2022-08-18   14:54:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for UGP 2 2022, Eriksdalsbadet

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultat
UGP2 2022 Eriksdal
Plats: Arrangör: SDF & Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap +0.65 2:21.00
50m: 32.68
100m: 1:07.71
(35.03)
150m: 1:44.81
(37.10)
200m: 2:21.00
(36.19)
2 Linnea Ekstrand 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.82 2:26.52 +5.52
50m: 32.37
100m: 1:08.74
(36.37)
150m: 1:48.35
(39.61)
200m: 2:26.52
(38.17)
3 Adele Ramm-Ericson 2009 Simklubben Neptun +0.72 2:28.45 +7.45
50m: 33.73
100m: 1:12.89
(39.16)
150m: 1:52.27
(39.38)
200m: 2:28.45
(36.18)
4 Melissa Stålhammar Kierkegaa 2009 Simklubben Neptun +0.78 2:30.02 +9.02
50m: 34.84
100m: 1:13.92
(39.08)
150m: 1:53.54
(39.62)
200m: 2:30.02
(36.48)
5 Victoria Jensen 2009 Simklubben Neptun +0.66 2:30.86 +9.86
50m: 33.22
100m: 1:10.17
(36.95)
150m: 1:50.33
(40.16)
200m: 2:30.86
(40.53)
6 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun +0.76 2:32.26 +11.26
50m: 33.17
100m: 1:11.72
(38.55)
150m: 1:52.41
(40.69)
200m: 2:32.26
(39.85)
7 Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening +0.70 2:36.43 +15.43
50m: 34.74
100m: 1:15.20
(40.46)
150m: 1:56.50
(41.30)
200m: 2:36.43
(39.93)
8 Isabelle Wallqvist 2009 Simklubben Neptun +0.85 2:41.37 +20.37
50m: 34.67
100m: 1:16.12
(41.45)
150m: 1:59.39
(43.27)
200m: 2:41.37
(41.98)
9 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap +0.70 2:41.44 +20.44
50m: 35.61
100m: 1:15.90
(40.29)
150m: 1:59.33
(43.43)
200m: 2:41.44
(42.11)
10 Ebba Wellsmo Månsson 2009 Ösmo Simsällskap +0.68 2:45.44 +24.44
50m: 38.03
100m: 1:20.09
(42.06)
150m: 2:04.02
(43.93)
200m: 2:45.44
(41.42)
11 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun +0.68 2:45.95 +24.95
50m: 36.24
100m: 1:18.65
(42.41)
150m: 2:02.09
(43.44)
200m: 2:45.95
(43.86)
12 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 2:47.40 +26.40
50m: 38.59
100m: 1:22.34
(43.75)
150m: 2:05.60
(43.26)
200m: 2:47.40
(41.80)
13 Wilda Hellman 2009 Södertörns Simsällskap +0.64 2:50.54 +29.54
50m: 37.04
100m: 1:20.21
(43.17)
150m: 2:05.19
(44.98)
200m: 2:50.54
(45.35)
14 Nadja Wigren 2009 Ösmo Simsällskap +0.75 2:51.38 +30.38
50m: 39.11
100m: 1:23.29
(44.18)
150m: 2:08.61
(45.32)
200m: 2:51.38
(42.77)
15 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 2:52.88 +31.88
50m: 36.22
100m: 1:20.76
(44.54)
150m: 2:06.55
(45.79)
200m: 2:52.88
(46.33)
16 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 2:55.63 +34.63
50m: 40.98
100m: 1:26.55
(45.57)
150m: 2:12.06
(45.51)
200m: 2:55.63
(43.57)
17 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening +0.76 2:55.94 +34.94
50m: 38.57
100m: 1:24.93
(46.36)
150m: 2:12.11
(47.18)
200m: 2:55.94
(43.83)
18 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.87 2:56.59 +35.59
50m: 40.23
100m: 1:26.49
(46.26)
150m: 2:13.66
(47.17)
200m: 2:56.59
(42.93)
19 Molly Moback Uusimäki 2009 Ösmo Simsällskap +0.60 2:57.54 +36.54
50m: 40.29
100m: 1:26.06
(45.77)
150m: 2:13.53
(47.47)
200m: 2:57.54
(44.01)
20 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 3:02.04 +41.04
50m: 39.40
100m: 1:26.06
(46.66)
150m: 2:14.25
(48.19)
200m: 3:02.04
(47.79)
21 Isabella Nilsson 2009 Södertörns Simsällskap +0.76 3:04.16 +43.16
50m: 39.88
100m: 1:26.25
(46.37)
150m: 2:16.87
(50.62)
200m: 3:04.16
(47.29)
22 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 3:11.73 +50.73
50m: 42.23
100m: 1:31.64
(49.41)
150m: 2:22.86
(51.22)
200m: 3:11.73
(48.87)
23 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening +0.82 3:13.19 +52.19
50m: 41.30
100m: 1:30.94
(49.64)
150m: 2:23.27
(52.33)
200m: 3:13.19
(49.92)
24 Iris Bonamy 2009 Spårvägen Simförening +0.53 3:16.25 +55.25
50m: 42.50
100m: 1:33.58
(51.08)
150m: 2:26.29
(52.71)
200m: 3:16.25
(49.96)
25 Linn Berggren 2009 Ösmo Simsällskap +0.74 3:20.72 +59.72
50m: 44.84
100m: 1:37.76
(52.92)
150m: 2:32.11
(54.35)
200m: 3:20.72
(48.61)
- Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 09:48:26
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 2:19.11
50m: 31.65
100m: 1:06.60
(34.95)
150m: 1:43.41
(36.81)
200m: 2:19.11
(35.70)
2 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap +0.73 2:22.99 +3.88
50m: 32.58
100m: 1:09.48
(36.90)
150m: 1:47.29
(37.81)
200m: 2:22.99
(35.70)
3 Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun +0.67 2:25.55 +6.44
50m: 32.46
100m: 1:09.74
(37.28)
150m: 1:47.74
(38.00)
200m: 2:25.55
(37.81)
4 Jazmine Enström 2008 Wisby Simsällskap +0.74 2:26.99 +7.88
50m: 32.47
100m: 1:10.40
(37.93)
150m: 1:49.27
(38.87)
200m: 2:26.99
(37.72)
5 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap +0.72 2:27.72 +8.61
50m: 33.63
100m: 1:11.08
(37.45)
150m: 1:50.02
(38.94)
200m: 2:27.72
(37.70)
6 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.90 2:27.86 +8.75
50m: 34.25
100m: 1:11.98
(37.73)
150m: 1:51.22
(39.24)
200m: 2:27.86
(36.64)
7 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 2:28.55 +9.44
50m: 33.32
100m: 1:11.24
(37.92)
150m: 1:49.37
(38.13)
200m: 2:28.55
(39.18)
8 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb +0.71 2:29.07 +9.96
50m: 32.56
100m: 1:10.03
(37.47)
150m: 1:50.05
(40.02)
200m: 2:29.07
(39.02)
9 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 2:29.33 +10.22
50m: 33.27
100m: 1:11.31
(38.04)
150m: 1:50.56
(39.25)
200m: 2:29.33
(38.77)
10 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun +0.78 2:30.54 +11.43
50m: 35.76
100m: 1:14.42
(38.66)
150m: 1:53.27
(38.85)
200m: 2:30.54
(37.27)
11 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun +0.74 2:31.52 +12.41
50m: 34.42
100m: 1:13.92
(39.50)
150m: 1:52.46
(38.54)
200m: 2:31.52
(39.06)
12 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.81 2:32.60 +13.49
50m: 35.35
100m: 1:14.29
(38.94)
150m: 1:54.33
(40.04)
200m: 2:32.60
(38.27)
13 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.81 2:36.65 +17.54
50m: 34.84
100m: 1:15.52
(40.68)
150m: 1:56.86
(41.34)
200m: 2:36.65
(39.79)
14 Agnes Harlin Emanuelson 2008 Simklubben Neptun +0.66 2:36.78 +17.67
50m: 35.51
100m: 1:14.74
(39.23)
150m: 1:55.83
(41.09)
200m: 2:36.78
(40.95)
15 Tuva Jervaeus 2008 Skuru Idrottsklubb +0.57 2:39.66 +20.55
50m: 33.36
100m: 1:14.21
(40.85)
150m: 1:57.87
(43.66)
200m: 2:39.66
(41.79)
16 Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 2:39.78 +20.67
50m: 37.92
100m: 1:17.99
(40.07)
150m: 1:58.54
(40.55)
200m: 2:39.78
(41.24)
17 Jasmine Musaji 2008 Södertörns Simsällskap +0.69 2:41.91 +22.80
50m: 36.00
100m: 1:17.69
(41.69)
150m: 2:00.94
(43.25)
200m: 2:41.91
(40.97)
18 Amy Sterby 2008 Simklubben Neptun +0.81 2:43.56 +24.45
50m: 35.28
100m: 1:16.70
(41.42)
150m: 2:00.98
(44.28)
200m: 2:43.56
(42.58)
19 Téa Brännström 2008 Södertörns Simsällskap +0.77 2:46.56 +27.45
50m: 37.18
100m: 1:19.63
(42.45)
150m: 2:04.01
(44.38)
200m: 2:46.56
(42.55)
20 Ester Kågedal 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.75 2:46.58 +27.47
50m: 36.68
100m: 1:18.53
(41.85)
150m: 2:02.49
(43.96)
200m: 2:46.58
(44.09)
21 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 2:47.14 +28.03
50m: 36.23
100m: 1:18.43
(42.20)
150m: 2:03.07
(44.64)
200m: 2:47.14
(44.07)
22 Lisen Skott-Storheden 2008 Simklubben Neptun +0.73 2:49.10 +29.99
50m: 35.67
100m: 1:18.22
(42.55)
150m: 2:04.32
(46.10)
200m: 2:49.10
(44.78)
23 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.53 2:49.95 +30.84
50m: 38.83
100m: 1:23.95
(45.12)
150m: 2:08.79
(44.84)
200m: 2:49.95
(41.16)
24 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening +0.75 2:52.23 +33.12
50m: 37.18
100m: 1:21.13
(43.95)
150m: 2:08.09
(46.96)
200m: 2:52.23
(44.14)
25 Elin Storell 2008 Södertörns Simsällskap +0.86 2:53.14 +34.03
50m: 37.46
100m: 1:22.22
(44.76)
150m: 2:09.45
(47.23)
200m: 2:53.14
(43.69)
26 Elin Krook Shik 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.59 2:54.17 +35.06
50m: 37.60
100m: 1:21.52
(43.92)
150m: 2:08.12
(46.60)
200m: 2:54.17
(46.05)
