.05)
27 Celeste Rickberg 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 2:54.89 +35.78
50m: 37.08
100m: 1:23.15
(46.07)
150m: 2:12.12
(48.97)
200m: 2:54.89
(42.77)
28 Sara Holen 2008 Södertörns Simsällskap +0.68 2:59.67 +40.56
50m: 37.71
100m: 1:25.44
(47.73)
150m: 2:14.18
(48.74)
200m: 2:59.67
(45.49)
29 Tea Orneman 2008 Skuru Idrottsklubb +0.82 3:00.72 +41.61
50m: 38.68
100m: 1:25.83
(47.15)
150m: 2:15.77
(49.94)
200m: 3:00.72
(44.95)
30 Majken Olsson 2008 Hellas Simklubb +0.87 3:01.69 +42.58
50m: 38.41
100m: 1:25.71
(47.30)
150m: 2:14.69
(48.98)
200m: 3:01.69
(47.00)
31 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 3:02.24 +43.13
50m: 39.46
100m: 1:26.44
(46.98)
150m: 2:15.48
(49.04)
200m: 3:02.24
(46.76)
32 Disa Hagstad Västberg 2008 Hellas Simklubb +0.71 3:02.48 +43.37
50m: 40.36
100m: 1:26.78
(46.42)
150m: 2:15.11
(48.33)
200m: 3:02.48
(47.37)
33 Julia Käll 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 3:03.79 +44.68
50m: 38.17
100m: 1:24.27
(46.10)
150m: 2:15.58
(51.31)
200m: 3:03.79
(48.21)
34 Ellinor Fernström 2008 Skuru Idrottsklubb +0.77 3:21.13 +1:02.02
50m: 44.32
100m: 1:36.33
(52.01)
150m: 2:31.43
(55.10)
200m: 3:21.13
(49.70)
Grenen officiell:  2022-03-12 09:48:26
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Bergström 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 2:15.81
50m: 30.18
100m: 1:04.01
(33.83)
150m: 1:39.86
(35.85)
200m: 2:15.81
(35.95)
2 Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun +0.68 2:16.52 +0.71
50m: 31.29
100m: 1:05.83
(34.54)
150m: 1:41.51
(35.68)
200m: 2:16.52
(35.01)
3 Filippa Hanikat 2007 Simklubben Neptun +0.74 2:22.40 +6.59
50m: 32.00
100m: 1:08.53
(36.53)
150m: 1:46.09
(37.56)
200m: 2:22.40
(36.31)
4 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb +0.75 2:22.54 +6.73
50m: 30.92
100m: 1:07.34
(36.42)
150m: 1:46.44
(39.10)
200m: 2:22.54
(36.10)
5 Mimmi Nordström Renlund 2007 Södertörns Simsällskap +0.52 2:26.83 +11.02
50m: 33.36
100m: 1:10.23
(36.87)
150m: 1:48.76
(38.53)
200m: 2:26.83
(38.07)
6 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 2:28.09 +12.28
50m: 33.80
100m: 1:10.80
(37.00)
150m: 1:49.28
(38.48)
200m: 2:28.09
(38.81)
7 Grace Yang 2007 Simklubben Neptun +0.69 2:29.93 +14.12
50m: 33.51
100m: 1:09.92
(36.41)
150m: 1:49.35
(39.43)
200m: 2:29.93
(40.58)
8 Delara Ronquist 2007 Simklubben Neptun +0.71 2:30.09 +14.28
50m: 35.09
100m: 1:13.73
(38.64)
150m: 1:53.19
(39.46)
200m: 2:30.09
(36.90)
9 Jasmin Nassiri 2007 Södertörns Simsällskap +0.64 2:34.04 +18.23
50m: 34.23
100m: 1:13.70
(39.47)
150m: 1:54.87
(41.17)
200m: 2:34.04
(39.17)
10 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.69 2:34.60 +18.79
50m: 35.07
100m: 1:14.13
(39.06)
150m: 1:54.86
(40.73)
200m: 2:34.60
(39.74)
11 Freja Löfgren 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.75 2:34.97 +19.16
50m: 35.05
100m: 1:14.05
(39.00)