27 Celeste Rickberg 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 2:54.89 +35.78
50m: 37.08
100m: 1:23.15
(46.07)
150m: 2:12.12
(48.97)
200m: 2:54.89
(42.77)
28 Sara Holen 2008 Södertörns Simsällskap +0.68 2:59.67 +40.56
50m: 37.71
100m: 1:25.44
(47.73)
150m: 2:14.18
(48.74)
200m: 2:59.67
(45.49)
29 Tea Orneman 2008 Skuru Idrottsklubb +0.82 3:00.72 +41.61
50m: 38.68
100m: 1:25.83
(47.15)
150m: 2:15.77
(49.94)
200m: 3:00.72
(44.95)
30 Majken Olsson 2008 Hellas Simklubb +0.87 3:01.69 +42.58
50m: 38.41
100m: 1:25.71
(47.30)
150m: 2:14.69
(48.98)
200m: 3:01.69
(47.00)
31 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 3:02.24 +43.13
50m: 39.46
100m: 1:26.44
(46.98)
150m: 2:15.48
(49.04)
200m: 3:02.24
(46.76)
32 Disa Hagstad Västberg 2008 Hellas Simklubb +0.71 3:02.48 +43.37
50m: 40.36
100m: 1:26.78
(46.42)
150m: 2:15.11
(48.33)
200m: 3:02.48
(47.37)
33 Julia Käll 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 3:03.79 +44.68
50m: 38.17
100m: 1:24.27
(46.10)
150m: 2:15.58
(51.31)
200m: 3:03.79
(48.21)
34 Ellinor Fernström 2008 Skuru Idrottsklubb +0.77 3:21.13 +1:02.02
50m: 44.32
100m: 1:36.33
(52.01)
150m: 2:31.43
(55.10)
200m: 3:21.13
(49.70)
Grenen officiell:  2022-03-12 09:48:26
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Bergström 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 2:15.81
50m: 30.18
100m: 1:04.01
(33.83)
150m: 1:39.86
(35.85)
200m: 2:15.81
(35.95)
2 Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun +0.68 2:16.52 +0.71
50m: 31.29
100m: 1:05.83
(34.54)
150m: 1:41.51
(35.68)
200m: 2:16.52
(35.01)
3 Filippa Hanikat 2007 Simklubben Neptun +0.74 2:22.40 +6.59
50m: 32.00
100m: 1:08.53
(36.53)
150m: 1:46.09
(37.56)
200m: 2:22.40
(36.31)
4 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb +0.75 2:22.54 +6.73
50m: 30.92
100m: 1:07.34
(36.42)
150m: 1:46.44
(39.10)
200m: 2:22.54
(36.10)
5 Mimmi Nordström Renlund 2007 Södertörns Simsällskap +0.52 2:26.83 +11.02
50m: 33.36
100m: 1:10.23
(36.87)
150m: 1:48.76
(38.53)
200m: 2:26.83
(38.07)
6 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 2:28.09 +12.28
50m: 33.80
100m: 1:10.80
(37.00)
150m: 1:49.28
(38.48)
200m: 2:28.09
(38.81)
7 Grace Yang 2007 Simklubben Neptun +0.69 2:29.93 +14.12
50m: 33.51
100m: 1:09.92
(36.41)
150m: 1:49.35
(39.43)
200m: 2:29.93
(40.58)
8 Delara Ronquist 2007 Simklubben Neptun +0.71 2:30.09 +14.28
50m: 35.09
100m: 1:13.73
(38.64)
150m: 1:53.19
(39.46)
200m: 2:30.09
(36.90)
9 Jasmin Nassiri 2007 Södertörns Simsällskap +0.64 2:34.04 +18.23
50m: 34.23
100m: 1:13.70
(39.47)
150m: 1:54.87
(41.17)
200m: 2:34.04
(39.17)
10 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.69 2:34.60 +18.79
50m: 35.07
100m: 1:14.13
(39.06)
150m: 1:54.86
(40.73)
200m: 2:34.60
(39.74)
11 Freja Löfgren 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.75 2:34.97 +19.16
50m: 35.05
100m: 1:14.05
(39.00)
150m: 1:54.85
(40.80)
200m: 2:34.97
(40.12)
12 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 2:35.22 +19.41
50m: 36.16
100m: 1:15.69
(39.53)
150m: 1:55.91
(40.22)
200m: 2:35.22
(39.31)
13 Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb +0.87 2:37.76 +21.95
50m: 34.10
100m: 1:16.04
(41.94)
150m: 1:58.20
(42.16)
200m: 2:37.76
(39.56)
14 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap +0.83 2:42.34 +26.53
50m: 35.15
100m: 1:15.92
(40.77)
150m: 1:59.09
(43.17)
200m: 2:42.34
(43.25)
15 Elina Rodemar 2007 Södertörns Simsällskap +0.76 2:44.79 +28.98
50m: 36.57
100m: 1:18.88
(42.31)
150m: 2:01.92
(43.04)
200m: 2:44.79
(42.87)
16 Ella Pahlén 2007 Tyresö Simsällskap +0.80 2:55.54 +39.73
50m: 36.40
100m: 1:20.52
(44.12)
150m: 2:08.22
(47.70)
200m: 2:55.54
(47.32)
17 Tilde Bender Johansson 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.79 3:00.47 +44.66
50m: 38.52
100m: 1:24.78
(46.26)
150m: 2:13.78
(49.00)
200m: 3:00.47
(46.69)
18 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 3:09.55 +53.74
50m: 38.52
100m: 1:28.42
(49.90)
150m: 2:19.68
(51.26)
200m: 3:09.55
(49.87)