150m: 1:54.85
(40.80)
200m: 2:34.97
(40.12)
12 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 2:35.22 +19.41
50m: 36.16
100m: 1:15.69
(39.53)
150m: 1:55.91
(40.22)
200m: 2:35.22
(39.31)
13 Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb +0.87 2:37.76 +21.95
50m: 34.10
100m: 1:16.04
(41.94)
150m: 1:58.20
(42.16)
200m: 2:37.76
(39.56)
14 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap +0.83 2:42.34 +26.53
50m: 35.15
100m: 1:15.92
(40.77)
150m: 1:59.09
(43.17)
200m: 2:42.34
(43.25)
15 Elina Rodemar 2007 Södertörns Simsällskap +0.76 2:44.79 +28.98
50m: 36.57
100m: 1:18.88
(42.31)
150m: 2:01.92
(43.04)
200m: 2:44.79
(42.87)
16 Ella Pahlén 2007 Tyresö Simsällskap +0.80 2:55.54 +39.73
50m: 36.40
100m: 1:20.52
(44.12)
150m: 2:08.22
(47.70)
200m: 2:55.54
(47.32)
17 Tilde Bender Johansson 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.79 3:00.47 +44.66
50m: 38.52
100m: 1:24.78
(46.26)
150m: 2:13.78
(49.00)
200m: 3:00.47
(46.69)
18 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 3:09.55 +53.74
50m: 38.52
100m: 1:28.42
(49.90)
150m: 2:19.68
(51.26)
200m: 3:09.55
(49.87)
19 Lovisa Englund 2007 Skuru Idrottsklubb +0.67 3:10.41 +54.60
50m: 43.51
100m: 1:32.40
(48.89)
150m: 2:22.91
(50.51)
200m: 3:10.41
(47.50)
Grenen officiell:  2022-03-12 09:48:26
Gren 1, 200m Frisim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun +0.68 2:16.59
50m: 31.07
100m: 1:06.13
(35.06)
150m: 1:41.84
(35.71)
200m: 2:16.59
(34.75)
2 Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun +0.75 2:17.44 +0.85
50m: 31.29
100m: 1:06.57
(35.28)
150m: 1:42.79
(36.22)
200m: 2:17.44
(34.65)
3 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb +0.72 2:20.34 +3.75
50m: 32.15
100m: 1:08.08
(35.93)
150m: 1:44.96
(36.88)
200m: 2:20.34
(35.38)
4 Klara Klingberg 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.68 2:22.61 +6.02
50m: 32.05
100m: 1:07.55
(35.50)
150m: 1:44.82
(37.27)
200m: 2:22.61
(37.79)
5 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 2:24.33 +7.74
50m: 32.13
100m: 1:07.95
(35.82)
150m: 1:46.32
(38.37)
200m: 2:24.33
(38.01)
6 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap +0.72 2:24.71 +8.12
50m: 32.79
100m: 1:10.16
(37.37)
150m: 1:48.91
(38.75)
200m: 2:24.71
(35.80)
7 Bonnie Tham 2006 Skuru Idrottsklubb +0.73 2:27.15 +10.56
50m: 33.86
100m: 1:11.45
(37.59)
150m: 1:49.99
(38.54)
200m: 2:27.15
(37.16)
8 Ebba Gradevik-Laurell 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.71 2:32.77 +16.18
50m: 33.50
100m: 1:12.12
(38.62)
150m: 1:53.12
(41.00)
200m: 2:32.77
(39.65)
9 Ines Wijk 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.72 2:33.39 +16.80
50m: 35.26
100m: 1:14.54
(39.28)
150m: 1:54.75
(40.21)
200m: 2:33.39
(38.64)
10 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.83 2:36.33 +19.74
50m: 34.31
100m: 1:14.77
(40.46)
150m: 1:56.44
(41.67)
200m: 2:36.33
(39.89)