19 Lovisa Englund 2007 Skuru Idrottsklubb +0.67 3:10.41 +54.60
50m: 43.51
100m: 1:32.40
(48.89)
150m: 2:22.91
(50.51)
200m: 3:10.41
(47.50)
Grenen officiell:  2022-03-12 09:48:26
Gren 1, 200m Frisim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun +0.68 2:16.59
50m: 31.07
100m: 1:06.13
(35.06)
150m: 1:41.84
(35.71)
200m: 2:16.59
(34.75)
2 Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun +0.75 2:17.44 +0.85
50m: 31.29
100m: 1:06.57
(35.28)
150m: 1:42.79
(36.22)
200m: 2:17.44
(34.65)
3 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb +0.72 2:20.34 +3.75
50m: 32.15
100m: 1:08.08
(35.93)
150m: 1:44.96
(36.88)
200m: 2:20.34
(35.38)
4 Klara Klingberg 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.68 2:22.61 +6.02
50m: 32.05
100m: 1:07.55
(35.50)
150m: 1:44.82
(37.27)
200m: 2:22.61
(37.79)
5 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 2:24.33 +7.74
50m: 32.13
100m: 1:07.95
(35.82)
150m: 1:46.32
(38.37)
200m: 2:24.33
(38.01)
6 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap +0.72 2:24.71 +8.12
50m: 32.79
100m: 1:10.16
(37.37)
150m: 1:48.91
(38.75)
200m: 2:24.71
(35.80)
7 Bonnie Tham 2006 Skuru Idrottsklubb +0.73 2:27.15 +10.56
50m: 33.86
100m: 1:11.45
(37.59)
150m: 1:49.99
(38.54)
200m: 2:27.15
(37.16)
8 Ebba Gradevik-Laurell 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.71 2:32.77 +16.18
50m: 33.50
100m: 1:12.12
(38.62)
150m: 1:53.12
(41.00)
200m: 2:32.77
(39.65)
9 Ines Wijk 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.72 2:33.39 +16.80
50m: 35.26
100m: 1:14.54
(39.28)
150m: 1:54.75
(40.21)
200m: 2:33.39
(38.64)
10 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.83 2:36.33 +19.74
50m: 34.31
100m: 1:14.77
(40.46)
150m: 1:56.44
(41.67)
200m: 2:36.33
(39.89)
11 Sheila Hedman 2006 Simklubben Neptun +0.75 2:39.57 +22.98
50m: 36.14
100m: 1:16.05
(39.91)
150m: 1:58.18
(42.13)
200m: 2:39.57
(41.39)
12 Ida Haidari 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.82 2:41.85 +25.26
50m: 33.29
100m: 1:14.97
(41.68)
150m: 2:00.24
(45.27)
200m: 2:41.85
(41.61)
13 Meja Johansson 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.69 2:42.20 +25.61
50m: 34.95
100m: 1:15.73
(40.78)
150m: 1:59.09
(43.36)
200m: 2:42.20
(43.11)
14 Stella  Egmar 2006 Spårvägen Simförening +0.74 2:44.34 +27.75
50m: 34.15
100m: 1:15.50
(41.35)
150m: 2:00.45
(44.95)
200m: 2:44.34
(43.89)
Grenen officiell:  2022-03-12 09:48:26
Gren 1, 200m Frisim Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening +0.75 2:14.76
50m: 30.23
100m: 1:03.72
(33.49)
150m: 1:39.09
(35.37)
200m: 2:14.76
(35.67)
2 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.69 2:18.65 +3.89
50m: 31.62
100m: 1:06.36
(34.74)
150m: 1:42.79
(36.43)
200m: 2:18.65
(35.86)
3 Maja Wallberg 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 2:19.32 +4.56
50m: 30.73
100m: 1:06.14
(35.41)
150m: 1:43.40
(37.26)
200m: 2:19.32
(35.92)
4 Emilia Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.73 2:24.55 +9.79
50m: 32.77
100m: 1:09.49
(36.72)
150m: 1:47.52
(38.03)
200m: 2:24.55
(37.03)
5 Matilda Bergström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.65 2:28.89 +14.13
50m: 32.79
100m: 1:09.99
(37.20)
150m: 1:49.22
(39.23)
200m: 2:28.89
(39.67)
Grenen officiell:  2022-03-12 09:48:26
Gren 1, 200m Frisim Damer 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Lundgren 2003 Södertörns Simsällskap +0.73 2:13.67
50m: 30.97
100m: 1:04.70
(33.73)
150m: 1:39.29
(34.59)
200m: 2:13.67
(34.38)
2 Amanda Nilsson 2002 Södertörns Simsällskap +0.71 2:19.83 +6.16
50m: 32.94
100m: 1:08.66
(35.72)
150m: 1:44.46
(35.80)
200m: 2:19.83
(35.37)
3 Josefin Alm 2001 Tyresö Simsällskap +0.67 2:21.97 +8.30
50m: 31.22
100m: 1:06.81
(35.59)
150m: 1:44.49
(37.68)
200m: 2:21.97
(37.48)
4 Elsa Lövquist 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 2:24.63 +10.96
50m: 32.68
100m: 1:08.98
(36.30)
150m: 1:46.90
(37.92)
200m: 2:24.63
(37.73)
5 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening +0.74 2:25.32 +11.65
50m: 32.73
100m: 1:08.81
(36.08)
150m: 1:47.13
(38.32)
200m: 2:25.32
(38.19)
6 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.82 2:26.40 +12.73
50m: 32.25
100m: 1:09.04
(36.79)
150m: 1:48.15
(39.11)
200m: 2:26.40
(38.25)
7 Malin Ekstrand 2002 Stockholmspolisens IF SF +0.69 2:30.45 +16.78
50m: 34.02
100m: 1:12.46
(38.44)
150m: 1:52.04
(39.58)
200m: 2:30.45
(38.41)
8 Cornelia Dahlén 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.96 2:33.91 +20.24
50m: 33.73
100m: 1:11.95
(38.22)
150m: 1:52.45
(40.50)
200m: 2:33.91
(41.46)
Grenen officiell:  2022-03-12 09:48:26
2022-03-12 09:52:02 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
UGP2 2022 Eriksdal
Plats: Arrangör: SDF & Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aleksi Törnquist 2009 Spårvägen Simförening +0.79 1:13.78
50m: 34.43
100m: 1:13.78
(39.35)
2 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 1:14.39 +0.61
50m: 34.75
100m: 1:14.39
(39.64)
3 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap +0.77 1:22.63 +8.85
50m: 37.35
100m: 1:22.63
(45.28)
4 Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening +0.70 1:23.09 +9.31
50m: 38.35
100m: 1:23.09
(44.74)
5 Axel Engman 2009 Wisby Simsällskap +0.73 1:23.23 +9.45
50m: 38.04
100m: 1:23.23
(45.19)
6 Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb +0.50 1:23.85 +10.07
50m: 38.76
100m: 1:23.85
(45.09)
7 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 1:25.12 +11.34
50m: 38.07
100m: 1:25.12
(47.05)
8 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap +0.67 1:29.31 +15.53
50m: 39.13
100m: 1:29.31
(50.18)
9 Nikola Boskov 2009 Södertälje Simsällskap +0.67 1:38.97 +25.19
50m: 45.32
100m: 1:38.97
(53.65)
10 Nicolaos Georgiadis 2009 Spårvägen Simförening +0.84 1:41.73 +27.95
50m: 45.60
100m: 1:41.73
(56.13)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:06:31
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 1:03.10
50m: 30.39
100m: 1:03.10
(32.71)
2 Oliver Rundström 2008 Simklubben Neptun +0.84 1:04.47 +1.37
50m: 29.97
100m: 1:04.47
(34.50)
3 Simon Rehn 2008 Simklubben Neptun +0.69 1:08.10 +5.00
50m: 31.33
100m: 1:08.10
(36.77)
4 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 1:12.49 +9.39
50m: 33.76
100m: 1:12.49
(38.73)
5 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.63 1:14.55 +11.45
50m: 33.20
100m: 1:14.55
(41.35)
6 Lucas Goulet 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:14.95 +11.85
50m: 34.95
100m: 1:14.95
(40.00)
7 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 1:16.49 +13.39
50m: 35.10
100m: 1:16.49
(41.39)
8 William Hammarén 2008 Simklubben Neptun +0.74 1:21.04 +17.94
50m: 37.20
100m: 1:21.04
(43.84)
9 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap +0.77 1:21.62 +18.52
50m: 37.82
100m: 1:21.62
(43.80)
10 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 1:21.74 +18.64
50m: 37.70
100m: 1:21.74
(44.04)
11 Malte Lyth 2008 Wisby Simsällskap +0.65 1:21.96 +18.86
50m: 36.49
100m: 1:21.96
(45.47)
12 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 1:24.52 +21.42
50m: 37.29
100m: 1:24.52
(47.23)
13 Alexander Yegane 2008 Simklubben Neptun +0.76 1:24.77 +21.67
50m: 35.88
100m: 1:24.77
(48.89)
- Jonatan Frisendahl 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.80 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 10:06:31
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.65 1:04.96
50m: 30.15
100m: 1:04.96
(34.81)
2 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening +0.78 1:05.49 +0.53
50m: 30.61
100m: 1:05.49
(34.88)
3 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 1:06.58 +1.62
50m: 31.56
100m: 1:06.58
(35.02)
4 Tommy Ritmberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.69 1:11.94 +6.98
50m: 34.74
100m: 1:11.94
(37.20)
5 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun +0.76 1:16.39 +11.43
50m: 33.98
100m: 1:16.39
(42.41)
6 Alexander Lindblom 2007 Skuru Idrottsklubb +0.73 1:16.84 +11.88
50m: 33.22
100m: 1:16.84
(43.62)
7 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun +0.72 1:17.52 +12.56
50m: 34.81
100m: 1:17.52
(42.71)
8 Theodore McMillan 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.78 1:25.22 +20.26
50m: 36.21
100m: 1:25.22
(49.01)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:06:31
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.61 1:00.63
50m: 28.24
100m: 1:00.63
(32.39)
2 Aksel Hillerström Vagli 2006 Simklubben Neptun +0.63 1:04.49 +3.86
50m: 29.22
100m: 1:04.49
(35.27)
3 Alexander Trindade 2006 Lidingö Simklubb +0.68 1:06.55 +5.92
50m: 30.64
100m: 1:06.55
(35.91)
4 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening +0.71 1:07.30 +6.67
50m: 30.89
100m: 1:07.30
(36.41)
5 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb +0.57 1:07.72 +7.09
50m: 30.99
100m: 1:07.72
(36.73)
6 Marcus Lundgren 2006 Simklubben Neptun +0.67 1:08.61 +7.98
50m: 31.71
100m: 1:08.61
(36.90)
7 Tee Thern 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 1:09.64 +9.01
50m: 31.35
100m: 1:09.64
(38.29)
8 Jonathan Olsson Stridh 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.72 1:13.83 +13.20
50m: 30.50
100m: 1:13.83
(43.33)
9 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening +0.88 1:19.91 +19.28
50m: 36.50
100m: 1:19.91
(43.41)
10 Hampus Glanshed 2006 Södertörns Simsällskap +0.77 1:20.35 +19.72
50m: 37.11
100m: 1:20.35
(43.24)
- Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.72 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 10:06:31
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Botvid Wiell 2005 Södertörns Simsällskap +0.75 1:02.68
50m: 29.09
100m: 1:02.68
(33.59)
2 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 1:06.44 +3.76
50m: 29.61
100m: 1:06.44
(36.83)
3 Malkolm Nömm 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 1:06.61 +3.93
50m: 30.06
100m: 1:06.61
(36.55)
4 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb +0.72 1:06.88 +4.20
50m: 29.40
100m: 1:06.88
(37.48)
5 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 1:06.96 +4.28
50m: 31.11
100m: 1:06.96
(35.85)
6 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:07.49 +4.81
50m: 31.66
100m: 1:07.49
(35.83)
7 Alexander Richards Nilsson 2005 Simklubben Neptun +0.80 1:07.73 +5.05
50m: 30.61
100m: 1:07.73
(37.12)
8 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 1:08.55 +5.87
50m: 30.86
100m: 1:08.55
(37.69)
9 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.71 1:10.55 +7.87
50m: 32.02
100m: 1:10.55
(38.53)
10 Malcolm Honkanen 2005 Södertörns Simsällskap +0.68 1:17.07 +14.39
50m: 32.80
100m: 1:17.07
(44.27)
11 Axel Johansson 2005 Lidingö Simklubb +0.67 1:18.48 +15.80
50m: 33.74
100m: 1:18.48
(44.74)
12 Theo Tollbring 2005 Lidingö Simklubb +0.75 1:18.68 +16.00
50m: 36.12
100m: 1:18.68
(42.56)
13 Vidar Hagstad Västberg 2005 Hellas Simklubb +0.84 1:23.33 +20.65
50m: 37.87
100m: 1:23.33
(45.46)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:06:31
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Hallenborg 2002 Skuru Idrottsklubb +0.73 57.41
50m: 26.43
100m: 57.41
(30.98)
2 Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 1:00.21 +2.80
50m: 27.78
100m: 1:00.21
(32.43)
3 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap +0.72 1:01.53 +4.12
50m: 28.32
100m: 1:01.53
(33.21)
4 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb +0.71 1:01.77 +4.36
50m: 28.89
100m: 1:01.77
(32.88)
5 Arvid Nilsson 2003 Skuru Idrottsklubb +0.59 1:02.34 +4.93
50m: 28.17
100m: 1:02.34
(34.17)
6 Alexander Olausson 2004 Simklubben Neptun +0.63 1:04.38 +6.97
50m: 30.04
100m: 1:04.38
(34.34)
7 Linus Thörn 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 1:04.42 +7.01
50m: 29.50
100m: 1:04.42
(34.92)
8 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.71 1:07.47 +10.06
50m: 31.40
100m: 1:07.47
(36.07)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:06:31
2022-03-12 10:07:12 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
UGP2 2022 Eriksdal
Plats: Arrangör: SDF & Spårvägen Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Signe Backlund 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 1:27.73
50m: 41.54
100m: 1:27.73
(46.19)
2 Felicia Forss 2009 Simklubben Neptun +0.68 1:29.20 +1.47
50m: 43.13
100m: 1:29.20
(46.07)
3 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb +0.56 1:29.31 +1.58
50m: 41.50
100m: 1:29.31
(47.81)
4 Freja Nilsson 2009 Wisby Simsällskap +0.84 1:30.37 +2.64
50m: 43.65
100m: 1:30.37
(46.72)
5 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap +0.71 1:30.72 +2.99
50m: 41.46
100m: 1:30.72
(49.26)
=6 Lilly Dorch Juliusson 2009 Södertörns Simsällskap +0.72 1:30.91 +3.18
50m: 41.55
100m: 1:30.91
(49.36)
=6 Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening +0.69 1:30.91 +3.18
50m: 42.19
100m: 1:30.91
(48.72)
8 Hedvig Kinnunen 2009 Simklubben Neptun +0.68 1:32.25 +4.52
50m: 42.44
100m: 1:32.25
(49.81)
9 Lovisa Emanuelsson 2009 Simklubben Neptun +0.50 1:34.14 +6.41
50m: 45.14
100m: 1:34.14
(49.00)
10 Yolanda Taxén 2009 Simklubben Neptun +0.80 1:36.79 +9.06
50m: 45.27
100m: 1:36.79
(51.52)
11 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening +0.80 1:37.48 +9.75
50m: 46.66
100m: 1:37.48
(50.82)
12 Wilda Hellman 2009 Södertörns Simsällskap +0.65 1:38.20 +10.47
50m: 46.09
100m: 1:38.20
(52.11)
13 Isabelle Wallqvist 2009 Simklubben Neptun +0.84 1:38.59 +10.86
50m: 45.99
100m: 1:38.59
(52.60)
14 Nadja Wigren 2009 Ösmo Simsällskap +0.77 1:38.67 +10.94
50m: 47.32
100m: 1:38.67
(51.35)
15 Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 1:39.17 +11.44
50m: 48.02
100m: 1:39.17
(51.15)
16 Andréa Carlsvärd 2009 Tyresö Simsällskap +0.82 1:41.45 +13.72
50m: 48.05
100m: 1:41.45
(53.40)
17 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap +0.71 1:42.06 +14.33
50m: 47.61
100m: 1:42.06
(54.45)
18 Molly Moback Uusimäki 2009 Ösmo Simsällskap +0.67 1:42.92 +15.19
50m: 48.70
100m: 1:42.92
(54.22)
19 Olivia Skoglund 2009 Tyresö Simsällskap +0.77 1:44.93 +17.20
50m: 50.23
100m: 1:44.93
(54.70)
20 Amanda Overödder 2009 Simklubben Neptun 1:45.11 +17.38
50m: 48.76
100m: 1:45.11
(56.35)
21 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening +0.80 1:45.68 +17.95
50m: 49.87
100m: 1:45.68
(55.81)
22 Wilma Johem 2009 Tyresö Simsällskap +0.80 1:46.17 +18.44
50m: 49.18
100m: 1:46.17
(56.99)
23 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:46.38 +18.65
50m: 50.75
100m: 1:46.38
(55.63)
24 Mathilda Orsi 2009 Stockholmspolisens IF SF +0.77 1:47.07 +19.34
50m: 48.83
100m: 1:47.07
(58.24)
25 Tuva Holmer 2009 Stockholmspolisens IF SF +0.76 1:47.82 +20.09
50m: 52.31
100m: 1:47.82
(55.51)
26 Hedda Revsäter 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 1:49.03 +21.30
50m: 51.99
100m: 1:49.03
(57.04)
27 Liv Gullberg 2009 Simklubben Neptun +0.90 1:50.89 +23.16
50m: 52.92
100m: 1:50.89
(57.97)
28 Svea Strömwall 2009 Södertälje Simsällskap +0.65 1:52.12 +24.39
50m: 53.72
100m: 1:52.12
(58.40)
29 Isabella Nilsson 2009 Södertörns Simsällskap +0.72 1:52.77 +25.04
50m: 54.91
100m: 1:52.77
(57.86)
30 Iris Bonamy 2009 Spårvägen Simförening +0.72 1:52.81 +25.08
50m: 52.54
100m: 1:52.81
(1:00.27)
31 Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening +0.83 1:53.86 +26.13
50m: 53.17
100m: 1:53.86
(1:00.69)
32 Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.96 1:56.17 +28.44
50m: 55.49
100m: 1:56.17
(1:00.68)
33 Filippa Hofmann Cederquist 2009 Södertälje Simsällskap +0.85 1:59.84 +32.11
50m: 55.37
100m: 1:59.84
(1:04.47)
- Tilma Djurman 2009 Tyresö Simsällskap +0.40 DSQ
- Maja Sand 2009 Tyresö Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-03-12 10:51:25
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun +0.73 1:19.35
50m: 36.55
100m: 1:19.35
(42.80)
2 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 1:20.84 +1.49
50m: 38.23
100m: 1:20.84
(42.61)
3 Moa Forsgren 2008 Södertälje Simsällskap +0.75 1:21.76 +2.41
50m: 37.64
100m: 1:21.76
(44.12)
4 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap +0.70 1:23.48 +4.13
50m: 38.71
100m: 1:23.48
(44.77)
5 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap +0.86 1:23.60 +4.25
50m: 39.06
100m: 1:23.60
(44.54)
6 Thea Severinsson 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.79 1:26.97 +7.62
50m: 41.15
100m: 1:26.97
(45.82)
7 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap +0.77 1:28.76 +9.41
50m: 40.85
100m: 1:28.76
(47.91)
8 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun +0.71 1:28.93 +9.58
50m: 40.43
100m: 1:28.93
(48.50)
9 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 1:32.06 +12.71
50m: 43.72
100m: 1:32.06
(48.34)
10 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.91 1:32.39 +13.04
50m: 43.25
100m: 1:32.39
(49.14)
11 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.87 1:33.06 +13.71
50m: 44.06
100m: 1:33.06
(49.00)
12 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 1:33.29 +13.94
50m: 44.07
100m: 1:33.29
(49.22)
13 Bianca Utgren 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 1:33.93 +14.58
50m: 43.77
100m: 1:33.93
(50.16)
14 Amy Sterby 2008 Simklubben Neptun +0.83 1:34.12 +14.77
50m: 44.51
100m: 1:34.12
(49.61)
15 Anna Maria Olympia Rosenqvi 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.74 1:34.89 +15.54
50m: 44.72
100m: 1:34.89
(50.17)
16 Molly McKechnie 2008 Skuru Idrottsklubb +0.69 1:34.95 +15.60
50m: 44.91
100m: 1:34.95
(50.04)
17 Ellen Hultsten 2008 Wisby Simsällskap +0.86 1:36.44 +17.09
50m: 44.69
100m: 1:36.44
(51.75)
18 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 1:36.99 +17.64
50m: 46.44
100m: 1:36.99
(50.55)
19 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 1:37.96 +18.61
50m: 45.34
100m: 1:37.96
(52.62)
20 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening +0.68 1:38.38 +19.03
50m: 46.46
100m: 1:38.38
(51.92)
21 Agnes Ljungberg 2008 Älvsjö AIK Simförening +0.87 1:38.54 +19.19
50m: 46.84
100m: 1:38.54
(51.70)
22 Leila Georgsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.72 1:39.21 +19.86
50m: 47.20
100m: 1:39.21
(52.01)
23 Isabelle Moshref 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.87 1:39.58 +20.23
50m: 47.42
100m: 1:39.58
(52.16)
24 Ellie Brolin 2008 Wisby Simsällskap +0.77 1:39.66 +20.31
50m: 46.64
100m: 1:39.66
(53.02)
25 Ida Yao 2008 Lidingö Simklubb +0.70 1:40.70 +21.35
50m: 45.43
100m: 1:40.70
(55.27)
26 Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 1:40.80 +21.45
50m: 46.55
100m: 1:40.80
(54.25)
27 Majken Olsson 2008 Hellas Simklubb +0.75 1:41.08 +21.73
50m: 47.49
100m: 1:41.08
(53.59)
28 Jasmine Musaji 2008 Södertörns Simsällskap 1:41.51 +22.16
50m: 47.98
100m: 1:41.51
(53.53)
29 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 1:41.88 +22.53
50m: 49.17
100m: 1:41.88
(52.71)
30 Elin Storell 2008 Södertörns Simsällskap +0.79 1:42.14 +22.79
50m: 47.75
100m: 1:42.14
(54.39)
31 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.83 1:42.40 +23.05
50m: 49.50
100m: 1:42.40
(52.90)
32 Celeste Rickberg 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 1:43.64 +24.29
50m: 48.35
100m: 1:43.64
(55.29)
33 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb +0.71 1:44.26 +24.91
50m: 48.82
100m: 1:44.26
(55.44)
34 Sara Holen 2008 Södertörns Simsällskap +0.68 1:46.42 +27.07
50m: 50.07
100m: 1:46.42
(56.35)
35 Alice Holmberg 2008 Spårvägen Simförening +0.63 1:47.05 +27.70
50m: 49.04
100m: 1:47.05
(58.01)
36 Ester Kågedal 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.74 1:50.77 +31.42
50m: 51.45
100m: 1:50.77
(59.32)
37 Elin Krook Shik 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.83 1:51.50 +32.15
50m: 54.38
100m: 1:51.50
(57.12)
38 Ellinor Fernström 2008 Skuru Idrottsklubb +0.74 1:52.36 +33.01
50m: 51.57
100m: 1:52.36
(1:00.79)
39 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 1:53.05 +33.70
50m: 53.95
100m: 1:53.05
(59.10)
40 Lilly Andersson 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.70 1:53.74 +34.39
50m: 52.61
100m: 1:53.74
(1:01.13)
41 Eira Ljung 2008