11 Sheila Hedman 2006 Simklubben Neptun +0.75 2:39.57 +22.98
50m: 36.14
100m: 1:16.05
(39.91)
150m: 1:58.18
(42.13)
200m: 2:39.57
(41.39)
12 Ida Haidari 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.82 2:41.85 +25.26
50m: 33.29
100m: 1:14.97
(41.68)
150m: 2:00.24
(45.27)
200m: 2:41.85
(41.61)
13 Meja Johansson 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.69 2:42.20 +25.61
50m: 34.95
100m: 1:15.73
(40.78)
150m: 1:59.09
(43.36)
200m: 2:42.20
(43.11)
14 Stella  Egmar 2006 Spårvägen Simförening +0.74 2:44.34 +27.75
50m: 34.15
100m: 1:15.50
(41.35)
150m: 2:00.45
(44.95)
200m: 2:44.34
(43.89)
Grenen officiell:  2022-03-12 09:48:26
Gren 1, 200m Frisim Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening +0.75 2:14.76
50m: 30.23
100m: 1:03.72
(33.49)
150m: 1:39.09
(35.37)
200m: 2:14.76
(35.67)
2 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.69 2:18.65 +3.89
50m: 31.62
100m: 1:06.36
(34.74)
150m: 1:42.79
(36.43)
200m: 2:18.65
(35.86)
3 Maja Wallberg 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 2:19.32 +4.56
50m: 30.73
100m: 1:06.14
(35.41)
150m: 1:43.40
(37.26)
200m: 2:19.32
(35.92)
4 Emilia Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.73 2:24.55 +9.79
50m: 32.77
100m: 1:09.49
(36.72)
150m: 1:47.52
(38.03)
200m: 2:24.55
(37.03)
5 Matilda Bergström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.65 2:28.89 +14.13
50m: 32.79
100m: 1:09.99
(37.20)
150m: 1:49.22
(39.23)
200m: 2:28.89
(39.67)
Grenen officiell:  2022-03-12 09:48:26
Gren 1, 200m Frisim Damer 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Lundgren 2003 Södertörns Simsällskap +0.73 2:13.67
50m: 30.97
100m: 1:04.70
(33.73)
150m: 1:39.29
(34.59)
200m: 2:13.67
(34.38)
2 Amanda Nilsson 2002 Södertörns Simsällskap +0.71 2:19.83 +6.16
50m: 32.94
100m: 1:08.66
(35.72)
150m: 1:44.46
(35.80)
200m: 2:19.83
(35.37)
3 Josefin Alm 2001 Tyresö Simsällskap +0.67 2:21.97 +8.30
50m: 31.22
100m: 1:06.81
(35.59)
150m: 1:44.49
(37.68)
200m: 2:21.97
(37.48)
4 Elsa Lövquist 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 2:24.63 +10.96
50m: 32.68
100m: 1:08.98
(36.30)
150m: 1:46.90
(37.92)
200m: 2:24.63
(37.73)
5 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening +0.74 2:25.32 +11.65
50m: 32.73
100m: 1:08.81
(36.08)
150m: 1:47.13
(38.32)
200m: 2:25.32
(38.19)
6 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.82 2:26.40 +12.73
50m: 32.25
100m: 1:09.04
(36.79)
150m: 1:48.15
(39.11)
200m: 2:26.40
(38.25)
7 Malin Ekstrand 2002 Stockholmspolisens IF SF +0.69 2:30.45 +16.78
50m: 34.02
100m: 1:12.46
(38.44)
150m: 1:52.04
(39.58)
200m: 2:30.45
(38.41)
8 Cornelia Dahlén 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.96 2:33.91 +20.24
50m: 33.73
100m: 1:11.95
(38.22)
150m: 1:52.45
(40.50)
200m: 2:33.91
(41.46)
Grenen officiell:  2022-03-12 09:48:26
2022-03-12 09:52:02 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner